رستوران‌های معروف رشت ؛ لذت طعم کباب ترش و دوش‌کباب در گیلان

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
2نظر
رستوران‌های معروف رشت ؛ لذت طعم کباب ترش و دوش‌کباب در گیلان

نمی‌شود به رشت رفت و غذاهای گیلکی را امتحان نکرد. به خصوص شهر رشت که چند رستوان معروف دارد. رستوران های خوب رشت کباب ترش و جوجه ترش و پلو کبابی درست می‌کنند که مثلش را پیدا نمی‌کنید. می‌خواهیم رستوران های معروف رشت را به شما معرفی کنیم.

یادتان باشد که همیشه می‌توانید با اجاره آنلاین اقامتگاه برای شکم‌گردی به شمال بروید و غذاهای خوشمزه شمالی را سر فرصت امتحان کنید.


۱- رستوران شور کولی رشت

رستوران شورکولی رشت

شور کولی را خیلی‌ها بهترین رستوران رشت می‌دانند. اگر دنبال این هستید که طعم اصیل غذاهای محلی گیلان را بچشید، بدون معطلی به شور کولی بروید.

شور کولی غذاهایش را در ظرف‌های آبی با نقش ماهی سرو می‌کند و طعم خوراکی‌هایش بی‌نظیر است.

فضای رستوران کاملا معمولی است و حس خوبی منتقل می‌کند. شور کولی آنقدری مشهور شده که بازیگرها و سلبریتی‌ها هم زیاد اینجا می‌آیند. شور کولی از رستوران های معروف رشت است.

منوی رستوران شورکولی – کدام غذا را امتحان کنیم؟

در منوی شور کولی همه چیز پیدا می‌شود. قورمه سبزی گیلانی اینجا خیلی خوشمزه است. کباب ترش و میرزاقاسمی و اینجور چیزها هم که دیگر در هر رستوران شمالی هست. می‌دانید چرا غذاهای شور کولی خوشمزه هستند؟

اینجا بانوان گیلانی را به عنوان آشپز استخدام کرده. برای همین است که خورشت‌ها و برنج‌ها طعم خانگی دارند. خورشت ترشی واشی اینجا را هم حتما امتحان کنید.

چون شور کولی خیلی شلوغ می‌شود، بهتر است قبل از رفتن تماس بگیرید و میز رزرو کنید.

آدرس رستوران شورکولی در رشت: گلسار ابتدای بلوار توحید.

شماره تلفن رستوران شور کولی: 01332121749


۲- رستوران رازقی  – از معروف ترین رستوران های رشت

رستوران رازقی رشت

رستوران رازقی از رستوران های معروف رشت است. رازقی برای آنهایی است که هم می‌خواهند غذاهای شمالی باکیفیت بخورند، هم در یک جای شیک وقتشان را بگذرانند. دکوراسیون رازقی خیلی باکلاس است و غذاهای فرنگی هم در آن پیدا می‌شود.

رستوران رازقی صبحانه هم دارد. در منو هر چیزی که بخواهید دیده می‌شود. می‌توانید از بین 120 نوع غذا سفارشتان را انتخاب کنید. اینجا موسیقی زنده هم می‌نوازند.

قیمت‌ها کمی بیشتر از رستوران‌های معمولی است، اما به نسبت کیفیت و دکوراسیون محیط واقعا می‌ارزد. کباب ترش و کباب بره رازقی را حتما امتحان کنید.

آدرس رستوران رازقی رشت:  گلسار، نبش خیابان۱۲۳

شماره تلفن رستوران رازقی: 01333723322


۳- رستوران شکم الملوک

رستوران شکم الملوک

از اسم اینجا مشخص است که غذاهای خوشمزه‌ای در آن پیدا می‌شود. شکم الملوک را یک کارآفرین به نام میلاد خلیل‌زاده تاسیس کرده. تراس شکم الملوک در کنار هتل کادوس رشت است.

رستوران شکم الملوک فضای زیبایی دارد و غذاهایش باکیفیت هستند. به خصوص جوجه و جوجه کباب ترش و سیر ترشی که طعم خیلی خوبی دارند.

به اینجا که می‌روید، سینی ملوکانه و دوغ ملوک پسندش را حتما امتحان کنید. شکم الملوک را همه از رستوران های معروف رشت می‌دانند.

آدرس رستوران شکم الملوک: رشت، بلوار منظریه، هتل بزرگ کادوس.

تلفن رستوران تراس شکم الملوک: 01333365075


۴- رستوران سنتی دوران

رستوران سنتی دوران

اگر دنبال جایی هستید که هم قیمتش مناسب باشد هم کیفیت خوبی داشته باشد، حتما به رستوران سنتی دوران بروید. دوران از رستوران های معروف رشت و جزء باسابقه‌ترین آنهاست.

اینجا دیزی سنگی‌ای دارد که مثلش در رشت پیدا نمی‌شود. به خصوص دیزی سنگی کلاسیک دوران که همه عاشقش هستند.

رستوران دوران رشت محیط زیاد بزرگی ندارد، اما جای پارک خوب اطرافش پیدا می‌شود. کشک بادمجان دوران را هم حتما امتحان کنید. اینجا از رستوران های معروف رشت است.

آدرس رستوران سنتی دوران: رشت، بلوار رشتیان.

شماره تماس رستوران سنتی دوران: 01333584723


۵ – رستوران برادران رامسر

رستوران برادران رامسر

اینجا از معروف ترین رستوران های رشت است. رستوران برادران خیلی شلوغ می‌شود و فضای بزرگی هم دارد. البته دکوراسیون زیاد شیک و جذاب نیست اما کیفیت غذاها بالا هستند.

گاهی وقت‌ها در رستوران برادران صحنه‌های عجیبی می‌بینید. آنقدر رستوران شلوغ می‌شود که کارکنان چند غذا را روی یک دست می‌گذارند و تحویل می‌دهند.

همه غذاهای رستوران برادران باکیفتی هستند. به خصوص میرزاقاسمی، جوجه ترش و کباب ترش.

آدرس رستوران برادران رامسر: رامسر، میدان بسیج، رمک، روبه‌روی بانک صادرات.

تلفن رستوران برادران: 01155222492


۶ – رستوران نمونه جوجه محلی فومن

رستوران جوجه محلی

جوجه محلی از آن رستوران‌هایی است که نمی‌توانید در برابر غذاهایش مقاومت کنید. غذاهای رستوران نمونه جوجه محلی عطر و طعم خانگی دارند. برای همین جوجه محلی جزء رستوران های معروف رشت قرار گرفته.

برنج اینجا دودی و ایرانی و است و طعم خاصی دارد. در منوی جوجه محلی همه چیز پیدا می‌شود. از جمله پلو کباب ترش و خورشت اناربیج.

سینی جوجه محلی اینجا هم حسابی خوش‌روئیت و خوشمزه است و هر کسی را سر اشتها می‌آورد.

آدرس رستوران جوجه محلی: فومن، ابتدای جاده ماسوله، بلوار شهید افتخاری، روبه‌روی مدرسه شهید حاجتی.

تلفن رستوران جوجه محلی: 09119400697


۷ – رستوران گلسار رشت

رستوران گلسار رشت

اینجا از قدیمی‌ها و از رستوران های معروف رشت است و در این سالها همیشه کیفیتش را حفظ کرده. در گلسار خبری از ظرف‌های سنتی و آبی‌رنگ نیست. اما در عوض غذاهای محلی‌ای برایتان می‌آورند که مثلش کمتر جایی پیدا می‌شود.

برنج ته‌دیگی و خورشت فسنجان و جوجه کباب، واقعا خوش‌طعم هستند. دکوراسیون هم معمولی است و رستوران ظاهر ساده و دلنشینی دارد.

آدرس رستوران گلسار رشت: گلسار – بلوار سمیه – داخل خیابان 126.

شماره تماس رستوران گلسار: 01333721900


۸ – رستوران هنرمندان رشت

رستوران هنرمندان رشت

از اسم رستوران می‌شود فهمید که بازیگرها و سلبریتی‌ها اینجا زیاد رفت و آمد می‌کنند. رستوران هنرمندان هم غذای محلی و ایرانی دارد و هم پیتزا و فست فود سرو می‌کند و برای همین آن را در لیست رستوران های معروف رشت گذاشته‌ایم.

در این رستوران موسیقی زنده هم می‌نوازند. بعضی وقت‌ها خواننده‌ها و چهره‌های معروف برای اجرای برنامه به رستوران هنرمندان می‌آیند.

کیفیت همه غذاها خوب و در حد استاندارد هستند. محیط داخلی رستوران هنرمندان، نسبت به غذاخوری‌های محلی رشت شیک‌تر است. رستوران را مجید فرجام مدیریت می‌کند. او خواننده پاپ است و بعید نیست آهنگ‌هایش را شنیده باشید.

آدرس رستوران هنرمندان رشت: رشت، کیلومتر ۸ جاده انزلی.

شماره تماس رستوران هنرمندان رشت برای رزرو: 09384444241


۹ – گراند رستوران رشت (رستوران گیلانه)

گراند رستوران رشت گیلانه

اینجا یکی از شیک‌ترین رستوران‌های رشت است و کارکنانش بسیار مودب و صمیمی هستند و همیشه سعی دارند به شما کمک کنند. در ضمن غذا همیشه به موقع می‌رسد و خیلی خوشمزه است.

فضای رستوران علاوه بر شیک بودن بسیار دنج است و مناسب قرار ملاقات‌های دو نفره. تازه بعضی از غذاهای اینجا برای دو نفر کافی هستند. از گارسن‌ها بپرسید تا برای سفارش غذا راهنمایی‌تان کنند.

قیمت غذاها با توجه به ظاهر شیکی که رستوران دارد، واقعا مناسب است.

آدرس گراند رستوران رشت: گلسار، بلوار گیلان، نبش ۱۷۲

شماره تماس گراند رستوران: 01333782198


۱۰ – رستوران حسن رشتی

رستوران حسن رشتی

اسم رستوران طوری است که به نظر باید غذاهایش خوشمزه و خانگی باشند. در رشت از هر کسی بپرسید بهترین رستوران شهرشان کدام است حسن رشتی را بهتان پیشنهاد می‌دهند. اینجا از رستوران های معروف رشت به شمار می‌آید.

رستوران حسن رشتی از غذاخوری‌های قدیمی رشت است و به خاطر کیفیت عالی و قیمتش معروف شده. اینجا همه غذاهای محلی رشت و دسرهای خوشمزه‌اش را دارد.

در حسن رشتی بهتر است کباب ترش و میرزاقاسمی و ماهی سفارش دهید. حسن رشتی آنقدر محبوب شده که حالا در تهران هم شعبه دارد.

می‌توانید به خیابان سعدی تهران بروید و بهترین غذاهای شمالی را در پایتخت نوش جان کنید.

آدرس حسن رشتی: میدان توشیبا، بلوار امام خمینی، نبش کوچه فرشته.

آدرس رستوران حسن رشتی شعبه تهران: خیابان سعدی شمالی، پایین‌تر از چهارراه سید علی، پلاک ۵۱۰

شماره تلفن حسن رشتی: 01333615383


مهمان افتخاری لیست – رستوران خاور خانم

رستوران خاور خانم

بگذارید یک رستوران هم به شما معرفی کنیم که در رشت نیست ولی برای خوردن غذاهای شمالی بی‌نظیر است. رستوران خاور خانم دیگر نیازی به معرفی ندارد. اینجا آنقدر معروف شده که از همه جای ایران مشتری دارد و همه برایش سر و دست می‌شکنند.

مرغ شکم پر خاور خانم خیلی خوشمزه است و همه برای چشیدن طعم این غذا اینجا می‌آیند. خاور خانم را هیچکس اول نمیشناخته و حالا به خاطر دستپختش، توریست‌ها هم او و رستورانش را می‌شناسند.

غذاهای رستوران خاور خانم را بانوان محلی سرولات می‌پزند. خاور خانم همه روستا را به کار گرفته و برای خیلی‌ها شغل درست کرده. به رشت رفتید، اینجا را فراموش نکنید. همه خاور خانم را جزء رستوران های معروف رشت می‌دانند.

آدرس رستوران خاور خانوم: جاده چابکسر به رامسر، خروجی سرولات، لیمه سرا.

تلفن رستوران خاور خانم: 09112444934

یک رستوران دیگر در رامسر که خیلی طرفدار دارد و فاصله کمی هم با رستوران خاورخانم دارد رستوران خاله مرضیه (رستوران باغ آرامش) است. این رستوران هم مثل رستوران خاورخانم غذاهای خوشمزه محلی را سرو می‌کند ولی اینجا باغ بزرگتری دارد و در نتیجه می‌توانید موقع غذا خوردن از فضای باغ هم لذت ببرید.

مرغ شکم‌پر و کباب ترش این رستوران خوردن دارد.

اینجا در واقع خانه خاله مرضیه است که از یک طرف هم به یک رودخانه زیبا منتهی می‌شود.

یادتان باشد قبل از رفتن به این رستوران تماس بگیرید و جا رزرو کنید چون همیشه شلوغ است و ظرفیتش هم محدود است. در ضمن اینطوری وقتی به رستوران رسیدید غذایتان آماده و منتظر شماست.

تلفن رستوران خاله مرضیه: ۰۹۱۱۸۴۱۴۷۳۲


۱۱ – کبابسرای حاج حسین رشت

کبابسرای حاج حسین رشت

اگر دنبال کباب چرب و لذیذ هستید، به کبابسرای حاج جسین رشت بروید. اینجا در دو طبقه ساخته شده و محیطش معمولی است. ولی غذاهایش بی‌نظیر هستند. کبابسرای حاج حسین از رستوران های معروف رشت است.

چنجه و کوبیده حاج حسین از بقیه غذاهایش بهتر هستند. البته کبابسرای حاج حسین دوش‌کباب هم دارد.

دوش‌کباب یک نوع غذای مخصوص است که بهترین نوعش در رستوران حاج حسین پیدا می‌شود.

آدرس کبابسرای حاج حسین: میدان زرجوب، خیابان شریعتی، کوچه بانک ملی، جنب پل اهنی.

تلقن رستوران حاج حسین رشت: ۰۱۳۳۳۳۴۰۸۱۹


۱۲ – کبابی احمد رشت

کبابی احمد رشت

طعم واقعی و اصیل کباب‌های شمالی را اینجا می‌چشید. کبابی احمد رشت از رستوران های معروف رشت است و همه می‌گویند بهترین کباب‌های رشت را اینجا دارد.

کبابی احمد جا برای نشستن ندارد و باید غذا را در همان میدان نوش جان کنید. کباب ترش، جوجه ترش و چنجه کبابی احمد خیلی لذیذ و نرم هستند.

بقیه غذاهای کبابی احمد هم کیفیت بالایی دارند. خیلی از گردشگرها اینجا می‌آیند و دور میدان حسابی شلوغ می‌شود.

آدرس کبابی احمد رشت: رشت، سبزه میدان، پیرسرا، بن‌بست والایی

شماره تلفن کبابی احمد رشت: ۰۹۱۳۳۳۲۲۳۶۸۲


۱۳ – رستوران محرم

رستوران محرم رشت

خیلی‌ها می گویند پلو کباب واقعی گیلانی فقط اینجا پیدا می‌شود. وقتی در رستوران محرم غذا سفارش می‌دهید، برایتان یک ظرف میرزاقاسمی اصیل شمالی می‌آورند.

زیتون پرورده اینجا هم طعم کم‌نظیری دارد. رستوران محرم ماهی سفید خیلی معروفی دارد. البته اگر می‌خواهید این غذا را نوش جان کنید، باید زود به رستوران بروید.

محرم خیلی شلوغ می‌شود و برای غذاهایش صف می‌کشند. اینجا از رستوران های معروف رشت است.

کباب کوبیده و باقلاقاتوق محرم هم طرفدار زیاد دارند. غذاهای محرم زیاد و پرحجمند. اگر اهل پرخوری نباشید، یک غذا برای دو نفر کافی به نظر می‌رسد.

آدرس رستوران محرم: رشت، بلوار امام.

شماره تلفن رستوران محرم رشت: 01333666090


این بود لیست ما. تجربه شما از رستوران‌های رشت چیست؟ رستوران مورد علاقه‌تان کدام است؟ آیا رستورانی هم هست که ما از قلم انداخته‌ایم و غذاهای خوشمزه‌اش شما را هر سال به آن‌جا برمی‌گرداند؟ تجربه‌های خودتان را در این مورد با ما به اشتراک بگذارید.

اگر برای شکم‌گردی به شمال می‌روید می‌توانید با اجاره ویلا ساحلی از سایت پینورست ویلای مورد نظر خودتان را راحت و بی‌دردسر اجاره کنید. ما ویلاها را برای شما گلچین کرده‌ایم که بدون نگرانی انتخاب کنید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی