پارک جنگلی ناهارخوران ، ساعاتی رویایی میان درختان و چشمه ها

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر

با وجود همه دغدغه های روزانه، سفر به دل طبیعت می تواند خستگی را از تن بزداید. این بار به یکی از پارک های جنگلی ایران می رویم و سفری رویایی را در آن تجربه می کنیم. مقصد گردشگری ما پارک جنگلی ناهارخوران است.


پارک جنگلی ناهارخوران کجاست

پارک جنگلی ناهارخوران با قدمت 40 میلیون سال در جنوب شهر گرگان قرار گرفته است. بر اساس برخی روایتهای قدیمی، زائران مشهد در راه برگشت، توقفی در جنوب کوههای گرگان داشتند. خانواده این زائران به استقبال آنان در این منطقه می آمدند و ناهار خود را در این بوستان جنگلی می خوردند. دلیل نامگذاری این پارک به ناهارخوران نیز به این روایت برمی‌گردد.

ادرس پارک جنگلی ناهارخوران : استان گلستان، شهر گرگان، بلوار ناهارخوران: روی نقشه ببینید!

جنگل ناهارخوران

 

تفریحات پارک جنگلی ناهارخوران

پیاده روی: با ورود به پارک جنگلی با انبوهی از درختان توسکا، زالزالک، سرو و شمشاد مواجه می شوید. بی شک دلتان می خواهد به میان این درختان بروید و با پیاده روی نفسی تازه کنید.

کوهنوردی: با گذر از پله هایی رو به بالا در بخش جنوب غربی، به ابتدای مسیر کوهنوردی می رسید. این مسیر به ارتفاعات چشمه سفید ختم می شود. در صورت آشنایی با مسیر جنگلی، می توانید از این مسیر خود را به پارک جنگلی النگدره برسانید.

بیشتر بخوانید: پارک جنگلی النگدره کجاست؟ طبیعت‌گردی آسان در دل جنگل‌های گلستان

پارک ناهارخوران گرگان

 

جریان رودخانه: رودخانه ای از آبشار زیارت سرچشمه می گیرد و در مسیر پارک جنگلی جریان دارد. اگر در تابستان به این پارک سفر کرده اید، استراحت و آب تنی در کنار آب می تواند انرژی مضاعفی به شما هدیه دهد.

ناهارخوران عکس

پارادایز: در بخشی از پارک جنگلی قسمتی با نام پارادایز به معنی بهشت واقعی وجود دارد. در پارادایز امکانات مختلفی مانند رستوران، بوفه مواد غذایی و شهر بازی تاسیس شده است.

ناهارخوران گرگان

 

زمین بازی کودکان: در کناره های بلوار ناهارخوران، فضایی برای بازی بچه ها در نظر گرفته شده است. همچنین جنگل های مصنوعی کاج در بلوار، فضایی مناسب را برای استراحت خانواده ها فراهم آورده است.

ناهارخوران

 

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها