دهکده تفریحی زاینده‌ رود ؛ این‌جا همه‌چیز باکیفیت‌تر است

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
دهکده تفریحی زاینده‌ رود ؛ این‌جا همه‌چیز باکیفیت‌تر است

دهکده تفریحی زاینده‌رود در شهر چادگان و در استان اصفهان قرار دارد. این منطقه تفریحی را می‌شود یکی از نقاط مهم برای گردش و تفریح، سفرهای کوتاه‌مدت یا طولانی و جایی برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه دانست. 

اصفهانی‌ها بزرگ‌ترین گروهی هستند که به دهکده تفریحی زاینده‌رود می‌آیند. ولی امکانات متنوع این منطقه باعث می‌شود تا مسافران دیگر هم در مسیر گشت‌وگذار و اصفهان‌گردی‌شان یکی دو روز هم در این دهکده بمانند. جذاب‌ترین قسمت این دهکده سد زاینده‌رود است که باعث شده تا تفریحات مختلفی در این منطقه به وجود بیاید. 

با پینورست وب سایت تخصصی اجاره انواع ویلا استخردار همراه باشید تا همزمان که از قیمت اجاره ویلا باخبر می‌شوید چرخی هم در این دهکده تفریحی بزنیم.


موقعیت دهکده تفریحی زاینده‌رود 

همان‌طور که گفتیم دهکده تفریحی زاینده رود در شهر چادگان قرار دارد. فاصله شهر اصفهان با این شهر ۱۲۸ کیلومتر است. یعنی اگر بخواهید از اصفهان به این منطقه بروید، باید حدود دو ساعت در مسیر باشید تا به مقصد برسید.

موقعیت دهکده تفریحی زاینده رود

منبع: گوگل‌مپ عکاس: mehdi sanayea

شهر چادگان به‌خاطر دور بودن از آلودگی و شلوغی شهر صنعتی اصفهان حتی در گرم‌ترین روزهای سال هم تا شش درجه از شهر اصفهان خنک‌تر است. البته وجود کلی درخت و پوشش گیاهی انبوه و بادی که از روی زاینده‌رود به این منطقه می‌وزد هم در خنک‌تر شدن هوا تأثیر دارد. شاید برای همین است که به نگین اصفهان معروف است.


چطور به دهکده تفریحی در چادگان برویم؟

فرض می‌کنیم که قرار است از شهر اصفهان به شهر چادگان و دهکده تفریحی زاینده‌رود بروید. در این صورت خودتان را به بزرگراه دانشگاه صنعتی برسانید. بعد از آن وارد خروجی کمربندی شمالی شوید.

در مرحله بعدی باید مسیر خودتان را در جاده نجف‌آباد به تیران ادامه دهید. با پیش رفتن در این مسیر وارد جاده تیران به داران می‌شوید. وقتی تابلوی چادگان را در مسیر خود دیدید باید وارد خروجی مسیر به طرف چادگان شوید. شما در این مسیر باید تابلوی خروجی به طرف دهکده تفریحی را پیدا کنید و وارد خروجی شوید. در ادامه مسیرتان خیابان شمشاد را می‌بینید و با جلو رفتن در این خیابان به دهکده می‌رسید. 

مسیر رسیدن به دهکده تفریحی زاینده رو

منبع: گوگل‌مپ عکاس: mahshid JBR

موقع ورود با سه تابلوی بزرگ روبه‌رو می‌شوید. ورودی میهمان و پذیرش، ورودی امدادی خدماتی و تابلوی ویژه مالکین. اگر مهمان هستید باید مسیر ورودی مهمان را انتخاب کنید. در آن‌جا راهنمای مجموعه اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: خانه کشیش اصفهان؛ جایی برای دورهمی و اقامت


دهکده تفریحی زاینده رود چند بار متعجب‌تان می‌کند؟

فرقی نمی‌کند در چه فصلی از سال به چادگان و دهکده تفریحی آن سفر کنید. با ورود به این شهر کوچک آسمان آبی آن و ابرهای پنبه‌ای و سفیدش چشم‌تان را می‌گیرد. تغییر ناگهانی رنگ آسمان از یک آبی چرک و کدر در شهر اصفهان به یک آبی خوش‌رنگ و صاف آن هم فقط با طی کردن مسافتی دو ساعته حتما متعجب‌تان می‌کند و تا همین‌جای سفر احساس می‌کنید برد کرده‌اید. شاید حتی قصد نداشته باشید خیلی هم با امکانات دیگر این دهکده خودتان را مشغول کنید و همین که جایی برای اقامت داشته باشید تا بتوانید دراز بکشید و این آسمان آبی را تماشا کنید، برایتان کافی باشد.

هوای تمیز دهکده تفریحی زاینده رود

منبع: گوگل‌مپ عکاس Mahshid JBR

بعد از این احتمالا باز هم متعجب خواهید شد. به‌خصوص اگر هیچ تصور خاصی درباره شهر چادگان نداشته باشید. شهری که اصفهانی‌ها آن را با لهجه خودشان «چادگون» تلفظ می‌کنند و هر وقت دل‌شان بگیرد و از انبوه کار و یا فروافتادن در چرخه روزمرگی خسته شوند، به آن سفر می‌کنند. تعجب بعدی‌تان احتمالا از پوشش گیاهی، سرسبزی و ترکیب آن با منظره زاینده‌رود است. این قسمت از زاینده‌رود که در چادگان می‌بینید، آبی است که به واسطه سد زاینده‌رود جمع شده است.


تفریح‌هایی که باعث و بانی‌اش زاینده‌رود است

اگر به این فکر کنیم که از اولین زمانی که آدم‌ها تصمیم گرفتند یک‌جانشین شوند و دست از کوچ کردن از یک نقطه به نقطه دیگر بردارند، زمانی بود که در کناره‌ رودها و رودخانه‌‌ها ساکن شدند، برایمان عجیب نیست که نشستن کنار قسمتی کوچک از زاینده‌رود بزرگ برایمان جالب باشد یا حال‌مان را از این رو به آن رو کند. اجدادمان هم حتما این حال خوب‌مان را تجربه کرده‌اند که تصمیم گرفتند بیخیال کوچ کردن شوند. شاید متوجه شدند که در کنار آب‌ می‌شود هم زندگی کرد و هم تفریح داشت.

تفریحاتی که باعث و بانی‌اش زاینده رود است

منبع: گوگل‌مپ عکاس: Ehsan Attarzadeh

البته که تفریحات اجدادمان حتما کمی خشن‌تر و جدی‌تر از تفریحات ماست که جز لذت بردن توقع دیگری از آن‌ها نداریم. اما منظره سد زاینده‌رود در دهکده تفریحی چادگان باعث می‌شود که بخواهیم چند روزی در همین نقطه اقامت کنیم و زندگی را کم‌تر جدی بگیریم و بیش‌تر خوش بگذرانیم.

بیشتر بخوانید: پیست اسکی فریدون شهر ؛ در استانداردترین پیست استان اصفهان بازی کنید


در دهکده تفریحی زاینده‌رود از آب غیرگل‌آلود ماهی بگیرید

ماهی‌گیری تفریحی است که هیجانش را فقط در لحظه‌ گیر افتادن ماهی در قلاب می‌کنید. قبل از آن باید فقط صبور باشید و بدون این‌که کار خاصی انجام بدهید، سر جایتان بمانید. در این دهکده می‌توانید تمام وسایل و ابزارهای لازم برای ماهی‌گیری را بگیرید. بعد از آن هم عزم‌تان را جزم کنید و تا افتادن ماهی در قلاب صبور باشید. ماهی‌های مختلفی در این آب زندگی می‌کنند. اما معلوم نیست که کدام‌شان به قلاب شما می‌افتد.

ماهی‌گیری در دهکده تفریحی زاینده رود

منبع: گوگل‌مپ عکاس: Mahshid JBR

بعد از گرفتن ماهی در صورتی که خودتان مایل باشید، می‌توانید ماهی را کباب کرده و نوش جان کنید. شاید در لحظه میل کردن ماهی یاد اجدادتان هم بیفتید که تجربه‌ای مشابه شما داشته‌اند و بعد از زندگی در کنار آب به ماهی‌گیری را به عادتی هر روزه تبدیل کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:محله های اصفهان از اعیان‌نشین‌ها تا کوچه باغ های دیدنی و تاریخی


قایق‌سواری در دهکده زاینده‌رود؛ فرصتی برای تماشا

گاهی آدم‌ها که با چند امکان تفریحی متنوع روبه‌رو می‌شوند، دست و پایشان را گم می‌کنند و نمی‌دانند اول کدام را امتحان کنند. برای همین سعی می‌کنند همه را تند و پشت سر هم تجربه کنند. آن وقت دیگر زمان لذت بردن و استفاده کامل از لحظه‌های خوش را از دست می‌دهند. انگار فقط درگیر این هستند که از یک تفریح به تفریح دیگر بروند. قبل از این‌که در این شرایط گیر بیفتید، سوار یکی از قایق‌های دهکده شوید. قایق‌های چند نفره و حتی اتوبوسی در این منطقه وجود دارد که متناسب با وضعیت آب زاینده‌رود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قایق‌سواری در زاینده‌رود

منبع: گوگل‌مپ عکاس: Aboozar Alirezaee

وقتی توانستید روی قایق بنشینید، به خودتان فرصت بدهید تا مناظر اطراف‌تان را تماشا کنید. از جریان آب و هوای خنک لذت ببرید و این لحظه را به عنوان یکی از خاطره‌های خوب سفرتان ذخیره کنید. اگر سوار یک قایق خانوادگی بشوید هم این فرصت را دارید تا درباره برنامه‌هایتان تا آخر روز با هم حرف بزنید و مشورت کنید. هر کسی چه نوع تفریحی را ترجیح می‌دهد و کی دوست دارد چه کار کند؟ هر کسی چه انتخاب‌هایی دارد و چطور می‌توانید برنامه‌ای بچینید که به همگی به اندازه کافی خوش بگذرد.


والیبال ساحلی ؛ خوش‌گذرانی کنار آب

اگر اجدادمان با توپ و تور والیبال آشنا بوده‌اند، حتما زندگی شادتری تجربه می‌کردند و می‌توانستند بعد از یک‌جانشینی گاهی وقت‌ها والیبال ساحلی را هم تجربه کنند. والیبال ساحلی هر چند یک تفریح آبی نیست ولی ربط مستقیمی به آب دارد. چون اگر آبی نباشد، ساحلی هم نخواهد بود. خوبی والیبال بازی کردن در دهکده تفریحی زاینده رود در این است که اگر تعدادتان کافی نباشد، آدم‌های زیادی وجود دارند که بخواهند عضو تیم‌تان بشوند و یا به عنوان تیم رقیب با شما بازی کنند.

این بازی‌های جمعی و گروهی حتی می‌توانند زمینه آشنایی و دوستی‌های تازه را فراهم کنند و باعث شوند تا رابطه‌های جدیدی را تجربه کنید. دوستانی که مثل خودتان اهل تفریح و خوش‌گذرانی‌اند و دقیقا همان نقطه‌ای را برای تفریح انتخاب کرده‌اند که شما انتخاب کرده‌اید.

بیشتر بخوانید: بریانی اعظم ؛ خوشمزه‌ترین بریانی اصفهان در ۴ شعبه


تله‌کابین دهکده تفریحی زاینده‌رود؛ تفریح در ارتفاع

مسیر تله‌کابین در دهکده تفریحی زاینده‌رود دقیقا از روی مناظر سرسبز این منطقه می‌گذرد. به‌جز آدم‌هایی که ترس از ارتفاع دارند، بقیه می‌توانند در تله‌کابین تجربه‌ای هیجان‌انگیز داشته باشند.

دهکده تفریحی زاینده‌رود در ارتفاع

منبع: گوگل‌مپ عکاس: Vahid Zp

این تله‌کابین به بالاترین نقطه در این منطقه می‌رود. در آن‌جا می‌توانید همه‌ اتفاقاتی که در دهکده می‌گذرد را از بالا تماشا کنید، هوای خنک‌تری که در جریان است را نفس بکشید و چند تایی هم عکس بگیرید.


شهربازی و سینما چندبعدی؛ سهم بچه‌ها در دهکده تفریحی زاینده‌رود

احتمالا تا این‌جای متن از خودتان پرسیده‌اید که پس بچه‌ها چی؟ شاید بچه‌ها بتوانند از قایق‌سواری و یا والیبال ساحلی در دهکده تفریحی زاینده رود لذت ببرند. اما همه‌مان می‌دانیم که تفریح موردعلاقه بچه‌ها گشتن در شهربازی است. شهربازی جایی است که همه بازی‌های مخصوص کودکان در آن جمع می‌شود. حتی اگر کودکی داشته باشید که دیگر از دوره کودکی‌اش عبور کرده، باز هم مطمئن باشید که در این شهربازی به او خوش می‌گذرد. در شهربازی مجموعه تفریحی زاینده‌رود وسایل بازی محدودتر از یک شهربازی معمول هستند. ولی این وسایل برای بچه‌ها مهیج و جذابند. مثلا سر خوردن از سرسره بادی، آن هم چند سرسره در چند ارتفاع مختلف بچه‌ها را حسابی هیجان‌زده می‌کند.

شهربازی در دهکده تفریحی زاینده‌رود

منبع: گوگل‌مپ عکاس: Mahshid JBR

سینما پنج بعدی هم تفریح دیگری است که اگر فیلمی مناسب رده سنی بچه‌ها داشته باشد، یکی دو ساعت آن‌ها را سرگرم می‌کند. اگر هم فیلمش برای خودتان مناسب بود، می‌توانید در زمان مناسب به سینما سر بزنید.


کارتینگ و پینت‌بال تفریحاتی با هیجان بیش‌تر

برای خیلی‌ها تصور رفتن به یک منطقه ییلاقی و خوش آب‌وهوا بدون تجربه تفریحات هیجان‌انگیز تقریبا غیرممکن است. چون این آدم‌ها سفر را براساس وجود تفریحات مهیج به سفر خوب یا سفر بد تقسیم‌بندی می‌کنند. کارتینگ و پینت‌بال در دهکده تفریحی زاینده‌ رود دقیقا برای این دسته از آدم‌ها مناسب است. درست است که آدم می‌تواند در شهر خودش هم پینت‌بال را تجربه کند. اما وقتی به سفر می‌رویم و کل ۲۴ ساعت شبانه‌روزمان در اختیار خودمان است و می‌توانیم برای هر ثانیه‌اش یک تفریح مشخص داشته باشیم، رفتن به کارتینگ یا پینت‌بال بیش‌تر از همیشه خوشحالمان می‌کند. انگار دوست داریم وقتی همه‌چیز با هدف آسایش و خوشی ما گرد هم آمده‌اند، هیچ‌چیزی کم‌وکسر نباشد. 

کارتینگ در مجموعه تفریحی زاینده رود

منبع: اینستاگرام: صفحه: omranzayandehrood

برای همین در دهکده تفریحی فرهنگی زاینده رود ساعتی را به پینت‌بال و یا کارتینگ اختصاص دهید و دسته‌جمعی تفریح کنید. محوطه‌ای که برای این دو تفریح در دهکده در نظر گرفته شده، وسعت قابل توجهی دارند و کیفیت تجربه‌تان را بالا می‌برند.


اسب سواری و کالسکه سوار در محوطه دهکده

اسب سواری از آن تفریح‌هایی است که نمی‌شود هر جایی تجربه‌اش کرد. حتی در مناطق ییلاقی مختلف اغلب مردم محلی اسبی را برای سواری می‌آورند که باز هم تجربه‌اش شبیه تجربه واقعی اسب سواری نیست. در دهکده تفریحی زاینده‌رود می‌توانید به شکل بهتر و باکیفیت‌تری اسب‌ سواری کنید. این تفریح هم سن و سال نمی‌شناسد و برای همه مناسب است. کسانی که اسب‌ها را برای اسب سواری آماده می‌کنند هم چم‌وخم رفتار با اسب را بلدند و می‌دانند چطور اسب را کنترل کنند تا بچه‌ها هم بتوانند اسب سواری کنند. 

کالسکه‌سواری در دهکده تفریحی زاینده رود

منبع: اینستاگرام: صفحه: omranzayandehrood

کالسکه‌سواری هم تفریح دیگری است که اجازه می‌دهد هم سواری کنید و هم در کل دهکده بچرخید. کالسکه‌هایی که در دهکده وجود دارند محکم و جادار هستند و می‌توانید براساس ظرفیتی که دارند سوارشان شوید. این تفریح به خصوص برای بچه‌های کوچک‌تر و آدم‌های مسن‌تر مناسب است و برخلاف اسب‌سواری که یک نفره است، می‌توانید خانوادگی از آن لذت ببرید.


تجربه اقامت در دهکده تفریحی فرهنگی زاینده‌رود

مهم‌ترین قسمت سفر به چادگان و دهکده زاینده رود، مسئله اقامت است. در این دهکده تعداد زیادی اقامتگاه وجود دارد که می‌توانید موقع ورود به دهکده آن‌ها را رزرو کنید. تجربه آدم‌هایی که قبلا به این دهکده آمده‌اند نشان می‌دهد که اغلب‌شان از کیفیت اقامتگاه‌های آن راضی بوده‌اند. فضای داخل اقامتگاه، امکانات آن‌ها و منظره‌ سد و دریاچه در احساس رضایت آدم‌ها نقش زیادی داشته‌ است. به خصوص این‌که شما قصد دارید بیش‌تر زمان‌تان را به تفریح بگذرانید و ساعات زیادی در اقامتگاه نیستید.

اقامت در دهکده تفریحی زاینده رود

منبع: اینستاگرام صفحه:
omranzayandehrood

با این همه می‌توانید قبل از رفتن به دهکده از پذیرش آن درباره جزئیات دقیق هر اقامتگاه پرس‌وجو کنید. هر چه نباشد، اقامت موضوع مهمی است و اگر بخواهید چند روزی در چادگان بمانید، باید محل اقامت مناسبی داشته باشید.


اطلاعات دهکده تفریحی فرهنگی زاینده‌رود

با توجه به این‌که در فصل‌های مختلف شیوه ارائه خدمات در دهکده تفریحی زاینده‌رود متفاوت است، توصیه می‌کنیم قبل از سفر به چادگان برای استفاده بهتر از امکانات آن با این مجموعه تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۳۱۵۷۷۲۲۲۵۸

ساعت کار: شبانه‌روزی


اگر به دهکده تفریحی زاینده‌رود رفته‌اید، دوست داریم تجربه شما را هم بدانیم. برایمان از ویژگی‌های منفی و مثبت این منطقه بنویسید و این‌که توصیه‌های دیگرتان برای رفتن به این دهکده کدام‌اند؟ 

سایت پینورست جایی برای اجاره اقامتگاه است. اقامتگاه‌هایی که در سایت پینورست به شما پیشنهاد می‌شوند، انواع مختلفی دارند و می‌توانید از آپارتمان مبله تا ویلای ساحلی را در بین آن‌ها پیدا کنید.

 

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی