نمک آبرود؛ این بار که به جاده چالوس می‌زنید به این شهرک توریستی بروید

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
نمک آبرود؛ این بار که به جاده چالوس می‌زنید به این شهرک توریستی بروید

این هفته قرار است به جاده چالوس بزنید و مثل همیشه به سمت مازندران حرکت کنید تا خستگی یک هفته سنگین کاری را از تن به در کنید؟ واقعا هیچ انتخابی بهتر از مازندران نیست. ولی اگر تا به حال به نمک آبرود سفر نکرده‌اید و این شهرک توریستی را از نزدیک ندیده‌اید، بگذارید بهتان چند دلیل خیلی خوب بدهیم که چرا این بار باید همین که به تابلوی نمک‌آبرود در جاده چالوس رسیدید فرمان را کج کنید و یک راست به این منطقه بروید. غافلگیری هیجان‌انگیزی در انتظار شماست!

شهرک توریستی نمک آبرود چطور ساخته شد؟

از گذشته به خاطر وجود جاده چالوس، بسیاری از ساکنان مناطق پرجمعیت کشور (مثل تهران و کرج) شهرهای چالوس و نوشهر را برای سفر آخر هفته خودشان انتخاب می‌کنند. همین نکته باعث شد در دهه ۶۰ ایده‌ای برای ساخت منطقه‌ای توریستی و تفریحی در نزدیکی شهر چالوس مطرح شود. این طرح در نهایت باعث شد نمک آبرود به وجود بیاید.

نمک آبرود

پروژه احداث نمک آبرود در سال ۱۳۶۷ آغاز شد و در ابتدای دهه ۷۰ به بهره‌برداری رسید. امروزه این شهرک توریستی و تفریحی  برای همه شناخته شده است و به عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری جایگاه  خود را تثبیت کرده.

بیشتر بخوانید: ۱۰ پیشنهاد تفریح و سفر متفاوت برای طرفداران بازی و ورزش

این شهرک توریستی که از یک سمت به کوه و جنگل و از طرفی دیگر به دریا راه دارد موقعیت ویژه‌ای از نظر جغرافیایی دارد. برای همین انواع تفریحات ساحلی و آبی و کوهستانی در آن تأسیس شده است که هر جایی امکان ساخته شدشان نیست.

تله‌کابین مشهور نمک آبرود و سورتمه، پیست کارتینگ، زیپ‌لاین، پل معلق و تفریحات دیگری مخصوص این شهرک است باعث شده تا هر ساله پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور باشد.


نمک آبرود کجاست؟

شهرک توریستی نمک آبرود در استان مازندران  و در ۱۲ کیلومتری شهر چالوس و در جاده بین چالوس و تنکابن قرار دارد. علاوه بر جذب مسافر و گردشگر بیشتر یکی از اهداف ساخت این شهرک پخش کردن ازدحام مسافرانی بوده که به چالوس و نوشهر سرازیر می‌شدند.

روی نقشه ببینید!

اما از نظر موقعیت جغرافیایی نمک آبرود وضعیت ویژه‌ای دارد که دسترسی به این منطقه تفریحی گردشگری را برای بسیاری آسان می‌کند. علاوه بر چالوس و نوشهر از شهر‌های نسبتا نزدیک به نمک آبرود رامسر، تنکابن، عباس‌آباد و سلمانشهر(متل قو) را می‌توان نام برد.

اگر قصد سفر با ماشین شخصی به نمک آبرود را دارید بهترین گزینه آزادراه تازه تاسیس تهران شمال و بعد از آن جاده چالوس است. وقتی وارد چالوس می‌شوید به راحتی از طریق تابلوهای راهنمایی مسیر خود را به سمت نمک آبرود پیدا می‌کنید که در بین راه چالوس و تنکابن قرار دارد.  مسافت تهران تا نمک آبرود حدود ۱۷۰ کیلومتر است و اگر ترافیک معمول جاده چالوس و یا آزاد راه تهران شمال اجازه بدهد از تهران تا نمک آبرود چیزی حدود ۳ ساعت زمان می‌برد.

بیشتر بخوانید: جاده چالوس؛ از مسیر هم به اندازه مقصد لذت ببرید

راه دیگر دسترسی به این شهرک توریستی از تهران، از طریق هوایی است. به این صورت که با هواپیما به فرودگاه نوشهر یا رامسر می‌روید و سپس طی مسیر کوتاه باقی مانده را با خودروی سواری طی می‌کنید. مسافت  رامسر تا نمک آبرود هم چیزی حدود ۷۰ کیلومتر بوده که طی کردن این فاصله به ۱ ساعت زمان نیاز دارد.

شهرهی شمالی خوراک اجاره ویلا و سوئیت ساحلی هستند.این‌که روزها با باز کردن پنجره هوای دریا به صورتتان بخورد و یک آبی وسیع را روبه‌روی خود ببینید گاهی رویایی می‌ شود. با یک جستجو سریع در سایت پینورست این ویلاهای زیبا را پیدا کرده و بسته با امکاناتی که مدنظرتان است آن‌ها را رزرو کنید تا سفری بدن دغدغه محل اقامت و آسوده داشته باشید.


جاهای دیدنی و تفریحات نمک آبرود

کمتر جایی در کشور داریم که از لحاظ امکانات تفریحی به پای نمک آبرود شمال برسد. این شهرک تفریحی توریستی تازه تاسیس هم از لحاظ امکانات تفریحی و هم از منظر محیط طبیعی، چشم‌اندازها و آب هوا امکان‌های فراوانی را عرضه می‌کند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

نمک آبرود تله کابین، زیپ‌لاین، پل معلق، سورتمه، پیست کارتینگ، پینت بال، مرکز تفریحات هوایی، انواع تفریحات دریایی وبسیاری امکانات تفریحی دیگر دارد که با آن‌ها می‌توان همچنان این فهرست را ادامه داد!

تله‌کابین نمک آبرود

نام نمک آبرود با تله‌کابین پیوند خورده است. بعید است از کسی درباره اینجا سوال کنید و اولین و  چیزی که در رابطه با این شهرک به آن اشاره کند، تله‌کابین نباشد.

تله‌کابین نمک‌ آبرود در سال ۱۳۷۲ افتتاح شده و یکی از ایمن‌ترین تله‌کابین‌ها در کشور و منطقه است. این تله‌کابین توسط مهندسین سوئیسی ساخته شده و علاوه بر کیفیت بالای ساخت به خاطر رسیدگی مداوم هم امنیت بالایی دارد.

تله کابین نمک آبرود

تله‌کابین نمک آبرود دو خط  متفاوت دارد. خط 1 آن تا ارتفاع ۱۰۵۰ متری از سطح دریا و قله مدوبن بالا می‌رود و طول مسیر آن ۲۱۰۰ متر است. در این خط ۴۲ کابین ۴ نفره قرمز رنگ وجود دارند و مسیر ۲۱۰۰ متری خط ۱ حدودا ۱۵ دقیقه‌ای طی می‌شود. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرداین تله‌کابین عبور آن از مسیر جنگلی است که زیبایی وصف ناپذیری دارد.

در بین راه و وقتی از فراز جنگل دارید عبور می‌کنید دریا را هم در سمت مقابل خود می‌بینید و این هم‌نشینی کوه و جنگل و دریا مناظر بدیع و شگفت‌انگیزی را رقم می‌زند. گاهی اوقات و در فصل بهار به خصوص در قسمت‌هایی از مسیر جنگلی مه‌آلود می‌شود.

وقتی دارید از میان مه عبور می‌کنید گرچه دریا را نمی‌توانید ببینید اما مناظر مه‌ گرفته جنگی هم لطف دیگری دارند و زیبایی‌های تازه‌ای را پدید می‌آورند. وقتی صحبت از جاده و رانندگی در میان نباشد؛ چه کسی از مه بدش می‌آید؟

بیشتر بخوانید: شمال گردی متفاوت ؛ جاهای دیدنی و مناطق بکر شمال را دوباره کشف کنید!

ایستگاه آخر تله‌کابین که بر روی قله مدوبن قرار گرفته با جنگل و پارک جنگلی نمک آبرود محصور شده و برای دوستداران طبیعت جذابیت‌های فراوانی دارد.

خط دوم تله‌کابین اما تا ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا بالا می‌رود و به قله دیو حمام می‌رسد. این خط ۳۵ کابین ۶ نفره دارد که طول مسیر ۱۷۰۰ متری آن را با سرعتی بیشتر از تله‌کابین خط ۱ طی می‌کنند و ده دقیقه‌ای به انتهای مسیر می‌رسند..

علاوه بر زیبایی‌های طبیعی و هیجان تله‌کابین وقتی به بالای کوه می‌رسید با کافه، رستوران و هتل هم مواجه می‌شوید که برای خدمات‌دهی به گردشگران تاسیس شده‌اند.

علاقمندان به غارنوردی هم در جریان باشند که بالای قله دیوحمام در انتهای مسیر خط ۲ تله‌کابین نمک آبرود، غارهایی در دل کوه هستند که جذابیت‌های خاص خودشان را دارند.

پل معلق نمک آبرود

پل معلق نمک آبرود

همه ما تصاویری از پل‌های معلق در سراسر جهان را دیده‌ایم و شاید حسرت خورده‌ایم که چرا ما نمی‌توانیم همچین تجربه رویایی و البته هیجان انگیزی را داشته باشیم. اما برای راه رفتن در میان آسمان و زمین آن‌چنان  که در فیلم‌ها دیده‌ایم لازم نیست جای خیلی دوری برویم.

چند سالی است که پل معلق نمک آبرود افتتاح شده و امکان راه رفتن بر روی آن برای ما فراهم است. تجربه پل معلق که انگار از دل انیمه‌های ژاپنی بیرون آمده در هر صورت شگفت انگیز است حالا تصور کنید که در نمک آبرود با آن طبیعت زیبا پل معلق را امتحان کنید؛ نتیجه حتما به یاد ماندنی خواهد شد.

زیپ لاین

زیپ‌لاین

زیپ‌لاین هم از بعضی جهات شاید شبیه به پل معلق باشد اما با این تفاوت که هیجان بسیار بیشتری دارد. در واقع شاید بشود گفت که زیپ‌لان می‌تواند برادر جوان‌تر و سرکش تر پل معلق باشد.

  برای اینکه اوج هیجان و زیبایی را در نمک آبرود تجربه کنید و خاطره‌ای مانند یکی از سکانس‌های فیلم ماموریت غیرممکن بسازید؛ چه چیزی مناسب‌تر از امتحان کردن زیپ‌لاین؟ طبیعتا نه زیپ‌لاین و نه پل معلق به کسانی که ترس از ارتفاع دارند توصیه نمی‌شود.

بلیط زیپ لاین برای هر نفر ۳۰ هزار تومان است. بعد از پرداخت ورودی باید یک لباس مخصوص تنتان کنید و بعد از آن روی قرقره‌ها هل داده می‌شوید. فضای اطرافی که از آن رد می‌شوید خیلی سرسبز و دیدنی‌ست البته اگر ترس بگذارد آن‌ها را ببینید!

سورتمه سواری

سورتمه سواری

برای تجربه هیجان و سرعت در ارتفاعات سورتمه سواری در نمک آبرود هم انتخاب مناسبی است. به خصوص برای کسانی که احتمالا تحمل زیپ‌لاین را ندارند اما همچنان می‌خواهند کارهای هیجان انگیزی را انجام بدهند.

سورتمه نمک آبرود قدیمی‌ترین خط ریل سورتمه کشور را دارد. اگر نگران امنیتش هستید باید بگوییم که این خط ریل توسط مهندسان آلمانی ساخته شده و جای هیچ نگرانی‌ای ندارد.

پینت بال

پینت بال با اینکه قدمت چندانی ندارد اما به سرعت جای خود را بین تفریحات مورد علاقه جوان‌ها باز کرده است. اگر خانوادگی یا با گروهی از دوستان به نمک آبرود سفر می‌کنید تجربه پینت بال را فراموش نکنید.

یک بازی گروهی و استراتژیک که چیزی شبیه به جنگ البته در دوستانه‌ترین حالت ممکن است. برای اینکه شجاعت، مهارت، خونسردی و مسئولیت پذیری را در بین خودتان و همراهان‌تان با چاشنی ادرنالین بسنجید حتما پینت بال را هم امتحان کنید.

پینت بال را می‌توانید حداقل با ۲ نفر و حداکثر با ۴۰ نفر بازی کنید و در مدل بازی و شرایط و قوانین‌ش هم تنوع خیلی زیاد است.

رستوران و خوراکی‌ها در نمک آبرود

در این منطقه هتل، رستوران، کافه و غذاخوری‌ها و باغ‌رستوران‌های مختلفی برای صرف غذا برای انواع سلایق و با تنوع قیمت و منو فراوان دارد. اما از آن‌جایی که داریم از استان مازندران حرف می‌زنیم پس چه انتخابی بهتر از اکبر جوجه که یکی از مشهورترین غذاهای این منطقه است و رستوران برادران کلبادی از مشهورترین رستوران‌های زنجیره‌ای کشور.

کباب شمالی

در بین راه چالوس و نمک آبرود و در ساحل هچیرود یک شعبه از مجموعه رستوران‌های اکبر جوجه قرار دارد که در آن می‌توانید اکبر جوجه اصل نوش جان کنید. توجه داشته باشید که در شعبه‌های اصلی تنها اکبر جوجه سرو می‌شود و خبری از دیگر غذا‌ها نیست.


شما هم به نمک آبرود رفته‌اید؟ تفریحات هیجان‌انگیزش مثل زیپ‌ لاین را بیشتر دوست دارید یا طبیعت‌‌ش را؟ چه فصلی را برای رفتن به این شهر پیشنهاد می‌کنید؟ کدام رستوران را در آن امتحان کرده‌اید و راضی بوده‌اید؟ تجربیات خوب و بدتان را در این شهر زیبا با ما به اشتراک بگذارید.

راستی اگر به شهرهای شمالی سفر کردید می‌توانید با یک جستجوی ساده در پینورست ارزان‌ترین تا با کیفیت‌ترین اقامتگاه‌های شمال را پیدا کنید و بنا به نیازتان اقامتگاه خود را اجاره کنید. اجاره اقامتگاه در پینورست خیلی راحت است، کافی‌ست بدانید که چه می‌خواهید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها