سیر تا پیاز تفریحات توچال؛ این‌جا چه‌خبر است؟

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
سیر تا پیاز تفریحات توچال؛ این‌جا چه‌خبر است؟

توچال پاتوق تفریح و گشت‌‌های آخر هفته‌ای تهرانی‌ها است. اینجا جایی است که با تفریحات جدید و جذابش همیشه چیزی برای سوپرایز کردن دارد. از چشم‌اندازهای زیبا و فعالیت‌های ورزشی توچال گرفته تا تله کابین، پیست اسکی، کوه‌نوردی همه تفریحات توچال هستند.

اگر مسافر تهران هستید و قرار است اقامت طولانی مدتی در این شهر داشته باشید و احساس کنید که در خانه خودتان هستید می‌توانید سراغ اقامت هفتگی یا ماهانه با اجاره آپارتمان‌های مبله پینورست بروید و راحت‌تر اقامتگاه‌تان را رزرو کنید.


چه تفریحاتی در توچال وجود دارد؟

بازدید و تجربه آن همه سرگرمی و هیجان در توچال شاید به بیشتر از یک روز زمان نیاز داشته باشد. در ادامه این مقاله پینورست به برخی از آن‌ها اشاره می کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

ایستگاه های توچال

منبع: tripadvisor


سورتمه توچال، جیغ و شادی در طولانی ترین سورتمه ایران

کمتر کسی است که اسم تفریحات توچال را بشنود و از سورتمه جذابش برایتان چیزی نگوید. شما از لحظه سوار شدن به سورتمه تا بعد از اینکه کمی راه افتاد و سرعت بالا رفت، جیغ و فریادتان بالا می‌رود، مراقب باشید صدایتان نگیرد.

سورتمه سواری یکی از تفریحات توچال

منبع: سایت tochal.org

اینجاست که تا می‌توانید تخلیه انرژی می‌کنید تا آخر هفته خود را هیجانی کنید.

دوستداران سورتمه‌سواری در تهران، تنها در توچال می‌توانند سوار طولانی‌ترین سورتمه ایران شوند. این سورتمه با طول 1420 متری‌اش، گواهی تایید از معتبرترین شرکت بازرسی استاندارد اروپایی و TUV آلمان را دارد و خیال بازدیدکنندگان را از بابت سورتمه سواری مطمئن راحت می‌کند.

بیشتر بخوانید: سورتمه تهران؛ یک سقوط مهیج از ارتفاعات پایتخت


تله کابین توچال، حرکت بر فراز قله توچال 

در تله‌ کابین توچال نزدیک به نیم ساعت در میان زمین و آسمان در حال حرکت هستید. با حرکت اتاقک‌های فلزی هیجان‌زده می‌شوید و جالبی‌اش این‌جاست که همزمان با دیدن طبیعت آرامش می‌گیرید. 

تله کابین توچال از طولانی ترین تله کابین پیوسته جهان است که سه خط اصلی و هفت ایستگاه همراه با یک خط تله‌اسکی و سه خط تله‌ سیژ دارد.

تله کابین و تله سیژ توچال

منبع: tripadvisor

تله کابین توچال در سال ۱۳۵۳ به دست بهمن باتمانقلیچ و با همکاری شرکت اتریشی دوپل مایر و شرکت فرانسوی پوما آغاز شد و در سال ۱۳۵۷ تمام شد.

 ایستگاه اول تله کابین توچال در ارتفاع 1900 متری قرار دارد، ایستگاه‌های دو و سه در ارتفاع 2480 متری، ایستگاه پنج و شش در ارتفاع 2910 متری است و در نهایت ایستگاه هفت نیز در ارتفاع 3680 متری قرار دارد.

اگر می‌خواهید از تله کابین توچال استفاده کنید بهترین زمان برای استفاده از آن بهار و پاییز است تا زیبایی‌های تهران را در زیر پایتان ببینید.

قیمت تله کابین توچال با توجه به هر ایستگاهی که شما قرار است تا آنجا پیاده شوید متفاوت است و با حضور در مجموعه تفریحی توچال می‌توانید از قیمت‌های دقیق باخبر شوید.


پیست اسکی توچال، تماشای برف و اسکی در ایستگاه هفتم توچال

دروغ نیست اگر بگوییم که برای تفریحات زمستانی در تهران جایی هیجان‌انگیزتر از توچال وجود ندارد چون شما در زیر گوش تهران یک پیست اسکی بزرگ و مرتفع را دارید که برای تماشای برف و لذت اسکی سواری یک گزینه داغ روی میز است. 

اسکی از تفریحات توچال

منبع: tripadvisor

این پیست اسکی در ایستگاه هفتم تله‌ کابین توچال قرار دارد و به کسانی که در ایران و خارج علاقه‌مند به اسکی‌بازی هستند می‌توانند راهی توچال شوند.

این پیست تهران ارتفاع زیادی دارد و اولین پیست برف‌گیر ایران است و شما می‌توانید در زمستان هر زمانی که برف‌ آمد، دل به برف‌بازی و پیست اسکی در تفریحات توچال بزنید.

بیشتر بخوانید: پیست اسکی توچال چرا انقدر معروف است؟


زیپ لاین توچال، لذت ارتفاع گردی در دره های توچال

افتتاح بزرگ‌ترین زیپ لاین ایران در مجموعه تفریحی توچال تیر خلاصی بود که توانست لذت ارتفاع‌گردی در دره‌های توچال را نصیب علاقه‌مندانش کند.

زیپ لاین توچال از تفریحات هیجان‌انگیز توچال

منبع: گوگل مپ عکاس: Sam A

حالا اگر از هرکسی محبوب‌ترین و ترسناک‌ترین تفریحات توچال را بپرسید که کدام است؟ می‌گویند زیپ‌لاینی که در بوستان شماره 2 و در مسیر جاده سلامتی قرار دارد.

بدون شک این ترس و دلهره ارزش یک بار پرواز و تفریح در ارتفاع 60 متری و طول 200 متری را دارد تا خاطره آن همیشه در ذهنمان بماند.

بیشتر بخوانید: درکه تهران؛ مسیر دیدنی دره‌ی کوچک تا قله‌ی توچال


کیوب کلاب، جایی است که از ترس جانتان به لب می‌آید

کیوب کلاب یکی از سرگرمی‌ها و تفریحات عجیب غریب تفریحات توچال است.

اینجا باید غرق در یک داستان کامپیوتری هیجان‌انگیز و کارآگاهی شوید و مشکلات سر راه را باید یک به یک حل کنید و از بین ببرید.

البته که بیشتر شهرت کیوب کلاب توچال به‌ خاطر داشتن بازی اتاق فرار آن است. در اتاق فرار کیوب کلاب توچال، جریان از این قرار است که تا می‌توانید شما باید خودتان را از شر چالش‌ها و مخمصه‌های پیش رو نجات دهید.

کیوب کلاب توچال

منبع عکس: گوگل مپ عکاس: Ali Esmaeili

شاید بارها موقع تماشای فیلم‌های ترسناک به این فکر افتاده‌اید که اگر کسی در مهلکه گیر افتاده باشد من جای او در آن موقعیت باشم، چه فکر بهتری در سر داشتم. 

حالا این گوی است و این میدان که در کیوب کلاب توچال خودتان را محک بزنید و یک روز پر هیجانی را آنجا تجربه کنید.

یکی دیگر از سرگرمی‌های دوست داشتنی و جذاب کیوب کلاب که طرفداران زیادی هم پیدا کرده، بازی جعبه نوردی است. همان طور که از اسمش پیداست، باید جعبه‌هایی را اینجا با دقت روی هم بگذارید و از آنها بالا بروید. این بازی خیلی خاص و البته بسیار هیجان‌انگیز در میان تفریحات توچال است.

بیشتر بخوانید: ده اتاق فرار برتر ایران برای ماجراجوها و کارآگاه‌های ایرانی


لذت پیاده روی و کوهنوردی در کوه‌های قله توچال

کسانی که آرزوی کوهنوردی در کوه‌های برفی نزدیک به تهران را دارند، کجا بهتر از توچال را می‌توانند پیدا کنند. صعود به قله توچال در برنامه روزهای جمعه و تعطیل خیلی از تهرانی‌هاست.

کوهنوردی یکی از مارد لیست ۱۰ تایی تفریحات توچال

منبع: گوگل مپ عکاس: MJ (Alien)

قله توچال با ۳۵۹۶ متر ارتفاع بلندقامت‌ترین قله تهران است.

شما در کوهنوردی توچال در انتهای مسیر به پناهگاهی برای استراحت می‌رسید که از گردشگران مجموعه هم پذیرایی می‌کند.

راستی در کوهنوردی توچال از همراه‌ داشتن تجهیزات مناسب به هیچ عنوان غافل نشوید تا بهتان بد نگذرد.


لیزر تگ (کلایمکس)، جایی برای عاشقان هیجان و ترس

لیزرتگ توچال یکی دیگر از تفریحات توچال است که برای عوض شدن حال و هواخیلی باحال است. اینجا جایی است که به خوبی می‌تواند آدرنالین را در رگ‌های‌تان جاری کند و فرصت تماشای تهران از زاویه‌ای زیبا را فراهم نماید.

سالن بازی لیزرتگ بخشی از مجموعه ورزشی و باشگاه تیراندازی توچال است و در نزدیکی ایستگاه تله کابین توچال قرار دارد. علاوه بر لیزرتگ، بازی‌های آرچری پوینت و پینت بال نیز در آن وجود دارند.

این بازی که با استفاده از اسلحه‌های لیزری انجام می‌شود، حداقل ۴ و حداکثر ۸ بازیکن لازم دارد.

بازی کلایمکس در فضایی که بسیار تاریک و با نورهای رنگی LED طراحی شده است انجام می‌شود. بازیکنان می‌توانند یک بازی مفرح و پر تحرک را بدون رنگی شدن لباس‌هایشان را اینجا داشته باشند و تا می‌توانند خوش‌گذارانی کنند.

البته که باید گفت علاوه بر آموزش بازی، لوازم مورد نیاز برای انجام بازی لیزرتگ در اختیار افراد علاقه‌مند قرار می‌گیرد و مدت بازی هم در نظر داشته باشید که ۲۰ دقیقه‌ای زمان می‌برد.

بیشتر بخوانید:‌۱۰ پیشنهاد تفریح و سفر متفاوت برای طرفداران بازی و ورزش


باشگاه بگ جامپ توچال، سقوط آزاد از ارتفاعی بلند همراه با جیغ بلند

یکی دیگر از تفریحات توچال، پرش آزاد یا بگ‌ جامپ است. در بازی بگ جامپ شما باید به بالای سکو هایی با ارتفاع‌های مختلف بروید و سپس خودتان را بر روی یک تشک بیندازید.

البته توصیه می‌شود اگر اپراتور هنگام پرش وزن شما را پرسید حتما راستش را بگویید چون در صورت دادن آمار اشتباه ممکن است به خود صدمه جدی بزنید.


تله سیژ چشمه توچال، پیمایش مسیر یک کیلومتری با چشم‌اندازی فوق‌العاده از تهران

اکثر کسانی که یک‌بار سوار تله کابین توچال شده‌اند دنبال فرصتی هستند تا دوباره بتوانند آن را تجربه کنند. اما در میان تفریحات توچال وسیله دیگری به نام تله سیژ وجود دارد که شاید سواری با آن حس متفاوت‌تری را نسبت به تله‌کابین‌ سواری داشته باشد.

بله تله سیژ چشمه توچال چیزی است که حسابی شما را هیجان زده می‌کند. شما هر بار که به توچال می‌روید اگر توجه داشته باشید صندلی‌های تله سییژ را خالی نمی‌بینید، مگر این که فصل زمستان باشد.

 تله سیژ چشمه توچال سفر کوتاهش را از کنار ایستگاه اول تله‌ کابین شروع می‌کند و تا رستوران چشمه ادامه دارد.

پیشنهاد می‌کنیم در میان تفریحاتی که در توچال دارید، حتما سوار تله سیژ توچال شوید تا زیبایی تهران را با یک چشم‌انداز بی‌نظیر اینجا ببینید.

بیشتر بخوانید: اسکی سواری در تهران؛ پیست‌های اسکی، معرفی و امکانات


اسنوموبیل توچال، لیز خوردن در روی برف با سرعت بالا

اسنوموبیل سواری از لاکچری‌ترین تفریحات توچال تهران است. در بازی اسنوموبیل شما بر روی موتورهای برف‌رو می‌نشینید و می‌توانید مسیر چالش‌برانگیزی را در فاصله یک‌ونیم‌کیلومتری تجربه کنید. اسنوموبیل تا زمانی که مجموعه تفریحی توچال لباس برفی بر تن داشته باشد در دسترس است.

گردشگران می‌توانند از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح تا 3 بعد از ظهر برای انجام این تفریح به مجموعه تفریحی توچال بروید، توجه داشته باشید که هزینه استفاده از اسنوموبیل توچال را باید از خود مجموعه بپرسید.


باشگاه تنیس توچال، تجربه یک بازی لذت‌بخش در ارتفاعات تهران

تفریحات توچال به‌قدری زیاد هستند که با یک‌ بار رفتن نمی‌توان همه بازی‌های تفریحی آنجا را تجربه کرد.

حالا اگر از علاقه‌مند به ورزش تنیس هستید، به باشگاه تنیس توچال بروید و برای تنیس بازی خودتان را آماده کنید.

باشگاه تنیس توچال

منبع: گوگل مپ عکاس: sina hosseini

زمین تنیس توچال در ایستگاه اول توچال قرار دارد و با داشتن دو زمین که یکی روباز و دیگری با داربست پوشیده شده بهترین جا برای انجام بازی تنیس‌تان است.

در باشگاه تنیس توچال اگر در محیط روباز باشید زمانی که توپ‌های گرد را با دسته‌های تنیس به آسمان پرتاب می‌کنید از هوای پاکیزه و دل‌انگیز توچال می‌توانید نهایت لذت را ببرید.

آکادمی تنیس توچال

منبع: گوگل مپ عکاس: sina hosseini

بیشتر بخوانید: بانجی جامپینگ توچال ؛ هیجانی‌ترین لحظه زندگی‌تان را تجربه کنید


باشگاه تیراندازی با کمان، تفریحی مفرح و هیجانی همراه با تمرکز بالا

تیراندازی با کمان یکی از پرطرفدارترین ورزش‌های دنیا است. اگر شما هم از طرفداران این بازی مهیج در تهران هستید با رفتن به باشگاه تیراندازی با کمان توچال می‌توانید قدرت هدف‌گیریتان را بسنجید.
این باشگاه تیراندازی در مسیر سلامتی و در مقابل بوستان سلامتی ۱ و در ایستگاه اول درست کنار ورودی تله سیژ چشمه قرار دارد.
البته اگر شما کمی حرفه‌ای باشید و بخواهید با نشانه‌گیری‌هایتان خودتان را به چالش بکشید، در باشگاه تیراندازی با کمان به‌ صورت تفریحی و حرفه‌ای مسابقات دوره‌ای برگزار می‌شود که می‌توانید در این مسابقه‌ها هم شرکت کنید.


بوستان سلامتی توچال، جایی آرام در دامنه توچال

اگر در تهران زندگی می‌کنید پیشنهاد فوق‌العاده برای روز تعطیل شما پیاده روی در مسیر جاده سلامت توچال است. اینجا شما صبحتان را با قدم‌زدن در بوستان سلامتی توچال آغاز می‌کنید و اگر با سرعت معمولی پیاده روی کنید، تقریبا ۲۵ دقیقه بعد به ایستگاه اول تله کابین توچال می‌رسید.
بوستان سلامتی همان‌طور که از اسمش پیداست، خدمات ورزشی و رفاهی مناسبی در اختیار کسانی که آنجا می‌روند قرار می‌دهد تا از خستگی راه خم به ابروی نیاورند.

در این مسیر شما می‌توانید از دیگر تفریحات توچال مثل غار، چشمه، بوستان و حتی رستوران و امکانات تفریحی مثل زیپ لاین، سوینگ، صخره‌نوردی و اتاق فرار استفاده کنید.


بیلیارد توچال، هیجان یک بازی باحال در توچال

شما اگر با دوستان خود به توچال رفته باشید و بخواهید تفریحات دسته‌جمعی داشته باشید می‌توانید روی بازی بیلیارد توچال حساب باز کنید. اینجا در کنار دوستان خود دور میزهای سبزرنگ جمع می‌شوید و با توپ‌های رنگی بیلیارد، هیجان بازی را با حال‌وهوای توچال تجربه می‌کنید.

بیلیارد توچال از پاتوق‌های جوان‌پسند بام تهران به حساب می‌آید که بیشتر اوقات شلوغ است. بعد از بیلیارد، پیشنهاد می‌کنیم یک دست فوتبال‌دستی جانانه در کنار دوستانتان بزنید.

بیلیارد توچال

منبع: گوگل مپ عکاس: Kamiar farhadi


سوالات متداول

امکانات رفاهی در مجموعه تفریحی توچال 

توچال یک مجموعه تفریحی همه‌ چیز تمام در تهران به حساب می‌آید. از ایستگاه‌های شکم‌گردی گرفته تا کافه‌های توچال یکی از یکی بهتر. با سطح کیفی بالایی که دارد توانسته بازدید کنندگانش را راضی کند.

البته در بیشتر مسیرهای پیاده‌روی توچال غرفه‌ها و بوفه‌های خوراکی را می‌بینید که تمام تلاش خود را می‌کنند تا به گردشگران بد نگذرد.

دسترسی راحت به سرویس بهداشتی در مجموعه تفریحی توچال به همراه پارکینگ، خودپرداز، باجه‌های الکترونیک برای تهیه بلیط و شهربازی کودکانه اینجا را تبدیل به یک مکان پربازدید برای تفریح و گردشگری همگان کرده است.

ساعت کاری مجموعه تفریحی توچال

در مجموعه تفریحی توچال زمانی که تعطیلات اجباری در تهران وجود نداشته باشد ۲۴ ساعت از شبانه‌روز برای همگان باز است. 

اما بعضی از خدمات رفاهی و تفریحات توچال با محدودیت ساعت و همچنین نامساعد بودن شرایط آب‌و‌هوایی همراه‌ هستند که لازم است قبل از مراجعه به مجموعه توچال حتما با شماره 02124875000 تماس بگیرید تا از ساعت و روزهای دقیق این مجموعه‌های تفریحی باخبر شوید.

آدرس دقیق توچال کجاست

آدرس مجموعه تفریحی توچال در بام تهران قرار دارد و برای رسیدن به ورودی توچال ابتدا باید وارد مسیر بزرگراه شهید چمران شوید و سپس وارد خیابان یمن شوید.

پس از خیابان یمن، خیابان ولنجک را ادامه دهید تا در انتهای ولنجک به ورودی اصلی مجموعه تفریحی توچال برسید.

اینجا می‌توانید ماشین خود را پارک کنید و از آنجا به بعد را باید پیاده طی کنید تا وارد سرزمین هیجانی توچال شوید.

اگر از سیستم حمل‌ونقل عمومی تهران برای رفتن به توچال استفاده می‌کنید باید سوار اتوبوس خط ۲۲۱ میدان ولنجک پایانه شهید افشار شوید و در ایستگاه 17 از اتوبوس پیاده شده و باقی مسیر را پیاده‌روی کنید.

اگر از آدم‌هایی هستید که حوصله پیاده‌روی ندارید با تاکسی‌های گذری تا ورودی توچال بروید و بعد وارد مسیر پیاده‌روی داخل مجموعه تفریحی توچال شوید.


تفریح دیگری در توچال وجود داشت که ما در لیستمان جا انداخته باشیم؟ شما خودتان تجربه امتحان کردن کدام تفریح توچال را داشته‌اید؟ اگر خاطره شنیدنی، نکته‌ و انتقادی درباره تفریحات توچال تهران دارید با ما در پینورست به اشتراک بگذارید. بدون شک نظرات و تجربیات ارزشمند شما برای مخاطبان ما سازنده خواهد بود.

علاقه به حوزه گردشگری همراه با فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ بهترین تفریحات زندگی من است، اینجوری هم میتونم سفر کنم هم بنویسم هم برای بقیه تجربه‌هامو به اشتراک بزارم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی