بهترین رستوران های گیلکی در تهران ؛ بهترین باقالا قاتق را کجا بخوریم؟

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
بهترین رستوران های گیلکی در تهران ؛ بهترین باقالا قاتق را کجا بخوریم؟

برای خوردن غذاهای خوشمزه‌ و متنوع جاهای مختلف لازم نیست حتماً به آنجا سفر کنیم. مثل این است که هر بار دلمان لازانیا بخواهد مجبور باشیم برویم ایتالیا. مخصوصا امروزه که زندگی روزمره هم برای خودش یک مشغله کامل به حساب می‌آید، سفر کردن زیاد راحت نیست. پس اگر دلتان هوس غذاهای شمال را هم کرد کافی است به بهترین رستوران های گیلکی در تهران بروید.

یکی از بهترین ویژگی‌های تهران تنوع فرهنگی این شهر است. بعید است شما دنبال سوغاتی و یا صنایع‌دستی شهری از ایران باشید و در تهران پیدا نکنید. خوراکی‌ها که خیلی راحت‌تر هم پیدا می‌شوند. رستوران‌های خوبی در تهران قرار دارند که انواع غذاهای گیلکی را برایتان سرو می‌کنند. برای پیدا کردن این که کجا بهترین باقلا قاتق را بخوریم، با سایت پینورست همراه شوید:


رستوران گمج – از بهترین رستوران های گیلکی تهران

رستوران گمج

این رستوران منوی کاملی از انواع خورشت‌ها و کباب‌های گیلکی دارد. بعضی از خورشت‌ها با گوشت اردک و یا مرغ آماده می‌شوند که می‌توانید خودتان انتخاب کنید. به غیر از غذاهای اصلی، پیش غذا و دسرهای خوبی هم در آنجا سرو می‌کنند. بیشتر پیش غذاها سبزی‌های محلی دارند و جدا از آن می‌توانید بگویید دلار را با ماست، زیتون و پیش غذاهای دیگر برایتان ترکیب کنند. گمج از آن رستوران‌های گیلکی در تهران است که شیرینی‌های محلی هم به عنوان دسر دارد.

بیشتر بخوانید: رستوران‌های معروف رشت ؛ لذت طعم کباب ترش و دوش‌کباب در گیلان

برای تهیه غذا از این رستوران می‌توانید به یکی از دو شعبه آن بروید. شعبه اصلی رستوران گمج در مجموعه رستوران‌های سیاوش قرار دارد. وقتی به خیابان حقانی رسیدید و جهان کودک را رد کردید، از بلوار شهیدی به کوی کمان شرقی بروید و آنجا می‌توانید تابلوهای مجموعه را ببینید. شعبه دیگر گمج فقط بیرون‌بر است و در فودکورت راه‌ چوبی در پارک آب و آتش فعال است. البته در آنجا می‌توانید غذایتان را در همان فودکورت میل کنید اما رستوران فضای اختصاصی ندارد.

فضای رستوران گمج آرام است و اگر از قبل رزرو نکرده باشید هم می‌شود زود جای خالی پیدا کرد. همچنین در محوطه آنجا جای پارک به راحتی پیدا می‌شود و می‌توانید با خیال راحت ماشین ببرید.

شماره تماس رستوران گمج: ۸۸۸۷۰۲۸۴

شماره تماس گمج راه چوبی: ۸۸۱۹۴۵۱۸


رستوران گیلانه

بهترین رستوران های گیلکی تهران

گیلانه جزو بهترین رستوران‌های گیلکی در تهران است. این رستوران در خیابان جردن قرار دارد و جزو رستوران‌های لوکس هم به حساب می‌آید. نمای بیرون آن بسیار مدرن است و بهش نمی‌خورد که رستوران سنتی باشد. اما وقتی وارد آنجا از می‌شوید میزهای چوبی و دکور سنتی‌اش لذت می‌برید. سرویس‌دهی رستوران بسیار خوب است و مراسم‌های کم‌جمعیت را به راحتی می‌شود در گیلانه برگزار کرد. 

منوی رستوران هرچیزی که بخواهید را دارد. اما رستوران گیلانه به غذاهای دریایی (به ویژه ماهی سفید) و کباب‌هایش معروف است. بد نیست کباب ترش‌ گیلانه را امتحان کنید. طعم غذاهای این رستوران هیچ فرقی با غذایی که در گیلان می‌خورید ندارند. آن‌ها را با همان شیوه‌های سنتی و ترکیب‌های خاص خودشان استفاده می‌کنند. اگر گوشت اردک دوست ندارید بهتر از قبل از انتخاب خورشت‌ها از کادر رستوران سوال کنید. چون بیشتر خورشت‌ها را با گوشت اردک و به شکل سنتی درست می‌کنند.

این رستوران جزو نمونه‌های خوب رستوران گیلانی در تهران است و هرچیزی که لازم داشته باشید را دارد. برای رسیدن به رستوران گیلانه باید به خیابان نلسون ماندلا (جردن) بروید و به بلوار صبا برسید.

شماره تماس رستوران گیلانه: ۲۲۰۴۰۳۲۴

بیشتر بخوانید: در تهران کجا قلیه ماهی بخوریم؟


رستوران خوش‌بین

بهترین رستوران های گیلکی تهران

رستوران خوش‌بین جزو اقتصادی‌ترین رستوران‌های گیلکی در تهران است. این رستوران را به اسم حسن رشتی هم می‌شناسند. منوی آنجا ترکیب خوبی از غذاهای شمالی دارد و می‌تواند با رستوران‌های لوکس شمال شهر رقابت کند. ماهی کولی و میرزا قاسمی‌های اکبر مشتی حسابی طرفدار دارند. قیمت‌ها با توجه به سادگی رستوران زیاد بالا نیستند. حتی با توجه به کیفیت خوب غذاها می‌توان گفت که قیمت‌ها خیلی مناسبند. 

اگر می‌خواهید به رستوران خوش‌بین بروید یادتان باشد که آنجا فقط ناهار سرو می‌کند و شب‌ها تعطیل است. فضای داخلی این رستوران زیاد بزرگ نیست و فقط چند میز دارد که با بقیه مشتری‌ها به طور مشترک استفاده می‌شود. توصیه می‌کنیم کمی زودتر به آنجا بروید و شماره بگیرید تا به ساعت شلوغی نخورید. 

فضای داخلی رستوران کاملاً ساده است و کمی هم به رستوران‌های شلوغ بازار شباهت دارد. رستوران خوش‌بین در خیابان سعدی شمالی، پایین‌تر از چهارراه سید علی (پلاک ۵۱۰) قرار دارد. اگر به دنبال جایی در مرکز شهر می‌گردید که غذای گیلانی باکیفیت داشته باشد و قیمت‌هایش هم مناسب باشند، به رستوران حسن رشتی سر بزنید.

شماره تماس رستوران خوش‌بین: ۳۳۹۰۲۱۹۴


رستوران لاکان

رستوران لاکان

این رستوران شاید ظاهر جدیدی نداشته باشد اما کیفیت غذاهایش همه‌چیز را جبران می‌کنند. لاکان جزو رستوران‌های غذای گیلکی در تهران است که قدیمی‌ها آنجا را خوب می‌شناسند. 

ورودی رستوران ساده است و یک تابلوی قدیمی بالای در کوچک آن قرار دارد. از پله‌ها باید بروید پایین و آنجا هم تعدادی میز و صندلی چیده شده که می‌توانید بنشینید. حتی غذاها را هم در ظرف‌هیای فلزی و استیل سرو می‌کنند. رستوران لاکان در کنار میدان جمهوری قرار دارد.

تمام غذاهای اصلی رستوران لاکان ماهی دارند و به همین ماهی‌هایشان هم معروف هستند. بعضی پیش غذاهای معروف مثل میرزاقاسمی و ماست و زیتون محلی هم دارند. قیمت‌های لاکان هم نسبت به بسیاری از رقیب‌هایش پایین‌تر است و مشتری‌های قدیمی‌اش می‌گویند کیفیت غذاها با گذشت سال‌ها هیچ تغییری نکرده.

بیشتر بخوانید: ۱۰ رستوران تهران که برای قرار ملاقات بی‌نظیر هستند

فراموش نکنید این رستوران هم فقط برای ناهار سرویس می‌دهد تا عصر باز است. فضای داخلی آن زیاد کوچک نیست و میزها جدا هستند. با این حال در بعضی روزها (مخصوصاً آخر هفته‌ها) حسابی شلوغ می‌شود و جای سوزن انداختن هم ندارد.

شماره تماس رستوران لاکان: ۶۶۴۲۷۸۴۸


رستوران آویشو

رستوران آویشو

آویشو سالن لوکس و جدیدی دارد که دکوراسیون چوبی‌اش به خوبی حس گیلان و شمال را به شما می‌دهد. منوی آن‌ها کامل است و تقریباً همه غذاهای گیلانی و پیش‌غذاها را سرور می‌کنند. 

کته کباب‌ و اکبر جوجه‌های این رستوران پرطرفدار هستند. آویشو برای هر نوع سلیقه‌ای یک غذای خوشمزه گیلانی دارد. توصیه می‌کنیم دوغ‌ محلی‌شان را هم حتماً امتحان کنید.

رستوران آویشو در فلکه اول تهرانپارس، خیابان امیری طائمه قرار دارد. بنابراین دسترسی آن برای کسانی که شرق تهران زندگی می‌کنند خیلی راحت است. خوبی این رستوران امکانات خوبی است که در اختیار مشتری‌هایش قرار می‌دهد. شما می‌توانید با خیال راحت با ماشین شخصی به آنجا بروید و در پارکینگ رستوران پارک کنید. بعضی شب‌ها هم با اجرای موسیقی زنده حس و حال خوبی به فضای رستوران می‌دهند. 

بهتر است قبل از رفتن به رستوران آویشو میز رزرو کنید و اطلاع بدهید که برایتان پارکینگ هم نگه دارند.

شماره تماس رستوران آویشو: ۷۷۸۶۵۳۵۴


رستوران بهزاد

رستوران بهزاد

رستوران بهزاد در غرب تهران جزو رستوران‌های لوکس غذای شمالی است. هرغذای گیلکی‌ای که بخواهید را در منوی این رستوران پیدا می‌کنید. این رستوران تنوع خوبی در ماهی و کباب دارد. کال کباب و اوزون برون‌های بهزاد را حتماً امتحان کنید و لذت ببرید. بد نیست بدانید منوی رستوران بهزاد بخش گیاهی هم دارد. گیاهخوارها می‌توانند غذاهای خوشمزه‌ای را در آنجا میل کنند. قیمت‌ها در آنجا متوسط رو به بالا هستند که با توجه به کیفیت غذاها مناسب به حساب می‌آیند.

فضای داخلی رستوران بهزاد شیک و مدرن است و حس راحتی دارد. پرسنل رفتار خوبی دارند و برخوردشان با مشتری مناسب است. همان اول که تازه سر میز نشسته‌اید، با یک نوشیدنی سنتی از شما پذیرایی می‌کنند. میزها با فاصله مناسبی چیده شده‌اند و سالن تزئین جالبی با چوب و گیاه دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران های تهران ؛ ده رستوران مورد علاقه غذادوستان پایتخت

قبل از رفتن به رستوران بهزاد حتماً میز رزرو کنید. به خصوص اگر می‌خواهید برای شام به آنجا بروید. معمولاً روزها خلوت‌تر است و میز خالی راحت‌تر پیدا می‌شود.

شماره تماس رستوران بهزاد: ۸۸۵۸۴۸۰۰


رستوران میلاکوی – یکی از بهترین رستوران های گیلکی تهران

بهترین رستوران های گیلکی تهران

رستوران میلاکوی در مرکز شهر تهران و در نزدیکی خانه هنرمندان قرار گرفته و شروع شهرتش از آن‌جا بود که دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی‌اش شبیه یک خانه روستایی گیلکی است. این رستوران غذاهای شمالی را دقیقا همانطوری درست می‌کند که به صورت محلی طبخ می‌شود. یعنی برای این که غذا به ذائقه تهرانی‌ها جور در بیاید، ادویه‌ها را تغییر نمی‌دهند و دقیقاً از همان سبزی‌ها و ادویه‌هایی استفاده می‌کنند که خود مردم گیلان.

یک نکته مثبت دیگر میلاکوی اجرای زنده موسیقی در آن است. تقریبا هر شبی که به میلاکوی سر بزنید اجرا زنده دارند و فقط هم آهنگ‌های تهرانی نمی‌خوانند و آهنگ‌های شمالی هم زیاد اجرا می‌کنند. به خصوص آهنگ‌های گیلکی.

فراموش نکنید از این رستوران حتما کباب‌هایش را امتحان کنید و در درجه دوم اناربیج را.

آدرس رستوران میلاکوی: تهران، خیابان ایرانشهر،خیابان سپهبد قرنی،خیابان اراک

شماره تماس رستوران میلاکوی: ۰۲۱۷۶۰۷۰۷۱۴


به نظر شما بهترین رستوران های گیلکی تهران کدام‌ها هستند؟ شما برای خوردن بهترین شورکولی و باقلا قاتق و گمج کباب کجا می‌روید؟ شده توی تهران میرزاقاسمی یا مرغ ترش یا ترش تره‌ای بخورید که مزه‌اش به قدری خوب و صحیح باشد که شما را با خودش برگرداند به خاطرات شمال؟ اگر رستورانی را جا انداخته‌ایم برای ما در بخش نظرات بنویسید. در ضمن به ما بگویید به نظر شما بهترین غذای منوی هر کدام از این رستوران‌ها کدام است؟

در ضمن فراموش نکنید این سری که به سفر تهران می‌آیید حتما اجاره آپارتمان روزانه را به جای گزینه‌های دیگر اقامتگاه امتحان کنید. با اجاره اقامتگاه‌های درجه یک پینورست جوری سفر کنید انگار در خانه دوم خودتان هستید.

همیشه می‌خواستم دنیا رو طوری که می‌بینم به بقیه نشون بدم. اینطوری شد که نویسنده شدم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی