پارک لاله ؛ گوهری سبز در یکی از شلوغ‌ترین نقاط تهران

  voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars
0نظر
پارک لاله ؛ گوهری سبز در یکی از شلوغ‌ترین نقاط تهران

پارک لاله و بلوار کشاورز را اهل ورزش تهران خیلی خوب می‌شناسند. یکی از بزرگ‌ترین و جالب‌ترین پارک‌های تهران که پر از مراکز فرهنگی است و عین محل اجتماع برای آدم‌‌های جالب و جوان و سرحال تهران است.


پارک لاله هنوز هم یکی از جالب‌ترین پارک‌های تهران است

پارک لاله یک پارک ۳۵ هکتاری بزرگ است که اینقدر طبیعت بی‌نظیری دارد که حال و هوای وسط شهر را عوض کرده است. پارک لاله یکی از بزرگ‌ترین و سرسبزترین پارک‌های تهران است که در کنار پارک دانشگاه تهران و پارک ایرانشهر، مثلث سبز مرکز شهر تهران را درست می‌کند. باورتان بشود یا نه طوطی‌ها و پرنده‌های مختلف بین این سه پارک مهاجرت هم می‌کنند!

آب فشان اصلی پارک لاله

از همه این‌ها گذشته پارک لاله را به خاطر ورزش‌های صبحگاهی، باغ انگلیسی و باغ ژاپنی، مجسمه ابوریحان و بلال‌های خوشمزه شبانه‌اش می‌شناسند. اگر هم عشق دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی باشید که ممکن نیست پارک لاله و بلوار کشاورز را بتوانید با هیچ چیز عوض کنید.

اگر مسافر تهران هستید باید حداقل یک بار گشت‌وگذار در این طبیعت زیبا و دلپذیر را تجربه کنید و اگر تهران‌نشین هستید پارک لاله برای ورزش، پیاده‌روی و لذت از هوای سالم می‌تواند پاتوق فوق‌العاده‌ای‌ باشد.

برای اینکه بیشتر با پارک لاله، تاریخچه، سرگرمی‌ها و دیدنی‌های مهم آن آشنا شوید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.


آدرس دقیق و دسترس به پارک لاله

موقعیت پارک لاله منطقه 6 شهرداری تهران و محله امیرآباد است. در شمال پارک لاله خیابان فاطمی، جنوب آن بلوار کشاورز، غرب آن خیابان کارگر و شرق آن خیابان حجاب قرار دارد.

رفتن با مترو

در ایستگاه تئاتر شهر پیاده می‌شوید. سپس از خیابان وصال شیرازی به خیابان حجاب می‌روید تا به ورودی شرقی پارک لاله برسید.

در ایستگاه انقلاب پیاده شوید. بعد از آن یک مسیر مستقیم را با تاکسی در خیابان کارگر شمالی به سمت ورودی  غربی پارک لاله می‌روید.

پارک لاله

رفتن با اتوبوس

با خط اتوبوس متروی صادقیه میدان ولیعصر در بلوار کشاورز پیاده می‌شوید که شما را به ورودی جنوبی پارک می‌رساند.

با خط اتوبوس صادقیه مطهری در ایستگاه بیمارستان قلب پیاده شده و با تاکسی در خیابان کارگر شمالی در پارک لاله پیاده می‌شوید.

با خط آزادی تهرانپارس در ایستگاه میدان انقلاب یا دانشگاه تهران پیاده می‌شوید و بعد ادامه مسیر تا پارک لاله را با تاکسی طی می‌کنید.

رفتن با تاکسی

خطوط تاکسی در میدان ولیعصر، میدان دکتر فاطمی و میدان هفت تیر و انقلاب تعبیه شده‌اند که از هر خط که بیایید شما را به یکی از ورودی‌های پارک می‌رسانند.

روی نقشه ببینید!

اگر زمانی به تهران سفر کردید حتما زمانی را هم به رفتن این پارک اختصاص دهید و فراموش نکنید که می‌توانید برای رزرو سوئیت یا آپارتمان در تهران به سایت پینورست سر بزنید.


از منطقه نظامی تا پارک

این منطقه در دوره پادشاهی پهلوی دوم در اختیار ارتش بوده و به جلالیه شهرت داشته است. در این منطقه رژه‌های نظامی، اسب‌دوانی و دیگر فعالیت‌های نظامی صورت می‌گرفت. بعدها قرار شد طراح معروف فرانسوی، ژوفه به درخواست شهبانو فرح پهلوی در این منطقه پارکی طراحی کند.

شطرنج بازی پارک لاله

در نهایت در سال ۱۳۴۵ این پارک با نام پارک فرح افتتاح شد. پس از انقلاب تا مدتی نام پارک را خسرو گلسرخی گذاشتند و بعدها نام پارک لاله را به آن دادند.


پارک لاله به چی معروف است؟

اگر از آن دسته افراد هستید که دنبال چند ساعت آرامش و هوای تمیز به دور از شلوغی و آلودگی‌های شهری می‌گردید، اما آنقدر وقت ندارید که به طبیعت بیرون از تهران سفر کنید این پارک می‌تواند خواسته شما را برآورده کند.

پارک لاله به سرسبزی و نوستالژیک بودنش معروف است. آب‌نماها و جویبار‌هایی که در بخش جنوب شرقی قرار گرفته‌اند حس‌و‌حال پارک‌های ژاپنی را به شما می‌دهد. در پارک لاله درختان و گیاهان متفاوت و متنوعی روحتان را نوازش می‌دهد. از بین گونه‌های گیاهی که در این پارک وجود دارد می‌توان به افرا، کاج، اقاقیا، صنوبر، چنار، نارون، پالم اشاره کرد.

پارک لاله مسیر کاج

یکی از جنبه‌های معروفیت پارک تندیس‌هایی از مشاهیر ایرانی است که در نقاط مختلف این پارک قرار گرفته‌اند.

تندیس ابوریحان بیرونی

تندیس ابوریحان بیرونی پارک لاله

یکی از مشهورترین تندیس‌های پارک لاله که به دست محمدعلی مددی ساخته شده تندیس ابوریحان بیرونی است. این مجسمه که در سال ۱۳۷۳ در پارک لاله قرار گرفت ۴/۵ متر ارتفاع دارد. این تندیس بر علم ستاره‌شناسی ابوریحان بیرونی تاکید دارد.

البته اهل فیلم و سریال این مجسمه را به مجسمه دامبلدور هم می‌شناسند که اشاره به کتاب و مجموعه فیلم‌های هری پاتر است.

تندیس خیام

این تندیس هم یکی دیگر از تندیس‌های معروف پارک لاله است که آن را ابوالحسن صدیقی، استاد مجسمه‌سازی ایران، در ایتالیا ساخت و بعد به ایران آورده شد و در پارک لاله قرار گرفت. این تندیس بارها نیاز به مرمت داشته که توسط فریدون صدیقی، فرزند ابوالحسن صدیقی، بازسازی شده است.

بیشتر بخوانید: بلوار کشاورز ؛ گوشه‌­ای از تاریخ خاطره­‌انگیز پایتخت

ساعت آفتابی

ساعت آفتابی پارک لاله

ساعت جالبی در پارک لاله نصب شده است که با دیگر ساعت‌ها تفاوت جالبی دارد. این ساعت از این جهت منحصربه‌فرد است که با استفاده از موقعیت خورشید زمان را مشخص می‌کند.

سرگرمی‌های پارک لاله

هر جور ورزش و سرگرمی را که به آن علاقه دارید می‌توانید در پارک لاله پیدا کنید. میزهای شطرنج، زمین‌های چمن برای فوتبال‌دوستان و زمین والیبال در شمال پارک قرار گرفته‌اند. در بخش‌ مرکزی، جنوب غربی و شمال غربی پارک، زمین‌هایی مخصوص بازی کودکان ساخته شده است تا اوقات خوشی را در زمان حضورشان سپری کنند.

مسیر دوچرخه سواری

پیست اسکیت روباز با مساحت ۱۵۰۰ متر در بخش شمالی پارک قرار دارد که در آن دوره‌های آموزشی در سطح‌های مختلف برگزار می‌شود و مربیان حرفه‌ای و رسمی به علاقمندان آموزش می‌دهند.


این پارک چه بخش‌هایی دارد؟

نگارخانه لاله

نگارخانه لاله مکانی برای نمایش و عرضه آثار هنری در زمینه هنرهای تجسمی معاصر است. این نگارخانه با هدف بسترسازی برای ایجاد دیدگاه‌های هنری و زیبایی‌شناختی، به تصویر کشیدن آفرینش هنری هنرمندان و بررسی و تحلیل آثار هنری ایجاد شده است. 

نگارخانه لاله

از جمله فعالیت‌هایی که در نگارخانه لاله برگزار می‌شود می‌توان به برگزاری نمایشگاه‌های گروهی از آثار استادان هنر و هنرمندان قدیم و جدید، برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنرمندان معاصر، نشست‌های پژوهشی و کارگاه‌های هنری با حضور استادان مطرح اشاره کرد.

نگارخانه لاله فرصت خوبی برای هنردوستان و دانشجویان دانشگاه هنر است تا دور هم جمع شوند و در مورد آثار هنرمندان بیشتر یاد بگیرند و به دانش هنری خود بیفزایند.

هتل لاله

می‌‌توان به هتل لاله با نیم قرن قدمت به‌عنوان یک جاذبه تاریخی نگاه کرد. این هتل از نظر مکانی موقعیت خیلی خوبی دارد چون از یک سمت منظره بی‌نظیری از پارک لاله دارد و از سمت دیگر دسترسی به مراکز تجاری و بزرگ‌راه‌ها از آن به آسانی امکان‌پذیر است. هتل لاله امکانات متنوعی با بالاترین کیفیت را در اختیار مهمانانش می‌گذارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • هتل ۱۳ طبقه با ۳۸۰ اتاق در انواع دبل، توئین، کانکت،‌ سوئیت‌های معمولی، رویال و امپریال دارد. 
 • هتل لاله سالن‌های مجللی با ظرفیت‌های متفاوت مخصوص برگزاری جشن‌ها، همایش‌ها و کنفرانس و مراسم‌های دیگر دارد. 
 • این هتل با داشتن رستوران سنتی نمکدون برای سرو غذاهای ایرانی، رستوران روتیسری برای سرو غذاهای فرانسوی و رستوران تیاره با غذاهای چینی می‌تواند هر فردی با هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارد. 
 • امکانات ورزشی و تفریحی مثل سالن بیلیارد، استخر روباز، سونای خشک و بخار در کنار ماساژ، باشگاه ورزشی و … برای علاقمندان ایجاد شده تا به راحتی از آن استفاده کنند و تجربه‌ لذت‌بخشی از اقامت خود در هتل لاله داشته باشند.

بازارچه

یکی از جاهایی که می‌توانید در کنار تفریح و گردش در پارک لاله به آن سر بزنید بازارچه خوداشتغالی پارک لاله و گذر فرهنگ و هنر است. این بازارچه پر از غرفه‌هایی است که هر کدام یک چیز می‌فروشد. یک جورایی می‌شود گفت از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را در این بازارچه پیدا می‌کنید. از لوازم هنری دست‌ساز گرفته تا لباس، غذا و خوراکی‌های جورواجور آنجا هست.

بازارچه پارک لاله

در غرفه‌های هنری این بازارچه صنایع دستی، سنگ تزئینی، سفال، تابلو و لوازم چوبی با طرح و شکل مختلف به فروش می‌رسد. خوردن غذاهای ساده‌‌ای مثل سمبوسه، فلافل، کوکو، املت، آش که در غرفه‌های بازارچه می‌فروشند حتی در این جای صمیمی و راحت، طعم و مزه متفاوتی دارند. بازارچه لاله در بخش غربی پارک بالاتر از موزه هنرهای معاصر قرار گرفته است.

از دیگر ساختمان‌هایی که در پارک لاله قرار گرفته‌اند می‌توان به مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آمفی تئاتر روباز، فدراسیون بدمینتون و خانه والیبال تهران اشاره کرد.

جالب است بدانید کتابخانه و مرکز تئاتر کانون که در این پارک قرار دارد یکی از اولین کتابخانه‌های کودک و نوجوان تهران است. در اینجا علاوه بر سالن تئاتر چارسوق یک نمایشگاه دائمی از عروسک‌های تئاترهای عروسکی هم قرار دارد.


امکانات پارک لاله

در پارک لاله تمامی امکاناتی که یک پارک باید داشته باشد مثل سرویس بهداشتی، آب‌خوری، آلاچیق، نیمکت، نمازخانه و مسجد همینطور رمپ ورودی معلولان وجود دارد.

البته پارک لاله به خاطر گروه‌های ورزش منظم صبح‌گاهی‌اش هم خیلی معروف است. اگر عشق ورزش صبحگاهی دسته جمعی در پارک لاله هستید احتمالا گروه‌‌های بزرگ صد و خرده‌ای نفره‌ را دیده‌اید که با موسیقی اوایل صبح نزدیک ساعت ۶ و ۷ کنار هم ورزش می‌کنند.

یکی دیگر از امکانات لذت‌بخش پارک لاله بلال فروش های پارک لاله هستند. اگر دوست دارید بدانید کجای پارک می‌توانید بلال بخرید بهترین راه این است که در امتداد بلوار کشاورز از ورودی نزدیک مجسمه ابوریحان حرکت کنید. نرسیده به آتش‌نشانی پارک لاله به یکی دوتا بلال فروشی درست و حسابی بر می‌خورید که بساط کرده‌اند و چای منقلی و بلال می‌فروشند.

دستشویی‌های پارک لاله در دو طرف این پارک قرار دارند. یکی نزدیک خیابان حجاب است و کافی است از در سمت خیابان حجاب وارد شوید و کمی به سمت جلو بروید.

دومین دستشویی گوشه جنوب غربی پارک و دقیقا سر خیابان کارگر است.

بیشتر بخوانید: پارک ملت تهران ؛ حس و حال تهران واقعی را اینجا لمس کنید


دیدنی‌های پارک و اطراف آن

موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر یکی از مهم‌ترین دارندگان مجموعه آثار هنری مدرن در دنیا به شمار می‌آید. این موزه بیش از ۳۰۰۰ اثر از هنرمندان بین‌المللی را در گنجینه خود دارد که حدود ۴۰۰ تا از این آثار بسیار ارزشمند و استثنایی هستند. در این موزه آثار هنرمندان برجسته‌ای مثل کلود مونه، ونسان ون گوگ، پابلو پیکاسو، رنه ماگریت و اندی وارهول به نمایش درآمده‌ است.

معماری این موزه هم در نوع خود منحصر‌به‌فرد است. معماری این بنا که توسط معمار سرشناس ایرانی، کامران دیبا طراحی شده است تلفیقی از معماری سنتی ایران، مفاهیم فلسفی و معماری مدرن است.

موزه هنرهای معاصر

موزه دو ورودی دارد؛ یکی در پارک لاله است که نقش خدماتی دارد و دیگری ورودی اصلی که در خیابان کارگر قرار گرفته است. موزه در کل ۹ گالری دارد که ۳ تا از آنها مخصوص آثار هنرمندان بین‌المللی است که به عنوان دارایی‌های دائمی موزه نگهداری می‌شود و گالری‌های دیگر برای برگزاری نمایشگاه‌های موقت و فصلی در نظر گرفته شده‌اند.

خانه موزه مهدی اخوان ثالث

مهدی اخوان ثالث یکی از شاعران معاصر ایران، ۱۲ سال آخر زندگی خود را در خانه‌ی کوچک و ساده‌ای که ساخت آن به دوران پهلوی دوم برمی‌گردد سپری کرد. پس از درگذشت این شاعر خانه به عنوان کتابخانه اخوان ثالث در فهرست آثار ملی ثبت شد و چند سال بعد شهرداری تهران آن را خریداری کرد تا به خانه-موزه اخوان ثالث تبدیل شود.

زمان زیادی برد تا بلاخره این خانه-موزه در سال ۱۳۹۷ به دست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی سپرده شد تا کار برای تبدیل آن به خانه-موزه آغاز شود. مرمت و بازسازی بعد از یک سال در اسفند ۱۳۹۸ به پایان رسید. اما زمان افتتاح آن مصادف شد با شیوع کرونا و به همین دلیل به تعویق افتاد.

در نهایت این خانه-موزه در ۵ شهریور ۱۳۹۹ با حضور مزدک اخوان ثالث فرزند مهدی اخوان ثالث، محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و جمعی از علاقمندان به شعر و ادبیات ایران افتتاح شد. 

آدرس: خیابان دکتر فاطمی، خیابان ششم، کوچه‌ی خجسته، پلاک ۲۹

موزه فرش ایران

تاریخ فرش و فرش‌بافی در ایران قدمتی چندین هزار ساله دارد. فرش‌های ایرانی نه تنها جلوه‌گاه هنر دست ایرانیان بوده بلکه بازگوکننده تاریخ یک تمدن غنی است. این هنر در ایران آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که موزه‌ای مخصوص‌ فرش ایرانی برای نشان دادن جایگاه ویژه فرش تأسیس شد.

موزه فرش ایران

هدف از بازگشایی چنین موزه‌ای تحقیق در گذشته و تحولات تاریخی هنر و صنعت فرش ایرانی، برپایی نمایشگاه‌های موقت فرش و معرفی تاریخچه هنر فرش به جهانیان است. علاوه بر فرش، محصولات دیگری مثل گلیم هم در این موزه به نمایش درآمده است.

طبقه همکف موزه نمایشگاه دائمی است که ۱۵۰ قطعه فرش دست‌بافت حاصل کار هنرمندان مشهور به نمایش گذاشته شده. طبقه اول به برگزاری نمایشگاه‌های موقت و فصلی اختصاص پیدا کرده‌ است.

این موزه کتابخانه هم دارد که تقریبا ۳۵۰۰ جلد کتاب به زبان‌های مختلف در دسترس پژوهشگران و علاقمندان به هنر فرش قرار گرفته‌ است.

اما علاقمندان به بازدید از این موزه که ساکن تهران نیستند حتی افراد خارجی‌ که می‌خواهند در مورد فرش‌های ایرانی بیشتر بدانند می‌توانند با مراجعه به سایت موزه از طریق تور موزه‌گردی مجازی همه جای این موزه را بگردند و از این هنر نفیس و گران‌بها دیدن کنند.

آدرس: تقاطع شمال غربی پارک لاله تهران، تقاطع کارگر و فاطمی


شکم‌گردی در اطراف پارک

کافه خانه گدار

آندره گدار، معمار و باستان‌شناس فرانسوی، در سال ۱۳۰۷ به عنوان متخصص اداره اشیا عتیقه ایران به مدت پنج سال در ایران اقامت داشت. در این مدت معماری بناهای به یادماندنی و مشهور بسیاری را برعهده گرفت. از جمله این بناها می‌توان به دانشگاه تهران، آرامگاه حافظ، موزه ملی ایران و مرمت مسجد جامع، مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد امام، کاروانسرای ملکه مادر شاه (هتل شاه عباسی) اشاره کرد.

کافه خانه گدار

گدار در طول مدت اقامتش در ایران در خانه‌ای نزدیک دانشگاه تهران زندگی می‌کرد. معماری خانه توسط خود آندره طراحی شد که تلفیقی از معماری مدرن ایران و اروپا بود. این خانه پس از بازسازی و مرمت‌هایی که روی آن انجام شد در حال حاضر تبدیل به کافه شده است.

در این کافه هم می‌توانید از فضای نوستالژیک و طراحی داخلی منحصر‌به‌فردش لذت ببرید و هم قهوه‌ای بنوشید و غذایی نوش‌جان کنید.

آدرس: خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان پورسینا، نبش کوچه‌ی جلالیه، پلاک ۲

شماره تماس: ۰۹۱۲۳۹۹۴۹۹۱

کافه سکوی نه و سه چهارم

دیگر کسی هست که با دنیای هری پاتر آشنا نباشد؟ اگر طرفدار این داستان سحرآمیز هستید رفتن به این کافه برای شما از نان شب هم واجب‌تر است. فضای دنج و خودمانی این کافه نه تنها مخصوص هری پاتر دوستان بلکه برای جوانانی که عاشق این جور محیط‌های راحت و صمیمانه هستند بهترین انتخاب است.

آدرس: خیابان کارگر شمالی، کوچه عروجی، پلاک 28

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۴۹۸۰۲۱

بیشتر بخوانید: بهترین پارک های تهران ؛ یک لیست جامع برای پارک‌گردی در پایتخت

کافه موزه گربه ایرانی

کافه حیوانات شاید برای کشورهای دیگر یک مکان جدید نباشد اما برای ما ایرانی‌ها تازگی دارد. چند سالی است که خانه‌ای قدیمی در یکی از بن‌بست‌های تهران تبدیل به کافه‌ای مخصوص گربه‌‌ها و گربه‌دوستان شده است. داخل کافه به هر طرف که نگاه کنید نشان و ردی از این حیوان آرام و دوست‌داشتنی می‌بینید.

دیوارهای کافه پر شده از تابلوهای عکس و نگاره‌هایی از گربه‌ها با نژادهای مختلف که حواس آدم را برای دقایقی پرت می‌کنند. این کافه طبقه دوم هم دارد که تمرکزش بر روی بالا بردن سطح اطلاعات در مورد حضور گربه‌ها در تاریخ و ادبیات ایران است.

کافه موزه گربه ایرانی

 

این کافه علاوه بر اینکه پذیرای آدم‌ها است برای گربه‌ها هم مهمان‌نواز خوبی است. هر طرف را نگاه می‌کنید گربه‌ای می‌بینید که یا نشسته خودش را می‌لیسد یا خود را به پاچه شلوارتان می‌مالد و برایتان دلبری می‌کند.

تمامی گربه‌های این کافه زیر نظر پزشک هستند و واکسینه شدند و هیچ گربه‌ای به آشپزخانه رفت‌وآمد ندارد. علاوه بر این در منوی این کافه غذای گوشتی جایی ندارد و همه غذاها گیاهی هستند.

چند نکته وجود دارد که باید برای زمانی که در این کافه هستید رعایت کنید:

 • هنگام ورود به کافه باید پلاستیک مخصوص کفش بپوشید و تا زمانی که بیرون نیامده‌اید آن را از پایتان در نیاورید.
 • اگر می‌خواهید گربه‌ها را بغل یا نوازش کنید باید مواظب باشید که این باعث برهم زدن آرامش آن‌ها نشود.
 • گربه‌ها عاشق سکوت و آرامش کافه هستند پس زیاد سروصدا نکنید.
 • اگر کودک همراهتان است روی رفتارش با گربه‌ها نظارت داشته باشید.
 • از نظر تغذیه به گربه‌ها کاملا رسیدگی می‌شود. لطفا از غذای خود به گربه ندهید.

آدرس: خیابان وصال شیرازی، بن‌بست مریم

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۹۶۵۴۵۹

رستوران خانه کوچک

رستوران‌ خانه کوچک مثل اسمش فضای کوچک و با صفایی دارد. البته مساحت کلی رستوران کوچک نیست و فقط به دلیل داشتن یک طبقه دیگر باعث شده سقف طبقه همکف کوتاه‌تر بنظر برسد. محیط دنج و آرام اینجا را برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه مناسب کرده است.

اینجا یکی از رستوران‌های خوب تهران است که با خوردن یک ناهار یا شام لذیذ اوقات خوش‌مزه‌ای را سپری می‌کنید. همین طور برخورد خوب، رسیدگی به خواسته‌ها و با حوصله جواب دادن پرسنل رستوران بسیار مورد تعریف و تمجید قرار گرفته است. 

آدرس: فاطمی غربی خیابان سیندخت شمالی

شماره تلفن: ۰۲۱۶۶۴۳۳۶۰۰


مرکز خریدهای مهم اطراف پارک

پاساژ میلاد قائم

این پاساژ یکی از اولین مرکرهای خرید لباس زنانه در تهران است که ساختش به دوره پهلوی برمی‌گردد. این پاساژ که هنوز مردم آن را به نام قدیمی‌اش یعنی شانزلیزه صدا می‌زنند جزو معروف‌ترین پاساژهای تهران محسوب می‌شود.

پاساژ میلاد قائم شانزلیزه

پاساژ دو طبقه دارد که طبقه همکف لباس‌های مجلسی و لباس عروس و طبقه پایین هم مانتو، پالتو، شومیز، شلوار و همینطور کیف، کفش، شال و روسری پیدا می‌شود.

آدرس: تقاطع ولیعصر و جمهوری، جنب سینما آسیا، پاساژ میلاد قائم

پاساژ لاله

پاساژ لاله یکی از پرطرفدارترین مرکزهای خرید در سطح شهر است. این پاساژ بیش از ۱۰۰ فروشگاه دارد. چیزی که بیشتر از همه باعث می‌شود مردم برای آمدن به این پاساژ رغبت داشته باشند قیمت‌های مناسب و کیفیت خوب محصولاتی است که فروشگاه‌های آن ارائه می‌دهند.

از امکاناتی که این پاساژ دارد می‌توان به کافی‌شاپ، رستوران، بستنی‌ و آبمیوه فروشی، سرویس بهداشتی، سوپرمارکت، سیستم تهویه و آسانسور اشاره کرد. این مرکز خرید با داشتن پارکینگ اختصاصی کار را برای بازدیدکنندگانی که با ماشین شخصی به این منطقه می‌آیند آسان کرده است.

آدرس: خیابان فاطمی، روبروی پارک لاله

شماره تماس مرکز خرید: ۰۲۱۸۸۹۵۸۴۹۰

بیشتر بخوانید: بوستان گفتگو ؛ آرامش در میان شلوغی تهران


شما تا به حال به پارک لاله رفته‌اید؟ چه چیز در مورد این پارک را بیشتر از همه دوست دارید؟ برای ورزش به این پارک می‌روید یا تفریحات دیگر؟ تا به حال از نمایشگاه‌ها و گالری‌هایی که در نگارخانه لاله برگزار می‌شود دیدن کرده‌اید؟ تا به حال از بازارچه کوچک این پارک خرید کرده‌اید؟

شما کدام یک از کافه و رستوران‌هایی که معرفی کردیم را می شناسید؟ کافه یا رستوران دیگری در این نزدیکی می شناسید که بخواهید به بقیه هم پیشنهاد دهید؟ حتما نظر و تجربه خودتان از رفتن به پارک لاله را برای ما بنویسید.

اگر تصمیم دارید که برای سفر به تهران یا سایر شهرهای ایران برنامه‌ریزی کنید و در مورد محل اقامتتان نگران هستید می‌توانید با رزرو اقامتگاه در پینورست خیال خودتان را راحت کنید. انواع مختلف اقامتگاه با کیفیت خوب و قیمت مناسب در این سایت برای شما گلچین شده است.

نیلوفر فدایی
نیلوفر فدایی

دانش آموخته معماری داخلی، دیوونه‌ یادگیری هنرهای دستی و خورنده فیلم و سریال.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی