موزه زمان ، تماشاگهی از ساعت های قدیمی در بنایی تاریخی

باغ موزه زمان
موزه زمان ، تماشاگهی از ساعت های قدیمی در بنایی تاریخی
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

در تهران، پایتخت کهن ایران موزه های زیادی وجود دارد. این بار به یکی از منحصر به فردترین موزه های این شهر می رویم. مقصد ما موزه زمان ، نخستین موزه ساعت ایران است.

موزه زمان کجاست

موزه تماشاگه زمان در منطقه زعفرانیه تهران قرار گرفته است. در این موزه ساعت هایی زیبا از انواع آفتابی، دیواری و مچی، با طرح های مختلف را می توان دید. شاید فکر کنید با تماشای ساعت های این موزه به یاد گذر زمان می افتید. اما طراوت باغ موزه در کنار ساختمانی قدیمی، چنان شما را محو خود می کند که گذر زمان را از یاد می برید.
ساعت چوبی موزه زمان

اطلاعات بازدید از موزه تماشاگه زمان

آدرس موزه زمان : استان تهران، شهر تهران، خیابان ولیعصر، نبش چهار راه پرزین بغدادی، پلاک ۱۲
روزهای بازدید موزه زمان : تمامی روزهای هفته به جز ایام سوگواری.
ساعت کاری موزه زمان : صبح ها ۰۹:۳۰ تا ۱۳ و عصرها ۱۴:۰۰ تا ۲۱:۳۰ (جمعه ها ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۶:۰۰ عصر)
قیمت بلیط موزه زمان : بازدیدکنندگان داخلی ۴٫۰۰۰ تومان و بازدیدکنندگان خارجی ۳۰٫۰۰۰ تومان
شماره تماس: ۲۲۴۱۷۳۳۶-۰۲۱
ساعت موزه زمان

معماری موزه زمان

باغ موزه زمان دارای یک ساختمان دو طبقه و در باغی به مساحت ۵ هکتار قرار دارد. این باغ در ابتدا متعلق به عبدالله خان منصور بود. در سال ۱۳۴۶ حسین خداداد این باغ را خریداری کرد. از آنجایی که او علاقه زیادی به هنر داشت، تصمیم به ساخت بنایی خشتی در باغ گرفت.
پس از گذشت ۱۰ سال بازسازی در بنای باغ انجام شد. در ساخت این بنا معماران و هنرمندان بنام ایرانی شرکت داشتند. تیرهای چوبی آن تبدیل به تیرهای آهنی شد و گچ بری هایی زیبا در سرتاسر ساختمان اضافه شد. تزیینات داخلی ساختمان ترکیبی از معماری ایرانی و فرنگی است. در نمای بیرونی نیز معماری قاجاری و ایرانی را می توان دید. اکنون این ساختمان محلی برای نگهداری ساعت هایی متفاوت همچون ساعت های مکانیکی و جدید است.
نمای داخلی موزه زمان

بخش های مختلف موزه زمان

محوطه باغ: در بازدید از این موزه می توانید از ساعت های آفتابی، شنی و سوختی که در محوطه سبز باغ قرار دارد دیدن کنید.
ساعت باغ موزه زمان
طبقه اول موزه زمان: در طبقه اول ساختمان، انواع ساعت های دیواری، کوکی و ایستاده به نمایش درآمده است. قدمت برخی از این ساعت ها به قرن ۱۸ می رسد.
ساعت های موزه زمان
طبقه دوم موزه زمان: در این طبقه از باغ موزه زمان، ساعت های مچی، زنگی و تقویم های دائمی به نمایش درآمده است. . همچنین می توانید ساعت تعداد زیادی از افراد مشهور، مانند پروفسور حسابی و داود رشیدی را در این موزه ببینید.
ساعت افراد برجسته در موزه زمان

اتاق اصفهانی ها: در موزه زمان اتاقی به نام اتاق اصفهانی ها وجود دارد. گچبری این اتاق با تقلید از اتاق موسیقی عالی قاپو، توسط سه هنرمند اصفهانی انجام شده است.

اتاق اصفهانی ها موزه زمان

 

رستوران موزه تماشاگه زمان : در موزه زمان، کافه و رستوران هایی وجود دارد. پس از بازدید می توانید خود را به صرف غذا یا نوشیدنی دعوت کنید.
رستوران موزه زمان
موزه زمان ، تماشاگهی از ساعت های قدیمی در بنایی تاریخی
5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه