امین حضور ؛ بورس لوازم خانگی تهران

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
2نظر
امین حضور ؛ بورس لوازم خانگی تهران

سه‌راه امین حضور تهران پاتوق فروشگاه‌های عرضه‌کننده لوازم‌خانگی خصوصا لوازم‌خانگی برقی در پایتخت است. خیلی از کسانی که تصمیم به خرید لوازم‌خانگی گرفته‌اند باید مدل‌های مختلف را از نزدیک ببینند و بعد از پرس‌و‌جوی فراوان تصمیم به خرید بگیرند؛ پس چه بهتر که به سه‌راه امین حضور سر بزنید و با اطلاعات کامل تصمیم به خرید بگیرید.

تصور کنید به صد سال قبل برمی‌گشتید یعنی درست زمانی که خبری از یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماکروفر، جاروبرقی یا هر چیز دیگری که با برق کار می‌کند نبود! با همین یک‌ لحظه تصور می‌شود فهمید که زندگی در طول این مدت چقدر برای انسان‌ها راحت‌تر و بی‌دردسرتر شده است.

لوازم‌خانگی چه از نوع برقی و چه غیر برقی یکی از اصلی‌ترین وسایل یک خانه و یار همیشگی اعضای خانه خصوصا خانم‌ها بوده و هست. یکی از دردسرهایی که هم افراد خانه‌دار و هم تازه‌عروس‌ها دارند خرید لوازم‌خانگی از جاهایی است که هم قیمت مناسب و هم ضمانت معتبر داشته باشند و البته گزینه برای انتخاب زیاد باشد.

 پس با ما همراه باشید تا بیشتر شما را درباره بورس لوازم خانگی امین حضور راهنمایی کنیم و از نکاتی بگوییم که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید.


امین حضور  دقیقا کجاست؟ چطور می‌توان به آن رسید؟

سه‌راه امین حضور در منطقه ۱۲ تهران قرار دارد. در واقع چیزی که این روزها به سه‌راه امین حضور معروف شده بخشی از خیابان امیرکبیر (چراغ‌برق قدیم) و خیابان ری است. درست در تقاطع بین این دو خیابان می‌توانید انبوهی از فروشگاه‌های لوازم‌خانگی را ببینید که تابلوهای بزرگ آن‌ها خودنمایی می‌کند.

اگر روی نقشه نگاه کنید خواهید دید که خیابان امام خمینی و خیابان امیرکبیر در جایی به اسم چهارراه سرچشمه به هم می‌رسند. خیلی از قدیمی‌های تهران چهارراه سرچشمه و محله اطراف آن را به یاد دارند و احتمالا می‌دانند که اینجا تا حدود ۳۵ سال پیش پر از خانه‌های مسکونی بوده است. این محله که در حال حاضر جزو بازارهای اصلی پایتخت است در زمان‌های قدیم جنوبی‌ترین نقطه شهر بود که از شرق به دولاب و از جنوب به دروازه غار می‌رسید.

سه راه امین حضور

از حدود ۶۰ سال پیش جمعی از کسبه تهران تصمیم گرفتند که به این محل نقل‌مکان کنند و به همین خاطر خانه‌های قدیمی این محله تبدیل به مغازه‌ و انبار شد. این روزها در حوالی این چهارراه و خیابان‌های اطراف آن تا جایی که چشم کار می‌کند فروشگاه‌ها و مغازه‌ها را خواهید دید و یکی از این خیابان‌های شلوغ و پرتردد خیابان امیرکبیر است.

خیابان امیرکبیر از محل سه‌راه امین حضور به سمت شرق و غرب یک‌طرفه است؛ پس یعنی اینکه نمی‌توانید با خودروی شخصی مستقیما از خیابان مصطفی خمینی یا خیابان هفده شهریور وارد خیابان امیرکبیر بشوید. پس چاره چیست؟ اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنید که چه بهتر، چون با خیال راحت و بدون دغدغه پیدا کردن جای پارک می‌توانید به تک‌تک مغازه‌ها سر بزنید. 

اگر اصرار دارید که با خودروی شخصی به سه‌راه امین حضور تهران بروید باید از میدان شوش و خیابان ری که به سمت شمال یک‌طرفه است خودتان را به تقاطع با خیابان امیرکبیر برسانید. اینجا باید مسیر سمت راست یا چپ را انتخاب کنید و بلافاصله به دنبال جای پارک بگردید. البته در محدود خیابان امیرکبیر پارکینگ‌های عمومی هم وجود دارند که استفاده از آن‌ها برای پارک ماشین اصلا فکر بدی نیست.

آیا امین حضور طرح ترافیک است ؟ بله؛ سه‌راه امین حضور و اطراف آن در محدوده طرح ترافیک هست پس حواستان به این موضوع باشد تا مبادا با جریمه به خانه برگردید!

اگر نیاز به خودروی شخصی ندارید توصیه می‌کنیم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. اگر دوست داشته باشید که از مترو استفاده کنید ایستگاه مترو میدان شهدا در خط چهار، ایستگاه بهارستان و ایستگاه مترو امام خمینی در خط یک نزدیک‌ترین گزینه‌ها به امین حضور هستند.

بعد از پیاده شدن از مترو در همگی این ایستگاه‌ها باید کمی پیاده‌روی چاشنی کارتان بکنید تا به سه‌راه امین حضور برسید! نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این محدوده از خیابان امیرکبیر ایستگاه مترو بهارستان است که ۱ کیلومتر با آن فاصله دارد. باید خیابان امام خمینی را به سمت جنوب تا چهارراه سرچشمه پیاده‌روی کنید و سپس به سمت چپ بپیچید و وارد خیابان امیر کبیر بشوید.

امین حضور خیابان امیرکبیر

از ایستگاه مترو میدان شهدا تا سه‌راه باید حدود ۲ کیلومتر پیاده‌روی کنید و از کوچه‌پس‌کوچه‌های قدیمی امین حضور که این روزها همگی پر از انبارهای فروشگاه‌های لوازم‌خانگی شده‌اند عبور کنید. دورترین ایستگاه مترو ایستگاه امام خمینی است که باید در خیابان امام خمینی تا سه‌راه حدود ۳ کیلومتر پیاده‌روی کنید.

برای استفاده از اتوبوس و بی‌آر‌تی‌ می‌توانید سوار اتوبوس‌های مسیر میدان جمهوری – میدان بهارستان شده و در میدان بهارستان پیاده شوید. از میدان بهارستان تا خیابان امیرکبیر و سه‌راه امین حضور باید پیاده‌روی کنید. اتوبوس‌های خط میدان شوش – میدان بهارستان هم از سه‌راه امین حضور عبور می‌کنند. علاوه بر این، اگر از سمت میدان امام حسین (ع) سوار اتوبوس‌هایی که به سمت خیابان ۱۷ شهریور حرکت می‌کنند شوید در ایستگاه ۱۷ شهریور باید پیاده شده و مسیر خیابان امیرکبیر را به‌طرف غرب پیاده‌روی کنید تا به سه‌راه برسید.

بیشتر بخوانید: عمده فروش های تهران ، لباس‌هایتان را از همیشه ارزان‌تر بخرید


مغازه‌ها و فروشگاه‌های امین حضور چه زمان‌هایی باز هستند؟

ساعت کار فروشگاه‌ها و مجتمع‌های تجاری امین حضور متفاوت است؛ مثلا ممکن است یک مغازه ساعت 8 صبح باز باشد اما مغازه کناری تا ساعت 10 صبح تعطیل باشد! این موضوع در مورد تعطیلی‌ها هم به همین شکل است اما معمولا امین حضور جمعه ها باز است.

سه راه امین حضور تهران

معمولا اگر ساعت ۱۰ صبح به سه‌راه مراجعه کنید بیشتر مغازه‌ها و فروشگاه‌ها باز خواهند بود و از آن سمت اکثر مغازه‌ها حوالی ساعت 10 شب یا کمی زودتر تعطیل خواهند شد. 

در نیمه دوم سال با عوض شدن ساعت رسمی کشور مغازه‌ها یک ساعت زودتر یعنی ساعت ۹ باز می‌شوند و یک ساعت زودتر هم بسته خواهند شد. البته این روزها باید به همه‌گیری ویروس کرونا و ممنوعیت تردد شبانه هم دقت کنید و پیگیر اخبار باشید!

بیشتر بخوانید: بهترین جاهای تهران برای خرید موبایل و کامپیوتر


چه چیزهایی در این بورس لوازم‌خانگی پیدا می‌شود؟

امین حضور بورس لوازم‌خانگی پایتخت است. اینجا پاتوق اصلی فروشگاه‌های عرضه‌کننده لوازم‌خانگی برقی است؛ اما معمولا لوازم‌خانگی غیر برقی را هم می‌توانید پیدا کنید. در امین حضور تلویزیون ، فریزر، یخچال، اجاق گاز، ماکروفر، جاروبرقی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی، چرخ‌گوشت و هر چیز برقی دیگری که در دسته لوازم‌خانگی جای بگیرد را پیدا خواهید کرد. فرقی نمی‌کند که به دنبال خرید عمده باشید یا تکی، معمولا اکثر مغازه‌ها جواب نیاز شما را خواهند داد.

لوازم خانگی امین حضور

در فروشگاه‌های امین حضور لوازم خانگی برندهای مختلف ایرانی و خارجی را پیدا خواهید کرد و معمولا قیمت‌های مغازه‌ها رقابتی‌تر از جاهای دیگر است تا بتوانند مشتری را به‌طرف خود جذب کنند؛ پس مقایسه قیمت‌های مغازه‌های مختلف را فراموش نکنید.

اگر شما هم تصمیم دارید که برای خرید لوازم‌خانگی برقی از امین حضور راهی تهران شوید می‌توانید برای اجاره سوئیت برای چند ساعت یا چند روز در تهران به سایت پینورست سر بزنید.


بخش‌های مختلف امین حضور

فروشگاه‌ها و مغازه‌ها در سه‌راه امین حضور بیشترین تراکم را دارند و هرچه از سه‌راه دورتر می‌شویم تعداد آن‌ها کمتر می‌شود. خیلی از مغازه‌های امین حضور نمایندگی رسمی برندهایی که عرضه می‌کنند نیستند و فقط اقدام به فروش اجناس می‌کنند. معمولا فروشگاه‌های رسمی برندها علاوه بر فروش، خدمات پس از فروش هم ارائه می‌کنند و این را می‌شود از روی تابلوها متوجه شد.

بورس لوازم خانگی امین حضور

سه‌راه امین حضور پر از مغازه‌های کوچک و البته فروشگاه‌ها و مراکز خرید بزرگ است. اینجا پاساژها و فروشگاه‌های مختلفی وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: مرکز تجاری امین حضور، پاساژ محمد، فروشگاه دلمونتی، فروشگاه لوازم‌خانگی اسنوا، فروشگاه سامسونگ، مرکز خرید خلیج‌فارس، فروشگاه لوازم‌خانگی دوو، فروشگاه لوازم‌خانگی سینجر، فروشگاه لوازم‌خانگی خسروی، فروشگاه سه‌راه نت و فروشگاه لوازم‌خانگی تهران بوش.

بیشتر بخوانید: خرید جهیزیه در تهران ، ۶ جایی که جهاز را ارزان‌تر می‌فروشند

در امین حضور نمایندگی برندهایی مثل ال جی، سامسونگ، اسنوا، دوو و خیلی از برندهای معتبر دیگر را با خیال راحت پیدا خواهید کرد.


تجربه‌ی خرید در این بازار چطور است؟

همگی از اوضاع بازار لوازم‌خانگی و قیمت‌های سرسام‌آور آن خبر داریم. معمولا خیلی از ما وقتی‌که دنبال خرید چیزهای ارزشمند و گران‌قیمت هستیم سعی می‌کنیم که از دیگران مشورت بگیریم تا انتخاب بهتری داشته باشیم و بعدا پشیمان نشویم. قیمت‌های مغازه‌های امین حضور معمولا نسبت به بقیه جاها مناسب‌تر است و فروشنده‌های امین حضور می‌توانند گزینه‌های خوبی برای راهنمایی گرفتن باشند؛ اما همیشه این کار ایده خوبی نیست! 

اولین چیزی که در خرید از امین حضور نظرتان را جلب می‌کند مغازه‌هایی هستند که روی تابلوهای آن‌ها اسم برندهای مطرح نوشته شده و واقعا آدم برای انتخاب بین این‌ همه مغازه سرگیجه می‌گیرد! سعی کنید اگر دنبال خرید اجناس از یک برند خاص هستید حتما به نمایندگی رسمی همان برند مراجعه کنید و اسیر فروشگاه‌های غیر معتبر با اجناسی که گاهی قلابی هستند نشوید. مشخصات و نشانی نمایندگی‌ها را می‌توانید به‌راحتی با یک سرچ ساده در اینترنت پیدا کنید.

برندهای خارجی امین حضور

گاهی پیش می‌آید که در طول خیابان کمی قدم می‌زنید و بعد از گشت‌وگذار در یکی دو مغازه خسته می‌شوید و همان اول کار وسیله‌ای که مدنظر داشتید را خریداری می‌کنید؛ اما کمی بعدتر متوجه می‌شوید که فروشگاه‌های دیگر همان جنس را با قیمت مناسب‌تری عرضه می‌کردند اما دیگر راهی برای پس دادن جنس و پس گرفتن پول وجود ندارد! برای رفتن به امین حضور باید صبر ایوب داشته باشید و به تک‌تک مغازه‌ها سر بزنید تا به‌قول‌معروف قیمت دستتان بیاید!

گاهی وقت‌ها فروشند‌ها چند گزینه مختلف را پیشنهاد می‌دهند که شما را سر دوراهی قرار خواهند داد؛ مثلا انتخاب بین برند خارجی باکیفیت و با قیمت خیلی بالا یا برند تولید داخل با قیمت و کیفیت کمتر، انتخاب جنس دارای گارانتی با قیمت بیشتر یا جنس بدون گارانتی با قیمت کمتر و … که همگی این‌ها چالش‌های خرید محسوب می‌شوند. برای این کار بهتر است از تجربه دیگران خصوصا دوستان و آشنایان استفاده کنید و البته نیم‌نگاهی هم به جیبتان داشته باشید و بودجه را در نظر بگیرید! تجربه نشان داده که خرید از جاهای معتبرتر همیشه دردسر کمتری برای خریدار به همراه داشته است.

فروش اقساطی لوازم خانگی در امین حضور

یکی از گزینه‌های محبوب خیلی از خریداران لوازم‌خانگی آن‌ هم با قیمت‌های سرسام‌آور این روزها امکان خرید اقساطی است. بعضی از مغازه‌ها و فروشگاه‌های امین حضور دست مشتری را باز می‌گذارند و مشتری می‌تواند کلی جنس را به‌صورت اقساطی خریداری کند و چک بکشد؛ اما باید مراقب بود که تصمیم‌گیری لحظه‌ای می‌تواند بعدها باعث مشکلات فراوان بشود. بهتر است اگر شرایط اقساطی در دسترس است آن را به‌خوبی بررسی کنید و در صورت مناسب بودن با خیال راحت برای خرید اقدام کنید.

خیلی از فروشگاه‌های امین حضور کالاها را با قیمت بالاتر از متوسط بازار در نظر می‌گیرند تا اگر مشتری درخواست تخفیف کرد بتوانند به او تخفیف بدهند! حواستان به این موضوع باشد و حتما از تکنیک‌های چانه‌زنی و تخفیف گرفتن استفاده کنید!

بیشتر بخوانید: الماس ایران ؛ یک مجتمع امروزی و جایی برای عاشقان برند


بهترین زمان برای رفتن به امین حضور

ترافیک خیابان‌های امیرکبیر و ری در محدوده سه‌راه امین حضور گاهی اوقات می‌تواند واقعا آزاردهنده باشد. موتورسیکلت‌هایی که از همه طرف در حال رفت‌وآمد هستند و خودروهایی که بدون توجه به خط عابر پیاده راهشان را ادامه می‌دهند همگی می‌توانند تجربه سر زدن به امین حضور را به کام هرکسی تلخ کنند!

خیابان امیر کبیر خیابان ری امین حضور

معمولا حوالی عصر و ساعات اولیه شب ترافیک اطراف امین حضور بیشتر می‌شود و خیلی از کارمندان با خانواده به امین حضور می‌آیند تا خرید کنند. بهتر است صبح تا ظهر را برای رفتن به امین حضور انتخاب کنید تا هم مغازه‌ها خلوت‌تر باشند و هم به ترافیک بر نخورید.


به این محل‌ها هم سر بزنید

باغ نگارستان بهارستان

امین حضور به خیابان بهارستان خیلی نزدیک است. شما بعد از خریدتان اگر هوس یک کافه دوست‌داشتینی یا یک محل دلباز کرده باشید می‌توانید با باغ نگارستان در خیابان برهارستان سر بزنید.

رستوران روحی باغ نگارستان نزدیک امین حضور

منبع: گوگل مپ عکاس: نامعلوم

بیشتر بخوانید:‌باغ نگارستان تهران؛ باغی صمیمی و با شکوه

اگر هم گرسنه هستید و می‌خواهید ناهار بخورید می توانید سراغ رستوران روی باغ نگارستان بروید که قیمه‌هایش هم خیلی معروف و خوشمزه است. رستوران روحی غذاهای ایرانی و سنتی دارد و فضای قشنگی هم دارد.

عمارت مسعودیه

عمارت مسعودیه یکی دیگر از خانه‌های باستانی خیابان بهارستان است که می‌توانید داخلش حسابی عکس‌های هنری بگیرید و در حیاط آن دلتان باز شود. این عمارت را در خیابان ملت پیدا می‌کنید. یک کافه زیبا با شیشیه‌های رنگی هم در این عمارت است که می توانید در ان حسابی خستگی در کنید.


اقامت در تهران برای خرید جهیزیه یا لولزم خانگی

ممکن است از شهری دیگر برای خرید جهیزیه یا لوازم خاگی جدید برای خانه خودتان به تهران آمده باشید و بخواهید چندروزی در مرکز شهر ساکن شوید تا هم رفت‌وآمد راحت به مراکز خرید لوازم خانه مثل امین حضور، بازار بزرگ تهران و شوش داشته باشید و هم هزنیه‌های اقامت برایتان زیاد نشود. اما فقط موضوع هزینه نیست. خرید کردن انرژی زیادی از آدم می‌گیرید و تمام امید آدمی این است که به خانه برسد و خستگی در کند. مخصوصا برای خرید جهیزیه که حساسیت‌ها بالا می‌رود پس باید یک خانه مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب، با آشپزخانه کامل و تجهیزات خوب آشپزی، مبلمان تمیز و به‌روز و دیزاین خوب با اتاق‌های تخته تمیز پیدا کنید.

می‌توانید سراغ اجاره روزانه خانه در پینورست بروید و در آن هم آپارتمان‌های مبله تمیز و مجهز را پیدا کنید و هم حیالتان از دسترسی‌ها راحت باشد. واحدهای پینورست در بهترین نقاط تهران گلچین شده‌اند تا شما خریدی بدون دغدغه در تهران داشته باشید.


سوالات متداول

سه راه امین حضور کجاست؟

در تقاطع خیابان امیرکبیر و ری در منطقه ۱۲، تعداد زیادی فروشگاه و پاساژ لوازم خانگی پیدا می‌کنید که به آن محل سه راه امین حضور می‌گویند.

فروشگاه های امین حضور ۵شنبه و جمعه باز هستد؟

سه راه امین حضور پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها هم باز است.

امین حضور فروش قسطی هم دارد؟

بله. بعضی از فروشگاه‌های این‌جا فروش قسطی هم دارند که بابتش باید چک بدهید. قبل از خرید اقساطی لوازم خانگی حتما شرایط فروشگاه را کامل بررسی کنید و از جاهای معتبر خرید کنید.

دسترسی به امین حضور با مترو

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به امین حضور ایستگاه بهارستان است. از بهارستان تا امین حضور را باید پیاده بیایید و حدود یک ربع راه دارید.


شما تا به حال برای خرید لوازم‌خانگی به امین حضور رفته‌اید؟ تاحالا از امین حضور یخچال، جاروبرقی و…خریده‌اید؟ آیا از خرید خود راضی بودید؟ آیا مغازه و فروشگاه خاصی در اینجا می‌شناسید که بخواهید به بقیه هم پیشنهاد دهید؟ حتما نظر و تجربه خودتان را از رفتن و خرید در این بورس لوازم‌خانگی برای ما بنویسید.

به یاد داشته باشید که هر زمانی که بخواهید می‌توانید برای اجاره اقامتگاه در تهران یا سایر شهرهای ایران به صورت آنلاین به سایت پینورست سر بزنید. انواع مختلف اقامتگاه با کیفیت خوب و قیمت مناسب در این سایت برای شما گلچین شده است.

محمدرضا قاسم شیرازی
بقیه‌ نوشته‌ها

دانشجوی ژنتیک دانشگاه اصفهان - عاشق روانشناسی و نویسندگی
من خستگی ناپذیرم؛ خستگی ناپذیر از سفر کردن، دیدن چیزهای جدید و نوشتن

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی