چند دلیل برای رفتن به موزه دارآباد ، تفرجگاهی جذاب و خاطره انگیز

ورودی موزه دارآباد
لطفا امتیاز دهید

یکی از مکان های دیدنی تهران که توصیه می شود حتما وقت بگذارید و از آن دیدن نمایید موزه دارآباد است. در این مجموعه کودکان شما دانش زیادی از جانوران و گونه های گیاهی کسب می کنند. مجموعه تفریحی دارآباد شامل پنج بخش دیدنی و جذاب می باشد که در ادامه به توصیف آن می پردازیم.

موزه دارآباد کجاست؟

آدرس موزه دارآباد تهران : تهران، میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

ساعت کاری موزه باغ وحش دارآباد : شش ماه اول سال ساعت بازدید ۸ الی ۲۰ است. در شش ماه دوم سال از ساعت ۸ الی ۱۸ موزه دارآباد پذیرای بازدیدکنندگان می باشد. همچنین این مجموعه در روزهای شنبه و ایام سوگواری تعطیل می باشد.
قیمت بلیط موزه حیات وحش دارآباد : بهای بلیط برای هر نفر ۴۰۰۰ تومان می باشد.

حیات وحش موزه دارآباد

بخش های جالب و دیدنی مجموعه تفریحی دارآباد

 موزه حیات وحش دارآباد

در این بخش انواع پرندگان، خزندگان، جوندگان و پستانداران واقعی را می بینید که به صورت خشک شده نگهداری می شوند. این بخش موزه دارآباد دارای سالن هایی است که حیوانات گوناگون از بخش های مختلف دنیا را به نمایش گذاشته است.
سالن اول مخصوص به نمایش گذاشتن حیوانات نواحی آسیا، اروپا و آمریکای شمالی می باشد. در سالن دوم موزه دارآباد شما حیوانات محدوده شمالی و نواحی شمال شرقی و غربی ایران را مشاهده می کنید. در سالن سوم حیوانات نواحی مرکزی و جنوب ایران از جمله یوزپلنگ ایرانی که در معرض خطر انقراض می باشد نگهداری میشود.
عکس موزه حیات وحش دارآباد

سالن موزه دارآباد

در سالن چهارم موزه دارآباد پستانداران قاره آقریقا و پرندگان مهاجر این قاره به نمایش گذاشته شده است. سالن پنجم و ششم موزه دارآباد مخصوص خزندگان و ماهی های زنده و تاکسیدرمی می باشد. در سالن آکواریوم موزه دارآباد ، می توانید انواع ماهی ها را ببینید و با زیستگاه و تغذیه آنها آشنا شوید.
آبزیان قاره های آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی از دریاهای آب شیرین تهیه شده اند. بخش دیگر آبزیان موزه دارآباد از دریای شور خلیج فارس جمع آوری شده اند.

در سالن شماره ۷ موزه دارآباد سنگواره ها به نمایش گذاشته شده است. قدمت برخی از این سنگواره ها به بیش از یک میلیارد سال پیش برمی گردد. همچنین این سالن کانی ها و سنگهایی را دارا است که در حوزه صنعتی، دارویی و ساختمانی استفاده می شود.

نمایش سنگواره ها در موزه دارآباد

بخش پرندگان و پروانه ها

موزه پروانه ها یکی از سالن های زیبای این مجموعه است. در این بخش از موزه دارآباد بالغ بر ۳۰۰ نوع پروانه های متنوع زیستی ایران و جهان وجود دارد. علاوه بر پروانه، انواع مختلفی از قاب بالان، عقرب ها و رتیل ها نیز وجود دارد. به علت تکمیل کردن این بخش، سالن تعطیل است و از ۹ شهریور  به بعد می توانید از آن بازدید نمایید.

در مجموعه موزه دارآباد می توانید زیست بوم پرندگان تاکسیدرمی و پرندگانی که آزادانه در آنجا زندگی می کنند را مشاهده کنید. شما این مجموعه را از پشت شیشه مشاهده می کنید. در سراسر ورودی موزه، گیاهان جالبی کاشته شده اند. به کمک تابلوی نصب شده کنار گیاهان می توانید با گیاهان موزه دارآباد آشنا شوید و از پرندگان داخل قفس دیدن نمایید.

پرندگان تاکسیدرمی موزه دارآباد

 کارگاه تاکسیدرمی تهران

در این بخش از موزه دارآباد ، حیواناتی از جمله پرندگان، خزندگان، پستانداران و آبزیان خشک شده دیده میشود. همچنین با ابزار تاکسیدرمی و چگونگی حفظ و نگهداری موجودات غیر زنده نیز آشنا می شوید.

موزه گیاه شناسی

دیدن موزه گیاه شناسی مجموعه تفریحی دارآباد هم خالی از لطف نیست. در این موزه گیاهانی که کم کم از چرخه زیستی خارج شده اند نگهداری میشود.
در حقیقت این گیاهان از سراسر جهان جمع آوری شده و به صورت خشک شده در موزه دارآباد نگهداری می شوند. در کنار این گیاهان، گیاهان دارویی، تزئینی و ۶۰۰ گونه گیاهان خودرو ایرانی به چشم می خورد.

موزه گیاه شناسی موزه دارآباد

هیومن پارک دارآباد

هیومن پارک دارآباد بزرگترین ماکت بدن انسان در خاورمیانه است. با ورود به این مجموعه ماکت های بزرگی از اعضای بدن انسان را می بینید. همه ماکت ها بغیر از بخش قلب، قابل لمس هستند.

 مجموعه تفریحی دکترلند

این بخش از مجموعه  مخصوص کودکان پنج تا دوازده سال می باشد. آنها می توانند از بیمارستان کودکان بازدید کنند و با تجهیزات پزشکی شبیه سازی شده آشنا شوند. این بخش از موزه می تواند به کودکان کمک کند تا با پزشکان همانند سازی کنند. در این بخش حس کنجکاوی کودکان ارضا می شود.

دکترلند موزه دارآباد

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه