پیست اسکی فریدون شهر ؛ در استانداردترین پیست استان اصفهان بازی کنید

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
پیست اسکی فریدون شهر ؛ در استانداردترین پیست استان اصفهان بازی کنید

اگر یکی از علاقه‌مندان استان اصفهان و زمستان‌های برفی‌اش هستید، پیشنهاد ما به شما پیست اسکی فریدون شهر است. از برف‌بازی با گلوله‌های برفی و درست کردن آدم‌برفی که بگذریم، به تفریح‌ها و ورزش‌های پرهیجان زمستانی می‌رسیم. سرما را بهانه نکنید، همراه ما سری به پیست اسکی فریدون شهر بزنید تا با چشم‌انداز برفی ارتفاعات فریدون شهر و بازی‌های آن آشنا شوید.

اگر در سفر زمستانی‌تان دوست داشتید بعد از تفریح و بازی‌های برفی شبتان را در یک اقامتگاه گرم و راحت صبح کنید، می‌توانید تعرفه اجاره آپارتمان مبله را در وب‌سایت پینورست ببینید.


چرا به پیست اسکی فریدون شهر برویم؟

معمولا آخرهفته‌ها و تعطیلات فرصت مناسبی برای تفریح هستند. تفریح می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشد، بستگی دارد تنهایی یا گروهی برنامه‌ریزی می‌کنید و یا اصلا اهل چه مدل تفریحی هستید. یکی از مواردی که می‌تواند تفریح‌هایی مثل طبیعت‌گردی را محدود کند، فصل‌های سال است. همان‌طور که می‌دانید مناطقی مثل ارتفاعات در زمستان پوشیده از برف می‌شوند و گاهی حتی یخ می‌زنند. ولی اینطور نیست که فکر کنید زمستان فصل خانه ماندن است. تفریح‌گاه‌هایی مثل پیست اسکی درست در دل برف‌ها ساخته شده‌اند تا تبدیل به پاتوق زمستانی شما شوند. تفریح‌های زمستانی دست کمی از بقیه تفریحات ندارند. با رفتن به پیست‌های زمستانی علاوه بر تجربه انواع بازی‌های هیجان‌انگیز، می‌توانید به تماشای کوه‌های برفی و جنب‌وجوش و بازی مردم بنشینید.

پیست اسکی فریدون شهر یکی از پیست‌های زمستانی استان اصفهان است.

منبع: گوگل مپ عکاس: Sadra Bz

خبر خوب این است که کشورمان به دلیل داشتن رشته کوه‌‌های البرز و زاگرس، ارتفاعات برفی مناسبی دارد. در این ارتفاعات پیست اسکی‌‌های مختلفی با توجه به شرایط هر شهر ساخته شده. فریدون شهر یکی از همین شهرهای کوهستانی با ۲۵۰۰ متر ارتفاع است که میانگین بارندگی آن ۶۰۰ میلی‌متر در سال است و حتی گاهی در ۱۱۰ روز سال یخبندان است. بارش‌های این شهر معمولا برفی است و گاهی ارتفاع برف به ۳ متر هم می‌رسد. همین آب‌وهوا و بارش باعث شده که این پیست حدود ۵ تا ۷ ماه در سال مقصدی مناسب برای بازی و ورزش‌های زمستانه باشد.

پیست اسکی فریدون‌ شهر به‌عنوان تنها پیست اسکی استاندارد در استان اصفهان، بین طرفداران ورزش‌های زمستانی خیلی محبوب شده. همین‌طور این مجموعه یکی از ارزان‌‌ترین پیست‌های اسکی کشور است.

بیشتر بخوانید: دیدنی های اطراف اصفهان را بیشتر بشناسیم


پیست اسکی فریدون شهر کجاست؟

پیست اسکی فریدون شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و ۶ کیلومتری فریدون شهر قرار گرفته. فریدون شهر غربی‌ترین شهرستان استان اصفهان است که از سمت غرب به استان لرستان، از جنوب به استان چهارمحال و بختیاری و از شرق با شهرستان فریدن و چادگان همسایه است.

پیست اسکی فریدون شهر در ارتفاعات اصفهان است.

منبع: گوگل مپ عکاس: Travel Guid

پیست اسکی فریدون شهر درست در ارتفاعات گردنه روستای چغیورت و در دامنه کوه‌های تسیخه ساخته شده. به همین دلیل این مجموعه مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران است. از لحاظ استاندارد بودن، شیب آن ۳۵ درصد است که در بعضی قسمت‌ها به ۷۰ درصد هم می‌رسد. همین‌طور ارتفاع پایه‌ آن از سطح دریا ۲۶۳۰ متر است، این ارتفاع در بالاترین نقطه پیست به ۳۰۰۰ متر هم می‌رسد.

 

بیشتر بخوانید: شهر رویاها اصفهان ؛‌ باحال‌ترین تفریح اصفهان


تفریح‌های پیست اسکی فریدون شهر

چه اسکی‌بازی حرفه‌ای باشید چه اولین تجربه‌تان باشد، در هر حالت قرار است در پیست اسکی فریدون شهر به شما خوش بگذرد. می‌پرسید چرا؟

در این مجموعه به بازی‌ها و تفریح‌های تله اسکی، سورتمه‌سواری، تله‌سیژ و زیپ‌لاین دسترسی دارید. انتخاب بین آن‌ها بستگی به علاقه و سلیقه‌تان دارد. از خودتان بپرسید تا چه اندازه آدرنالین را می‌توانید تحمل کنید؟ چقدر اهل تجربه ارتفاع هستید؟ اگر اولین باری است که به پیست اسکی می‌روید، به‌نظرتان شجاعت تجربه یک بازی هیجان‌انگیز را دارید؟ اگر اسکی‌بازی حرفه‌ای هستید، فکر می‌کنید امکانات این پیست نظرتان را جلب می‌کند؟

تفریح‌های پیست اسکی فریدون شهر زیاد و متنوع است.

منبع: گوگل مپ عکاس: Reza mirmanaii

پیشنهاد ما این است که برای جواب دادن به این سوال‌ها یک بار دل‌تان را به دریا بزنید و یکی از این بازی‌ها را امتحان کنید. کسی چه می‌داند، شاید این پیست نظرتان را جلب کرد و پاتوق همیشگی‌تان شد.

اگر حرفه‌ای هستید که بخت با شما یار است، چرا که می‌توانید از امکانات حرفه‌ای پیست استفاده کنید. بالابر ویژه اسکی‌بازان حرفه‌ای یا بالابر بشقابی، یکی از این امکانات مخصوص حرفه‌ای ها است که ۹۸۰ متر است و در عرض ۶ دقیقه می‌تواند اسکی‌بازها را به بالای پیست برساند.


تیوپ‌سواری در پیست اسکی فریدون شهر؛ با احتیاط بازی کنید

احتمالا اگر تجربه رفتن به پیست‌های زمستانی را هم نداشته باشید، درباره تیوپ‌سواری روی برف شنیده‌اید. تیوپ‌سواری یکی از هیجان‌انگیزترین مدل‌های برف بازی است که در آن می‌توانید روی برف سر بخورید و لحظات شادی را تجربه کنید.

موقع تیوپ‌سواری در پیست اسکی فریدون شهر احتیاط کنید.

منبع: گوگل مپ عکاس: Mostafa Mohammadipoor

در پیست اسکی فریدون شهر، سه لاین برای آقایان و سه ‌لاین برای خانم‌ها برای تیوپ‌سواری در نظر گرفته شده. ولی با این حال، تیوپ‌سواری می‌تواند کمی خطرناک هم باشد. پس در استفاده از این وسیله احتیاط کنید و از امکانات ایمن و استانداردی که در پیست وجود دارد استفاده کنید.


پیست اسکی فریدون شهر امکانات رفاهی هم دارد؟

این پیست امکانات رفاهی و درمانی خوبی دارد که برای بازی‌ و تفریح در پیست خیالتان را راحت می‌کند. برای رفتن به پیست اسکی فریدون شهر نگران جای پارک نباشید، چرا که پارکینگی با ظرفیت ۱۵۰۰ ماشین در این پیست وجود دارد. پس با خیال راحت ماشین‌تان را در پارکینگ بزرگ و امن پیست پارک کنید و بدون نگرانی بازی کنید.

پیست اسکی فریدون شهر امکانات رفاهی زیادی دارد.

منبع: گوگل مپ عکاس: Reza mirmanaii

برای راحتی بیشتری گردشگران در این پیست سوئیت‌های کوچکی با ظرفیت ۸ نفر برای اقامت شبانه وجود دارد که ورزشکاران و اسکی‌بازان از آن استفاده می‌کنند.

از همه مهم‌تر اینکه یک درمانگاه هم در نزدیکی پیست ساخته شده تا اگر خدای نکرده اتفاق بدی افتاد امکانات درمانی لازم موجود باشد.

اگر هم موقع بازی و تفریح سردتان شد، می‌توانید به سالنی که سیستم گرمایشی دارد بروید و خودتان را آن‌جا گرم کنید.

از دیگر امکاناتی که برای رفتن به پیست می‌توانید روی آن حساب کنید، رستوران و کافی‌شاپ است. پس اگر موقع بازی احساس گرسنگی کردید می‌توانید از خوراکی و یا غذاهای این قسمت پیست استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: غذاهای سنتی اصفهان ؛ از بریان لذیذ تا خورش ماست معروف


مدرسه اسکی برای مبتدی‌ها ؛ اول آموزش بعد بازی

خبرخوب این است که اگر جزو کسانی هستید که تابه‌حال اسکی نکرده‌اند اما دوست دارید این ورزش هیجان‌انگیز را یاد بگیرید، می‌توانید به مدرسه‌ی اسکی پیست فریدون شهر بروید. در این مدرسه یک پیست آموزشی یک هکتاری همراه با یک بالابر کوچک آموزشی وجود دارد. مربی‌های باتجربه این مدرسه به شما آموزش‌هایی ابتدایی برای تجربه اسکی می‌دهند که بعد از آن می‌توانید به‌راحتی یک اسکی کوتاه را تجربه کنید. نکته‌ دیگر این است که حتی اگر تجهیزات اسکی نداشته باشید، می‌توانید چوب‌های اسکی را از همین پیست اجاره کنید.

در مدرسه پیست اسکی فریدون شهر آموزش ببینید.

منبع: گوگل مپ عکاس: mehdi dadkhah tehrani

در این مدرسه به‌جز اسکی، ورزش‌های دیگری را هم می‌توانید یاد بگیرید. در سال‌‌های قبل رشته‌‌های آلپاین و اسنوبرد هم در مدرسه اسکی این پیست آموزش داده می‌‌شد و بعد رشته‌‌های صحرانوردی و اسکی کوهستان هم به آن اضافه شد.

خوب است بدانید که شما برای تجربه تفریحهایی مثل سورتمه‌سواری یا زیپ لاین به هیچ آموزش یا تجربه‌ای نیاز ندارید.


بهترین زمان بازدید از پیست اسکی فریدون شهر

استفاده از تفریح‌های این پیست فقط محدود به فصل زمستان نیست. در واقع شما حدود ۷ ماه از سال را برای رفتن به این پیست تفریحی وقت دارید. بهترین زمان بازدید از پیست، از اول پاییز تا آخر فروردین ماه یعنی اوایل بهار است.

بهترین زمان بازدید از پیست اسکی فریدون شهر از اول پاییز تا آخر فروردین است.

منبع: گوگل مپ عکاس: mehdi dadkhah tehrani

همان‌طور که گفتیم سرما را بهانه نکنید، زمان زیادی دارید تا برای تجربه این گشت و گذار برفی و پرهیجان برنامه‌ریزی کنید. فقط کافی است قبل از برنامه‌ریزی و انتخاب زمان سفر، برای اینکه خیالتان راحت شود هزینه‌های استفاده از امکانات پیست را هم بخوانید.

بیشتر بخوانید: ۱۲ تا از بهترین جاهای تفریحی تهران در زمستان 


ساعت بازدید و هزینه استفاده از امکانات پیست

برای تفریح در پیست اسکی فریدون شهر می‌توانید در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹ تا ۱۶ به آن‌جا سر بزنید.

هزینه استفاده از امکانات پیست اسکی فریدون شهر بالا نیست.

منبع: گوگل مپ عکاس: Hadi Khebredast

این پیست درواقع هزینه‌ ورودی ندارد، ولی امکانات و تفریح‌های آن هزینه‌های متفاوتی دارند که برای استفاده از هرکدام باید هزینه جدایی بدهید. لیست هزینه‌ها را می‌توانید در ادامه ببیند:

بالابر و زیپ‌لاین: ۴۰ هزار تومان

کرایه چوب اسکی: ۳۰ تا۶۰ هزار تومان

اسنوبرد: ۳۰ تا۶۰ هزار تومان

سورتمه‌سواری: ۲۰ هزار تومان

تیوپ‌سواری: ۲۰ هزار تومان

مدرسه اسکی: ۴۰ هزار تومان

کرایه لباس: حدود ۶۰ هزار تومان

اقامت در سوئیت برای یک شب (بدون غذا): ۱۵۰ هزار تومان


قبل از رفتن به پیست این نکته‌ها را بخوانید

اول از همه این‌که باید حسابی شال و کلاه کنید. لباس‌های مناسبی مثل کاپشن و شلوار، دستکش، کلاه و عینک را فراموش نکنید تا سرماخوردگی هم به تجربه‌تان اضافه نشود.

هزینه استفاده از امکانات پیست اسکی فریدون شهر زیاد نیست

منبع: اینستاگرام عکاس: karimian_h

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید در منطقه‌های برفی بیشتر از هر مکانی ممکن است آفتاب‌سوخته شوید. برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی پیشنهاد می‌کنیم حتما از کرم‌های ضدآفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید.

یکی از نکات ایمنی برای برف‌بازی و به‌خصوص تیوپ‌سواری، پوشیدن کفش‌های گرم و آجدار است. استفاده از این کفش‌ها می‌تواند تا حد زیادی از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: چگونه کفش مناسب سفر را انتخاب کنیم ؟


چطور خودمان را به پیست اسکی فریدون شهر برسانیم؟

بهترین راه رفتن به پیست، استفاده از ماشین شخصی است. درست است که این پیست در ارتفاعات است و ممکن است مسیر رسیدن به آن سخت به‌نظر بیاید، ولی نگران نباشید چون تمام جاده‌ها هموار است.

مسیر دسترسی به پیست اسکی فریدون شهر راحت است.

منبع: گوگل مپ عکاس: Fazel Babaee

پیست اسکی فریدون شهر در ۱۸۰ کیلومتری اصفهان، ۶ کیلومتری فریدون شهر و روستای چغیورت قرار گرفته. برای دسترسی به آن باید از جاده اصفهان به الیگودرز بروید و وارد سه ‌راهی فریدون شهر بشوید. بعد از اینکه به فریدون شهر رسیدید، از آن‌جا وارد جاده سیبک شوید. در این جاده وارد سه راهی روستای چغیورت بشوید تا به مقصد برسید.


شما تاحالا تجربه تفریح‌های زمستانی را داشته‌اید؟ اگر تجربه هرکدام از بازی‌های برفی و زمستانی را دارید، برای ما بنویسید در کدام پیست و کدام شهر خوش‌گذرانی کرده‌اید؟

بهتر است در سفرهای زمستانی و برفی، اقامتگاه‌هایی را انتخاب کنید که مجهز به سیستم‌های گرمایشی استانداردی باشند. برای این‌کار فقط کافی است وارد وب‌سایت پینورست بشوید و موقع انتخاب اقامتگاه دل‌خواهتان، مشخصات و امکانات آن را به‌دقت بخوانید.

همه‌چی از اونجایی شروع شد که چرخیدم و رسیدم به حرف بچگیم؛ نوشتن دوای هر دردیه :‌)

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی