۹ اقامتگاه ارزان شمال؛ اقامتی خوش و کم‌خرج

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
1نظر
۹ اقامتگاه ارزان شمال؛ اقامتی خوش و کم‌خرج

همه ما تجربه‌اش را داریم که وقتی راه می‌افتیم به سمت جاده شمال دغدغه‌هایمان یکی یکی فراموش می‌شوند و جایش را خیال و رویای چندروز خوش‌گذرانی می‌گیرد. حالا اگر اقامتگاه ارزان شمال هم پیدا کنیم که دیگر کیف‌مان دوبرابر می‌شود.

همیشه مسیر رفت به شمال پر از ذوق و برنامه‌ریزی برای تفریحات مختلف یا استراحت است اما برعکس جاده برگشت یک حزن عجیبی دارد. انگار از یک جای امن که دست هیچ مشکلی به ما نمی‌رسیده دور شدیم و به شهر دود و دم گرفته‌مان نزدیک!

فرقی نمی‌کند کجای شمال فقط چندروزی رهایی از خیابان و به جایش دیدن سبزی جنگل و استشمام بوی نم باران و دریا شمال کافی‌ست تا انرژی ادامه روزمرگی‌هایمان را داشته باشیم.

شاید فکر کنید سفر به شمال به درد کسانی می‌خورد که حتما خودشان یا یکی از فامیل‌هایشان یک ویلا استخردار باکلاس در آن شهر داشته باشند یا این‌که باید خیلی پول داشت تا بشود یک جای خوب را برای چندروزی سفر به شمال اجاره کرد.

برای این‌که بدانید با خرج کم هم می‌شود چندروزی به شمال سفر کرد و خوش گذراند ۹ اقامتگاه ارزان شمال را در شهرهای مختلف آن به شما معرفی می‌کنیم تا برای رفتن و انرژی دوباره‌ای از طبیعت گرفتن دغدغه‌ای نداشته باشید!


۹. بومگردی دنج در شیرگاه ؛ همراه با غذای محلی لذیذ

این جا یک اقامتگاه ارزان شمال و دنج در سوادکوه شمالی‌ست.
۲۰۰ متر محوطه اختصاصی برای اقامتگاه و طبیعتی بکر دارد.
سوادکوه ساحل دریا ندارد اما آنقدر جای زیبایی ست که ارزش یک بار دیدن را حتما دارد. تازه نزدیک خود این اقامتگاه رودخانه و جنگلی زیباست که به راحتی به آن  دسترسی دارید.

یک ویژگی خوب دیگر این اقامتگاه موقعیت جغرفیایی‌اش است شما برای رسیدن به سوادکوه از تهران حداکثر ۳ ساعت زمان لازم دارید و بهترین مسیر هم برای شما جاده فیروزکوه است.

بومگردی دنج در شیرگاه ؛ همراه با غذای محلی لذیذ

برای رزرو این اقامتگاه روی این لینک کلیک کن!

امتیاز منحصر به فرد این اقامتگاه

رزرو برای روزهای آخر هفته، حداقل دو روز برای حداقل ۲نفر است که هزینه هر نفر به همراه وعده های غذایی و گشت و گذار حساب می‌شود و به ازای هر نفر۵۰۰ هزار تومان است!
غذای محلی در اقامتگاه ارزان شمال

دیدنی‌های اطراف اقامتگاه

سوادکوه یکی از بهترین مقاصد اقتصادی سفر است چون هم مسیر طولانی و عجیب غریبی ندارد هم می‌‌شود در آن اقامتی ارزان و باکیفیت داشت و بقیه خرج و مخارج را گذاشت برای گشت و گذار!
البته که برای گشت و گذار هم هزینه زیادی برایتان تراشیده نمی‌شود چون چیزی که بیش‌تر از همه در این شهر دیدنی‌ست طبیعت بکرش است. جدا از طبیعت می‌توانید جاهای تاریخی مثل پل ورسک که یک شاهکار مهندسی‌ست را ببینید یا حتی با قطارهایی که از این پل تاریخی و از دل طبیعت می‌گذرند به این شهر بیایید یا به سمت جنگل‌های هزارساله لفور حرکت کنید و در دل آن آبشارها و چشمه‌های زیبایش را ببینید و آبتنی کنید و همان دور و بر سد لفور را هم ببینید. لفور خودش یک جای دیدنی بی‌نظیر است.

مراکز خرید و بازار اطراف اقامتگاه

یک ویژگی جالب این اقامتگاه این است که مهمانان این اقامتگاه می‌توانند تا سقف ۱۰۰هزارتومان از سوپرمارکت و کافه این محوطه خرید کنند.
اما جدا از آن تماشای بازارهای سنتی هر شهری مخصوصا شهرهای شمالی واقعا جذاب هستند. حس خوب هم‌صحبتی با محلی‌ها در بازارهای سنتی و دیدن دستاوردهای مردم آن منطقه لحظه‌های نابی در سفر هستند که نباید از دستشان داد!
سه شنبه بازار زیرآب، پنج شنبه بازار پل سفید و یکشنبه بازار سوادکوه شمالی سه تا از مهم‌ترین بازارهای محلی سوادکوه هستند.

۸. اقامتگاه بومگردی برنجستانک قائم شهر؛  کشتی اختصاصی و ماهی‌گیری

این‌جا با توجه به امکاناتش یکی از جالب‌ترین اقامتگاه ارزان شمال است.

این‌جا یک دهکده توریستی‌ست که چند اقامتگاه با امکانات مناسب در کنار هم دارد. باز هم می‌توانید از جاده فیروزکوه به قائم‌شهر برسید و از تهران حدود ۴ ساعت و نیم در راه باشید.

برنجستانک یک روستا سرسبز در دل سوادکوه زیباست. این‌جا یک اقامتگاه ارزان با امکانات تفریحی فوق‌العاده‌ مثل کشتی تفریجی و ماهی‌گیری است که در ادامه کامل برایتان می‌گوییم.

اقامتگاه بومگردی برنجستانک قائم شهر

برای رزرو این اقامتگاه روی این لینک کلیک کن!

این اقامتگاه به خاطر فضای زیبا و امکانات تفریحی خوبش جای خوبی برای برگزاری مهمانی‌ها و جشن‌ها هم می‌تواند باشد.

 

ویژگی منحصر به فرد این اقامتگاه

کشتی تفریحی و قایق‌ پدالی است. می‌توانید یک روزتان را به این‌جور تفریحات هیجان‌انگیز بگذرانید. تازه این‌جا امکان ماهیگیری حرفه ای و آماتور هم دارید. دسترسی این اقاتگاه عالی‌ست و ویو رو به دریا و جنگل دارد. اقامت در این‌جا با توجه به امکانت عجیب و جذابش قطعا خاطره‌انگیز می شود.

دیدنی‌های اطراف اقامتگاه

سد زمزم برنجستانک معروف است و امکانات تمام تفریحات آبی مثل قایق‌سواری، ماهیگیری و… را دارد. بعد از پیک نیک در کنار این سد می توانید به سمت هفت آبشار بروید.
هفت آبشار یا آبشار هفتگانه تیرکن خوراک عشاق طبیعت است. در این منطقه جنگل، رودخانه، آبشار و حوضچه‌های طبیعی استخر مانند برای شنا در کنار هم وجود دارند و به درد آدم‌های اهل شنا هم می‌خورد. فط برای رفتن به این آبشار کفش مناسب یادتان نرود!

۷. اقامتگاه VIP بومگردی در برنجستانک قائم شهر

این‌جا هم یک اقامتگاه خوب دیگر در همین محله برنجستانک است. در مورد برنجستانک قبل‌‌تر نوشتیم حالا می‌خواهیم ببینیم این اقامتگاه VIP چه امکاناتی برایمان دارد؟

این‌جا هم امکانات تفریحی هیجان‌انگیز مثل کشتی تفریحی، قایق‌ پدالی و ماهیگیری دارد. نسبت به واحد قبلی بزرگ‌تر است و یک اتاق هم دارد. برویم سراغ اطلاعاتش:

اقامتگاه بومگردی با کشتی تفریحی برنجستانک قائم شهر

برای رزرو این اقامتگاه روی این لینک کلیک کن!

سد برنجستانک واقعا منطقه دنج و زیبایی‌ست علاوه بر آن در حین اقامت حوصله جوان‌ترها هم سر نمی‌رود و حسابی امکانات تفریحی‌شان به راه است.

اقامتگاه ارزان شمال در قائم شهر مازندران

تیپ این اقامتگاه نسبت به قبلی VIP است.


۶. ویلا دنج در عباس آباد ؛‌ خوش آب و هوا و مجهز

این ویلا در عباس آباد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رزرو اقانتگاه ارزان شمال است.

اگر می خواهید به شهر عباس آباد بروید و چند روزی عشق و حال کنید این ویلا مناسب شماست.

این جا هم یک حیاط بزرگ دارد هم یک تراس زیبا و دلنشین. می توانید چای را در هوای نم‌دار شمال در تراس و رو به ویو طبیعت نوش جان کنید یا کباب و جوجه ناهار را داخل حیاط درست کنید و در فضای باز میل کنید

این جا ۲۰۰ متر با زمین‌های ورزشی فاصله دارد اگر اهل ورزش و جنب و جوش باشید این جا امکانات خوبی برایتان دارد. خب برویم که با این ویلا آشنا بشویم.

اجاره ویلا دنج در عباس آباد

برای رزرو این اقامتگاه روی این لینک کلیک کن!

سرعت پاسخگویی این ویلا بعد از درخواست شما حداکثر ۱۰ دقیقه است.

برای رسیدن به عباس آباد از تهران حدود ۲ساعت و نیمی در مسیر هستید و باید جاده چالوس یا هراز را انتخاب کنید.

عباس‌آباد چون به شهرهای توریستی مثل کلاردشت و رامسر نزدیک است خیلی پرطرفدار شده.

عباس‌آباد یک منطقه ییلاقی‌ست و آب وهوای معتدل و خنکی دارد.

اقامتگاه ارزان شمال

جاهای دیدنی در عباس‌آباد

این اقامتگاه ارزان شمال  فقط ۲۰۰ متر با جنگل و رودخانه و  مرکز خرید فاصله دارد پس  دسترسی خوبی هم به جاهای تفریحی و هم مراکز خرید دارید.

اگر بخواهید کمی هم دورتر را بگردید می‌توانید از عباس‌آباد سمت روستای مازیچال بروید و روی ابرها قدم بزنید یا جنگل خشکه داران عباس آباد که جز آثار طبیعی  هم ثبت شده را ببینید.

غار دهچال، پلاژ ساخلی عباس‌آباد، دریاچه عباس آباد و…جاهایی هستند که می‌توانید بهشان سر بزنید و از طبیعت گردی در این منطقه لذت ببرید.


 ۵. ویلا در دل طبیعت عباس‌آباد ؛ مناسب سفر دسته‌جمعی

اگر می‌خواهید دسته جمعی و ارزان به شمال سفر کنید این ویلا خوراک خودتان است. تا ۱۲ نفر ظرفیت دارد و فضای نسبتا بزرگی دارد. یک پارکینگ هم برای پارک وسایل نقلیه شما دارد.

با اجاره این ویلا دقیقا وسط دل طبیعت هستید و حس می‌کنید واقعا چندروزی از دنیا کنده شده‌اید! پیشنهاد ما به شما این است که یک نفس راحت بکشید، عمیق و آسوده!

اجاره ویلا در دل طبیعت عباس‌آباد


۴. ویلا شیک و تمیز در تنکابن ؛‌ دنج در منطقه شهری

تنکابن یک شهر پرطرفدار شمال است اگر در آن یک ویلا تر وتمیز با قیمت به صرفه هم پیدا کنید دیگر عالی می شود.
اقامتگاه ارزان شمال آن هم در تنکابن لذت سفر به این شهر را کامل می‌کند. دیدنی‌های تنکابن آنقدر زیاد است که هزار و یک دلیل برای سفر به آن می‌شود پیدا کرد. حالا با این ویلا آشنا بشویم تا در ادامه بگوییم برای تفریح در این شهر چه بکنید.

اجاره ویلا شیک و تمیز در تنکابن

سرعت پاسخگویی این ویلا بعد از درخواست شما حداکثر ۳ دقیقه است.

می‌توانید در این اقامتگاه خیالتان از بابت تمیزی و دنجی ویلا راحت باشد. این‌جا یک ویلا دوبلکس مجهز است. فضای داخل و چیدمانش صمیمی‌ست. خلاصه بخواهیم بهتان بگوییم این‌جا یک ویلا نقلی در جای خوبی از تنکابن با قیمت به صرفه است!

جاهای دیدنی اطراف اقامتگاه و تنکابن

تنکابن یک شهر تاریخی‌ست و ۳۰۰۰سالش است. این جا پر از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری‌ست. یکی از زیباترین پل‌های کشور به نام پل چشمه در این شهر وجود دارد.

اگر جاهای دورتری بخواهید بگردید می‌توانید به سمت جنگل‌های دوهزارکه خیلی معروفند بروید و جنگل‌نوردی کنید. در طول مسیر هم گوشتان را از صدای رودخانه دوهزار و چشمتان را از سرسبزی درختان مسیر پر کنید.

پارک جنگلی چالدره، دشت دریاسر، امامزاده شیرود و… جاهی دیگری هستید که می‌توانید آن‌ها را بگردید.

بازار و مرکز خرید تنکابن

پرورش ماهی تنکابن معروف است. می‌توانید به بازار روز و بازار ماهی تنکابن بروید و ماهی‌های تازه بخرید. ماهی‌هایی مثل کفال، سفید، قزل‌آلا. و یک عالم سوغاتی مثل چای، جاجیم، چادر شب، کلاه و جوراب پشمی و…بخرید.

اگر توانستید در این شهر حتما غذای محلی مثل نازخاتون یا خورشت سیر انار بخورید چون تنوع غذایی‌شان بی‌نظیر است.


۳. اقامتگاه بومگردی سنتی در تنکابن ؛‌ با وعده‌های غذایی خوشمزه و محلی

این‌جا یک اقامتگاه بومگردی زیباست. با یک هزینه بیشتر می‌توانید ۳ وعده غذایی خوش‌طعم و محلی داشته باشید. با این‌که یک اقامتگاه کاملا سنتی‌ست اما امکانات نسبتا خوبی دارد مثل پارکینگ دارد.

غذای محلی مثل یک تکه پازل می‌ماند که لذت سفر را کامل می‌کند. آن هم غذاهای شمالی!

 

اقامتگاه بومگردی سنتی در تنکابن

برای رزرو این اقامتگاه روی این لینک کلیک کن!

سایر امکانات: سیستم گرمایشی

اقامتگاه ارزان شمال

 


۲. ویلا مناسب خانواده در رامسر ؛ نزدیک دریا و دنج

بعضی وقت ها هیچ چیز مثل یک سفر خانوادگی نیاز آدم نیست. بعضی اقامتگاه‌ها مثل خانه خود آدم می‌مانند. از امکانات رفاهی خوبی که دارند تا صفا و صمیمیت خانه و چیدمان‌ش به شما یک حس آشنایی و راحتی می‌دهند. این‌جا همچین اقامتگاهی‌ست. آرام و دنج و خانواده‌دوست! برویم تا در ادامه بیشتر با آن آشنا شویم.

این‌جا یک اقامتگاه ارزان شمال مناسب سفر خانوادگی‌ست.

زیبایی‌های رامسر دیگر گفتن ندارد. این اقامتگاه هم نزدیک دریا است و اگر شمال را به هوای دریایش دوست دارید این‌جا خیلی برایتان مناسب است.

وقتی به رامسر سفر می‌کنید یک سری لیست دیدنی است که حتما باید آن‌ها را ببینید جاهایی مثل کاخ مرمر رامسر، آبشارهای فراوانش مثل آبشار سیاسرت رامسر یا صفارود و…

تفریحات این اطراف

تله کابین رامسر یکی از جاهایی‌ست که می‌توانید از آن تمام زیبایی‌های شهر را ببینید. مسیر این تله‌کابین سرسبز و دیدنی‌ست. می‌توانید از آبن دریای خزر و شهرخای دور و بر هم زیر پایتان ببینید. اگر اهل تله کابین سواری و ارتفاع نیستید و بیشتر اهل تفریحات آبی هستید علاوه بر دریا که خیلی به اقامتگاه نزدیک است می‌توانید به پارک آبی رامسر که نزدیک ساحل هم است بروید. این‌جا جت اسکی و اسکله تفریحی و  امکانات تفریحات آبی خوبی دارد. چندتا هم کافی‌شاپ دوروبرش است که می‌توانید به آن‌ها بروید.

مراکز خرید و بازار اطراف اقامتگاه

خیلی‌ها هم تفریحشان بازار گردی است و برایشان شیرین است. می‌توانید به مرکز خرید آرامش رامسر بروید این مرکز خرید آنقدر معروف است که از هرکس بپرسید آن را به شما نشان می‌دهد. این‌جا مجهزترین و لوکس‌ترین مرکز خرید رامسر است.

به جز این‌ مرکز خرید می‌توانید به بازارهای سنتی و هفتگی رامسر بروید و با سیلی از خوراکی‌های خوشمزه و سوغاتی‌های جذاب روبرو شوید. شنبه بازار، سه شنبه بازار، جمعه بازار و… این بازارهای رامسر یک جای تفریحی و دیدنی در این شهر است.


۱. آپارتمان مبله لوکس و تمیز در نشتارود ؛ پنجره رو به دریا

این هم آخرین اقامتگاه ارزان شمال که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم.

روستای نشتارود یک روستای دیدنی داخل عباس‌آباد است. پنجره این ساختمان را که باز کنید دریا را روبه‌روی خودتان می‌بیند. این‌جا خوراک کسانی ست که از صدای آب آرامش می‌گیرند و دوست دارند هر روز کنار ساحل قدم بزنند.

آپارتمان مبله لوکس و تمیز در نشتارود

برای رزرو این اقامتگاه روی این لینک کلیک کن!

دیدنی‌های اطراف اقامتگاه و نشتارود

غیر از دریا که در چندقدمی شماست می‌توانید به دیدن منطقه جنگلی دینار سرا بروید و از دیدن سرسبزی این جنگل‌ها لذت ببرید این جا یک استخر ماهیگیری هم دارد که می‌توانید از آن ماهی‌های تازه بخرید و یک آبشار بی‌نظیر در دل این منطقه هم وجود دارد که می‌توانید پایی به آب بزنید و حسابی خنک شوید.

اقامتگاه ارزان شمال

مرداب نشتارود، منطقه ییلاقی داغ کوه، پارک ملی جنگلی خشکه داران که یک اثر طبیعی ثبت شده است و سواحل ماسه‌ای دریای خزر و حمام سنگی و قاجاری مکرود و… از جاهای دیدنی دیگری‌ست که می‌توانید در روستای نشتارود ببینید.


این بود لیستی از بهترین اقامتگاه ارزان شمال در سایت پینورست. اگر تجربه‌ای از اقامت در این اقامتگاه‌ها را دارید برای ما زیر همین مطلب بنویسید و اگر تجربه‌اش را هم ندارید یک بار آن‌ها را امتحان کنید. ما همه تلاشمان را کرده‌ایم تا شما یک اقامت ارزان و دوست‌داشتنی داشته باشید.

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی