اوپارک کجاست؟ یک سفر آبی هیجان‌انگیز در تهران

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
اوپارک کجاست؟ یک سفر آبی هیجان‌انگیز در تهران

اوپارک تهران یک اتفاق خوب برای کسانی است که به تفریحات آبی علاقه دارند و آخر هفته‌ها و تعطیلاتشان به شنا می‌گذرد یا برای سفر هم دریا را به خشکی ترجیح می‌دهند. او پارک آبی تهران یکی از بهترین جاذبه‌های تفریحی تهران است که به خاطر امکانات رفاهی و تفریحی لوکسش طرفداران زیادی هم دارد. اینجا با رعایت استانداردها و اصول ایمنی، خیلی زود به یکی از جاهای تفریحی تهران تبدیل شد. اگر بخواهیم خلاصه از ویژگی‌های مثبت اینجا بگوییم، طراحی زیبا و خاص، امکانات رفاهی، سرسره‌ها و لوازم تفریحی جذاب را باید همان اول لیست بنویسیم. در این مقاله پینورست می‌خواهیم زیر و بم اوپارک تهران را با هم بگردیم و مرور کنیم.


او پارک آبی تهران؛ سرسره‌های کانادایی برای یک دورهمی ایرانی

اوپارک تهران مجموعه‌ای تفریحی-ورزشی-آبی است که در اتوبان تهران-کرج ساخته شده. او پارک چیتگر تهران (چون در ورودی چیتگر اتوبان تهران-کرج قرار دارد به این نام هم معروف است) مجموعه‌ای تفریحی و گردشگری با امکان پذیرایی از 3 هزار نفر است. این یعنی محلی مناسب برای تفریح آبی به همراه دوستان و خانواده.

جالب است بدانید که طراحی وسایل بازی و سرسره‌های اینجا را شرکت کانادایی White water انجام داده. از آنجا که کانادایی‌ها در زمینه ساخت پارک‌های آبی مهارت دارند و بزرگ‌ترین پارک آبی دنیا در آلبرتای کاناداست، اوپارک را هم به سبک خودشان هیجان‌انگیز و شیک ساخته‌اند.

سرسره‌های اوپارک آبی تهران

امکانات رفاهی کافی، رعایت اصول بهداشتی، وجود رستوران، رختکن و امکانات دیگر، اوپارک تهران را به مجتمعی با استانداردهای بین‌المللی تبدیل کرده. مهم‌ترین مسئله در این نوع مجموعه‌ها، ایمنی وسایل و محیط آن است که این مسئله با دقت بالا در اوپارک رعایت می‌شود. اگر به تمیزی حساس هستید، باید بدانید که در این مجموعه آزمایشگاه کنترل کیفیت و تصفیه آب تا 4 برابر استانداردهای جهانی وجود دارد. علاوه بر آن یک سیستم هوشمند میکروب‌زدایی آب هم برای اطمینان از سلامت آب طراحی و اجرا شده است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ پیشنهاد تفریح و سفر متفاوت برای طرفداران بازی و ورزش


امکانات تفریحی اوپارک؛ سقوط آزاد در هیجان

طبعا هرچه امکانات تفریحی مجموعه‌هایی مثل اوپارک بیشتر باشد، محبوبیتشان هم بیشتر است. اوپارک تهران با 14 سرسره آبی برای سنین مختلف جای شک و تردید در انتخاب باقی نمی‌گذارد. این سرسره‌ها هر کدام جذابیت‌های خودشان را دارند و اتفاقات هیجان‌انگیزی را برایتان رقم می‌زنند.

سرسره ابیس اوپارک

یک سرسره آبی خیلی بزرگ را تصور کنید که بتوانید دسته جمعی از آن استفاده کنید. ابیس به این تصویر رنگ حقیقت می‌دهد. می‌توانید به همراه دوستان‌تان درون تیوپ‌های مخصوص این سرسره بنشینید و با هم مسیر هیجان‌انگیز پیچ و تاب‌های آن را طی کنید. چرخیدن در طول مسیر و در نهایت سقوط از ارتفاع 18.5 متری که تجربه‌اش را هر جایی پیدا نمی‌کنید.

تفریح چند نفره

رالی شیب

6 لاین سرسره کنار هم در رالی شیب که می‌تواند محل خوبی برای به رخ کشیدن استعدادهایتان باشد. مسابقه، هیجان سرسره آبی و البته مسیر حرکت جذاب، همگی را در رالی شیب تجربه می‌کنید.

ابر شیب

همان‌طور که شاید از نامش متوجه شده باشید، سرسره‌هایی با ارتفاع بالا و شیب‌دار است که مسیر هیجان‌انگیزی را برایتان تدارک دیده است. این ابر جذاب به صورت تک نفره طراحی شده و می‌توانید با خیال راحت و دور از چشم دوستان‌تان از آن لذت ببرید!

اُپیچ اوپارک تهران

یک سفر کوتاه پیچ در پیچ و مرموز روی آب‌های این سرسره هیجان‌انگیز در انتظارتان خواهد بود. تونل‌های طولانی و پرپیچ و خم این سرسره تجربه ترس و هیجان را با هم برایتان دارد. نگران نباشید! حتما از این یکی هم لذت می‌برید.

اورنگ

سرسره‌های رنگارنگ اورنگ شما را در اوپارک ماندنی می‌کند. اورنگ‌ها هم از سرسره‌های پیچ‌درپیچ اوپارک است که هم مدل روبازشان در اوپارک وجود دارد و هم مدل سرپوشیده‌شان.

سرسره‌های پیچ در پیچ آبی

بیشتر بخوانید:‌ اسکی سواری در تهران؛ پیست‌های اسکی، معرفی و امکانات

آکوالوپ او پارک سقوط آزاد

در او پارک تهران سقوط آزاد را می‌توانید با سرعت یک ماشین مسابقه تجربه کنید. حتی تصور سقوط آزاد با سرعت 15 متر بر ثانیه و با چرخش 360 درجه هم هیجان‌انگیز است. در اوپارک سقوط آزاد معنای دیگری پیدا می‌کند. این یعنی می‌توانید از بلندترین سرسره آبی که تا به حال تجربه کرده‌اید، با سرعت زیادی به پایین سقوط کنید. هیجان‌انگیزتر این هم مگر می‌شود؟

استخر موج

تهران که دریا ندارد! اما اوپارک دریا را آورده نزدیک تهران. استخر موج، موج‌های کوچک و بزرگی دارد که حس دلتنگی شنا در دریا را برطرف می‌کند. در روزهای سرد سال که واقعاً امکان شنا کردن در دریا وجود ندارد، اگر هم باشد احتمالاً سرماخوردگی کمترین دست‌آورد آن است، می‌توانید به راحتی خودتان را به دست موج‌های استخر موج اوپارک بسپارید.

سرسره بومرنگ اوپارک

بومرنگ او پارک آبی تهران تفریحی دسته جمعی است که می‌توانید با 3 یا 4 نفر از دوستانتان هم‌زمان از آن استفاده کنید. ارتفاع 20 متری این سرسره و گروهی بودن آن تجربه‌ای دل‌نشین است که به آسانی به دست می‌آید.

تعدادی از سرسره‌های آبی مجموعه اوپارک تهران

جزیره الوپیا

اگر فکر کرده‌اید که او پارک چیتگر تهران برای کودکان و نوجوانان زیر 16 سال امکاناتی ندارد، سخت در اشتباهید. اوپارک تهران یک جزیره اختصاص برای کودکان در نظر گرفته. آبفشان‌ها و سرسره‌های جذاب رنگی به همراه طراحی زیبای این جزیره هر کودکی را تا ساعت‌ها سرگرم می‌کند.

رودخانه خروشان

اوپارک چیتگر تهران برای تکامل نیاز به یک رودخانه پرجوش و خروش داشت که آن هم مهیا شده. رودخانه خروشان اوپارک آبی تهران به شما این امکان را می‌دهد که همزمان هم تیوپ سواری کنید و هم از منظره‌های زیبای اطرافتان لذت ببرید.

گردالوپ

گردالوپ تونل‌های پیچ در پیچی دارد که یک بار امتحان کردن آن کافی نیست. سرعت، مسیرهای جدید و سواری روی تیوب شما را مجذوب می‌کند تا دوباره آن را امتحان کنید.

مجموعه ورزشی تفریحی اوپارک تهران

گوگولیا

گوگولیا اسم سرسره آبی مخصوص کودکان زیر 6 سال اوپارک است. در این بخش دو سرسره امن قرار دارد که کودکان می‌توانند به همراه والدین‌شان از آن استفاده کنند.

جکوزی اوپارک

بدون جکوزی که نمی‌شود! هرجا حرف از استخر و شنا می‌شود، جکوزی بعد از شنا هم باید جزو گزینه‌ها باشد. حالا هم می‌توانید سفر نشاط‌انگیزتان را با استراحت در جکوزی اوپارک پایان بدهید.

بیشتر بخوانید: ۸ دلیل برای این که حداقل یک بار تهران را بگردید؛ جاهای دیدنی تهران


امکانات رفاهی و شکم گردی؛ یک استراحت خوشمزه

اوپارک از آن مجموعه‌های تفریحی و ورزشی نیست که قرار باشد فقط چند ساعتی در آن وقت بگذرانید. اینجا می‌توانید کنار دوستان یا خانواده‌تان دور هم جمع شوید و هم بازی کنید و هم خوش‌گذرانی. نیاز اول هر خوش‌گذرانی هم که شکم‌گردی است!

شکم گردی

بعد از این همه بازی و فعالیت‌های نفس‌گیر، حالا وقت شکم‌گردی است! اینجا اصلا نگران خوراکی‌ و غذا نباشید. فودکورت، سالاد بار و ساندویچ بار اوپارک هر سلیقه غذایی را سیر می‌کند. اگر نوشدنی و بستنی و میان‌وعده خواستید هم سراغ کافی‌شاپ و آبمیوه و بستنی فروشی‌اش را بگیرید.

کافی شاپ و شکمگردی

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی زیادی در اوپارک تهران وجود دارد که می‌توانید با خیالی راحت از آن‌ها استفاده کنید. این امکانات شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی، محل تعویض و مراقبت از کودکان، کمک‌های اولیه و اضطراری است. همچنین پارکینگ، دوش، رختکن مجزا برای آقایان و بانوان و کمدهای قفل‌دار هم در این پارک آبی موجود است.

ماساژ

اگر احساس خستگی و کوفتگی می‌کنید و کلا اهل ماساژ گرفتن هستید، اوپارک یک بخش مجزا برای ماساژ دارد که می‌توانید امتحانش کنید.

عکاسی در اوپارک

اوپارک یک تیم عکاسی دارد که می‌توانید درخواست کنید ازتان عکس یادگاری بگیرند تا لحظه‌های شیرینتان در او پارک برای همیشه ماندگار شود.

فروشگاه لوازم ورزشی

اگر یادتان رفته وسایل شنا همراهتان بیاورید خیالتان راحت باشد. فروشگاه ورزشی این مجموعه هرچیزی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ پیشنهاد جذاب کمپینگ نوروزی به همراه دوستان


قوانین و نکات مهمی که باید درباره اوپارک تهران بدانید

اوپارک در جهت رفاه حال مخاطبانش قوانینی دارد که سلامت و ایمنی شما و دیگر مهمان‌ها را تأمین می‌کند.

  • بعضی تجهیزات و سرسره‌های موجود در این پارک محدودیت سنی دارند که می‌بایست رعایت شود.
  • درون استخرها از ورود خردسالان زیر یک سال جلوگیری می‌شود.
  • ورود افراد زیر ۱۸ سال بدون همراهی بزرگسال ممنوع است.
  • بهتر است افراد دارای بیماری‌های خاص مثل فشارخون، بیماری‌های قلبی و غیره از سرسره‌های با ارتفاع زیاد و هیجان‌انگیز استفاده نکنند.
  • از همراه بردن ابزارهای فیلم‌برداری، عکاسی و صوتی مثل موبایل هوشمند، رایانه، اسپیکر و غیره خودداری کنید.
  • در اوپارک امکان سپردن اشیای گران‌قیمت و جواهرات به صندوق امانات را دارید.
  • رفتارهای مخاطره‌آمیز مثل شوخی نامتعارف با دوستان ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت خود یا دیگران شود.

اوپارک تهران کجاست؟

اوپارک در نزدیکی تهران و در اتوبان تهران-کرج، بعد از آزادگان، خروجی شهرک گلستان، انتهای خیابان شمیم قرار دارد. می‌توانید از مسیر آزادراه تهران-کرج و حاشیه جنوبی پارک چیتگر هم خودتان را به این مجموعه برسانید یا از بزرگراه همت با وسیله شخصی به او پارک بروید.

اگر می‌خواهید با وسایل نقلیه عمومی به اوپارک بروید، می‌توانید در خط ۵ مترو، ایستگاه ایران خودرو یا چیتگر پیاده شوید.


سانس های ویژه خانم ها و آقایان در اوپارک

اوپارک همیشه باز است اما روزها و سانس‌های خاصی برای خانم‌ها و آقایان دارد.

سانس بانوان اوپارک روزهای شنبه، دوشنبه و پنج‌شنبه از ساعت 10 تا 16 است.

پارک آبی اپارک تهران

آقایان هم در روزهای یک‌شنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه از ساعت 17 تا 22 می‌توانند به اوپارک بیایند. در روزهای جمعه هم از ساعت 11 تا 20 اوپارک چیتگر تهران فقط سانس ویژه آقایان دارد.

با توجه به شیوع کرونا و اعلام روزهای قرنطینه، حتما قبل از مراجعه به اوپارک تهران از باز بودن مجموعه مطمئن شوید.

شماره تماس اوپارک: 49264 021 


خرید بلیت پارک آبی اوپارک

شما می‌توانید از قبل و به صورت آنلاین از سایت‌های مختلفی بلیت اوپارک بخرید. خیلی وقت‌ها هم بلیت مجموعه شامل تخفیف می‌شود که باز هم نیاز است خوب جستجو کنید تا سایت‌های تخفیف را پیدا کنید. در حال حاضر هزینه بلیت اوپارک برای بزرگسالان ۹۹ هزار تومان و برای کودکان ۵۹ هزار تومان است. 

بیشتر بخوانید: پارک چیتگر تهران – تفریحات، دوچرخه‌سواری و هر چیزی که باید بدانید

 


به احتمال زیاد اسم اوپارک را زیاد شنیده‌اید اما آیا تا به حال به این به پارک آبی رفته‌اید؟ شما کدام سرسره آبی این پارک را بیشتر از همه دوست داشتید؟ آیا سقوط آزاد این پارک را امتحان کردید؟ ترسناک بود یا باز هم دوست دارید تجربه‌اش کنید؟ آیا موج‌های استخر موج شما را یاد موج دریا انداخت؟ حتما نظر و تجربه خودتان از رفتن به اوپارک را برای ما بنویسید.

راستی به یاد داشته باشید که اگر زمانی برای رفتن به پارک آبی اوپارک به شهر تهران آمدید می‌توانید چند روزی هم برای استراحت و تفریح به باغ‌های اطراف شهر بروید. پینورست یک سایت معتبر برای اجاره ویلا است.

بیشتر از اینکه عاشق سفر باشم، عاشق تجربه سفر به سبک خودم هستم. سعی می‌کنم به اطرافم با نگاه خودم معنا بدم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی