بهترین جاها برای عکاسی در تهران

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
بهترین جاها برای عکاسی در تهران

برای عکاسی در تهران کلی گزینه‌های مختلف دارید؛ جاهایی پر از سوژه‌های مختلف که پای هر عکاسی را به زمین می‌چسباند. بیشتر این مکان‌ها غرق در زیبایی‌های طبیعی، یادآور خاطرات گذشته و نوستالژی‌های مردم تهران هستند که می‌توانند برای عکاسان هم سوژه‌های خوبی داشته باشند.

برای اینکه زمان پیدا کردن جایی برای عکاسی در تهران وقتتان هدر نرود بعضی از محبوب‌ترین‌ این مکان‌ها را برایتان لیست کردیم؛ پس با پینورست همراه باشید تا برویم و ببینیم که هر مکان چطوری است. 


برای عکاسی در تهران دنبال چه می‌گردید؟

بهترین جاها برای عکاسی در تهران بسته به هدف شما می‌تواند متفاوت باشد. اگر عکاس حرفه‌ای هستید می‌دانید که به دنبال چه نوع سوژه‌ای خواهید رفت. اما اگر عکاسی را تازه شروع کرده‌اید و نمی‌دانید که جهان بینی خاص شما چیست بهتر است از قبل مشخص کنید که به دنبال چه می‌گردید. 

بهترین جاها برای عکاسی در تهران را با توجه به اهداف عکاسان می‌شود در چهار دسته مختلف تقسیم کرد. 

  1. جاهای تفریحی 
  2. جاهای علمی
  3. جاهای تاریخی 
  4. جاهای طبیعی 

حالا که می‌دانید هدفتان چیست می‌توانید لیست بهترین جاها برای عکاسی در تهران را به درستی تنظیم کنید. ما هم با معرفی چند مکان معروف و محبوب میان این موارد به شما کمک می‌کنیم. اولین مکان در لیست پیشنهادی ما خیابان ولیعصر است.

بیشتر بخوانید: ۸ مسیر پیاده‌روی دوست‌داشتنی برای عشّاق شهر تهران

یک پرانتز قبلش باز کنیم و این را بگوییم که اگر ساکن تهران نیستید و تصمیم دارید که زمانی برای عکاسی و تفریح به تهران سفر کنید می‌توانید برای اجاره اقامتگاه تهران از پینورست کمک بگیرید.

خیابان ولیعصر

یکی از بهترین جاها برای عکاسی در تهران خیابان طویل ولیعصر است. خیابانی پر از زندگی و گره خورده با تاریخ مردم تهران. این خیابان را به عنوان بلندترین خیابان خاورمیانه می‌شناسند. پس به همان مقدار زیادی که در آن پیاده‌روی می‌کنید سوژه برای عکاسی هم پیدا خواهید کرد. 

خیابان ولیعصر

اما اگر می‌خواهید بدانید چرا ولیعصر را یکی از بهترین جاها برای عکاسی در تهران می‌دانیم، باید یک بهار و یک پاییز را در آن قدم بزنید تا گفته‌های ما را درک کنید. این خیابان 18 کیلومتری میدان راه آهن تهران را به میدان تجریش وصل می‌کند و هیچ وقت از صدای تاکسی‌ها، بی‌آرتی‌ها و مردمان رهگذر خالی نیست. درخت‌های کنار خیابان یک طرف، طراحی‌های زیبای شهرداری روی گذرها و پله‌های آن هم یک طرف. 

یک نصف روز را در این خیابان پیاده‌روی و گردش کنید تا بدانید چرا ما اولین پیشنهاد خود را در لیست بهترین جاها برای عکاسی در تهران به خیابان ولیعصر اختصاص داده‌ایم. 

آدرس: تهران،‌ خیابان ولیعصر


پل طبیعت

بعضی از جاذبه‌های تهران مخصوص شب است. یک از این مکان‌ها پل طبیعت است که در شب‌های تهران، نمای خاص و جذابی به خود می‌گیرد؛ مکانی برای تردد آدم‌های مختلف، برای عکس گرفتن و خاطره ساختن و گاهی حتی حرف‌های عاشقانه زدن.  

پل طبیعت

دومین مکان برای تهیه لیست بهترین جاها برای عکاسی در تهران را به پل طبیعت در شب اختصاص بدهید. البته این مکان را می‌توان در روز هم دید، اما نورپردازی‌های زیبای اطراف آن در شب بیشتر خودنمایی می‌کنند. 

خوب است این را هم بدانید که پل طبیعت دو پارک آب‌وآتش و طالقانی را بهم متصل می‌کند.

آدرس: تهران،‌ میدان ونک، بزرگراه حقانی، خیابان شهیدی


پارک آب‌ و آتش

یکی دیگر از بهترین جاها برای عکاسی در تهران پارک آب و آتش است. زیبایی خاص این پارک در هیچ کدام از پارک‌‌های تهران دیده نمی‌شود. اگر دوست دارید که بدانید چرا نام این بوستان را آب و آتش گذاشته‌اند، می‌توانید به داستان عبور حضرت ابراهیم از آتش مراجعه کنید. 

پارک آب‌ و آتش

پارک آب و آتش با معماری‌های خاص خود در پل ابریشم، فانوس دریایی، گنبد مینا و دیگر جاذبه‌های متفاوت، مکان خوبی است که آن را در لیست بهترین جاها برای عکاسی در تهران جا دهید. پیشنهاد ما این است که زمان غروب آفتاب از این مکان دیدن کنید تا سوژه‌های نابی برای عکاسی پیدا شوند. 

آدرس: تهران، بزرگراه حقانی


پارک جمشیدیه

یکی از بهترین جاهای طبیعی برای عکاسی در تهران پارک زیبای جمشیدیه است. فرقی هم ندارد در کدام فصل و چه وقت از روز به این مکان پا می‌گذارید. جمشیدیه همیشه زیبایی‌های پنهانی دارد که به شما نشان دهد. این مکان را با نام پارک سنگی هم می‌شناسند. 

پارک جمشیدیه

 

روی راه‌پله‌های سنگی آن راه بروید، شوق و شور مردم را برای مراجعه با این همه زیبایی رصد کنید تا در کنار صدای آب و پرندگان سوژه‌های خوبی برای عکاسی پیدا کنید. این طور است که می‌شود با یک تیز دو نشان زد. شما برای ثبت لحظه‌ها به یکی از بهترین جاها برای عکاسی در تهران رفته‌اید؛ اما با ذهنی آرام و خاطری آسوده به خانه بر می‌گردید. 

آدرس: تهران، میدان تجریش،‌ خیابان باهنر،‌ خیابان فیضیه، انتهای خیابان امیدوار


موزه زمان

برای حرف زدن از بهترین جاها برای عکاسی در تهران که با طبیعت بکر آمیخته‌اند، وقت زیادی لازم داریم. در این لیست می‌توان پارک ساعی، پارک ملت، دریاچه چیتگر و دیگر مکان‌ها را هم اضافه کرد. اما اجازه دهید در این مجال کوتاه سری هم به بهترین جاهای تاریخی برای عکاسی در تهران بیندازیم. 

موزه زمان

موزه زمان درست همان مکانی است که شما را به سال‌های دور می‌برد. این خانه با قدمت 80 سال در قلب زعفرانیه ایستاده است تا شما بتوانید از جاذبه‌های بی‌نظیر آن عکس برداری کنید. سلیقه معماران آن زمان را ستایش کرده و برای علاقه مندان به عکاسی سوژه‌های مناسبی را معرفی کنید. 

آدرس: چهاراره پارک‌وی،‌ خیابان ولیعصر، خیابان زعفرانیه،‌ نبش خیابان بغدادی

ساعت کاری: هر روز از 9 صبح تا 5:30 عصر / شنبه‌ها: تعطیل

شماره تماس: 02122417336

بیشتر بخوانید: دیدنی ترین موزه های تهران؛ گردش در زمان


کاخ سعد‌آباد

از زمانی که تهران را به عنوان پایتخت ایران انتخاب کردند این شهر پر شد از کاخ‌های متفاوت که کارایی‌های مختلفی داشتند. یکی از این کاخ‌ها که قدمت آن به دوران قاجار و پهلوی بر می‌گردد کاخ سعد‌آباد است. کاخی با طراحی خاص در میان انبوهی از درختان سربه‌فلک‌کشیده که می‌توان در هر چهار فصل سال به آن سر زد.

کاخ سعد‌آباد

با این اوصاف یکی دیگر از بهترین جاها برای عکاسی در تهران مطمئنا می‌تواند کاخ سعد‌آباد باشد. در این مکان علاوه بر قدم زدن در تاریخ معاصر ایران زیبایی‌های مختلفی را برای ثبت کردن پیدا می‌کنید. 

آدرس: میدان تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان دربند، میدان دربند

ساعت کاری: 10 صبح تا 6 عصر

شماره تماس: 02122752031


کاخ نیاوران

 یکی دیگر از بهترین جاها برای عکاسی در تهران کاخ نیاوران است. برای بازدید از این مکان باید به میدان نیاوران بروید. پیشنهاد می‌کنیم که برای عکاسی از این مکان در ساعات ابتدایی روز مراجعه کنید تا با استفاده از نور کافی بتوانید گچبری‌های زیبا و معماری این بنا را به خوبی ثبت کنید. بعد از گشتن در فضای کاخ هم می‌توانید سری به پارک نیاوران بزنید. 

کاخ نیاوران

آدرس: میدان تجریش، خیابان باهنر، بالاتر از میدان نیاوران

ساعت کاری: بهار و تابستان: 9 صبح تا 7 عصر / پاییز و زمستان: 8 صبح تا 5 عصر

شماره تماس: 02122282012


عمارت باغ فردوس

اگر خاطرتان باشد گفتیم که گشت‌و‌گذار در خیابان ولیعصر شما را با مجموعه‌ای از بهترین جاها برای عکاسی در تهران آشنا می‌کند. یکی از این مکان‌ها باغ فردوس است. قدمت این باغ به دوران قاجر می‌رسد و مکان خوبی است که هم بتوانید تفریحات فرهنگی مثل تماشای فیلم داشته باشید و هم از معماری چندین سال گذشته اطلاعاتی به دست بیاورید. 

عمارت باغ فردوس

 

این روزها با اضافه کردن امکانات جدید، کارایی باغ فردوس بیشتر شده است و می‌توانید به راحتی ساعاتی را هم برای تفریح و هم برای عکاسی در این محل بگذرانید. پیشنهاد ما برای عکاسی در این مکان تاریخی ساعاتی در روز است تا بتوانید تمامی زیبایی این بنا را به چشم ببینید. 

آدرس: تهران، چهارراه پارک‌وی،‌ خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان تجریش

ساعت کاری: هر روز از 10:30 صبح تا 11 شب

شماره تماس: 02122705005


پارک ژوراسیک

میان بهترین جاها برای عکاسی در تهران یکی از معروف‌ترین مکان‌‌‌ها برای عکاسی علمی پارک ژوراسیک است. این مکان با مجسمه‌های عظیم‌الجثه‌ای ساخته شده است که ما را از تاریخ اجتماعی خود فراتر برده و به تاریخ زمین نزدیک می‌کند.

پارک ژوراسیک

در واقع با گشت‌و‌گذار در این محل علاوه بر تفریح و سرگرمی می‌توانید زوایای مناسبی را از مجسمه‌های مثالی دنیای ماقبل تاریخ پیدا کنید که چشم هر مشتاق به علمی را خیره می‌کند. 

آدرس: تهران،‌ میدان صنعت،‌ بلوار پاک‌نژاد، بلوار پیام، میدان بهرود، انتهای بلوار شقایق

ساعت کاری: هر روز از 10 صبح تا 10 شب

شماره تماس: 02122367660

بیشتر بخوانید: ۹ پیشنهاد برای عکاسی از ایران – بهترین سوژه‌ها کجا هستند و کی باید رفت


باغ گیاه‌شناسی

مشتاقان به یادگیری در مورد طبیعت و انواع مختلف گیاهان باغ گیاه‌شناسی تهران را خوب می‌شناسند. قدم زدن میان پوشش‌های گیاهی مختلف این مکان، رویای زندگی در باغ عدن را برای ما زنده می‌کند. در کنار بازدید از این طبیعت بکر می‌توانید با استفاده از موزه حشرات اطلاعات زیادی در مورد گونه‌های مختلف این نوع جانوران هم به دست آورید. 

باغ گیاه‌شناسی

آدرس: تهران، اتوبان کرج،‌ بلوار پژوهش

ساعت کاری: 9 صبح تا 6 عصر

شماره تماس: 02144787282


در مجموع تعداد جاهای مناسب برای عکاسی در تهران آن‌قدر زیاد است که می‌شود لیست آنها را تا 100 مورد هم بالا برد. اما در این فرصت کم سعی کردیم بهترین و محبوب‌ترین این مکان‌ها را برایتان نام ببریم تا انتخاب‌های مناسبی داشته باشید. شما تابه‌حال به کدام یک از این مکان‌ها رفته‌اید؟ اگر اهل عکاسی هستید برایمان بنویسید که معمولا برای عکاسی به کجاها می‌روید. 

اگر تصمیم دارید که به تهران یا سایر شهرهای ایران سفر کنید می‌توانید برای اجاره آنلاین اقامتگاه به سایت پینورست سر بزنید. در پینورست امکان اجاره انواع مختلف اقامتگاه از کلبه جنگلی و خانه روستایی تا ویلا لاکچری نزدیک ساحل با کیفیت عالی و قیمت مناسب وجود دارد.

امیرمسعود قلی‌زاده
بقیه‌ نوشته‌ها

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها