باغ بهادران اصفهان ؛‌ شمال اصفهانی‌ها

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
باغ بهادران اصفهان ؛‌ شمال اصفهانی‌ها

توی تعطیلات برنامه سفر به باغ بهادران اصفهان مثل برنامه شمال تهرانی‌ها است. باغ بهادران یک شهر خوش‌آب‌وهوا و سرسبز برای اصفهان است. پیک نیک و خوشگذارنی، آب‌وهوای تمیز خوردن و لذت از سواحل زاینده‌رود خوشی‌هایی است که این شهر دارد.

اطراف باغ بهادران روستاهای خوش آب‌وهوا زیاد پیدا می‌شود. در واقع این‌جا جایی برای روستاگردی، دیدن خانه‌های قدیمی، قلعه‌های باستانی و هوای پاک خوردن است.

به این‌جا باغبادران هم می‌گویند. وقتی می‌خواهید وارد شهر شوید تابلویی می‌بینید که رویش نوشته به شهر باغبادران، ساحل زیبای زاینده‌رود خوش آمدید.

اگر خواستید این‌جا یا هرجای خواستنی دیگری در ایران، یک سوئیت یا بوم گردی پیدا کنید به سایت پینورست سر بزنید.


باغ بهادران کجاست؟

باغ بهادران یک شهر خوش‌آب‌وهوا در مسیر اصفهان به شهر کرد است.

اقامت در باغ بهادران

آدرس باغبادران

اگر بخواهید از اصفهان به این شهر بروید باید ماشین خود را روشن کنید و همراه ما بیایید. از بزرگراه اقارب‌پرست به زندان شهر اصفهان می‌رسید، این زندان را رد کنید، از شهر فلاورجان هم بگذرید تا به فولادشهر برسید. از این‌جا به بعد حواستن به تابلو‌ها باشید تا این شهر را پیدا کنید.

چه فصلی برویم باغ بهادران؟

تابستان که بیایید می‌توانید یک تنی به آب بزنید. رودخانه هم در بهار و هم در تابستان در پرآب‌ترین حالت خودش است و می‌توانید ازش استفاده کنید. پاییز این‌جا هم به‌خاطر درختان زیادی که دارد زیباست، اگر زیاد آبتنی برایتان مهم نیست پاییز به این‌جا سفر کنید.

بیشتر بخوانید: خوش‌گذرانی و تفریح در باغ جوان اصفهان


انواع تفریحات باغ بهادران

قدم زدن یا هیجان؟

توی باغ بهادران هم می‌شود سراغ تفریحات ساده‌ای مثل قدم زدن کنار رودخانه زاینده‌رود، فکر کردن و خلوت کردن با خود یا عکاسی رفت یا اگر آدم هیجانی هستید و دنبال بالا رفتن آدرنالین، می‌توانید سراغ تجربه‌ای به نام رفتینگ بروید. یا رودسوای کنید. اگر هم دلتان خواست اسب‌سواری کنید.

رفتینگ در باغ بهادران

بیشتر بخوانید: بهترین جاهای ایران برای رفتینگ

این‌جا هم جایی برای آرامش است، هم هیجان. راستی روستاگردی هم یکی دیگر از کارهایی است که می‌شود در این شهر انجام داد.

اثر تاریخی قلعه چهاربرج باغبادران

شما این‌جا یک قلعه با ۴ برج دیده‌بانی می‌بینید. این برج‌ها برای حفاظت از شهر بوده. این ۴ برج گلی هستند و مربوط به دوران صفویه هستند. دیدن شهر از بالای هرکدام از این برج‌ها جالب است.


روستاهای باغ بهادران

روستای مورکان؛ کوچه‌های شیب‌دار

این روستا روی تپه است و کوچه‌های شیب‌دار دارد. این‌جا کوچه‌باغ و خانه‌های سنتی می‌بینید. اقامتگاه سنتی هم برای اقامت و شب ماندن دارد. این روستا ده دقیقه با شهر باغ بهادران فاصله دارد.

قلعه چهاربرج

بیشتر بخوانید: خانه تاریخی هوانس اصفهان کجاست؟

این‌جا قالی‌های دستبافت زیبایی هم باری سوغاتی یا برای خودتان پیدا می‌کنید.

روستای کبوترخانه کرچگان

روستای کبوترخانه یک روستای کوهستانی و سرسبز است. اگر می‌خواهید سرسبزترین جای این شهر را ببینید به این روستا سر بزنید. این‌جا برج کبوترخانه دیدنی هم دارد. یک برج ۲۰۰ ساله که برای دیده‌بانی استفاده می‌شده و با این سن و سال هنوز سرپا در این روستا ایستاده. این روستا در ۸ کیبومتری باغ بادران قرار دارد. به باغ بهادران باغ بادران هم گفته می‌شود اگر جایی شنیدید تعجب نکیند.

روستای خشوئیه که به چنارهای قدیمی و دالان‌ها و خانه‌های روستایی و قدیمی‌اش معروف است، چرمهین، چم علیشاه از دیگر روستاهای اطراف و جاشیه رودخانه زاینده‌رود است.

بیشتر بخوانید: در خیابان چهارباغ اصفهان زندگی جریان دارد


اقامت در باغبادران

این‌جا خانه‌های روستایی و بوم گردی زیاد و قشنگی دارد. اقامت در خانه‌های روستایی تجربه متفاوتی است که شما را با سبک زندگی جایی که به آن سفر کردید آشنا می‌کند. تازه با اجاره بوم گردی یک کمک بزرگی هم به طبیعت کردید. می‌توانید وارد سایت پینورست شود و در آن بهترین بوم گردی‌ها را پیدا کنید.


سوغات باغ بهادران‌

پولکی‌های باغ بهادران معروف است. تولیدی‌های زیادی در باغ بهادران پولکی تولید می‌کنند. با خود از این شعر پولکی‌های تازه و نرم در طعم‌های مختلف سوغات ببرید.

بیشتر بخوانید: بازار هنر اصفهان ؛ یادگاری از دوران صفویه


شما هم به این روستا سر زده‌اید؟ چه جاهای بکر دیگری در اصفهان می‌شناسید؟ از دیدنی‌های دیگری که در باغ بهادران پیدا کرده‌اید برای ما بنویسید.

اگر دنبال اجاره ویلا یا سوئیت در اصفهان یا اطراف آن هستید به سایت پینورست سر بزنید و در آن گلچینی از هر نوع اقامتگاه را پیدا کنید. وجود یک اقامتگاه در پینورست حکم واحد نمونه را دارد.

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی