سرگرمی‌های پارک آبی موج های خروشان مشهد

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
سرگرمی‌های پارک آبی موج های خروشان مشهد

اگر در یک مجموعه هم بشود هیجان را تجربه کرد و هم برای درمان استرس و بیماری بهش سر زد، آن مجموعه موج های خروشان مشهد است. این‌جا تفریحات آبی، بلندترین سرسره‌های آبی و سونا و جکوزی باحال منتظر مسافران مشهد است. با پینورست وب‌سایت اجاره سوئیت لوکس همراه باشید تا کل این پارک آبی را بگردیم و از تفریحات و امکاناتش باخبر شویم.


بزرگ‌ترین سونا و جکوزی کشور در موج‌های خروشان مشهد

پارک آبی موج‌های خروشان مشهد به مساحت 30 هزار متر مربع یکی از بزرگترین مجموعه‌های سرپوشیده آبی کشور و جهان است.

سونا و جکوزی موج های خروشان مشهد

این مجموعه در سال 1394 افتتاح شد. به خاطر ارتفاع 40 متری این مجموعه دو سرسره 26 متری دارد حتی تصورش هم عقل از سر آدم می‌پراند.

این پارک بزرگترین سونا و جکوزی را بین پارک‌های آبی کشور دارد.

این‌جا دو سالن جدا برای بانوان و آقایان دارد به‌خاطر همین محدودیت زمانی یا سانسی برای رفتن ندارد.

یادتان باشد سرزمین موج‌های آبی چنین مزیتی ندارد؛ بلکه روزهایی را برای بانوان و روزهایی را برای آقایان در نظر گرفته است برای همین مسافرانی که به مشهد می‌روند نیازی نیست چند روز از زمان خود را برای حضور در موج های خروشان مشهد از دست بدهند.

احتمالا با خودتان فکر کردید همزمانی حضور زنان و مردان باعث شده موج‌های خروشان مشهد جای زیادی برای همه نداشته باشد اما اینطور نیست. محوطه مخصوص آقایان نزدیک به 30 هزار مترمربع است و گنجایش 11 هزار نفر را دارد. همچنین بخش بانوان با ظرفیت 7 هزار نفری نزدیک به 28 هزار مترمربع مساحت دارد.

از طرف دیگر موج‌های خروشان مشهد بخشی مخصوص نوجوانان و کودکان دارد تا اگر خانوادگی سراغش رفتید کودکانتان هم سرگرم شوند.


سرگرمی‌های مختلف موج‌های خروشان مشهد

از امکانات و سرگرمی‌های این‌جا باید به چاله فضایی، زیپ لاین، سرسره‌های آهسته، سرسره‌های سرعتی، رودخانه موج (طولانی‌ترین رودخانه مواج در ایران است)، دریاچه متلاطم (بزرگترین در منطقه خاورمیانه)، غارنمک، حمام ترکی، استخرهای متنوع، جکوزی، سونا خشک و بخار، لیزر تگ (پینت‌بال لیزری)، فیش اسپا، سالن مجهز ایروبیک برای بانوان، پارک آبی کودکان اشاره کرد.

نگران نباشید در ادامه به ترتیب همه امکانات را برایتان توضیح می‌دهم. اول سراغ سرسره‌ها برویم، جایی‌که طرفداران زیادی دارد و احتمالا شما هم دل تو دلتان نیست که درباره‌شان بدانید. 

سرسره‌ها

بزرگترین بخش موج های خروشان مشهد، چه در قسمت آقایان و چه در قسمت بانوان، رودخانه مواج آن است. نزدیک به 63 سرسره با ارتفاع مختلف به این رودخانه مصنوعی منتهی می‌شوند.

سرزمین موج های خروشان مشهد

سرسره‌ها در شیب‌ها و پیچ‌های مختلف طراحی شده‌اند تا افراد به فراخور هیجانی که دنبالش هستند، از آنها استفاده کنند. بهترین بخش این مجموعه سرسره‌های سرعتی‌ است. موج‌های خروشان مشهد بزرگترین سرسره‌های سرعتی خاورمیانه را دارد. این سرسره‌های سرعتی تک‌نفره هستند. همچنین در بخش دیگر این پارک آبی سرسره چهار نفره بزرگی قرار دارد که در خاورمیانه نظیرش پیدا نمی‌شود. 

سقوط آزاد، هیجان‌انگیزترین بخش پارک

سقوط آزاد یکی از جذاب‌ترین بخش‌های موج های خروشان مشهد است و طرفداران زیادی دارد. شما در ارتفاع 23 متری از سطح زمین قرار می‌گیرد و بعد ناگهان زیر پایتان خالی می‌شود.

این بخش هیجان محض است. گردش آدرنالین در خونتان را حس می‌کنید. حتی تصورش هم آدم را به هیجان می‌آورد. متأسفانه این بخش برای افرادی که مشکل قلبی دارند؛ خیلی مناسب نیست. همچنین اگهر از استرس شدید روزانه رنج می‌برید؛ از خیر این بازی بگذرید؛ زیرا می‌تواند روزتان را تبدیل به فاجعه کند. 

چاله فضایی

چاله فضایی را همه عاشقان پارک‌های آبی‌ می‌شناسند. در این سرگرمی بعد از آن‌که از سرسره‌ای به سمت پایین رفتید بر روی نیم‌کره‌ای فرود می‌آیید. به خاطر فشار آب چند دور در این نیم‌کره می‌زنید و از سوراخی که در کف این نیم‌کره تعبیه شده، خارج می‌شود و داخل محفظه پر آب می‌افتید. 

استخر موج های خروشان مشهد

زیپ‌لاین

اوج هیجان در موج های خروشان مشهد مربوط به قسمت زیپ‌لاین است. این تفریح در هر دو قسمت آقایان و بانوان تعبیه شده. طول زیپ‌لاین قسمت آقایان موج‌های خروشان مشهد 110 متر است. شما باید از ارتفاع 34 متری شروع کنید و با سرعت 63 کیلومتر در ساعت به سمت نقطه پایانی که در ارتفاع 24 متری قرار دارد برسید. 

در قسمت بانوان هم زیپ‌لاینی 140 متری وجود دارد که از این لحاظ طولانی‌ترین زیپ‌لاین پارک‌های آبی جهان است. نقطه شروع این زیپ‌لاین در ارتفاع 27 متری است و نقطه پایانی 14 متر از سطح زمین فاصله دارد. بانوان می‌توانند از این زیپ‌لاین که سرعتش به 53 کیلومتر در ساعت می‌رسد لذت ببرند.

غارنمک برای درمان بیما‌ری‌ها

یکی از روش‌های درمانی که قرن‌هاست مورد استفاده برای درمان انواع بیماری‌ها قرار می‌گیرد، نمک درمانی است. نمک درمانی یا هالوتراپی روشی است برای تقویت سیستم ایمنی بدن، پاکسازی بدن، بهبود تنفس و جلوگیری یا درمان بیماری‌های مختلف. علاقمندان به این روش درمانی می‌توانند از این بخش دیدن کرده و در کنار لذت، بیماری‌شان را هم درمان کنند.  

بیشتر بخوانید: تفریحات مشهد برای پیر و جوون

حمام ترکی برای چربی‌سوزی

این بخش مخصوص کسانی‌ست که اضافه وزن دارند. حمام ترکی برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند کمی چربی بسوزانند به شدت توصیه می‌شود.

برخلاف سونا که فرد در محیطی پر از بخار مدتی را می‌گذراند در حمام ترکی همه چیز بر پایه آب است. فرد با توجه به میزانی که برایش تعیین می‌شود در محیطی پر از آب گرم قرار می‌گیرد.در این محیط فرد به تدریج عرق می‌کند و چربی‌هایش می‌سوزد.

بعد به سالن ماساژ مخصوص می‌رود و در نهایت قبل آن‌که محیط حمام ترکی را ترک کند مدتی را در آب خنک می‌گذراند. پس اصلا لحظه‌ای تعلل نکنید و حمام ترکی موج‌های خروشان مشهد را امتحان کنید. 

لیزر تگ (پینت‌بال لیزری)

ساختار بازی بسیار شبیه پینت‌بال است با این تفاوت که در این بازی اسلحه‌ها به لیزر مجهز هستند و حسگرها مشخص می‌کنند، دشمن شما را مورد اصابت گلوله‌اش قرار داده یا نه. 

فیش اسپا، اگر سردردهای مزمن دارید

نوعی روش درمانی که افراد پای خود را در حوضچه آب گرمی قرار می‌دهند و ماهی ریزی به نام گاراروفا که به پزشک ماهی معروف هستند، دور پای فرد جمع می‌شوند. در این روش پزشک ماهی‌ها با برداشتن پوست مرده پاها به گردش خون بدن کمک می‌کنند.

این نوع روش درمانی برای افرادی که از نقرس یا دیابت رنج می‌برند به شدت توصیه می‌شود.  همچنین پزشک ماهی‌ها با ترشح آندروفین باعث بهبود انواع بیماری‌های پوستی در فرد می‌شوند.

افرادی که مشکل سردردهای مزمن دارند یا کسانی که دچار خستگی‌های همیشگی هستند حتما باید فیش اسپای موج‌های خروشان مشهد را امتحان کنند.

موج‌های خروشان مشهد با ارائه این روش درمانی در مجموعه خود، تجربه‌ای لذتبخش برای کسانی که به سلامت تن خود اهمیت می‌دهند را در ارمغان آورده است. 

سالن مجهز ایروبیک برای بانوان

چه چیزی مهم‌تر از تناسب اندام؟

موج‌های خروشان مشهد برای بانوان سالنی مخصوص ورزش‌های ایروبیک در نظر گرفته است تا  با استفاده از تجهیزاتی که در این سالن قرار دارد به تناسب اندام مورد نظرشان برسند.

سینما پارکینگ موج‌های خروشان مشهد

با شیوع کرونا و تعطیلی پارک‌های آبی موج‌های خروشان مشهد دست به تجهیز بخشی از پارکینگش زده است و آن را به سینما پارکینگ تبدیل کرده است.

در این نوع سینما، شما در حالی‌که در ماشینتان نشسته‌اید فیلمی که روی پرده سینما نمایش داده می‌شود را می‌بینید.

پرده سینما طوری تعبیه شده است که افراد اشراف کامل به پرده سینما داشته باشند. این نوع سینما در کشورهایی نظیر امریکا از دهه‌ها قبل فعالیت می‌کنند؛ حالا این مجموعه با راه‌اندازی این نوع سینما، تجربه جذابی را برای افراد رقم زده است. توصیه می‌شود، این تجربه را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: شکم گردی در بهترین رستوران های مشهد


قوانین موج‌ های خروشان مشهد

قوانین موج‌های خروشان مشهد از این قرار است:

  1. بانوان باردار با توجه به وضعیتی که دارند، نمی‌توانند از وسایل پارک آبی استفاده کنند.
  2. افراد مجاز به همراه داشتن وسایل آرایشی و زیورآلات نیستند.
  3. ورود کودکان زیر 5 سال مجاز نیست. (چون موج‌های خروشان مشهد مکانی برای نگهداری از این کودکان ندارد.)
  4. نوشیدنی و خوراکی نباید با خود داشته باشید.
  5. آوردن اشیا گران‌بها مجاز نیست.
  6. ورود موبایل به بخش پارک آبی مجاز نیست. این مجموعه کمدهایی را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا افراد موبایلشان را در این کمدها قرار دهند. 

مقایسه سرزمین موج‌های آبی و موج‌های خروشان مشهد

با توجه به اینکه موج‌ های خروشان مشهد نسبت به سرزمین موج‌های آبی جدیدتر است امکانات و تجهیزات بهتری دارد. این‌جا برای شکم‌گردی شاید مناسب نباشد. طبق نظرات مردم خوراکی‌های این‌جا کمی گران است.

قیمت های موج های خروشان مشهد

رفتن به موج‌ های خروشان مشهد هیحان خودش را دارد و برای سرگرمی جای خوبی است اما زیاد توقع راهنمایی بالا از کارکنانش نداشته باشید چون طبق نظرات شاید گاهی ناامیدتان کنند.

درنتیجه از لحاظ امکانات بازی و سرگرمی می‌شود روی این دو مجموعه حساب کرد اما از نظر خدمات کمی مشکل وجود دارد.  


مکان‌های دیدنی نزدیک موج‌ های خروشان مشهد

برای آنکه بتوانید برای تمام روز برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید، بهتر است درباره مکان‌های دیدنی نزدیک موج‌های خروشان مشهد اطلاعاتی داشته باشید. ما نام چند مکان دیدنی نزدیک موج های خروشان مشهدرا بهتان می‌گوییم:

مجموعه توریستی چالیدره ، آرامگاه ابوالقاسم فردوسی، مصلی قدیمی مشهد، دره ارغوان، پارک مینیاتور و غار پروانه از مکان‌های دیدنی شهر مشهد است. 

جاهای دیدنی نزدیک به پارک آبی مشهد، چالیدره


راه‌های دسترسی به مجموعه آبی موج‌های خروشان مشهد

موج‌ های خروشان مشهد در 2 کیلومتری منطقه ییلاقی شاندیز قرار دارد. عزیزانی که وسیله نقلیه شخصی ندارند، می‌توانند از طریق مترو خود را به انتهای وکیل آباد برسانند. ایستگاه اتوبوس‌های شاندیز منتظر شماست تا شما را به موج‌ های خروشان مشهد ببرد؛ به همین راحتی.

کسانی هم که وسیله نقلیه شخصی دارند، نگران جای پارک نباشند؛ چون این مجموعه پارکینگ دارد.

شماره تماس: ۴۰۱۵ ۰۵۱۳۵۱۴۴۰۰۰ 

وب سایت: www.Mojhayekhorooshan.ir

قیمت بلیط برای بزرگسالان 100 هزار تومان است.

 درصورتی که قصد خرید بلیط به صورت آنلاین را دارید؛ خدمات موج‌ های خروشان مشهد شامل کودکان زیر 5 سال و افراد بالای 65 سال نمی‌شود، به همین خاطر از خرید بلیط برای این افراد خودداری کنید. (خرید آنلاین بلیت شامل 10 درصد تخفیف می‌شود.)

برای گذارندن اوقات فراغت در موج‌ های خروشان مشهد، این مجموعه هر روز از ساعت 11 صبح تا 9 شب باز است.

نکته دیگری که در پایان باید اضافه کرد، فاصله 25 کیلومتری موج‌های خروشان مشهد با حرم  است. البته با توجه به حجم ترافیک پایین مشهد نسبت به شهری مانند تهران، شما می‌توانید این فاصله را در کمتر نیم ساعت طی کنید و خود را به آن برسانید. 

بیشتر بخوانید: موجهای آبی مشهد ؛ سرزمین سرسره‌های آبی


شما هم به این پارک آبی سر زده‌اید؟ نظرتان درمورد امکانات آن چیست؟ برخورد پرسنل با شما چه‌طور بوده؟ از قیمت‌ها راضی بوده‌اید؟ چه پارک‌های آبی باحال دیگری در مشهد می‌شناسید؟ برای ما از تجربه خود در این شهر بنویسید.

برای آگاهی از قیمت سوئیت نزدیک حرم می‌توانید وارد سایت پینورست شوید و در آن بهترین سوئیت‌ها را برای اجاره آنلاین اقامتگاه انتخاب کنید.

ابراهیم عظیمی

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی