هیومن پارک تهران سفری بسیار شگفت انگیز و پر ماجرا به بدن انسان

هیومن پارک تهران
هیومن پارک تهران سفری بسیار شگفت انگیز و پر ماجرا به بدن انسان
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

آیا شما هم با کارتون سفرهای علمی خاطره داشته اید؟ مجموعه هیومن پارک تجربه ماجراجویی های خانم فریزر را برای شما تداعی می کند. شما به اندازه یک سلول در بدن انسان خواهید بود. در این مجموعه فضای بسیار متفاوت و مناسبی برای آموزش کودکان شما با استفاده از جلوه های بصری است.

هیومن پارک کجاست؟

آدرس هیومن پارک نیاوران : خیابان نیاوران، ابتدای خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، انتهای خیابان موزه، هیومن پارک .

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

آدرس مترو هیومن پارک : شما می توانید با استفاده از خط ۱ مترو در ایستگاه قیطریه پیاده شوید و از تاکسی های پایانه قیطریه – دارآباد استفاده نمایید. خط ۳ مترو در ایستگاه مترو شهید بهشتی با خط ۱ و در ایستگاه مترو تئاتر شهر با خط ۴ تقاطع دارد. اما ایستگاه نیاوران در حال ساخت می باشد.
هیومن پارک در تهران

هیومن پارک در تهران

هیومن پارک اولین و بزرگترین پارک موضوعی با طرحی از نمادهای بدن انسان در خاورمیانه می باشد. در حقیقت شما با ورود به این مجموعه، ماکتهای بزرگی از بدن انسان را می بینید که همه بخش های آن بجز بخش قلب، قابل لمس هستند. هلند تنها کشوری است که نمونه مشابه این پارک را دارد.

ورودی هیومن پارک

اطلاعاتی خواندنی از پارک موضوعی تهران

آغاز سفر به درون بدن از بخش گوش انسان شروع می شود و در انتها با خروج از روده به پایان می رسد. شما میتوانید در این مسیر چشم ها، شش ها، کلیه، کبد، روده و قلب را ببینید.

مدت زمان بازدید از این پارک ۴۵ دقیقه می باشد. در هنگام بازدید توضیحاتی توسط راهنمایان دانشجو در حوزه فیزیولوژی و بیولوژی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

اعضای بدن در هیومن پارک

در بعضی از بخشها ازصداها برای شبیه سازی قسمت های مختلف ماکت ها با بخش های بدن استفاده شده است. برای مثال از صدای تپش قلب و جریان خون در بخش قلب استفاده می شود.

هنگام ورود به بعضی بخش های این پارک موضوعی مکانیزم های مختلفی صورت می پذیرد. به طور مثال هنگام وارد شدن به بینی و نزدیک شدن به تارهای آن مکانیزم عطسه اتفاق می افتد. همچنین هنگام برگشت به معده مکانیزم استفراغ اتفاق می افتد.

بخش های مختلف هیومن پارک

تخفیفات هیومن پارک

قیمت بلیط پارک بدن انسان ۳۰ هزار تومان می باشد. در فواصل زمانی خاص که شامل تخفیف می شود هزینه بلیط با ۳۰ % تخفیف به ۲۱ هزارتومان می رسد. همچنین ۵۰۰۰ تومان برای ورود به موزه دارآباد به صورت جداگانه دریافت می شود.

عکس هیومن پارک

امکانات اطراف هیومن پارک

خدمات جانبی شامل غرفه عکاسی، گیفت شاپ ها، رستوران ها و کافی شاپ ها می شود که هزینه مجزا دارد. گروه مخاطبین این مجموعه آقایان، بانوان و کودکان هستند.
ساعت بازدید از روز شنبه الی ۴ شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب می باشد. در روزهای ۵ شنبه و ایام تعطیل نیز از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب می توانید از هیومن پارک بازدید نمایید.

هیومن پارک تهران سفری بسیار شگفت انگیز و پر ماجرا به بدن انسان
5 (100%) 1 vote
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه