سورتمه تهران؛ یک سقوط مهیج از ارتفاعات پایتخت

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
سورتمه تهران؛ یک سقوط مهیج از ارتفاعات پایتخت

اگر اهل تجربه‌ تفریحات هیجان‌انگیز و نفس‌گیر در تهران باشید، سورتمه تهران می‌تواند شما را حسابی سرگرم کند. سورتمه تهران فرصتی برای تجربه یک ‌سواری هیجان‌انگیز بر فراز کوه‌های پایتخت است.

دو سورتمه در تهران وجود دارد. یکی از آن‌ها در در منطقه دربند و پارک گلابدره قرار دارد. در کابین این سورتمه مسیری ۱۲۰۰ متری را با سرعت حدود ۴۰ کیلومتر در ساعت طی می‌کنید.

اگر در طول مسیر خواستید مناظر اطراف را با آرامش بیشتری تماشا کنید و یا طاقت این سرعت را نداشتید، در کنار کابین یک ترمز دستی تعبیه شده است که با کشیدن آن سرعت سورتمه کاهش پیدا می‌کند ولی اگر هیجان بیشتری می‌خواهید سرعت سورتمه را تغییر ندهید و آدرنالین را در رگ‌های خود حس کنید.

سورتمه دیگر، سورتمه توچال است و در منطقه توچال قرار دارد. سورتمه توچال با طول ۱۴۲۰ متر یکی از طولانی‌ترین سورتمه‌های ایران در دل کوهستان است که لذت تماشای تهران از ارتفاعات را برای شما فراهم می‌کند.

در هر دو مجموعه تفریحی دربند و توچال، علاوه بر سورتمه سواری به تفریحات متنوع دیگری متناسب با سلیقه خود دسترسی خواهید داشت که می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک روز خاطره‌انگیز برای خود ثبت کنید.

 

آدرس سورتمه دربند: تهران، میدان تجریش، خیابان دربند، انتهای خیابان اسدالهی، بوستان جنگلی گلابدره

شماره تماس: ۰۲۱۲۴۵۵۷

 

آدرس سورتمه توچال: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، بام تهران

شماره تماس: ۰۲۱۲۴۸۷۵۰۰۰

 

فرشته حیدری
فرشته حیدری
بقیه‌ نوشته‌ها

همه‌چی از اونجایی شروع شد که چرخیدم و رسیدم به حرف بچگیم؛ نوشتن دوای هر دردیه :‌)

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی