پل ابریشم تهران ؛ رسیدن دو نقطه سبز تهران به هم

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
پل ابریشم تهران ؛ رسیدن دو نقطه سبز تهران به هم

پل ابریشم تهران یک پل مدرن و کابلی است که در منطقه عباس‌آباد تهران قرار گرفته. حتما می‌دانید که تهران‌گردی قرار نیست فقط دیدن مکان‌های تاریخی و خانه‌های قدیمی باشد. تهران‌گردی می‌تواند با دیدن مکان‌هایی با معماری مدرن جذاب‌تر شود. سازه‌هایی که در سال‌ها و دهه‌های پیش در شهر تهران ساخته شده یکی از جالب‌ترین و جدیدترین چیزهایی است که می‌توانید ببینید.

پل ابریشم یکی از هفت پلی است که قسمت‌های مختلفی از اراضی عباس‌آباد را به‌هم وصل می‌کند و ساخت آن در کنار احداث پل طبیعت انجام شده. این پل رتبه اول در مسابقه فناوری برتر در معماری را به‌دست آورده و برنده جایزه دادمان برای طرح برتر در زمینه اقدامات دوست‌دار محیط‌زیست شده است.


لحظاتی روی پل ابریشم تهران

پل ابریشم تهران پارک نوروز را به بوستان بنادر وصل می‌کند. البته هدف این پل فقط اتصال دو فضای سبز نیست. روی این پل می‌توانید منظره‌ای از شهر تهران را ببینید و عبور ماشین‌ها را در اتوبان همت تماشا کنید. اگر روی این پل بایستید، نمایی از گنبد مینا را هم که در بوستان نوروز قرار دارد، می‌بینید.

ممکن است موقع گشتن در شهر تهران و یا بازدید از یک مکان متفاوت نیاز پیدا کنید که برای ساعاتی خلوت کرده و ذهن‌تان را آرام کنید. درست است که سفر به تهران و یا تهران‌گردی تفریح مهیجی است؛ اما همه‌مان نیاز داریم که گاهی سرعت‌مان را پایین بیاوریم. پس اگر کل روز در حال گشت‌وگذار بوده‌اید و انواع تفریحات شهری را تجربه کرد‌ه‌اید روی پل ابریشم می‌توانید کمی شتاب‌تان را پایین بیاورید. طول این پل ۲۰۰ متر است و اگر ساعات خلوتی از روز و یا شب به آن سر زده باشید، جای خوبی برای قدم زدن و پیاده‌روی است.


سوژه‌ای برای عکاسی

اگر عکاس حرفه‌ای هستید و یا عادت دارید که موقع شهرگردی و گشت‌وگذار در خیابان‌ها و محله‌های تهران، سوژه‌های عکاسی را شکار کنید، از پل ابریشم غافل نشوید. این پل به خصوص در شب و یا موقع غروب آفتاب سوژه‌ خوبی برای عکاسی است. فقط کافی است که یک گوشی موبایل داشته باشید تا لحظه‌های ایستادن و قدم زدن روی پل ابریشم را به عکس‌های خاطره‌انگیزی تبدیل کنید. از شلوغی و جمعیت نترسید و خیال نکنید عکس‌تان با وجود آدم‌ها خراب می‌شود. گاهی وقت‌ها حضور آدم‌ها در عکس‌ها باعث می‌شوند که حس کنیم آن مکان‌ها زنده‌اند و نفس می‌کشند.


چه دیدنی‌های اطراف پل ابریشم تهران وجود دارد؟

نزدیک‌ترین دیدنی‌ها به پل ابریشم پارک بنادر و پارک آب و آتش است که در دو طرف پل قرار گرفته‌اند. در هر کدام از این دو پارک دیدنی‌های زیادی وجود دارد. گنبد مینا، پل طبیعت و سینما گیم بعضی از این مکان‌ها هستند. به‌جز این‌ها شما می‌توانید پیاده‌رویتان را تا پارک آب‌ و آتش و بوستان طالقانی ادامه بدهید و از هوای خنک آن‌ها استفاده کنید. به‌خصوص اگر روز شلوغ و پردود و دمی را تجربه کرده‌اید، کمی تنفس در فضای سبز این پارک‌ها برایتان لازم است.


چطور به پل ابریشم تهران برویم؟

یکی از راه‌های ساده برای رفتن به پل ابریشم این است که خودتان را به خط یک متروی تهران برسانید و در ایستگاه حقانی پیاده شوید. از آن‌جا هم پیاده به پارک طالقانی و پارک آب و آتش و سپس پارک بنادر بروید تا در نهایت به پل ابریشم برسید.

 

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی