پرواز تفریحی در فرودگاه آزادی

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
پرواز تفریحی در فرودگاه آزادی

فرودگاه آزادی در مقایسه با فرودگاه‌هایی که همه‌مان توی ذهن داریم، یک فرودگاه کوچک و جمع‌وجور به حساب می‌آید. این فرودگاه که در کیلومتر ۹۰ اتوبان تهران قزوین قرار دارد، علاوه بر برگزاری کلاس‌های آموزشی خلبانی، شکل متفاوتی از تجربه پرواز را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در فرودگاه آزادی، پرواز تفریحی را با هواپیماهای فوق‌سبک تجربه کنید. ظرفیت این هواپیماها دو نفر است و می‌توانند تا بیش از چهار هزار کیلومتر از سطح زمین پرواز کنند.

برای اینکه بتوانید پرواز تفریحی را تجربه کنید، لازم است از طریق چند شرکتی که این نوع پرواز را در فرودگاه آزادی ارائه می‌دهند، وقت بگیرید. البته شما می‌توانید به‌صورت مستقیم با خلبان‌های این فرودگاه هم ارتباط برقرار کرده و زمان مشخصی را تعیین کنید. با این همه، شرایط آب‌وهوایی روز پرواز هم اهمیت زیادی دارد و وزش باد شدید و یا بارش باران می‌تواند زمان پرواز را تحت‌تأثیر قرار دهد.

مدت هر پرواز بنا بر انتخاب شما بین بیست دقیقه تا یک ساعت متغیر است. به محض اینکه وارد کابین هواپیما شوید، خلبان تمام نکات ایمنی را به شما آموزش می‌دهد. خلبان موقع شروع پرواز، اول از همه از برج مراقبت اجازه می‌گیرد و به محض تأیید برج مراقبت وارد باند شده و پرواز را شروع می‌کند. از آن‌جایی که شما درست کنار خلبان نشسته‌اید، در جریان تمام اتفاقاتی قرار می‌گیرید که در حال رخ دادن است.

با توجه به اینکه فرودگاه آزادی در کنار روستای صالحیه از توابع شهرستان نظرآباد قرار گرفته، منظره‌ای که شما از داخل کابین هواپیما می‌بینید، تصویری از تالاب صالحیه است. این تالاب در فصل‌هایی از سال، پذیرای پرندگان مهاجر است که حضورشان منظره تالاب را دلپذیرتر می‌کند. با توجه به اینکه کابین هواپیما به طور کامل با شیشه پوشیده شده، شما به طور کامل به مناظر اطرافتان دسترسی دارید و می‌توانید از هر زاویه که مایلید، زیبایی‌های مناظر اطرافتان را تماشا کنید.

 

نعیمه بخشی
نعیمه بخشی

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی