در تهران کجا قلیه ماهی بخوریم؟

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
در تهران کجا قلیه ماهی بخوریم؟

قلیه ماهی یکی از معروف‌ترین غذاهای سنتی ایران است. این غذا را در شهرهای مختلف به روش خاص خودشان درست می‌کنند. اما قلیه ماهی شمالی و جنوبی از همه پرطرفدارتر هستند.

اگر دلتان بخواهد بهترین قلیه ماهی تهران را بخورید انتخاب‌های مختلفی دارید. در این لیست هم رستوران‌های خوب شمالی را برایتان معرفی کردیم و هم رستوران‌های جنوبی‌ای را که بهترین قلیه ماهی‌‌ها را در تهران را دارند. 

اگر به‌هوای خوردن قلیه‌ماهی به جنوب سفر کردید می‌توانید با اجاره بوم گردی در شهرهای جنوبی از پینورست سفر خوبی را برای خود رقم بزنید.


۱. گبگو، امتحان غذای جنوبی برای اولین بار

سفره خانه گبگو به‌طور تخصصی روی غذاها و پیش‌غذاهای جنوبی تمرکز دارد. این رستوران فضای گرم و راحتی دارد. کادر رستوران به خوبی با غذاها و رسپی‌شان آشنایی دارند و می‌توانند شما را در انتخاب غذا به خوبی راهنمایی کنند. بنابراین اگر می‌خواهید برای اولین‌بار غذای جنوبی امتحان کنید، بهتر است به رستوران گبگو بروید.

منوی رستوران گبگو تنوع کاملی از غذاهای جنوبی دارد. گبگو به ویژه به خاطر غذاهای دریایی و قلیه‌ ماهی‌ها و قلیه میگو مخصوص جنوبی‌اش معروف است.

ماهی‌های این رستوران صید روز هستند و از خود جنوب می‌رسند. حتی اگر از غذاهای دریایی خوشتان نمی‌آید بد نیست میگو و ماهی سوخاری این رستوران را امتحان کنید.

قلیه ماهی رستوران گبگو

سفره‌ خانه گبگو هرروز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب باز است.

به دلیل تعداد بالای مشتری‌ها بهتر است قبل از رفتن حتما تماس بگیرید و میز رزرو کنید. با اینکه فضای رستوران زیاد بزرگ نیست اما میزها طوری چیده شده‌اند که فاصله مناسبی از هم داشته باشند. گبگو بعضی شب‌ها موسیقی زنده و برنامه‌های خاصی هم دارد که آن‌ها را در پیج اینستاگرامش اعلام می‌کند. 

این رستوران در خیابان مهستان شهرک غرب، نبش کوچه دوم قرار دارد. برای رزرو و یا هر سوالی که دارید هم می‌توانید با این شماره تماس بگیرید: ۰۹۹۲۷۲۵۸۵۴۰

بیشتر بخوانید: رستوران سنتی عالی قاپو؛ معماری و بوی غذای ایرانی 


۲. رافائل، بهترین قلیه ماهی‌های جنوبی

یکی از بهترین قلیه ماهی‌های جنوبی در تهران را می‌توانید در رستوران رافائل پیدا کنید. برای رسیدن به این رستوران باید به خیابان کریمخان و بعد میرزای شیرازی بروید.

کافه رستوران رافائل هر روز از ساعت ۱۲ تا ۱۶ عصر و از ۱۸:۳۰ تا ۲۳ باز است. علاوه بر غذاهای مخصوص جنوبی می‌توانید غذاهای معروف ایرانی و خارجی را هم در آنجا میل کنید. استیک‌های رافائل جزو غذاهای پرطرفدارشان است. 

از آنجایی که این رستوران در مرکز شهر است و پارکینگ ندارد، باید در خیابان میرزای شیرازی و کوچه‌های اطراف دنبال جای پارک بگردید. قیمت‌های رافائل کمی گران هستند اما با توجه به کیفیت غذاها و رسیدگی خوب کادر رستوران، مناسب به نظر می‌رسد. 

رستوران رافائل دو طبقه است اما سالن‌های بزرگی ندارد. قبل از رفتن به آنجا باید جای خودتان را رزرو کنید. در غیر این صورت مجبور می‌شوید مدت نامعلومی را صبر کنید تا یک میز خالی شود. در طبقه دوم هم پیانویی گذاشته‌اند که بیشتر وقت‌ها اجرای زنده هم دارد. 

شماره تماس رستوران رافائل: ۸۸۹۰۶۳۸۳-۰۲۱


۳. رستوران جنوبی دفاری

رستوران جنوبی دفاری در بلوک A باملند قرار دارد. با وجود حس و حال سنتی رستوران، فضای داخلیآنجا بسیار شیک و لاکچری به حساب میآید. منظره رستوران هم که به سمت دریاچه چیتگر است. سالن رستوران بزرگ است و به همین دلیل میزها هم در فاصله مناسبی چیده شدهاند

انواع ماهیهای جنوبی را میتوانید در رستوران دفاری چیتگر میل کنید. ماهی سکن، ماهی شعری، ماهی خارو و قلیه ماهی ویژه جنوبی. همچنین غذاهای خاصی مثل گوبولی گوش و قوزی ماهیچه هم در آنجا سرو میشوند. دوپیازه میگو و جوجه بندری هم جزو پیشنهادهای ویژهشان است

رستوران دفاری در بام لند

همانطور که میدانید در باملند چیتگر جاهای تفریحی و سرگرمیهای متنوعی پیدا میشود. بنابراین بعد از رستوران دفاری میتوانید کنار دریاچه قدم بزنید و لذت ببرید. همچنین این رستوران در شبها موسیقی زنده دارد که آن را نوازندههای جنوبی اجرا میکنند. به همین دلیل ممکن است موقع شام رستوران شلوغ باشد و بهتر است قبل از رفتن حتماً رزرو کنید.

در رستوران دفاری علاوه بر غذاهای خوشمزه،‌ انواع آیتمهای نوشیدنیو پیشغذا و دسر را برای شما در نظر گرفتهاند. قیمتهای این رستوران گران به حساب میآیند و غذاها هم کیفیت بالایی دارند.

شماره تماس رستوران جنوبی دفاری: ۴۰۴۴۷۲۵۱-۰۲۱ 

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران‌های کاشان؛ غذاهای بومی کاشان را اینجا بخورید


۴. لاکان، یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های تهران

رستوران لاکان جزو قدیمی‌ترین رستوران‌های غذای شمالی تهران است. البته این رستوران ماهی‌های جنوبی هم دارد، اما تمرکزش روی غذاهای گیلکی است. قلیه ماهی، ماهی سفید و باقلا قاتق رستوران لاکان پرطرفدرا هستند. اگر دلتان غذای شمالی با قیمت مناسب و کیفیت خوب می‌خواهد باید به لاکان سر بزنید. 

این رستوران در ابتدای خیابان جمهوری از سمت میدان جمهوری قرار دارد. لاکان در دو شیفت غذا سرو می‌کند. برای ناهار از ساعت ۱۱ ظهر تا نزدیک‌های ۵ عصر برای ناهار، و از ۶:۳۰ تا ۱۰:۳۰ شب هم می‌توانید برای شام به رستوران لاکان بروید. 

رستوران شمالی لاکان سالن کوچک و فضای صمیمی‌ای دارد. توصیه می‌کنیم قبل از رفتن به آنجا حتماً رزرو کنید و به موقع راه بیفتید که به ترافیک مرکز شهر نخورید. متروی جمهوری هم در نزدیکی رستوران است و تا آنجا پیاده‌روی زیادی ندارد. 

قیمت‌‌های لاکان نسبت به محیطی که دارد گران حساب می‌شوند. از طرفی کیفیت غذاها بسیار عالی است و ماهی‌ها هم صید روزانه هستند. می‌توانید طعم اصیل غذاهای گیلکی را در رستوران لاکان بچشید. میزهای رستوران بسیار ساده هستند و خود سالن هم زرق و برق خاصی ندارد. با این حال سال‌هاست که لاکان جای خودش را در دل هرکسی که غذای دریایی و شمالی دوست دارد باز کرده است.

شماره تماس رستوران لاکان: ۶۶۲۷۸۴۸-۰۲۱

اگر به شهرهای شمالی سفر کردید به خصوص رشت، می‌توانید در وبسایت پینورست اقامتگاه در رشت اجاره کنید.


گیلانه، رستوران شمالی لاکچری در تهران

گیلانه یکی از رستوران‌های شمالی لاکچری تهران است. برای رسیدن به آنجا باید از بلوار آفریقا وارد بلوار صبا بشوید. از آنجا می‌توانید به راحتی پاساژ مدیترانه را پیدا کنید. این رستوران هرروز از ساعت ۱۲:۳۰ ظهر تا ۱۲ شب آماده پذیرایی از شماست.

هر غذای گیلگی‌ای که هوس کرده باشید را در منوی رستوران گیلانه پیدا می‌کنید. انواع کباب‌ها و جوجه ترش مخصوص، میرزا قاسمی و باقلا قاتق اصل گیلانی، و البته انواع خورشت‌ها و پیش‌غذاهای محلی را هم برایتان سرو می‌کنند.

دکوراسیون داخلی رستوران گیلانه حس و حال شمال را به شما می‌دهد. پنجره‌های چوبی و تزئینات مینیمال باعث شده‌اند تا حس آرامش خوبی در رستوران برقرار شود. این رستوران میزهای بزرگ مخصوص مهمانی‌های خانوادگی و جشن‌ها را هم دارد. کافی است با رستوران تماس بگیرید و میز مناسبی را رزرو کنید.

رستوران گیلانه

رستوران گیلانه جزو رستوران‌های سنتی گران حساب می‌شود. با این حال کیفیت غذاها و رسیدگی خوبی که دارد باعث می‌شود تا ارزش این هزینه را داشته باشد. کادر رستوران با مشتری با احترام برخورد می‌کنند و سوال‌هایتان درباره غذاها را هم با آرامش و به خوبی جواب می‌دهند. ماهی‌های رستوران گیلانه صید روز هستند و از نظر کیفیت می‌توانید با خیال راحت به آنجا بروید.

شماره تماس رستوران گیلانه: ۲۲۰۵۵۳۳۵-۰۲۱

بیشتر بخوانید: ۹ تا از بهترین کافه‌های غرب تهران برای انواع قرار


آویشو، منوی پر از غذای گیلانی

رستوران آویشو در شرق تهران است. از فلکه اول تهرانپارس که وارد خیابان گلبرگ بشوید، رستوران را به راحتی پیدا می‌کنید. آویشو انواع غذاهای گیلانی را سرو می‌کند. منوی آویشو تنوع خوبی از غذاها و دسرهای شمالی دارد. قلیه ماهی و کباب ترش‌ رستوران آویشو جزو غذاهای پرفروش‌ آن‌ها هستند. انواع کته‌ها، شامی گیلگی و انواع کباب‌ها را هم می‌توانید در این رستوران میل کنید. 

این رستوران علاوه بر غذاهای باکیفیت، امکانات دیگری هم دارد. با خیال راحت با ماشین شخصی به رستوران آویشو بروید و در پارکینگ رایگانی که دارند پارک کنید. محیط این رستوران ظاهر سنتی‌ای ندارد و معمولی است. میزهای فضای باز رستوران هم شبیه آلاچیق هستند و برای دورهمی‌های خانوادگی بسیار مناسبند.

قیمت غذاهای رستوران آویشو نسبت به خدماتی که ارائه می‌دهند مناسب است. آنجا معمولاً می‌توانید میز خالی پیدا کنید، اما برای نشستن در فضای باز بهتر است از قبل میز رزرو کنید. آویشو هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب باز است و همیشه هم غذا دارد. بنابراین لازم نیست نگران تمام شدن غذا باشید.

شماره تماس رستوران آویشو: ۷۷۸۶۵۳۵۴-۰۲۱


تا به حال قلیه ماهی امتحان کرده‌اید و به آن علاقه دارید؟ آیا جای دیگری در تهران می‌شناسید که قلیه ماهی جنوبی یا شمالی سرو کند؟ دیگر چه غذاهای جنوبی یا شمالی هستند که دلتان می‌خواهد باز هم امتحان کنید و به بقیه توصیه می‌کنید؟ با کامنت نظر خود را به ما انتقال دهید.

تیم پینورست با هدف ارائه بهترین خدمات در زمینه رزرو آنلاین اقامتگاه در تلاش است به شما کمک کند تا بهترین سفر خود را بسازید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها