خوش‌گذرانی و تفریح در باغ جوان اصفهان

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
1نظر
خوش‌گذرانی و تفریح در باغ جوان اصفهان

اصفهان فقط میدان نقش جهان نیست. در این مقاله جای جدیدی را به شما معرفی خواهیم کرد. جایی که شاید شبیه آن در ایران کم باشد؛ شاید هم اصلا نباشد. پس تا آخر این مطلب پینورست با ما همراه باشید.

باغ جوان اصفهان فقط مخصوص جوان‌هاست. بله؛ درست خواندید. در باغ جوان فقط به کسانی خوش می‌گذرد که جوان باشند؛ البته ما برون را ننگریم و قال را * ما درون را بنگریم و حال را. لب کلام این که اگر دل جوانی دارید از پیشنهاد ویژه ما غافل نشوید.


باغ جوان اصفهان چه تفاوتی با دیگر مکان‌ها دارد؟

در اصفهان، شهر فرهنگ و هنر، جایی به مساحت 34 هزار متر مربع قرار دارد. در این مکان دراندشت می‌توانید 35 تفریح مختلف را امتحان کنید؛ کارتینگ، فوتبال حبابی، پینت بال جنگلی، سوارکاری، بیلیارد، آتش بازی، گیم سیتی، قلعه وحشت، آرچری، بانجی‌جامپینگ (پرش در آسمان) ، روپ ادونجر (درخت نوری)، پارک بادی، سرسره و پل معلق کودکان، ترامپولینگ، قایقرانی کودکان، زمین چمن مصنوعی، بسکتبال و والیبال پولیورتان در فضای باز، والیبال ساحلی و زیپ‌لاین یا همان روباه پرنده از بازی‌هایی‌ است که در باغ جوان اصفهان می‌توانید تجربه کنید.

احتمالا الان کلی غر می‌زنید: «ای بابا؛ خدا پدرت رو بیامرزه. آدمی که بچه کوچیک داره که نمی‌تونه پینت‌بال یا مثلا قلعه وحشت بازی کنه». 

باغ جوان اصفهان چه تفاوتی با دیگر مکان‌ها دارد؟

آقاجان یکم صبر کنید. ما که جای بد به شما پیشنهاد نمی‌کنیم؛ پس آسیاب به نوبت. چیزی که از همان اول دل آدم را می‌برد مخصوصا اگر اهل دودوتا چهارتای پولتان باشید، این است که باغ جوان اصفهان هزینه ورودی نمی‌گیرد. شما فقط بابت استفاده از بازی‌ها باید پول بدهید. 

بیشتر بخوانید: چرا باید پارک جنگلی ناژوان اصفهان را ببینیم؟

شاید دلتان نخواهد بازی کنید. مثلا ترجیح می‌دهید زیر دارو‌درخت بشینید و از چهچهه هزاردستان لذت ببرید؛ اشکالی ندارد. مجموعه تفریحی باغ جوان فضای سبز 44 هزار متری برای شما در نظر گرفته است تا از سایه درخت و اکسیژن خالص (تقریبا خالص) لذت ببرید. نفسی که تازه کردید و صدای آرامبخش پرنده‌ها را هم شنیدید. برویم سراغ بازی‌هایی که در باغ جوان اصفهان انتظارتان را می‌کشد. 


مسیر دسترسی به باغ جوان اصفهان و اطلاعاتی که باید بدانید

البته قبل اینکه بگوییم در این پارک چه بازی‌هایی وجود دارد باید شما را راهنمایی کنیم که چطوری به این پارک بروید.

باغ جوان در جنوب شرقی اصفهان در کنار زاینده‌رود قرار دارد. اگر می‌خواهید به اینجا بروید از هر جای شهر که هستید باید به سمت خیابان سلمان فارسی (مشتاق سوم) حرکت کنید. پل شهرستان را که رد کردید کمی بعد مجموعه را در سمت راستتان می‌بینید.

آدرس: اصفهان، خیابان مشتاق سوم (سلمان فارسی)، بعد از پل شهرستان، مجموعه تفریحی باغ جوان

ساعت کار: همه روزه ۱۷ الی ۲۳:۳۰ و روزهای تعطیل ۱۰ تا ۲۳.۳۰

شماره تماس: 95010113-031

صفحه اینستاگرام: baghejavan_esf 


چند نکته که قبل از رفتن به باغ جوان اصفهان باید بدانید

 حتما به یاد داشته باشید قبل از رفتن به باغ جوان اصفهان با شماره‌هایی که برایتان نوشتیم تماس بگیرید؛ چون طبق اطلاعاتی که از مراجعین به دست آوردیم بازی‌ها ساعت و روزهای مشخصی دارند. این ساعت و روز بسته به فصل دچار تغییراتی می‌شود. برای همین در این متن ساعت و روزی را مشخص نکردیم؛ مگر اینکه از آن مطمئن بودیم. 

باغ جوان به مناسبت‌های مختلف برای مراجعین تخفیف‌های متنوعی در نظر می‌گیرد؛ پس حتما صفحه اینستاگرام باغ جوان اصفهان را دنبال کنید. 

راستی اگر از بابت محل اقامتتان در اصفهان نگران هستید فراموش نکنید که می‌توانید همیشه برای اجاره سوئیت اصفهان در تمام نقاط شهر از پینورست کمک بگیرید.


در باغ جوان اصفهان حسابی بازی کنید

ده شمرود

حالا برگردیم به همان مشکل همیشگی خانواده‌ها؛ یعنی مراقبت از بچه‌ها. قبل از اینکه سراغ بازی‌های مخصوص نوجوانان و جوانان برویم بهتر است ده شمرود را معرفی کنیم؛ چون حسابی به کار پدر و مادرها می‌آید. اگر کودکی همراهتان است باغ جوان برای این بزرگوار هم سرگرمی ایجاد کرده است.

ده شمرود جایی شبیه کلبه‌های جنگلی است. بچه‌ها با حیوانات زیادی آشنا می‌شوند، پختن نان را یاد می‌گیرند و کلی مهارت جالب دیگر. در واقع هدف ده شمرود این است که بچه‌ها با مهارت‌های مختلف آشنا شوند و زندگی در طبیعت را یاد بگیرند و از آن لذت ببرند بدون اینکه به طبیعت آسیب بزنند.

بچه‌ها در ده شمرود کار گروهی یاد می‌گیرند؛ مهارت‌های ارتباط اجتماعی‌ آنها افزایش پیدا می‌کند. به معنای دیگر نوعی کارگاه یک روزه برای بچه‌های دوست‌داشتنی‌ است و کودک شما یاد می‌گیرد نقش اجتماعی خودش را چگونه ایفا کند. در ده شمرود چیزی جز صدای خنده‌های بچه‌ها شنیده نخواهد شد.   

پارک بادی، قایقرانی، سرسره و پل معلق

از آنجایی که ممکن است کودک شما خیلی رغبتی به گردش‌های علمی ده شمرود نداشته باشد باغ جوان فکر همه جا را کرده است. برای بچه‌های کوچک‌تر پارک بادی درست شده است. همه وسایل بادی‌ است و امکان ندارد کودک دلبند شما دچار سانحه یا مشکلی شود. 

از طرف دیگر قایقرانی یکی از تفریحاتی است که بیشتر بچه‌ها هم عاشقش هستند؛ اما شاید خطرناک باشد اگر موقعی که سوار قایق می‌شوید کودکی همراهتان باشد. مسئولین اینجا با استفاده از مربیان فضایی دریاچه‌شکل ساختند و با رعایت همه جوانب ایمنی تجربه لذتبخش قایق‌سواری را برای کودکان شما فراهم کرده‌اند.  

پینت بال

فرض کنید بین درخت‌ها کمین کردید، ضربان قلبتان تندتر از همیشه می‌زند. فقط دو نقر در بازی ماندند؛ شما و بازیکن رقیب. بازی حیثیتی شده است. اطراف را نگاه می‌کنید بازیکن رقیب بی‌هوا به سمتتان می‌آید. نفس راحتی می‌کشد؛ خیالش راحت است که هنوز تیر نخورده. یک باره از پشت درخت بیرون می‌آیید و… بنگ!

هیجان پینت بال را نادیده نگیرید. همه چیز همان‌قدر جذاب و مهیج است. نگران نباشید، مجموعه لباس مخصوص به شما می‌دهد؛ برای همین خیالتان از بابت تمیز ماندن لباس‌ها راحت باشد. 

و همان‌طور که فهمیدید به جای چند بلوک سیمانی بی‌روح و دیواری که دورتادور شما را گرفته (مثل اکثر فضاهای پینت بال که در شهرهای مختلف دیدید؛ انگار در زندانی چیزی هستید)؛ بازی پینت بال باغ جوان اصفهان در جنگلی مصنوعی برگزار می‌شود؛ یعنی حس بودن در فضایی واقعی را می‌توان تجربه کرد یا تصور کنید مثل شخصیت‌های فیلم‌ها کمین می‌کنید و بین درخت‌ها می‌دوید؛ از این باحال‌تر هم داریم؟

فوتبال حبابی

فوتبال حبابی ترکیبی از فوتبال، زوربینگ و کشتی سوهو است. این بازی از سال 2012 و با کلیپی در یوتوب شهرت پیدا کرد و خیلی زود به تفریح محبوب مردم بدل شد. سال 1394 هم وارد ایران شد. بازی قوانین خاص خودش را دارد. بازیکن‌ها باید بالاتنه‌ای حبابی که با هوا پر شده بپوشند. با همچین وضعیتی هر کس گل بزند برنده بازی خواهد بود.

در مجموعه تفریحی باغ جوان اصفهان یک زمین چمن خوشرنگ با داوری جدی انتظار شما را می‌کشد. اگر با بودن داخل حبابی کوروی مشکلی ندارید حتما امتحانش کنید و از آدرنالینی که در بدنتان ترشح می‌شود لذت ببرید.

زیپ لاین

اگر با ارتفاع، پرواز و مقدار زیادی هیجان مشکلی ندارید حتما زیپ لاین را امتحان کنید. زیپ لاین به این شکل است که کابلی فلزی دو نقطه مرتفع را به‌م وصل می‌کند. فرد به وسیله تجهیزات مخصوص به کابل فلزی متصل شده و برای مدتی چیزی شبیه پرواز را تجربه می‌کند. یادتان باشد اگر مشکل قلبی دارید اصلا سراغ زیپ لاین نروید. عزیزانی هم که سالم و تندرست هستند سعی کنند زیاد جیغ نکشند؛ چون اصلا به کاهش سرعت حرکتشان کمکی نمی‌کند.

کارتینگ

کارتینگ بیشتر ورزش محسوب می‌شود تا تفریح. در واقع کارتینگ مادر ورزش اتومبیل‌رانی است؛ برای همین کسانی که بخواهند مسابقات اتومبیل‌رانی را جدی دنبال کنند و تبدیل به راننده‌های فرمول یک شوند باید اول با ماشین‌های کارتینگ که به کارت معروف هستند مدتی تمرین کنند و مسابقه بدهند.

بعضی از ماشین‌های کارت تا 260 کیلومتر در ساعت سرعت دارند. البته جای هیچ نگرانی‌ای نیست. از آنجایی که  در چند سال اخیر کارتینگ برای تفریح هم استفاده می‌شود ماشین‌هایی با سرعت پایین‌تر هم طراحی شده که می‌توانید در پیست کارتینگ باغ جوان اصفهان سوارش شوید و لذت ببرید.  

بیشتر بخوانید: باغ پرندگان اصفهان ؛ قدم زدن در باغی سرسبز همراه با سمفونی پرندگان

قلعه وحشت

اگر عاشق بازی‌هایی مثل اتاق فرار هستید حتما سراغ قلعه وحشت بروید. چندین داستان متنوع و البته با درجات وحشت مختلف در نظر گرفته شده است. بنابراین شما حق انتخاب دارید که کدام داستان هیجان مدنظر شما را خواهد داشت. 

سوارکاری

در میان تفریحات باغ جوان اصفهان سوارکاری یکی از جذاب‌ترین‌ها است. آن هم برای کسی که توان پرداخت هزینه هنگفت عضویت در باشگاه‌های سوارکاری را ندارد؛ محوطه سوارکاری باغ جوان بهترین گزینه‌ است. شما با پرداخت هزینه‌ای اندک به راحتی سوارکاری را تجربه می‌کنید و چه از این بهتر؟

سوارکاری

گیم سیتی

اگر اهل پلی استینش هستید و یک لحظه هم ازش دل نمی‌کنید تبریک می‌گوییم؛ باغ جوان برای شما هم محیط مناسبی در نظر گرفته. پس با خیال راحت همراه خانواده راهی شوید. به گیم سیتی بروید، روی کاناپه لم دهید و از کری خواندن برای حریف لذت ببرید. 

ترامپولینگ

ترامپولینگ هم یکی از ورزش‌ها و تفریحات نسبتا جدید محسوب می‌شود. احتمالا در اینستاگرام تصاویرش را دیدید؛ فضای مستطیل شکلی که بچه‌ها روی سطحی فنری به این طرف و آن طرف می‌پرند. به لحاظ امنیت خیالتان راحت باشد؛ مسئولین باغ جوان اصفهان فکر همه چیز را کردند. پس می‌توانید دست دوستان و بچه‌ها را بگیرید و عصر شادی را برای همه رقم بزنید.

بانجی جامپینگ

پریدن از ارتفاع همیشه جزو تفریحات پرطرفدار در شهربازی‌ها بوده است. باغ جوان اصفهان حواسش به طرفدارهای چنین تفریحاتی بوده و علاوه بر زیپ‌لاین که درباره‌‌ش حرف زدیم بانجی جامپینگ (یورو جامپینگ) هم به شهربازی اضافه کردند. پس معطل نکنید و خودتان را برای سقوط از ارتفاعی غیرقابل تصور آماده کنید. در ضمن به یاد داشته باشید درصورتی که مشکل قلبی دارید از خیر این بازی بگذرید.

آرچری

تیراندازی با کمان یا همان آرچری از قدیم یکی از ورزش‌های جذاب در میان مردان و زنان بوده است. باغ جوان اصفهان با نیازسنجی و توجه به همه جنبه‌های تفریحی فضایی مناسب برای تیراندازی درست کرده است. پس دست بجنبانید و لحظه‌ای تردید نکنید؛ آرچری در این پارک تجربه دلپذیری برای دوست‌داران تیراندازی با کمان خواهد بود. 

بسکتبال و والیبال پولیورتان در فضای باز

برای همه با هر سلیقه‌ای در باغ جوان اصفهان سرگرمی‌های مختلف در نظر گرفته شده است. برای افرادی که عاشق ورزش‌های توپی مثل بسکتبال و والیبال هستند زمین مناسبی آماده شده است؛ آن هم از نوع پولیورتان. اگر والیبالیست حرفه‌ای باشید، حتما متوجه می‌شوید که چقدر مسئولین باغ جوان کار بزرگی کردند و برای اولین بار در ایران از زمین‌های پولیورتان برای والیبال و بسکتبال استفاده کرده‌اند. اگر ورزشکار هستید یک درصد هم شک نکنید و کوله را بردارید و به اینجا بروید.

باغ جوان اصفهان بازی‌های زیادی دارد که در بالا به چند تا از بهترین‌ها اشاره کردیم؛ اما شما از بقیه بازی‌ها و امکانات باغ غافل نشوید.


رستوران‌ها و فست فودهای باغ جوان اصفهان

همان‌طور که گفتیم باغ جوان اصفهان سه بخش دارد؛ سومین بخش و البته به نظرمان مهمترین‌ آن رستوران‌ها و غذاخوری‌های پارک است. چه کسی بعد بازی و تفریح حسابی دلش پیتزایی گنده نمی‌خواهد؟

رستوران‌ها و فست فودهای باغ جوان اصفهان

ما که عاشق مجموعه غذایی گرند باغ جوان هستم. میان دار و درخت‌ها، چند آلاچیق زیبا و درختان سر‌به‌فلک‌کشیده قرار دارند. پرسنل با نظم از شما پذیرائی می‌کنند. تنوع غذایی مجموعه غذایی گرند دست آدم را برای هر سفارشی باز می‌گذارد. یکی از ویژگی‌های دیگر مجموعه غذایی گرند برگزاری مراسم‌ها و جشن‌های تولد است. شما می‌توانید تا 100 نفر مهمان داشته باشید و خیالتان از بابت پذیرایی راحت باشد.

بیشتر بخوانید: آکواریوم اصفهان ؛ سفر به دنیای ناشناخته‌ها

موسیقی و آتش بازی هم رنگ و بوی زیبایی به مراسمتان می‌دهد. مجموعه غذایی گرند واقع در باغ جوان اصفهان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در طول هفته از ساعت 12 تا 24 است. پس حتما از رستوران‌ها و فست فودهای داخل باغ جوان اصفهان استفاده کنید؛ چرا که کیفیت و قیمت مناسبی دارند و تنوع غذایی هم عالی است.  


احتمالا در هر شهر توریستی‌ای شهربازی فوق‌العاده‌ای وجود دارد؛ اما وقتی پای مقایسه در میان باشد باغ جوان اصفهان بهترین مجموعه تفریحی کشور محسوب می‌شود؛ هم به لحاظ امکانات و هم به لحاظ هزینه‌ای که مراجعین باید پرداخت کنند. تجربه تفریحات باغ جوان اصفهان را از دست ندهید و به پینورست اعتماد داشته باشید. تجربه خودتان از رفتن به این پارک را هم برای ما بنویسید. 

اگر تصمیم دارید که برای سفر برنامه‌ریزی کنید می‌توانید برای اجاره اقامتگاه آن هم به صورت آنلاین به وب سایت پینورست سر بزنید. در پینورست انواع مختلف اقامتگاه از کلبه جنگلی و خانه روستایی تا ویلا استخردار خاص با کیفیت خوب و قیمت مناسب گلچین شده است.

 

ابراهیم عظیمی
برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی