برای غواصی در قشم کجا بریم؟

  voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
10نظر
برای غواصی در قشم کجا بریم؟

غواصی در قشم و هر جای دیگری که شما دوست دارید می‌تواند هم تفریح مناسبی باشد و هم یک ورزش خوب. این نوع فعالیت علاوه بر کمک به وضعیت جسمانی، آرامش روحی هم به همراه دارد که به دست آوردن آن آرزوی هر کسی است.

به‌خاطر مهم بودن این مسئله در این مطلب پینورست سایت‌های غواصی قشم را به شما معرفی می‌کنیم تا بدانید که هر کدام چطور جایی است. 


چرا غواصی را انتخاب کنیم؟

غواصی در قشم و در آب‌های گرم جنوب کشور مزیت‌های زیاد برای ما دارد. در حالی که غواصی می‌تواند از بسیاری جهات به تندرستی ما کمک کند، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن همان‌طور که گفتیم بهبود آمادگی جسمانی است. مبارزه با جریانات آب، شنا در اطراف صخره‌ها و بازگشت با نیرو مناسب به داخل قایق تنها تعدادی از تمرین‌هایی هستند که به گفته دانشمندان سلامت قلب و عروق ما را بهبود می‌بخشد و به ما امکان می‌دهد در هنگام غواصی تا 500 کالری در ساعت بسوزانیم. 

غواصی در قشم

از طرفی بسیاری از دانشمندان معتقدند هیچ چیز آرامش‌بخش‌تر از غوطه‌ور شدن در آب نیست. خیلی از غواصان حرفه‌ای معتقد هستند که غواصی شبیه مدیتیشن است. در زیر آب غواصان می‌توانند ذهن خود را پاک کنند و روی صداهای تنفس خود تمرکز کنند؛ از این گذشته صدای زیادی هم برای گوش دادن وجود ندارد. هر دوی این اثرات منجر به کاهش پاسخ استرس بدن و جوان سازی ذهن می‌شود.

بیشتر بخوایند: جزیره لارک ؛ خودنمایی ساحل فسفری زیر آسمان پر ستاره

غواصی در قشم شما را به معنای واقعی کلمه به طبیعت نزدیک می‌کند. غواصان بیشتر از افراد عادی قدردان طبیعت هستند و بازدید بخشی از دنیای زیر آب با آنها حس متفاوت بودن می‌دهد. البته احساس این نوع ارتباط به ریشه‌های اولیه ما (انسان‌های نخستین) بازمی‌گردد و به ما کمک می‌کند آنچه را که در حال حاضر در دنیای اطرافمان اتفاق می‌افتد فراموش نکنیم.


بهترین سایت‌های غواصی در قشم

غواصی در قشم بسته به میزان مهارت شما می‌تواند در چند سایت و بخش مختلف انجام شود. اولین و محبوب‌ترین این سایت‌ها نزدیک پارک زیتون است. 

راستی قبل از اینکه سراغ بحث اصلی برویم این را بگوییم که می‌توانید برای رزرو اقامتگاه در قشم به وب سایت پینورست سر بزنید.

سایت زیتون

سایت زیتون یکی از پرطرف‌دارترین سایت‌ها است. شما حدود 10 تا 15 دقیقه وقت لازم دارید تا عمق 55 متری این ساحل را تماشا کنید. شانه به شانه ماهی‌های هامور، پروانه ماهی، طوطی ماهی، ماسه ماهی و دیگر انواع جانوران این منطقه شنا کنید و چند دقیقه‌ای از گیر‌و‌دار زندگی روی زمین رها شوید. 

البته به یاد داشته باشید که هر کس نمی‌تواند غواصی را در اینجا تجربه کند. این کار به آشنایی ابتدایی با شنا نیاز دارد و گرنه اجازه این کار را نخواهید داشت. 

غواصی در قشم

سایت تخت جمشید

اسم تخت جمشید ذهن ما را به طرف شیراز می‌کشاند؛ اما این مکان با نمونه اصلی آن فرق دارد. این تحت جمشید کنار همان پارک زیتون واقع شده و سایت غواصی است. اینجا به خاطر داشتن صخره‌های زیبا بین کسانی که به غواصی در قشم علاقه دارند مشهور شده است. 

سایت تخت جمشید غواصی در قشم را برای مبتدیان هم آسان کرده است. چون که آب‌های این قسمت ملایم بوده و افراد می‌توانند تا عمق 6 تا 8 متری پیش بروند. گونه‌های جانوری آن هم با سایت زیتون یکسان است. 

غواصی در قشم کنار جرثقیل غرق شده

آب‌های گرم جنوب ایران محل خوبی برای استخراج منابع نفتی هستند. پس طبیعی است که بعضی از تجهیزات این نوع فعالیت را هم آن اطراف ببینیم. یکی از این تجهیزات جرثقیلی است که در آب‌های کنار ساحل جا خوش کرده و غواصی را هیجان انگیز کرده است. 

این جرثقیل بعد از سقوط محل خوبی برای زندگی انواع ماهی اسکات، هامور، نودی برانچ،  خفاش ماهی و انواع صدف‌ها شده است. می‌توانید تا عمیق 5 یا 9 متری این سایت پایین بروید و تجربه جالبی از غواصی در قشم داشته باشید. 

بیشتر بخوانید: ساحل مکسر ؛ یکی از زیباترین سواحل صخره‌ای

باغ مرجانی

می‌دانید که زیر آب هم محل مناسبی برای رشد بعضی گیاهان مخصوص است. پس بی‌راه نمی‌رویم اگر نام قسمت‌های پر پوشش آن را «باغ» بگذاریم. این سایت حدودا 16 کیلومتر از لبه ساحل فاصله دارد و به‌خاطر این فاصله خیلی به افراد مبتدی توصیه نمی‌شود. اما دیدار از دشت مرجانی این قسمت آرزوی خیلی از کسانی است که به غواصی در قشم علاقه دارند. 

افرادی که در غواصی وارد هستند می‌توانند تا عمق 55 متری این منطقه هم بروند و رخ در رخ ماهی‌های مختلفی مثل سفره ماهی، شیر ماهی، اسب دریایی و یا مرجان‌های باد بزنی شنا کنند. 

سایت دوبه

سایت غواصی دوبه نزدیک به روستای سوزا برای همه کسانی که غواصی در قشم را دوست دارند نامی آشناست. این سایت به دو دلیل بین غواصان معروف است؛ یکی حضور ماهی بزرگ باراکودا و دیگری بارج غرق شده‌ای است که زیر آب دیده می‌شود. 

غواصی در قشم

بارج‌ها نوعی از تجهیزات حمل‌و‌نقل (چیزی شبیه به کشتی) هستند که در آب‌های جنوب زیاد دیده می‌شوند. نام دیگر آنها هم دوبه است که برای نام‌گذاری این سایت از آن استفاده شده است. پس با این اوصاف لذت غواصی با حضور بارج‌ها در اعماق 22 متری این سایت فراموش نکنید. ماهی باراکودا هم در این عمق منتظر شماست. 

غواصی در قشم کنار کشتی سوخته

بعد از تسلط آدم‌ها روی زمین دنیای زیر آب‌ها هم رنگ دیگری به خودش گرفته است. همان‌طور که زیر آب می‌توان جرثقیل‌های سقوط کرده و بارج‌های غرق شده را دید می‌توان کشتی سوخته هم پیدا کرد. اگر برای غواصی در قشم به نزدیکی‌های جزیره لارک بروید، در عمق 22 متری کشتی سوخته‌ای را می‌بینید که مکان مناسبی برای زندگی انواع گونه‌های جانوری در آب شده است. 

اگر به هیجان زیاد علاقه دارید و در اوقات فراغت خود فیلم‌های ترسناک می‌بینید، این مکان می‌تواند غواصی را برای شما متفاوت کند. چشم‌هایتان را ببینید و  گمان کنید که در دل این کشتی سوخته یک هیولا وجود دارد. می‌توانید آن را شکار کنید؟ 

دره ستاره

همه قسمت‌های دریا محل مناسبی برای زندگی ماهی‌ها نیستند. مثلا دره ستاره بیشتر با پوشش ستاره‌های دریایی شناخته می‌شود تا ماهی‌ها. در واقع در این قسمت اصلا ماهی دیده نشده. پس کسانی که می‌خواهند ستاره‌های دریایی را از نزدیک ببینند دره ستاره را در لیست بهترین مکان‌ها برای غواصی در قشم خود قرار دهند. 

یادتان باشد رنگ‌هایی که در زیر آب با آن‌ها مواجه می‌شویم بر خلق‌و‌خوی ما تاثیر می‌گذارند. رنگ‌های روشن مثل رنگ‌هایی که روی بدن ستاره‌های دریایی یافت می‌شود، اثر نشاط‌ بخشی دارند. در حالی که رنگ‌های سرد مثل آبی اقیانوس اثری آرام‌‌بخش دارند. در مجموع غواصی در قشم کالیدوسکوپ رنگ‌ها را به همراه دارد که باعث می‌شود تا ما شاد شویم. 

بیشتر بخوانید: دره ستارگان قشم ، آیا واقعاً ارواح در این دره رفت و آمد می‌کنند؟

جزایر ناز

این مکان به‌خاطر صخره‌های زیبایی که تا ارتفاع 5 تا 10 متر دروتا‌دور جزیره ایستاده‌اند مشهور شده. زمان برنامه‌ریزی یادتان باشد که این قسمت ساحل شنی ندارد. علاقه‌مندان به غواصی در قشم در این سایت می‌توانند تا عمق 2 یا 5 متری پیش بروند و میزان دید 5 تا 10 متری داشته باشند. 

آبزیان متفاوت جزیره ناز محبوبیت آن را میان علاقه‌مندان به غواصی بیشتر می‌کنند. همین که آدم می‌داند زیر این آب‌های مواج می‌تواند یک دلقک ماهی یا منقار ماهی ببیند، سختی‌ها را کنار گذاشته و غواصی در جزیره ناز را در اولویت می‌گذارد. 


شما اهل غواصی هستید؟ تا‌به‌حال خودتان این فعالیت را انجام داده‌اید؟ می‌توایند حس‌وحال آن لحظه را به‌یاد بیارید؟ تجربه غواصی در این سایت‌هایی که معرفی کردیم را دارید؟ به‌نظر شما کدام سایت از همه بهتر است؟ حتما نظر و تجربه خودتان را برای ما بنویسید. اگر می‌خواهید از خبرهای دنیای گردشگری زودتر از همه باخبر شوید می‌توانید در خبرنامه ما عضو شوید.

اگر تصمیم دارید که برای سفر بعدیتان برنامه‌ریزی کنید می‌توانید برای اجاره آنلاین اقامتگاه در سرتاسر ایران به سایت پینورست سر بزنید. امکان اجاره انواع مختلف اقامتگاه از کلبه جنگلی و خانه روستایی تا اجاره ویلا با قیمت مناسب در پینورست وجود دارد.

امیرمسعود قلی‌زاده
بقیه‌ نوشته‌ها

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها

  سمیه خالویی ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  درود
  از کادر فوق العاده کلوپ غواصی نگین ساحل قشم در پارک زیتون تشکر میکنم که تجربه غواصی را برای ما خیلی دلچسب و فراموش نشدنی کردند

  حسام محمودی ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  عاشق غواصی هستم. آدم زیر آب عظمت خدا رو بیشتر درک میکنه، وقتی میبینه موجودات به اون ریزی از من با تمام اون دستگاهایی که بهم متصله و میربم زیر آب مجهز تره . خوشحالم موفق شدم با گذروندن دوره مقدماتی آموزش غواصی در کلوپ غواصی نگین ساحل قشم با این ورزش بیشتر آشنا بشم و ارتباط برقرار کنم

  ملیکا پور اصغریان ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  nsq diving center یکی از مجهزترین و به روز ترین کلوپهای غواصی بود که تا به حال رفته بودم و مربی های صبور و خوش اخلاقشون کارشونو بخوبی انجام دادن و یک خاطره زیبا را برای ما ساختن .سپاس از زحمات خانم رضایی عزیز با اون آبنبات های خوش مزه شون که لذت غواصی را بیشتر میکرد.

  ژیلا بازمانده ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  همیشه شنیده بودم که کلوپهای غواصی توی این گرمای تابستون تعطیل هستند اما امسال دیگه به خودم گفتم از این تایم آزادی که دارم استفاده کنم و برای دوره آموزش غواصی اقدام کنم که خوشبختانه موفق شدم با انتخاب nsq diving center یک مرکز غواصی عالی که اولین دایو سنتر الماس در ایران هست دوره مقدماتی open wather را به راحتی سپری کنم و پیش به سوی پله های بالاتر.

  ژیلا بازمانده ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  همیشه شنیده بودم که کلوپهای غواصی توی این گرمای تابستون تعطیل هستند اما امسال دیگه به خودم گفتم از این تایم آزادی که دارم استفاده کنم و برای دوره آموزش غواصی اقدام کنم که خوشبختانه موفق شدم با انتخاب nsq diving center یک مرکز غواصی عالی که اولین دایو سنتر الماس در ایران هست دوره مقدماتی open wather را به راحتی سپری کنم و پیش به سوی پله های بالاتر. الانم که در قشم جشنواره تابستانه ست و از کلی تخفیفات مراکز خرید و رستوارن ها و… استفاده میکنم ، شد یک تیر و چند نشون:)

  مریم مرادزاده ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  زمانی که دیدم دخترم با این سن کمش به راحتی داره غواصی میکنه چنان احساس غرور کردم که به خودم گفتم حتما از تلاشهای مربی خوبش آقای سلمان زحمتکش و تیم حرفه ای ، خوش اخلاق کلوپ نگین ساحل قشم تشکر میکنم که دوره های آموزشی شون را با بالاترین کیفیت برگزار می کنند.

  الهه سلیمانی ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  چون هیچ تعریف و ذهنیتی از غواصی نداشتم تا چند ثانیه مونده به شروع غواصی خیلی میترسیدم و یکی دو بار هم انصرافمو اعلام کردم اما کسی بهم توجه نکرد چون گفتن تو برو داخل آب و امتحان کن ، بعدش اگر نتونستی و هر لحظه ای که خواستی در عرض چند ثانیه مربی شما را بیرون میاره. واقعا دم آقا ضا گرم که با همراهیشون بعد ۳۰ ثانیه من بر ترسم غلبه کردم و رفتم غواصی و چنان لذت بردم که برای دوره مقدماتی غواصی ثبت نام کردم و با برنامه ریزی و دوره مفیدی که در کلوپ غواصی نگین ساحل قشم داشتم کلا دیدگاهم به غواصی عوض شد.

  فرشته نعیم ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  نمیتونم حالم را توصیف کنم در اون لحظه که در حال غواصی کردن و لذت بردن از دنیای زیر بودم و ناگهان زمانی که چرخیدم و نامزدم را در حالی که زانو زده بودبا جعبه حلقه ای که در دستش بود را دیدم و در اون دنیای خارق العاده زیر آب ازم درخواست ازدواج کرد. از شدت هیجان برای چند ثانبه نمیتونستم حتی نفس بکشم که مربیم آقا رضا خواست منو بیاره بیرون که من به خودم اومدم. زیباترین لحظه زندگیم تا به امروز را از محبت پرسنل خوب کلوپ نگین ساحل قشم دارم.

  طاهره کامرانی ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  به لطف مربی صبور کلوپ نگین ساحل قشم بلاخره بر ترسم غلبه کردم و با دنیای باور نکردی زیرآب آشنا شدم.

  شهلا شهسواری ۱۴۰۱/۰۳/۲۲

  برای دوره آموزش غواصی یک ستاره به کلوپ نگین ساحل قشم مراجعه کردم و یک دوره خوب با بازدهی بالا را سپری کردم.