۱۰ شغل جهانگردی جذاب برای عاشقان سفر

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
۱۰ شغل جهانگردی جذاب برای عاشقان سفر

بسیاری از ما در کودکی علاقه‌مند به پزشکی یا خلبانی بودیم و یا دوست داشتیم معلم و جهانگرد شویم. با این حال شغل‌های پرسفر به درد آن افرادی می‌خورند که نمی‌توانند هشت ساعت پشت میز نشستن را تحمل کنند. بعضی‌ها آنقدر به سفر و گشتن دنیا علاقه‌دارند که تمام هدفشان از کار کردن هم پول درآوردن برای سفر است. 

اما امروزه شغل‌هایی هستند که با آن‌ها می‌توانید به دور دنیا سفر کنید. برای این سفرها نه تنها پولی نمی‌دهید، بلکه حقوق و مزایای خودتان را هم خواهید داشت. پس چه چیزی بهتر از شغلی که شما را جهانگرد می‌کند؟

در ادامه مطلب به طور کامل شغل‌هایی که شما را جهانگرد می‌کند را شرح می‌دهیم تا دید خود را نسبت به شغل جهانگردی عوض کنید. پس با پینورست وب سایت اجاره سوئیت لوکس و آپارتمان همراه باشید.


1. بلاگر گردشگری

بلاگری شغل پردرآمدی است اما شاید چند سالی زمان ببرد تا در آن به موفقیت خوبی برسید. با این حال یکی از شغل‌های پرسفر در دنیا همین بلاگری گردشگری است. این دسته از بلاگرها سفر می‌روند و از راه تبلیغات و کارهای دیگری درآمدزایی می‌کنند. 

برای این شغل لازم نیست حتما از همان اول راه به سفرهای پرهزینه و خارجی بروید. می‌توانید کارتان را با سفرهای کم‌خرج و نزدیک شروع کنید. خلاقیت و شکل فعالیت‌هایتان در این کار بسیار اهمیت دارد.

پس اگر دلتان می‌خواهد بلاگر گردشگری بشوید، بهتر است از همین امروز و در کنار هر شغل دیگری که دارید آن را شروع کنید و جلو بروید.

بلاگر گردشگری

بیشتر بخوانید: دو هزار کیلومتر سفری بی پایان!


2. مهماندار و خلبان هواپیما

مهمانداری و خلبانی در بین شغل‌های پرسفر از همه معروف‌تر هستند. سفر رفتن اصلی‌ترین ویژگی این دو شغل است. آن‌ها گاهی در بین شیفت‌هایی که دارند فرصت می‌کنند تا گشتی در آن شهری که سفر کرده‌اند بزنند. گاهی هم اینقدر برنامه‌ کاریشان پر است که فقط فرودگاه را می‌بینند. اما همان زمان کوتاهی که می‌توانند به گشتن و تفریح در شهرهای دنیا اختصاص بدهند، ارزش این سختی‌ها را دارد.

ساعت‌های کاری غیرمعمول هم یکی دیگر از سختی‌های مهمانداری و خلبانی است. بنابراین موقع انتخاب این شغل‌ها بهتر است سختی‌هایشان را هم بشناسید. با این حال برای مهماندار شدن نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید و کافی است در دوره‌های تخصصی خود شرکت‌های هواپیمایی شرکت کنید. 

سفر خلبانی و مهمانداری


3. عکاس فریلنسر، یکی از باحال‌ترین شغل‌های جهانگردی

این شغل در نگاه اول رویایی به نظر می‌رسد و انگار آدم را خیلی آزاد به جهانگردی نزدیک می‌کند. اما عکاس‌های ایرانی زیادی همین الان از این راه کسب درآمد می‌کنند. بنابراین لازم است تا عکاسی را هم جزو شغل‌های پرسفر حساب کنیم. کار عکاس فریلنسر این است که به جاهای مختلفی سفر برود و عکس‌های خلاقانه بگیرد. بعد از فروش این عکس‌ها به درآمد می‌رسد. با این شغل می‌توانید به نوعی بلاگری هم انجام بدهید.

از طرفی این عکاس با تجربه‌های خوبی که دارد می‌تواند دوره‌های آموزشی و حتی تورهای عکاسی برگزار کند. هزینه‌ اولیه این کار یک دوربین خوب و گرفتن عکس‌های تازه است. امروز سایت‌های گردشگری و یا مجله‌ها به دنبال خرید عکس‌های خوب و جدید از جاهای دیدنی دنیا هستند.

عکاس سفر

بیشتر بخوانید: چگونه یک سفر امن داشته باشیم؟


4. راهنمای تورهای بین‌المللی، جهانگردی حرفه‌ای

برای رسیدن به این شغل باید به اندازه یک مهماندار حرفه‌ای تلاش کنید. به طور کلی راهنمای تور جزو شغل‌های پرسفر است. برای رسیدن به تورهای بین‌المللی باید کارتان را با تورهای کوچک و داخل کشور شروع کنید. این تورها برای شما رزومه و تجربه می‌شوند و کم کم می‌توانید به تورهای خارجی هم برسید. 

راهنمای تورهای بین‌المللی با توجه به شرکتی که با آن کار می‌کند به جاهای مختلفی از دنیا می‌رود. ممکن است شما را هر هفته به یک کشور بفرستند و یا برای مدتی فقط روی تورهای یک کشور خاص کار کنید. در هر صورت اگر کمی به گردشگری علاقه‌مند هستید، این شغل برایتان حسابی لذت‌بخش خواهد بود.

مشاغل گردشگری


5. داوطلب سپاه صلح

همان‌طور که در عنوان این شغل آمده، شما «داوطلب» سپاه صلح خواهید شد. بنابراین قرار نیست درآمد عجیب و پول فراوانی به شما برسد. با این حال داوطلب شدن در سپاه صلح یکی از شغل‌های پرسفر به حساب می‌آید.

به طور معمول هر ماموریت این سازمان دو سال طول می‌کشد. این ماموریت‌ها در زمینه‌های مختلفی مثل آموزش تحصیلی، مراقبت‌های بهداشتی، توسعه اقتصادی و کشاورزی در یک کشور خارجی انجام می‌شوند. 

سپاه صلح بابت انجام این ماموریت‌ها، محل اقامت در کشور مقصد، آموزش‌های لازم و بیمه را ارائه می‌دهد. اگر اهل کارهای داوطلبانه هستید، بد نیست این موقعیت شغلی را هم در نظر داشته باشید.

مشاغل گردشگری

بیشتر بخوانید:سفر ارزان؛ چطور با کمترین هزینه سفر کنیم؟


6. مربی غواصی

غواصی هم جزو آن شغل‌های پرسفری است که اگر آن را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید، می‌تواند شما را به دور دنیا ببرد.

انجمن حرفه‌ای مربیان غواصی (PADI) دوره‌های آموزشی مختلفی را در زمینه غواصی برگزار می‌کند. با مدرکی که این انجمن به شما می‌دهد، می‌توانید در سراسر دنیا کار غواصی را به صورت حرفه‌ای انجام دهید و درآمد و هیجان خوبی هم داشته باشید.

گردشگری در سفر

بیشتر بخوانید: برای غواصی در قشم کجا بریم؟


7. راننده ترانزیت

یکی از پرسفرترین شغل‌های دنیا، راندن ترانزیت یا همان کامیون‌های بزرگ است. خیلی‌ها رانندگی در جاده‌های طولانی را به نشستن در اتاق و پشت میز ترجیح می‌دهند.

این سفرها با هیجان‌ها و سختی‌های متفاوتی همراه هستند. از طرفی درآمد خوبی هم دارند و می‌توانید به کشورهای زیادی هم سفر کنید.

برای شروع این کار کافی است بعد از گرفتن گواهینامه رانندگی کامیون، گواهینامه رانندگی تجاری را هم دریافت کنید.

راننده ترانزیت

 


 

8. امدادگر بین‌المللی

این شغل کمی شبیه به داوطلب سپاه صلح است با این تفاوت که حقوق و مزایای بهتری دارد. با این کار هم برای پول درآوردن سفر می‌روید و هم تغییری واقعی در زندگی بعضی مردم ایجاد می‌کنید.

یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های امداد بین‌المللی USAID است. این سازمان ماموران خودش را به کشورهای ضعیفی می‌فرستد که در زمینه‌های مختلفی مثل بلاهای طبیعی و یا قحطی دچار مشکل شده‌اند.

امدادگر بین المللی


9. ورزشکار

بعضی از ورزشکارها به خاطر کارشان مجبورند سفر زیاد بروند. این موضوع شامل بیشتر رشته‌های ورزشی می‌شود. فرقی ندارد فوتبالیست باشید یا کشتی‌گیر و تیرانداز.

به طور مثال هر سال مسابقه‌های مختلفی در کشورهای خارجی برگزار می‌شوند که لازم است شما به عنوان نماینده کشور به آنجا بروید و مسابقه بدهید.

سختی این کار این است که شما باید تلاش زیادی انجام بدهید تا به مرحله‌ای برسید که به عنوان نماینده کشور انتخاب شوید و یا از شما برای بازی در کشورهای خارجی دعوت شود.

ورزشکار در سفر

بیشتر بخوانید:۱۰ پیشنهاد تفریح و سفر متفاوت برای طرفداران بازی و ورزش


10. مترجم همراه یکی از راه‌های جهانگردی

درآمد و مقصد سفرهای شما با توجه به زبانی که به آن مسلط هستید، فرق می‌کند. با این حال مترجم‌ همراه از آن شغل‌های پرسفری است که به شما امکان ارتباط برقرار کردن با بقیه فرهنگ‌ها را هم می‌دهد.

با اینکه مترجم‌های آنلاین پیشرفت خوبی داشته‌اند، باز هم مترجم همراه در تمام دنیا شغل پردرخواستی است و اگر کارتان خوب باشد می‌توانید کشورهای زیادی را ببینید و درآمد خوبی هم داشته باشید.

شغل مترجمی در سفر


در انتهای این مقاله باید گفت که صنعت گردشگری با مشاغل مختلفی در ارتباط است. پس اگر شما در یکی از رشته های مربوط به گردشگری تحصیل کرده‌اید و یا می‌خواهید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در شغلی مرتبط با مدرک تحصیلی خود فعالیت کنید هرگز نا امید نخواهید شد! زیرا گستردگی این صنعت باعث شده است تا بتوانید شغل مورد نظر خود را به راحتی پیدا نمایید. شما چه مشاغل جهانگردی را می‌شناسید؟ برای ما بنویسید.

راستی اگر شما هم جز آدم های بسیار سفر هستید، حتما دوست دارید که محل اقامتتان را قبل از سفر و بدون استرس رزرو نمایید، پینورست کنارتان است تا به شما در سفر حسابی خوش بگذرد.

همیشه می‌خواستم دنیا رو طوری که می‌بینم به بقیه نشون بدم. اینطوری شد که نویسنده شدم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی