پارک چیتگر تهران – تفریحات، دوچرخه‌سواری و هر چیزی که باید بدانید

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars
0نظر
پارک چیتگر تهران – تفریحات، دوچرخه‌سواری و هر چیزی که باید بدانید

پارک چیتگر تهران سال ۱۳۴۲ ساخته شده و حالا مثل ریه‌های شهر تهران عمل می‌کند. اینجا خیلی بزرگ و دیدنی است و امکانات زیادی دارد. در دریاچه پارک چیتگر هم تفریحات آبی متنوعی گذاشته‌اند. در این مقاله همه چیز درباره این پارک را به شما می‌گوییم.


آدرس دقیق پارک چیتگر

خیلی‌ها می‌پرسند پارک چیتگر کجاست. این پارک در اتوبان تهران کرج قرار دارد. می‌شود با مترو هم به پارک رفت. اما معمولاً برای رفتن به این پارک آدم‌ها ترجیح می‌دهند از خودروی شخصی استفاده کنند.

آدرس دقیق پارک چیتگر

مسیر رفتن به پارک چیتگر

در اتوبان تهران کرج، خروجی آزادگان را رد کنید. ۵۰۰ متر جلوتر، خروجی برای ورودی شرقی پارک را خواهید دید. ۱ کیلومتر جلوتر از ورودی شرقی، درب جنوبی دیده می‌شود. انتهای پارک هم در کیلومتر ۱۴ اتوبان است.

از آزاد شهر هم می‌شود به پارک رفت. وارد جاده خروجی شهرک شوید. سپس دور بزنید و از در غربی وارد شوید.

فاصله پارک چیتگر تا تهران ، ۳۰ کیلومتر است. از کرج تا پارک هم ۳۸ کیلومتر مسافت را باید طی کنید.

روی نقشه ببینید!

مترو دریاچه چیتگر

با مترو می‌توانید خیلی راحت به پارک برسید. از دو ایستگاه می‌شود وارد این پارک جنگلی شد.

ایستگاه مترو چیتگر در بلوار کوهک است. اگر می‌خواهید به ورودی غربی پارک بروید، در ایستگاه مترو ایران خودرو پیاده شوید. هر دو ایستگاه در خط ۵ متروی تهران هستند.

ساعت کار پارک چیتگر

پارک از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب باز است. می‌توانید اینجا چند ساعتی را در چادر بگذرانید. البته بهتر است شب‌ها در پارک نمانید. امنیت پارک بالاست اما ماندن در شب، مقداری خطر دارد.

اگر سوالات بیشتری دارید با این شماره تماس بگیرید:

تلفن پارک: ۰۲۱۹۶۰۲۲۶۹۵


تفریحات پارک چیتگر

این پارک سرگرمی زیاد دارد. از دریاچه گرفته تا دوچرخه سواری و تونل وحشت. اینجا تفریحات مختلف پارک را به شما خواهیم گفت.

پارک چیتگر

دریاچه چیتگر

دریاچه پارک حالا خودش به جایی مستقل برای تفریح تبدیل شده. تفریحات دریاچه چیتگر واقعا زیاد هستند و یک روز فقط باید برای آنها وقت گذاشت. این روزها این دریاچه به خصوص به خاطر ماجرای تمساح دریاچه چیتگر هم معروف شده است.

می‌گویند یک تمساح در این دریاچه خانه کرده و تمساح از بچگی در این دریاچه رها شده است. البته هنوز شواهد واقعی در مورد وجود تمساح در این دریاچه وجود ندارد. احتمالا بیشتر شوخی است. در ضمن این قضیه تاثیری روی قایق‌سواری و تفریحات دیگر داخل دریاچه نگذاشته است.

– قایق‌سواری: یکی از بهترین تفریحات آبی دریاچه چیتگر است. می‌توانید از دو اسکله سوار شوید و در دریاچه ۱۰ متری قایق‌سواری کنید. هزنیه قایق سواری از ۱۰ تا ۶۰ هزار تومان متغیر است.

– راید اسکیت هوایی: اگر خیلی وقت است زندگی‌تان هیجان نداشته، راید اسکیت دریاچه چیتگر را امتحان کنید. راید اسکیت محدودیت سنی دارد و هزینه اش ۱۲ هزار تومان است.

– ماهیگیری: ماهیگیری دریاچه چیتگر لذت‌بخش است. کلوب ماهیگیری تهران، وسایل مورد نیاز را در اختیارتان می‌گذارد. این باشگاه امکانات خوبی هم برای یادگیری دارد.

پارک وحشت چیتگر

اینجا تا سر حد مرگ شما را می‌ترسانند. از همان اول با دیدن اسکلت و پنجه یک موجود وحشتناک، ترس در وجودتان ایجاد می‌شود. بهتر است کودکان را همراه خود نبرید.

سافاری تونل وحشت چیتگر، اتاقی دارد که به سختی می‌شود در آن نفس کشید. تونل وحشت از ساعت ۱۶ تا ۲۲ باز است.

تفریحات دیگر پارک

قایق سواری دریاچه چیتگر

زیپ لاین، کارتینگ و شهربازی هم برای تفریح مناسبند. اما پارک جاهای دیگری هم برای وقت گذراندن دارد.

– زمین بازی: اینجا برای بازی کودکان مناسب است. زمین بازی چیتگر، در ضلع غربی است و سرسره، تاب و بازی‌های دیگر در آن هستند.

– باشگاه اسب سواری چیتگر: باشگاه اسب سواری ابرش، درست در وسط پارک قرار گرفته. از ضلع غربی پارک وارد خیابان بوستان شوید و به باشگاه بروید. مربی‌های باشگاه ابرش حرفه‌ای هستند و سوارکاری را به شما یاد می‌دهند.

– مجموعه ورزشی چیتگر: اینجا می‌توانید انواع ورزش‌های گروهی مثل فوتبال، والیبال و بسکتبال را بازی کنید. مچموعه ورزشی شهدای چیتگر، از ساعت ۶ صبح تا ۱:۳۰ بامداد باز است.

– دوچرخه سواری چیتگر: پارک جنگلی سه پیست مجزا برای دوچرخه‌سواری دارد. یکی برای بانوان و دوتا برای سرعت و استقامت. برای کرایه دوچرخه به خیابان سرو در فاز یک شرقی پارک بروید.

زمین والیبال پارک هم درست کنار پیست دوچرخه‌سواری است.

اگر برای تفریح به تهران آمده باشید و برای اقامت‌تان دنبال جایی هستید می‌توانید از وب سایت پینورست جهت رزرو اقامتگاهتان اقدام کنید. رزرو اقامتگاه در پینورست راحت است همچنین پشتیبانی خوبی هم برای شما دارد و در سفر تنهایتان نمی‌گذارد.


رستوران های پارک چیتگر

رستوران های پارک چیتگر

پارک چیتگر جای خیلی بزرگی است. برای همین چند رستوران برای آن در نظر گرفته اند.

رستوران بام چیتگر (باراد)

اگر دنبال محیط و منظره خوب هستید، کافه کباب بام چیتگر گزینه مناسبی است. غذاهای اینجا کیفیت فوق‌العاده‌ای ندارند، اما باراد جای خوبی برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی است.

رستوران تشریفات

تشریفات درست پایین باشگاه اسب سواری است. غذاهای رستوران تشریفات کیفیت مناسبی دارند و محیطش نیز خوب و قابل قبول است. انواع غذاهای ایرانی در رستوران تشریفات پیدا می‌شود.

رستوران دورهمی چیتگر

اگر دنبال جایی با فضای زیبا و کیفیت خوب غذا می‌گردید، دورهمی بهترین انتخاب در پارک است. محیط زیبا و چشم‌نواز دورهمی همان اول نظرتان را جلب می‌کند. منوی رستوران بسیار کامل است و غذاهای ایرانی و فرنگی در آن دیده می‌شوند.

به بلوار کوهک بروید و خیابان نسیم را پیدا کنید. تابلوی رستوران دورهمی را خواهید دید.


پارک ریحانه چیتگر ، جایگاه ویژه بانوان

در دل پارک، فضایی اختصاصی برای خانم‌ها ساخته شده. بوستان بانوان ریحانه، جایی است که خانم ها می‌توانند با خیال راحت تفریح کنند و منظره‌های زیبا را تماشا کنند.

در ایستگاه مترو چیتگر پیاده شوید و به خیابان سرو بروید. بوستان ریحانه در خیابان مشخص است.

پارک ریحانه چیتگر شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۲۰ باز است.

یکی از راه‌هایی که شما در سفر می‌توانید برای اقامتتان  خرج خودتان را کم‌تر کنید و در کنارش هم از محل اقامتتان لذت ببرید اجاره سوئیت لوکس در آن شهر است. می‌توانید برای پیدا کردن اینجور اقامتگاه‌ها به سایت پینورست سر بزنید و در زمانی کم واحد دلخواهتان را اجاره کرده باشید.


مراکز خرید مدرن نزدیک پارک چیتگر

بام لند نزدیک پارک چیتگر

بام لند

بام لند این روزها حسابی شلوغ می‌شود و گردشگران، خیلی زیاد از آن دیدن می‌کنند. همه رستوران‌های معروف مثل باب البحر، جو گریل و ممد استیک، در بام لند جمع شده‌اند.

فاصله بام لند تا پارک چیتگر زیاد نیست و با خودرو ۱۵ دقیقه‌ای به آن می‌رسید. تمام برندهای مشهور مد و پوشاک در مرکز خرید بام لند هستند. اینجا هم خرید خوبی خواهید داشت، هم چند ساعتی بهتان خوش می‌گذرد.

ایران مال

ایران مال فقط ۵ کیلومتر با چیتگر فاصله دارد. می‌توانید چند دقیقه‌ای به ایران مال بروید و بزرگترین مال خاورمیانه را از نزدیک ببینید. معماری داخلی این مجموعه ۱،۷۰۰،۰۰۰ متر مربعی واقعا کم‌نظیر است.

بیشتر بخوانید: ایران مال – بزرگترین مال خاورمیانه برای کیست؟ (همه‌ی چیزهایی که باید درباره‌ی ایران مال بدانید)

در ایران مال یک کتابخانه عظیم هم وجود دارد که شما را یاد کتابخانه‌های قدیم اروپا که تا سقف کتاب در آن چیده شده، می‌اندازد. بیشتر مغازه‌های ایران مال هنوز باز نشده‌اند بیشتر به عنوان مکانی دیدنی به این‌جا می‌آیند.

در ایران مال بزرگترین شعبه هایپر استار هم وجود دارد و از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب باز است.

برای رفتن به ایران مال حواستان باشد اگر حوصله شلوغی را ندارید آخر هفته‌ها دور این‌جا را خط بکشید و سعی کنید در وسط هفته تایمی را برای دیدن ایران مال خالی کنید.


شما هم به پارک چیتگر رفته‌اید؟ جاهای دیدنی دیگری در اطراف این پارک می‌شناسید؟ چه روزهایی رفتن به دریاچه بهتر است؟ از تفریحات داخل دریاچه برایمان بگویید و اطلاعات ما را درمورد این پارک و دریاچه کامل کنید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی