معروف ترین کبابی های تهران ، کباب هایی که چرب‌تر درست می‌شوند!

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
1نظر
معروف ترین کبابی های تهران ، کباب هایی که چرب‌تر درست می‌شوند!

همه عاشق کباب هستند. اصلاً کسی هست که کباب دوست نداشته باشد؟ کباب کوبیده ما ایرانی‌ها این‌قدر دوست‌داشتنی است که در دنیا همه برایش سر و دست می‌شکنند. ترکیب گوشت و پیاز و ادویه، به قدری دل می‌برد که بعید نیست ساعت ۳ نصفه شب هوس کنیم و در گوگل سرچ کنیم که « معروف ترین کبابی های تهران » کدامند؟

اگر گذرتان به تهران می‌خورد، احتمالاً بدجور ذهنتان درگیر این مساله باشد. هر جای شهر که بروید کبابی هست ولی کدام کبابی‌ها سرشان به تنشان می‌ارزد. حالا هم که مثل قدیم نیست که کبابی‌های خوب فقط در بازار بزرگ تهران باشند. واقعاً معروف ترین کبابی های تهران کدامند؟ رستوران البرز، نایب یا شمشیری؟ به خصوص اگر بخواهید مدتی را با رزرو اقامتگاه در پینورست در تهران بمانید و

پس این لیست معروف ترین کبابی های تهران تقدیم به شما. هشدار: خطر آب افتادن دهانتان و هوس کردن کباب را جدی بگیرید.


کبابی بهار

معروف ترین کبابی های تهران - کبابی بهار

در رستوران بهار، کبابی می‌خورید که مانندش را پیدا نمی‌کنید. در منوی کبابی بهار تنها ۳ غذا نوشته شده: کوبیده، چنجه و جوجه کباب. ۳ غذا شاید به نظرتان محدود باشد، اما هر سه به بهترین شکل طبخ می‌شوند.

البته کباب چنجه‌ این کباب فروشی یکی از بهترین‌های تمام تهران است. مزه‌ای که ممکن نیست از یادتان برود و دوباره و دوباره شما را به این کباب فروشی می‌کشاند.

سالن کبابی بهار زیاد بزرگ نیست. اگر هم به دنبال جای شیک و به قول معروف لاکچری می‌گردید، دور کبابی بهار را خط بکشید. اینجا برای کسانی است که عاشق کباب‌های اصیل و با کیفیت هستند.

کبابی بهار غذاهایش را با نان داغ سرو می‌کند. خبری از برنج هم نیست. نان داغ کباب داغ همیشه مزه دیگری دارد، آن هم با سبزی و ماست و دوغ. کبابی بهار یکی از قدیمی‌های تهران است و همه از آن تعریف می‌کنند.

این کبابی همیشه شلوغ است، پس باید کمی در صف بایستید. جمعه‌ها هم تنها بیرون‌بر رستوران فعال است و نمی‌توانید در سالن بشینید. سفارش کباب نیز از ساعت ۱۲ شروع می‌شود. آدرسش هم خیابان شیراز است، اول بهار شمالی. بهار یکی از معروف ترین کبابی های تهران است.

روی نقشه ببینید!


کبابی گلستان (گلپایگانی)

معروف ترین کبابی های تهران - کبابی گلستان

وقتی که از کنارش رد می‌شوید، فکر می‌کنید اینجا شعبه رای گیری انتخابات است. اهالی محله سیدخندان، به دیدن صف‌های طولانی کبابی گلستان عادت کرده اند. حتماً دلیلی دارد که مردم حاضرند این همه به خودشان سختی بدهند.

وسعت کبابی گلستان به زور به ۲۰ متر می رسد. در کبابی صاحب قدیمی آن و پسرانش کباب درست می‌کنند و روی منقلی بزرگ می‌گذارند. گوشت تازه و باکیفیت و نوع طبخ آن، کبابی گلستان را از بقیه رستوران‌ها جدا می‌کند.

مزه کبابش شبیه به هیچ جای دیگر نیست. وقتی کباب گلپایگانی را می‌خورید، طعم گوشت و کیفیت کباب را کاملا حس می‌کنید. گلستان یکی از معروف ترین کبابی های تهران است.

کباب‌ها را لای نان سنگک می‌پیچد و به مشتری تحویل می‌دهد. فقط هم به صورت بیرون بر کار می‌کند. صف کبابی گلستان در جمعه‌ها دیدنی است. کسانی از محله‌های دور مانند نیاوران هم در صف دیده می‌شوند. گاهی تعداد انقدر زیاد است که صف تا کوچه بعدی نیز می‌رسد.

به نظر ما کاملاً ارزشش را دارد. اگر می‌خواهید سریع به کباب کوبیده‌ی گلپایگان برسید، بهتر است ساعت ۱۱:۴۵ در صف باشید. اگر دیر بجنبید، ۱ ساعتی معطل می‌شوید. جوجه کباب و چنجه هم در کبابی گلستان پیدا می‌شود، اما کوبیده‌اش چیز دیگری است. وارد شریعتی که شدید، پل سیدخندان را رد کنید، دست چپتان صف طولانی یکی از معروف ترین کبابی های تهران را می‌بینید.

روی نقشه ببینید!


کبابی شمرون

معروف ترین کبابی های تهران - کبابی شمرون

نمی‌شود از معروف ترین کبابی های تهران حرف بزنیم و اسم کبابی شمرون را نیاوریم. این رستوران در ضلع شمال شرقی میدان تجریش قرار دارد. حتی گردشگران هم از شمرون کباب و کیفیت کباب‌هایش خبر دارند.

در طبقه‌ی بالایش که بنشینید، میدان تجریش زیر پای شماست. انواع و اقسام کباب‌ها در کبابی شمرون پیدا می‌شود. البته قیمت‌هایش کمی گران هستند، اما ارزش حداقل یک بار امتحان را دارد.

کبابی شمرون برنج هم دارد، آن هم با ته‌چین ایرانی. کیفیت شعبه نیاوران شمرون هم عالی است. در شمرون نیاوران می‌توانید بیرون رستوران هم بنشینید و از هوای خوب شمال تهران لذت ببرید. اگر از شهرهای دیگر به تهران می‌آیید هم می‌توانید با اجاره ویلا برای تعطیلات مدتی را در شمال تهران بمانید و کبابی‌های مختلف را هم امتحان کنید.

روی نقشه ببینید!


رستوران البرز – یکی از معروف ترین کبابی های تهران

رستوران البرز - معروف ترین کبابی های تهران

همه‌ی ایرانی‌ها حتی کسانی که در تهران نیستند، چلوکبابی البرز را می شناسند. این رستوران یکی از گران‌ترین و معروف ترین کبابی های تهران است، شاید هم گران‌ترین آنها. البته بهترین کباب را نیز دارد. به خصوص کباب برگ البرز که انگار در دهان آب می‌شود.

رستوران البرز فضای بزرگی دارد. می‌توانید مراسم و میهمانی‌های خود را در البرز برپا کنید. البته از قبل باید بدانید که هزینه زیادی برایتان خواهد داشت.

به سختی می‌توان کبابی بهتر از البرز پیدا کرد. این رسوران سالادبار هم دارد، با انواع سالادهای ایرانی و فرنگی. البته دقت کنید که کباب‌های البرز خیلی بزرگ هستند و خیال نکنید که یک نفری از پسش برمی‌آیید. کباب ۵۰ سانتیمتری هم در این رستوران پیدا می‌شود. بهتر است با همراهتان یک غذا بگیرید و شریکی نوش جان کنید.

البرز در خیابان سهروردی شمالی است. تقاطع هویزه را که رد کردید، تابلوی رستوران البرز را نبش کوچه نیکو قدم می‌بینید.

روی نقشه ببینید!


رستوران قدح (حسین میخونه چی)

کبابی قدح حسین میخونه چی

اینجا فقط کباب‌های اصیل پیدا می‌شود، کباب‌های ایرانی که همه برایش سرو دست می‌شکنند. به ظاهرش نگاه نکنید که زیاد تمیز نیست. کباب کاردی‌های رستوران قدح واقعا حرف ندارد. منوی رستوران قدح مثل هیچ کجا نیست. برایتان یک سینی پر از کباب می‌آورند و می‌پرسند کدام را می‌خواهید. اینجا چند کباب بیشتر پخت نمی‌شود، کوبیده، برگ و جوجه و کباب کاردی.

عطر ته‌دیگ زعفرانی و کره محلی شما را سر اشتها می‌آورد. کیفیت غذاهای حسین میخونه چی واقعا عالی است و برای همین ما آن را در لبست معروف ترین کبابی های تهران آورده‌ایم. به بازار که رفتید، حتماً به این رستوران قدیمی سر بزنید.

روی نقشه ببینید!


کباب سرای منصور

کباب سرای منصور

وقتی وارد کباب سرای منصور می‌شوید، بوی نان تازه مدهوشتان می‌کند. شاطری که نان می‌پزد، بسیار مودب و دوست‌داشتنی است. در کباب سرای منصور خبری از برنج نیست. کباب را با ریحون تازه و نان تنوری سرو می‌کنند.

کباب کوبیده منصور از بقیه غذاهایش معروف‌تر است. اما کباب برگ و جوجه آن هم کیفیت خیلی خوبی دارند. آن قدر خوب که منصور را از معروف ترین کبابی های تهران می دانیم.

کباب سرای منصور در خیابان ولیعصر است، بالاتر از خیابان شهید بهشتی جنب پله اول.

روی نقشه ببینید!


کافه کباب هیوا

کافه کباب هیوا

معروف ترین کبابی های تهران ، اغلب فضایی سنتی دارند. اگر دنبال تجربه جدیدی هستید، سری به کافه کباب هیوا بزنید. این رستوران با فضای سنتی-مدرن و کباب‌های خوشمزه‌اش، دل شما را می‌برد.

کافه کباب هیوا غذاهایش را در سینی‌های مخصوص سرو می‌کند. کیفیت کباب کوبیده هیوا واقعا عالی است، اصلا نمی‌توانید آن را دوست نداشته باشید.

هیوا غذاهای ایرانی دیگری هم دارد. باقالی پلوی هیوا خوشمزه و خوش‌طعم است. برخورد پرسنل هیوا هم خوب است. هیوا در خیابان دربندی در میدان تجریش قرار گرفته. اگر طرفدار فضای جدید و کباب خوب در تهران هستید، به کافه کباب هیوا سر بزنید.

روی نقشه ببینید!


رستوران شمشیری

رستوران شمشیری

رستوران شمشیری یکی از معروف ترین کبابی های تهران است. حاج محمد حسن شمشیری تاجری ثروتمند بود که حوالی سال ۱۳۲۰، چلوکبابی شمشیری را افتتاح کرد. این رستوران از همان اول به کیفیت بالای غذاهایش مشهور بود. سالن رستوران شمشیری فضای کافی دارد، اما آنقدر شلوغ می‌شود که باید در صف بایستید.

کباب‌های رستوران شمشیری جز بهترین‌ها در تهران هستند. کباب برگ و کوبیده کیفیت قابل قبولی دارد و قیمت‌ها نیز بالا نیست. از ته‌چین و غذاهای ایرانی دیگر هم غافل نشوید.

رستوران شمشیری قدیمی و شعبه اصلی، در سبزه میدان بازار بزرگ تهران است. شمشیری در خیابان اندرزگو یک شعبه دیگر نیز دارد.

روی نقشه ببینید!


چلوکبابی حاج مرشد (مرشد چلویی)

مرشد چلویی

اگر دوست دارید بافت قدیمی بازار را ببینید و کباب هم بخورید، به چلوکبابی حاج مرشد سر بزنید.

میرزا احمد عابد نهاوندی، به مرشد چلویی معروف بود و پشت مسجد جامع بازار نوروز خان طباخی داشت. کباب کوبیده های مرشد چلویی جز بهترین کباب های تهران است، طعم اصیل کباب ایرانی در آن حس می شود. قیمه بادمجان مرشد هم طعم خوب و لذیذی دارد.

نگران قیمت ها نباشید، مرشد چلویی از همان اول باانصاف بوده است. با خیال راحت به یکی از معروف ترین کبابی های تهران بروید.

روی نقشه ببینید!


رستوران مرشد نیاوران

کبابی مرشد نیاوران

چند سال پیش کمی در کوچه‌ی ذغالی‌ها که راه می‌رفتید، صف طولانی رستوران مرشد را می‌دیدید. صاحبان آن دکور یک خانه را کاه‌گلی درست کرده بودند. کوچک بودن فضا باعث شد مرشد به نیاوران نقل مکان کند، نبش کوچه‌ی دلشاد. همه غذاهای مرشد واقعاً خوشمزه هستند. به خصوص کباب کوبیده، برگ و قیمه آن که طعم خانگی دارد. کباب‌ها و برنج در سینی مسی سرو می شوند.

دوغ رستوران مرشد را حتما امتحان کنید. یک لیوان بزرگ از دوغ ایرانی برایتان می‌آورند. البته بعد از نوش جان کردنش باید به فکر جای خواب باشید. مرشد یکی از معروف ترین کبابی های تهران است و ارزش امتحان کردن را دارد.

روی نقشه ببینید!


رستوران یاس

رستوران یاس

اگر عاشق کباب برگ هستید، بدون معطلی به رستوران یاس بروید. کباب برگ‌های اینجا محشر هستند. سال‌هاست که همه رستوران یاس را به عنوان یکی از معروف ترین کبابی های تهران می شناسند.

منوی رستوران یاس، انواع کباب‌ها و غذاهای فرنگی را دارد. در رستوران گردشگران زیادی را می‌بینید. یاس حسابی معروف است و آدم‌ها مهمان‌های مهمشان را به این رستوران می‌برند. به خیابان ولیعصر که بروید، روبه‌روی پارک ملت رستوران یاس را می‌بینید.

روی نقشه ببینید!


کبابی بناب ملاصدرا

بناب ملاصدرا

کباب بناب هم طرفداران خودش را دارد، به خصوص اگر بناب اصل باشد. چنین کبابی در کباب بناب ملاصدرا پیدا می‌شود که از معروف ترین کبابی های تهران است. این رستوران فضایی معمولی دارد. کباب‌ها را همراه با پیاز ریز شده سرو می‌کند که بسیار خوشمزه است. قیمت کباب بناب نیز خیلی خوب و معمولی است.

کبابی بناب در خیابان شیراز شمالی است. پارک کردن در اینجا سخت است، اما ارزش تلاش کردن را دارد.

روی نقشه ببینید!


رستوران شرف الاسلامی

رستوران شرف الاسلامی

یکی از معروف ترین کبابی های تهران ، رستوران شرف الاسلامی است. شرف الاسلامی از سال ۱۳۱۷ کباب‌های لذیذ و خوشمزه درست می‌کند. ته‌چین شرف الاسلامی هم به اندازه ته‌ چین مسلم معروف است.

فضای رستوران قدیمی است. میزهای بزرگی چیده شده و همه مشتری‌ها کنار هم می‌نشینند. رستوران شرف الاسلامی حسابی شلوغ می‌شود. گاهی وقت‌ها باید در صف بایستید، اما غذاهایش ارزش صبر کردن و معطلی را دارند.

به بازار بزرگ بروید و مسجد شاه را پیدا کنید. درون مسجد شاه رستوران شرف الاسلامی کاملا مشخص است.

روی نقشه ببینید!


رستوران نوید

رستوران نوید

کباب کوبیده‌های نوید هم بزرگ هستند هم خوشمزه. نوید سالهاست که به خاطر کیفیتش شهرت دارد و جزء معروف ترین کبابی های تهران شده. فضای رستوران نوید شیک و باکلاس است. حجم غذاها بسیار مناسب هستند. قیمت هم با توجه به کیفیت و مقدار، واقعا خوب است.

نوید برنج را در دیس برایتان سرو می‌کند. کباب ها واقعا بزرگ هستند و تنهایی نمی‌توانید آنها را تمام کنید.

نوید در خیابان آپادانا (خرمشهر) قرار گرفته. اگر به رستوران نوید رفتید، باقالی پلو با گوشت آن را هم حتما امتحان کنید.

روی نقشه ببینید!


رستوران ریحون

کبابی ریحون

هر وقت هوس خوردن کباب کوبیده با نان داغ و سبزی تازه به سرتان زد، بی درنگ به رستوران ریحون بروید. ریحون یکی از معروف ترین کبابی های تهران است. رستوران در کنار کباب، ریحون تازه می گذارد و اسمش هم به همین خاطر ریحون انتخاب شده.

رستوران ریحون برنج ندارد. البته بوی نان و سبزی کاری می کند که برنج را کلا فراموش کنید. قبل از غذا برایتان نان و پنیر و ریحون تازه هم می آورند. وارد جردن که شدید، به خیابان کاج آبادی بروید تا رستوران ریحون را پیدا کنید.

روی نقشه ببینید!


شکم‌سرای بی‌اسم

شکم سرای بی اسم

اگر کباب‌خور حرفه‌ای هستید می‌دانید که در سراسر دنیا انواع کباب‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام طعم و مزه‌ی مخصوص خودشان را دارند. کباب‌های منطقه‌ی خاورمیانه اکثراً بدون سبزیجات درست می‌شوند و اگر هم سبزی داشته باشند پیاز است که داخلشان مخلوط شده و طعم ادویه‌شان بسیار مهم است.

در صورتی که کباب‌های منطقه مدیترانه اکثراً به همراه سبزیجات کباب می‌شوند و طعمشان به خاطر ادویه‌شان متفاوت است. کباب‌های قفقازی هم طعم گوشتشان تند و تیزتر است.

شکم‌سرای بی‌اسم در منطقه محلاتی یکی از آن کبابی‌هاییست که کمتر می‌توانید نظیرش را پیدا کنید. هر هفته در این کبابی انواع کباب‌ها از سراسر دنیا از گوشت مرغ و ماهی و میگو و گوساله و گوسفند طبخ می‌شود و به گفته خودشان هر هفته یک کباب جدید در منو وجود دارد. ولی اگر می‌خواهید حتماً کباب‌های جدید را امتحان کنید بد نیست در صفحه اینستاگرامشان عضو شوید. چون منوی این کبابی بجز اقلام اصلی مثل رویال فیله و کباب پاشا کاملاً متغیر است.

انواع ششلیک و دنده و کباب‌های مناطق مختلف ایران و کشورهای همسایه را می‌توانید اینجا امتحان کنید. البته اگر دنبال رستورانی شیک هستید بهتر است جای دیگری بروید. اینجا معمولاً جای نشستن نیست. ولی اگر مزه‌ی کباب از همه‌چیز برایتان مهم‌تر است، به هیچ‌وجه بی‌اسم را از دست ندهید.

روی نقشه ببینید!


رستوران مسینه – از خوشمزه‌های مرکز شهر

مسینه

مرکز شهر تهران بیشتر رستوران‌های مخصوص ادارات و غذای اقتصادی دارد. پیدا کردن رستوران خیلی خوب که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم کیفیتش عالی باشد شاید سخت‌تر به نظر برسد. ولی محله بزرگمهر از محله‌های قدیمی نزدیک خیابان فلسطین و ولیعصر پر از رستوران‌های خیلی خوب مثل آشپزخانه آذربایجان است.

همان نزدیکی‌ها رستوران مسینه است. رستورانی سنتی که همه مدل کباب و جوجه‌کباب سرو می‌کند. پیشنهاد ما این است که سینی میکس این رستوران را سفارش دهید که بتوانید انواع کباب‌های خوشمزه‌ای که در این رستوران سرو می‌شود را بتوانید امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: لیست کامل بهترین دیزی‌ سراهای تهران


حالا نوبت شماست. به نظر شما خوشمزه‌ترین کباب‌های تهران را کجاب باید بخوریم؟ بالای ولیعصر؟ سمت بلوار محلاتی؟ توی بازار تهران؟ شما خوشمزه‌ترین کباب را کجا خورده‌اید؟ برای ما توی بخش نظرات بنویسید.

برایمان بنویسید کجا برویم و کدام کباب را بخوریم؟ در ضمن بنویسید که کجاها نرویم و کدام کبابی‌ها را به هیچ وجه نخوریم!

در ضمن اگر دوست دارید که در مورد رستوران‌های تهران و تخفیف‌های پینورست هر چند وقت یک بار مطلع شوید، حتما توی خبرنامه ما (پایین صفحه) عضو شوید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی