بریانی: اصفهان کجا بریانی بخوریم؟

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
بریانی: اصفهان کجا بریانی بخوریم؟

بریانی (یا همان بریونی) خوشمزه‌ترین غذای سنتی اصفهان است. بعید است کسی به اصفهان سفر کند و برای یک وعده هم که شده خودش را به یک بریانی درست و حسابی دعوت نکند. اما برای خیلی‌ها پیدا کردن بریانی باکیفیت مسئله مهمی است. خیلی‌ها بدون اینکه از بریانی‌های خوب اصفهان اطلاع داشته باشند به بریانی‌هایی که در خیابان‌ها و میدان‌های اصلی قرار گرفته‌اند، سر می‌زنند. این در حالی است که کیفیت و طعم این غذا در بریانی‌های باکیفیت از زمین تا آسمان با بقیه بریانی‌های سطح شهر فرق دارد. اگر از یک اصفهانی بپرسید کجا بریانی بخوریم؟ او سه بریانی مهم را به شما پیشنهاد می‌کند که هر کدام از جهاتی دارای مزیت و کیفیت قابل رقابتی هستند.


طرز تهیه بریونی اصفهانی

بریونی

بریونی را با گوشت گوسفند آب‌پز و چرخ شده درست می‌شود. البته موادی که به آن اضافه می‌کنند دارچین و نعنا است. دارچین و نعنا خیلی بخش مهمی از این غذا هستند و مزه را کاملا عوض و خاص می‌کنند. در کنار این گوشت معمولا جگر سفید را هم چرخ می‌کنند و سرخ می‌کنند و همراه هم سرو می‌کنند.

به مغازه‌هایی که فقط این غذا را سرو می‌کنن هم بریانی می‌گویند.


بریانی اعظم

بریانی اعظم

اولین پیشنهاد هر اصفهانی بریانی اعظم است. بریانی اعظم کیفیت قابل‌توجهی دارد، خوشمزه است و از باکیفیت‌ترین مواد اولیه تهیه شده. قدیمی‌ترین شعبه بریانی اعظم که در خیابان چهارباغ پایین قرار دارد در سال ۱۲۹۵ تأسیس شده. با این همه سال سابقه در پخت بریانی، دیگر میزان شهرت و محبوبیت بریانی اعظم عجیب نیست.

آدرس شعبه اصلی: اصفهان، دروازه دولت، ابتدای چهارباغ پایین

ساعت کاری : ۱۱:۳۰ تا ۱۶:۰۰

شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۰۲۰۷۰

صفحه اینستاگرام: @beryaniazam


بریانی شاد

بریانی شاد

حتی اصفهانی‌ها هم در انتخاب بین بریانی اعظم و شاد دچار اختلاف‌نظرند. خیلی‌ها مزه بریانی شاد را بهتر می‌دانند و در همه جمع‌ها، مهمانی‌ها و یا وعده‌های ساده‌ خانوادگی بریانی شاد را انتخاب می‌کنند. برای خیلی‌ها هم مسیر و موقعیت رستوران بریونی شاد باعث شده که آن را به بقیه بریانی‌ها ترجیح بدهند.

آدرس: اصفهان، میدان امام حسین، دروازه دولت، ابتدای خیابان طالقانی

ساعت کاری : ۱۲ ظهر تا ۴ عصر

شماره تماس: ۰۳۱۲۲۰۵۷۷۴

بیشتر بخوانید: اصفهان کجا بریم؟ ۱۵راه کم‌خرج برای کشف دوباره اصفهان


بریانی بیشه

بریانی بیشه

اگر می‌خواهید بریانی را در فضایی خارج از رستوران میل کنید، بریونی بیشه گزینه مناسبی است. چرا که درست روبه‌روی پارک قرار دارد و فقط کافی است بعد از گرفتن غذای‌تان چند قدم تا پارک بروید. مزیت دیگر بریونی بیشه این است که کنار فست‌فود معروف پیتزا‌پیتزا واقع شده و اگر احیانا یکی از اعضای جمع‌تان غذای سنتی نمی‌خواهد، می‌توانید همزمان با بریانی، پیتزا هم سفارش بدهید.

آدرس: اصفهان، پل‌ فلزی، بولوار بوستان سعدی، روبه‌روی صداوسیما، پلاک ۴۶

ساعات کاری: ۱۱:۴۵ تا ۱۵:۱۵

شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۷۴۹۲۷

صفحه اینستاگرام: @beryani.bishe

نعیمه بخشی
نعیمه بخشی

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی