۸ جای دیدنی برای اجاره کلبه چوبی وسط جنگل

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
1نظر
۸ جای دیدنی برای اجاره کلبه چوبی وسط جنگل

همیشه یکی از رویاهای کودکی‌مان این بود که یک خانه‌درختی وسط جنگلی سبز برای خودمان داشته باشیم. بزرگتر که شدیم، خیلی‌وقت‌ها دلمان می‌خواست چند روزی را دور از همه و در یک جای خوش‌آب‌وهوا بگذرانیم. خیلی‌وقت‌ها شده به خودمان بگوییم از این دنیا فقط یک کلبه جنگلی ساده می‌خواهیم. انگار همیشه به این گوشه دنج و سرسبز برای خودمان احتیاج داریم تا به دور از هیاهوهای معمول چند روزی وقت بگذرانیم. حالا واقعا می‌خواهیم یک سر به این کلبه جنگلی‌ها که در ایران کم هم نیستند بزنیم تا بهترین شهرها را برای اجاره کلبه چوبی در جنگل بشناسیم.


 اولسبِلَنگاه ماسال؛ مرکز کلبه‌های چوبی ایران

اگر تا حالا ماسال رفته باشید، حتما درباره اولسبلنگاه چیزهایی به گوشتان خورده است. اولسبلنگاه ییلاقی دیدنی در جنوب ماسال است که خیلی طرفدار دارد و عاشقان کلبه چوبی و جنگلی همیشه دنبالش می‌گردند.

از ماسال باید وارد جاده ماسال – گیلوان بشوید و پیچ و خم‌ها را رد کنید تا به اولسبلنگاه برسید. اینجا چند کلبه چوبی جنگلی ساخته‌اند که می‌شود آنها را برای یک یا چند شب اجاره کرد.

اهالی این روستا فقط از چوب و مصالح طبیعی در ساخت کلبه‌هایشان استفاده می‌کنند. اجازه ندارند با سیمان و سنگ چهره بکر این روستا را خراب کنند. شاید برای همین هم به اولسبلنگاه مرکز کلبه‌های چوبی ایران می‌گویند.

اجاره کلبه چوبی در اولسبلنگاه

حتی برق‌کشی هم در اولسبلنگاه وجود ندارد و به جای آن از موتور برق استفاده می‌شود. اگر قصد خریدهای روزمره را دارید می‌شود از همین روستا چیزهایی که نیاز دارید را بخرید، اما در کل اگر خریدهایتان را از خود ماسال انجام بدهید، برایتان ارزانتر تمام می‌شود.

بعد از اینکه لذت کافی را از ماندن در کلبه چوبی بردید و خستگی‌تان در رفت، می‌توانید از زیبایی‌های دیگر اولسبلنگاه هم لذت ببرید. مثلا می‌شود روستای گیلوانه، آخرین جایی که میرزا کوچک خان جنگلی در آن بوده را از نزدیک ببینید. دیدن این روستا که به‌دلیل ارتفاعش از سطح دریا، انگار با ابرها فرش شده، خالی از لطف نیست.

اولسبلنگاه همان جای رویایی است که خیلی‌ها در ایران دنبالش هستند تا چند روزی را در آرامش بگذارنند و از همه چیز دور باشند.

بیشتر بخوانید: قصه شمالبازی (قسمت چهارم در کلبه جنگلی تالش) رو در روی کوه و مه!


 کلبه‌های جنگلی بکر چمخاله؛ معماری اصیل شمالی

نمی‌شود دنبال کلبه چوبی وسط جنگل باشید و به یاد چمخاله نیفتید. چمخاله از زیباترین جاهای شمال است و جنگل و ساحلش را همه می‌شناسند.

در چمخاله کلبه‌های چوبی پیدا می‌شود که از هر نظر خاص هستند؛ حیاط اختصاصی، معماری اصیل شمالی و امکانات مناسب، از ویژگی‌های پرطرفدار این کلبه‌ها به حساب می‌آیند.

اجاره کلبه چوبی در چمخاله

چمخاله حالا صاحب یک پارک جنگلی زیبا به نام توسکا شده. این پارک تازگی‌ها افتتاح شده  و می‌شود از زیبایی‌هایش لذت برد؛ مثلا لا‌به‌لای درختان پارک جنگلی توسکا پلی ساخته‌اند که وقتی روی آن راه می‌روید، می‌توانید از صدای پرندگانی که آنجا را برای آشیانه خود انتخاب کرده‌اند لذت ببرید.

پس می‌شود بعد از اینکه در کلبه چوبی حسابی آرام گرفتید، به این پارک زیبا و جاهای دیدنی چمخاله سر بزنید.

ساحل چمخاله را هم نباید فراموش کرد. ساحلی که خیلی‌ها آن را بهترین ساحل ایران می‌دانند و اطرافش تا دلتان بخواهد ویلا و خانه‌های کنار دریا پیدا می‌شود.

بیشتر بخوانید: ییلاق سلانسر گیلان؛ کلبه‌های چوبی وسط دشت گل


روستای فوشه؛ اجاره کلبه چوبی جنگلی کنار قلعه رودخان

فوشه یکی از بهترین جاها برای پیدا کردن کلبه‌چوبی در دل جنگل است، اما جالبی‌اش اینجاست که کمتر کسی آن را می‌شناسد.

به قلعه رودخان که بروید، در چند کیلومتری آن روستای فوشه و کلبه‌های جنگلی‌اش را پیدا می‌کنید.

 روستای فوشه

روستای فوشه درست در دل جنگل قرار گرفته  و برای همین منظره‌های خیلی زیبایی در آن دیده می‌شود. همین  که کمی بگردید، حتما  چشمتان به یک رودخانه دیدنی هم می‌خورد.

خلاصه در دل همین جنگل‌ها می‌توانید  کلبه چوبی رویاهایتان را پیدا کنید و با صدای آب روان و پرنده‌های خوش‌آوازش آرام بگیرید. 

این روستا یک غار زیبا هم دارد که به آن خون فوشه می‌گویند. خون در زبان محلی معنی چشمه می‌دهد. البته اینجا به‌خاطر فرسایش خاک و سنگ‌ها، خاک رنگ قرمز گرفته و همین رنگ سرخ هم کمی نامش را برایمان یادآوری می‌کند. 

اگر از قلعه‌های تاریخی خوشتان می‌آید، بیشتر بخوانید: زیباترین قلعه‌های ایران و کشورهای همسایه


کلبه‌های جنگلی پرطرفدار جواهرده

جواهرده بین عاشقان شمال جای خیلی معروفی است. در این روستا کلبه چوبی برای چند روز اقامت زیاد پیدا می‌شود. به خصوص کلبه‌های جنگلی که نزدیک اقیانوسی از ابرها هستند.

در این کلبه‌ها، ابرها را زیر پایتان می‌بینید. نشستن روی صندلی و نوشیدن چای و تماشای جنگل، حس خیلی خوبی دارد.

اجاره کلبه چوبی در جواهرده

رودخانه صفارود جواهرده هم زیبایی‌های روستا را بیشتر کرده. چند روز که در کلبه‌های جنگلی جواهرده بمانید، می‌بینید که چطور آرامش به همه وجودتان راه پیدا کرده است. 

جواهرده دریاچه‌ای به اسم دریاچه قو دارد که خیلی معروف و پرطرفدار و البته تمیز است. در اطراف دریاچه قو هم جا برای ماندن پیدا می‌شود، هم رستورانی برای خوردن غذاهای شمالی اصیل. 

اگر هم مطمئن نیستید چه کلبه‌ای را انتخاب کنید یا در مورد کیفیتشان شک دارید با اجاره اقامتگاه در پینورست می‌توانید مطمئن شوید. ما جوری کلبه‌ها را انتخاب و دست‌چین می‌کنیم و کار رزرو را راحت کرده‌ایم که شما با خیال راحت می‌توانید کلبه مورد علاقه‌تان را انتخاب و اجاره کنید.


 کلبه چوبی در اسالم؛جاده ابری اسالم به خلخال

دیدن جاده‌های مه‌آلود و پرپیچ و خم، هیجان خودش را دارد.در مورد مسیر جادویی اسالم به خلخال هم حتما چیزهایی شنیده‌اید. هم در جاده هم در خود اسالم، کلبه چوبی جنگلی پیدا می‌شود.

بعضی کلبه‌های چوبی اسالم کنار رودخانه هستند و می‌شود از درونشان  صدای آب را شنید. نگران امکانات و وسایل مورد نیازتان هم نباشید. می‌شود همه چیز را از اطراف کلبه‌ها تهیه کرد.

منظره‌ای از اسالم

به اسالم که رفتید، اول از جاده اسالم به خلخال دیدن کنید. اگر دلتان خواست در این مسیر پیاده‌روی کنید، بعد از ۲۰ کیلومتر که وارد جاده اسالم-خلخال شدید یک فرعی هست به نام “نهالستان پیرسون” که می‌گویند جایی زیباتر از آن روی زمین پیدا نمی‌شود. 


اجاره کلبه چوبی در رامسر؛ شهر دیدنی‌های تمام نشدنی

رامسر جای خیلی زیبایی است و مکان‌های دیدنی‌اش تمامی ‌ندارد. در این شهر و اطرافش می‌شود بهترین کلبه چوبی و جنگلی در ایران را اجاره کرد.

مثلا اگر به جنگل دالخانی سر بزنید، کلبه‌های چوبی زیادی می‌بینید. آخر جنگل هم به ییلاقی با نام سخت «گرسماسر» می‌رسید. اما جالب اینجاست که این نام در گذر زمان به این صورت درآمده و در ابتدا “گرزمانسر” بوده که از نام قلعه‌ای در همان‌جا  گرفته شده. هنوز هم  بقایای آن قلعه اطراف این روستا دیده می‌شود. اینجا هم خیلی دیدنی است و هم کلبه در آن زیاد اجاره می‌دهند.

رامسر،‌ شهر محبوب شمال

البته یک جای دیگر هم در رامسر هست که کسی تا حالا زیاد اسمش را نشنیده. منطقه اربکله در رامسر، جایی است که بعضی‌ها آن را زیباترین نقطه شمال می‌دانند.

در اربکله و در بالای کوه، کلبه چوبی اجاره می‌دهند. اینجا رستوران با انواع غذاهای شمالی هم پیدا می‌شود.

از شهر رامسر تا اربکله حدود ۱۰ کیلومتر راه است. اگر دنبال یک جای دنج و آرام با خوراکی‌های خوشمزه می‌گردید، حتما به اربکله سر بزنید.


جنگل ناهارخوران و کلبه‌های چوبی دنج

جنگل ناهارخوران استان گلستان از معروف‌ترین جنگل‌های شمال به حساب می‌آید. اینجا منطقه‌ای است پر از درخت و رودخانه و هر کسی هوس می‌کند یک مدت را در آن بگذراند.

هم در اول راه جنگل و هم در دل آن، کلبه چوبی برای اجاره کردن زیاد پیدا می‌شود.

اجاره کلبه چوبی در جنگل ناهارخوران

از ناهارخوران که کمی فاصله بگیرید، به روستای توریستی زیارت می‌رسید.

روستای زیارت جا برای ماندن زیاد دارد. می‌توانید چند شب را هم در این روستای آرام صبح کنید .

احتمالا با شنیدن اسم این روستا فکر می‌کنید که جایی زیارتی‌ است. اما روستای “زیارت” بیشتر سیاحتی است تا زیارتی و خیلی‌ها می‌گویند اسمش به‌خاطر سفر زیارتی بوداییان به این مکان در هزارسال پیش انتخاب شده. به هرحال سیاحت از زیارت را از دست ندهید.

برای رفتن به این روستا، از گرگان وارد خیابان ولیعصر بشوید و چند کیلومتری رانندگی کنید تا به روستای زیارت برسید.

بیشتر بخوانید: قصه شمالبازی ( قسمت هشتم در کلبه بلوطی) هر کلبه یک شکل معماری


اجاره کلبه جنگلی در تالش؛ شهر زیبای دست نخورده

تالش یا هشتپر از بهترین جاها برای اجاره کلبه چوبی در جنگل است. تالش در استان گیلان قرار دارد  و فاصله زیادی تا اسالم ندارد.خانه‌های سنتی گیلان واقعا دیدنی هستند. وقتی به این روستا می‌رسید احتمالا اولین چیزی که می‌گویید  این است که: آخیش! شهری‌ها هنوز یک جا را در شمال بکر گذاشتند.

در تالش می‌شود کلبه‌هایی اجاره کرد که رو به جنگل هستند و منظره بکری دارند. به تالش که می‌روید، یادتان باشد به ارتفاعات آق اولر هم سر بزنید. اینجا روستایی‌ها در خانه‌هایشان از شما پذیرایی می‌کنند.

اجاره کلبه چوبی در تالش

سوباتان، یکی از ییلاق‌های تالش از سرسبزترین جاهای شمال است. در سوباتان هم کلبه چوبی و جنگلی پیدا می‌شود. اینجا می‌توانید فقط زیبایی‌های بی‌نهایت دست‌نخورده و گل‌های وحشی که سر به راه باد نمی‌شوند و دود شومینه کلبه‌های محلی را ببینید.

اینجا مردم مهربان و مهمان‌نوازی دارد که همیشه آماده پذیرایی از مهمان‌های شهرهای دیگر هستند. ولی اوضاع طبیعت سوباتان به خاطر رعایت نکردن نکات بهداشتی کمی خراب شده است. یادتان باشد اگر به سوباتان می‌روید سعی کنید آشغال تولید نکنید و اگر آشغالی تولید کردید همراه خودتان برگردانید و حتی در همانجا هم دور نریزید. با این کار به حفظ این ییلاق زیبا کمک زیادی کرده‌اید.


این بود لیست پینورست. شما هم تجربه ماندن در کلبه دارید؟ کجا اقامت کرده‌اید و نظرتان در مورد این تجربه چه بود؟ مشکلاتش چه بود؟ لذت‌هایش چطور بود؟ به نظر شما بهترین جا برای اجاره کلبه جنگلی کجاست؟

نظرتان را برای ما بنویسید.

بیشتر از اینکه عاشق سفر باشم، عاشق تجربه سفر به سبک خودم هستم. سعی می‌کنم به اطرافم با نگاه خودم معنا بدم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی