فرهنگ ملل، نگاهی گذرا به فرهنگ در کشور اتریش

تالار شهر وین

بدون شک یکی از نکاتی که قبل از هر سفر باید مطالعه کرد، فرهنگ کشور مقصد است. با پینورست همراه شوید تا شما را با نکاتی مهم از فرهنگ و آداب و رسوم کشور اتریش آشنا کنیم.

درباره کشور اتریش

کشور اتریش یکی از سبزترین کشورهای اروپایی در دامنه کوههای آلپ است. این کشور تا سالهای زیادی هویت مستقل سیاسی نداشت و بخشی از کشور روم محسوب می شد. پس از فروپاشی امپراطوری روم، اتریش به عنوان کشوری مستقل شناخته شد. در جنگ جهانی دوم، هیتلر کشور اتریش را با آلمان یکی کرد. در نهایت پس از پایان جنگ جهانی دوم، کشور اتریش به کشوری مستقل و جمهوری خواه تبدیل شد.

وجود جاذبه های تفریحی بالا، سطح درآمد مناسب، محیط زیست سالم و سایر شرایط رفاهی، این کشور را از نظر کیفیت زندگی در مقام دوم جهانی قرار داده است.

جاذبه های کشور اتریش

 

فرهنگ مردم اتریش

کشور اتریش به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته می شود. مردم این کشور، دارای فرهنگی بالا در زندگی هستند. پوشش لباس آنان بسیار نزدیک به مردم امریکا است. لباس های محلی آنان را می توان بر تن برخی مردم در جشن های ویژه سال دید. مردم اتریش دارای روحیاتی دوستانه اند و در صورت برقراری ارتباط با آنان با رویی گشاده پاسختان را خواهند داد.

هنر و موسیقی در اتریش

شاید بتوان مردم اتریش را شادترین مردم جهان دانست. چرا که آواز و موسیقی بخش جدا نشدنی از زندگی مردم این کشور است. شهر وین، پایتخت کشور اتریش نیز سالها به عنوان قطب هنر و موسیقی جهان شناخته می شد. هنرمندان و موسیقی دانان بسیاری همچون بتهوون، یوهان اشترائوس و یوزف هاردن به این کشور مهاجرت کردند و موسیقی کلاسیک را در آن گسترش دادند. از همین رو می توان تعداد زیادی سالن اپرا، کنسرت و تئاتر را در شهر وین مشاهده کرد.

هنر در اتریش

 

زبان و واحد پول اتریش

مردم اتریش به چهار زبان آلمانی، اسلوونیایی، مجاری و کرواتی صحبت می کنند. حکومت اتریش از نوع جمهوری است و واحد پول این کشور یورو می باشد.

 آب و هوای اتریش

کشور اتریش دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد و معتدل می باشد. در مناطقی که در ارتفاعات قرار دارند، زمستان های پر برف و سردی را می توان شاهد بود. در بخش های نزدیک دریا، آب و هوای میان دریا و قاره ای وجود دارد.

زل آم سی اتریش

 

امنیت در اتریش

شاید بتوان کشور اتریش را یکی از امن ترین کشورهای جهان دانست. این کشور پس از جنگ جهانی دوم در تمامی منازعات و درگیری ها خود را بی طرف اعلام کرده است. از طرفی دیگر با وجود عضویت اتریش در اتحادیه اروپا، این کشور هیچ گاه عضو پیمان آتلانتیک شمالی و ناتو نشده است.

نژاد مردم اتریش

بیشتر مردم اتریش از نژاد سفید پوست هستند. به دلیل مهاجرت بالا از کشورهای همسایه اتریش مانند آلمان، لهستان و مجارستان، می توان اقوام مختلفی با چهره های گوناگون در این کشور دید. برخی با چشمان آبی و موی بور، بعضی ها دارای پوست تیره و چشم و موی قهوه ای و عده ای متفاوت تر از این دو گروه دیده می شوند.

نژاد مردم اتریش

 

پرچم کشور اتریش

پرچم کشور اتریش به رنگ قرمز با نواری سفید میان آن است. طبق برخی افسانه ها، پیراهن سفید یکی از سربازان اتریش در هنگام دفاع از کشور، با خون پوشیده شده بود. بعد از بازکردن کمربند این سرباز، تنها قسمتی که سفید باقی مانده بود، بخش زیر کمربند بود. مردم باور دارند در طراحی پرچم اتریش، از این داستان الهام گرفته شده است.

پرچم اتریش

 

اقتصاد کشور اتریش

بر اساس آمار جهانی، کشور اتریش در رتبه هفتم کشورهای ثروتمند جهان قرار گرفته است. صنایع تولیدی، اصلی ترین تکیه گاه اقتصادی اتریش را تشکیل می دهد. این صنایع شامل تولید ماشین آلات ترابری، آهن، کاغذ، سیمان و فرآورده های نفتی می شود. بخش زیادی از این محصولات به کشورهای آلمان، سوئیس، امریکا و ایتالیا صادر می شود. این کشور با فعالیت ۸ درصد از نیروی کار در بخش کشاورزی، ۹۰ درصد نیاز غذایی مردمانش را تامین می کند. بیشتر زمین های حاصلخیز کشور اتریش در بخش شرق کشور قرار دارد. محصولات شاخصی همچون غلات و انگور از این زمین ها برداشت می شود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه