شهر رویاها اصفهان ؛‌ باحال‌ترین تفریح اصفهان

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
شهر رویاها اصفهان ؛‌ باحال‌ترین تفریح اصفهان

این‌بار به اصفهان رفتیم ولی نه برای دیدن کاشی‌های فیروزه‌ای یا میدان نقش جهان. بلکه برای سر زدن به بهترین شهربازی خاورمیانه یا شهر رویاها اصفهان که چند سالی است که در شرق اصفهان ساخته شده.

اگر شما هم مسافر اصفهان هستید می‌توانید با اجاره روزانه آپارتمان در اصفهان از سایت پینورست یک سفر بی‌دغدغه به اصفهان داشته باشید. پینورست کنار شماست تا هم  دیدنی‌های اصفهان را معرفی کند و هم برای اقامتتان بهترین انتخاب‌ها را جلوی پایتان بگذارد.


شهربازی شهر رویاها اصفهان

سال 1388 یک شرکت چینی(High technology)، ساختن یک شهربازی در اصفهان را شروع کرد و شش سال بعد، شهربازی شهر رویاهای اصفهان ساخته شد.

البته این شهربازی فقط بخشی از یک مجموعه بود که ساختن بقیه بخش‌های آن مثل فضای تجاری یا فضای اقامتی یا حتی مرکز درمانی بعد از مدتی متوقف شد.

شهر رویاهای اصفهان کجاست؟

شهربازی شهر رویاهای اصفهان تقریبا ۹۰ بازی برای سرگرمی دارد و هر روز حدود ۶۰۰ نفر بازدیدکننده دارد.

در شهر رویاها می‌توانید وارد فضاهایی شوید که زیاد در دسترس ما نیستند یا رفتن به این فضاها هزینه و مهارت زیادی لازم داشته ولی توی این شهربازی شدنی و باحال است.

مثلا با ورود به شهر رویاها می‌توانید زمانی را زیر آب و در کنار ماهی‌ها سر کنید بدون این‌که حتی ذره‌ای خیس شوید. یا مثلا بدون نیاز به سفیه و حتی بدون لباس فضانوردی می‌توانید در فضایی خارج از جو زمین، ستاره‌ها و سیاره‌های مختلف را تماشا کنید.

بیشتر بخوانید: بریانی: اصفهان کجا بریانی بخوریم؟


بخش‌های مختلف شهربازی شهر رویاها اصفهان

وارد شهر رویاها که بشوید اول از همه اسباب‌بازی‌های بزرگ که شکل‌های عجیب و غریب دارد، مثل تاب زنجیری که داخل یک سیب خیلی بزرگ قرار گرفته یا ترنی به شکل کرم، توجه شما را جلب می‌کند.

اما این فقط اول ماجراست. در قسمت فضای باز، وسایل بازی مشابه با شهربازی‌های دیگر ولی با طراحی جالب و مدرن قرار گرفته ولی فضاهای خیال‌انگیز شهربازی شهر رویاها و بازی‌های کامپیوتری در قسمت سرپوشیده قرار دارد.

در ادامه بیشتر راجع به این بخش‌ها صحبت می‌کنیم.

بخش روباز

در قسمت روباز شهربازی شهر رویاها که قدم بزنید 11 وسیله بازی برای کودکان و بزرگسالان خواهید دید. ظاهر این وسیله‌های بازی کمی با بقیه شهربازی‌هایی که تا به حال رفتید متفاوت است.

در قسمت ورودی هر بازی، شرایط سنی افرادی که می‌توانند از دستگاه استفاده کنند و جزئیات مربوط به آن نوشه شده. علاوه بر این متصدی‌های دستگاه می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

۱. ترن معلق

ترن هوایی که در ارتفاع به شکل‌های مختلف وارونه می‌شود. هزینه‌ی استفاده از این دستگاه 18000 تومان است و افرادی که سرگیجه یا بیماری قلبی دارند مجاز به استفاده از این دستگاه نیستند.

ترن معلق شهربازی

کرم کوچولو

این بازی که مناسب افراد ۴ تا ۱۲ سال است و هزینه استفاده از آن 7000 تومان است یک ترن کوچک به شکل کرم است که در مسیر مشخصی حرکت می کند.

موتور فضایی

شامل ۲۴ موتور روی صفحه‌ای گردان است که در هنگام حرکت، در ارتفاع و در سمت‌های مختلف حرکت می‌کند. این دستگاه مناسب افراد بالای ۱۲ سال است و هزینه استفاده از آن 15000 تومان است.

کاروسل

هزینه‌ی استفاده از این دستاه محبوب و رویایی 10000 تومان است.

کاروسل شهر رویاها اصفهان

زنبور

این بازی مناسب کودکانی با سن حداکثر ۱۲ سال است و هزینه استفاده از آن 10000 تومان است.

زنبور شهربازی اصفهان

بازوی چرخان

این بازی مناسب افراد بالای 12 سال است و هزینه‌ی استفاده از آن 20000 تومان است. این دستگاه تعدادی بازو دارد که در ارتفاع 180 درجه می‌چرخد.

ترن خانواده

این ترن نسبت به ترن هوایی هیجان کمتری دارد و مناسب افراد ۷ سال به بالا است. واگن‌های این ترن ظرفیت چند نفر را دارد و با سرعت و ارتفاع کمتری نسبت به ترن معلق حرکت می‌کنند. هزینه استفاده از این دستگاه 11000 تومان است.

 

تاب زنجیری

این اسباب بازی که مناسب افراد بالای ۱۲ سال است با ۵۸ نفر ظرفیت داخل یک سیب بزرگ چرخان قرار گرفته. و هزینه استفاده از آن 15000 تومان است.

سقوط آزاد

این دستگاه مناسب افراد بالای 12 سال است و هزینه استفاده از آن 7000 تومان است.

رالی کودک

ماشین‌های رالی کوچک که در مسیر مشخصی به دنبال یکدیگر حرکت می‌کنند. حداکثر سن  استفاده از این دستگاه دوازده سال است و هزینه استفاده از آن 9000 تومان است.

بیشتر بخوانید: خوش‌گذرانی و تفریح در باغ جوان اصفهان

بخش سرپوشیده

قسمت سرپوشیده‌ شهربازی شهر رویاها به تنهایی می‌تواند شما را ساعت‌ها سرگرم کند. خود فضای سرپوشیده شهربازی به دو قسمت تقسیم شده.

یکی از آن‌ها بخش بازی‌های کامپیوتری است. بازی‌هایی که با تم‌های مختلف جنگی، ورزشی یا ماجراجویی، شما را به مبارزه می‌طلبند. هزینه هر یک از دستگاه‌های کامپیوتری 7000 تومان است.

اما در فضایی جداگانه که بیشترین مساحت قسمت سرپوشیده را دارد، وارد فضاها خیال‌انگیز و رویایی می‌شویم. با ما همراه باشیم تا راجع به این فضاها بیشتر توضیح دهیم.

دنیای زیر آب شهر رویاها

بخش جلوه‌های ویژه

در این بخش دو سالن وجود دارد. سالن پیش‌نمایش که در آن از بازدیدکننده‌ها برای آماده‌سازی برنامه‌های پیش‌رو کمک گرفته می‌شود. پس از آن سالن نمایش فیلم که ۳۰۰ نفر ظرفیت دارد و هزینه ورود به آن 7000 تومان است. در این سالن بازدیدکننده‌ها طی نیم ساعت انواع تکنیک‌های سینمایی مثل تصاویر مصنوعی یا پرده سبز را در قالب فیلم‌های کوتاه با تم‌های مختلف تماشا می‌کنند.

سفر به فضا

در قسمت سفر به فضا که هزینه ورود به آن 18000 تومان است بازدید کننده‌ها در پنج کابین چهار نفره قرار می‌گیرند و سفر فضایی آن‌ها با بالا رفتن به طبقه بیستم و رسیدن به ایستگاه فضایی آغاز می‌شود. در این سفر فضایی مسافران فضا از بین ستاره‌ها و سیاره‌ها عبور می‌کنند و حرکت کابین‌ها هم برخورد با اجرام آسمانی را تداعی می‌کنند.

دنیای زیر آب

این بخش که هزینه ورودی آن 18000 تومان است خواننده‌ها را به سفری آب می‌برد. در این سفر دو ربات میگو و خرچنگ بازدیدکننده‌ها را همراهی می‌کنند و افکت‌های نور و حرکت و صدا، این تجربه را به واقعیت نزدیک‌تر می کنند.

شهر واژگون

در ورودی این بخش از سالن انتظاری می‌گذرید که آثار و اختراعات علمی  مثل فواره‌های اتوماتیک قدیمی، سیبل مکانیکی، آینه‌های مقعر صوتی یا فوتبال رباتیک در آن به نمایش گذاشته شده. بعد از گذشتن از این سالن بازدیدکننده‌ها در گروه‌های هشت نفری در پنج واگن قرار می‌گیرند و مسیری را در دنیای دایناسورها طی می‌کنند که افکت‌های صوتی و حرکتی باعث جذابیت و هیجان‌انگیز شدن این بخش می‌شود.

بازی‌های آبی

در قسمت بازی‌های آبی که هزینه ورودی آن20000 تومان است؛ بازدیدکننده‌ها می‌توانند در فضای موزیکال با استفاده از تفنگ آبی و پمپ‌های خودکار با یکدیگر آب‌بازی کنند.

کارتینگ

در قسمت کارتینگ شهر رویاها با پرداخت هزینه35000 تومان می‌توانید در مدت زمان ۶ دقیقه با ماشین‌های کارتینگ این مجموعه با دیگر بازدیدکننده‌ها رقابت کنید.

بیشتر بخوانید: باغ بهادران اصفهان ؛‌ شمال اصفهانی‌ها


مسیر‌های دسترسی به شهر رویاها و ساعت کاری

شهربازی شهر رویاها در سمت شرق اصفهان، در بزرگراه کمربندی و در حد فاصل دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان و شهرک روشن دشت قرار دارد. بهترین راه برای رسیدن به این شهربازی استفاده از وسایل نقلیه شخصی و تاکسی است.

ولی برای کمتر شدن هزینه حمل و نقل می‌توانید از طریق وسایل نقلیه مثل اتوبوس یا مترو خود را به میدان بزرگمهر برسانید و از این میدان با ‏ تاکسی به شهر رویاها برسید.

  از آنجا که میدان بزرگمهر یکی از میدان های اصلی شهر اصفهان است اتوبوس های زیادی  از این میدان عبور می کنند. خط‌های اتوبوس شماره ۱- ۲۸- ۲۹- ۳۵- ۶۴- ۸۰- ۸۳- ۸۴- ۹۰- ۹۶-BRT 1 و BRT 2 شما را به پل بزرگمهر می‌رساند.

مجموعه شهر رویاها روزهای شنبه تعطیل است و در دیگر روزهای هفته از ساعت ۴.۳۰ بعد از ظهر تا ۱۲ شب مشغول به فعالیت است. بخش کارتینگ مجموعه از شنبه تا چهارشنبه از ۴ بعد از ظهر تا ۱۲ شب و در روزهای جمعه و دیگر تعطیلات از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب مشغول به کار است.

 هزینه ورودی این مجموعه ۸ هزار تومان است و هر یک از وسیله‌ها همان‌‌طور که پیش‌تر اشاره شد هزینه مخصوص به خود را دارد. البته شما می‌توانید پکیج کلی شهربازی شهر رویاها را با مبلغ ۱۵۰ هزار تومان خریداری کرد.


فکر می‌کردید انقدر تجربه جدید در اصفهان در انتظارتان باشید؟ با این شهربازی آشنا بودید؟ چه جاهای هیجان‌انگیز دیگری در این شهر می‌شناسید؟ برای ما بنویسید.

راستی موقع برنامه‌ریزی سفر به اصفهان برای انتخاب اقامتگاه خود می‌توانید از اجاره آنلاین اقامتگاه استفاده کنید. برای این کار با سایت‌های مختلفی آشنا می‌شوید اما اگر دنبال بهترین‌ها و گلچینی از اقامتگاه در اصفهان یا شهرهای دیگر هستید اول از همه سایت پینورست را چک کنید. بهترین اقامتگاه‌ها را این‌جا می‌بینید و می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را اجاره کنید.

دنا منتظر

من دنا هستم.
شیراز به دنیا اومدم، اصفهان بزرگ شدم و یزد درس خوندم.
رشته‌م گردشگری بوده و عاشق آشپزی، سفر و داستان تعریف کردنم.
همه اینا باعث شده مشتاق بشم به اینکه با نوشتن داستان‌هام رو برای آدم‌ها تعریف کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی