غار موزه وزیری ، تلفیقی از هنر و خلاقیت در مجسمه های بازیافتی

عکس غار موزه وزیری

تماشای اشیایی که با تلفیقی از هنر و خلاقیت ساخته شده باشد، برایتان بسیار جالب خواهد بود. در این بخش به تماشای آثار هنری یک هنرمند ایران دوست می رویم.فردی که به خاطر علاقه اش به ایران، پیشنهاد سایر کشورها برای ارائه کارهای هنری خود را رد کرد. مقصد گردشگری ما غار موزه وزیری است.

 

درباره غار موزه وزیری

غار موزه وزیری یکی از منحصر به فرد ترین موزه های تهران، در مهر ماه سال ۱۳۸۴ و در زمینی به مساحت یک هکتار فعالیت خود را آغاز کرد. آنچه در این غار موزه دیده می شود، آثار دست هنرمند خوش ذوق و مجسمه ساز ایرانی، آقای ناصر هوشنگ وزیری است. بنای داخلی موزه در طی شش سال در دل کوه حفاری شده است. غار موزه وزیری شامل بخش های مختلفی می باشد که در ادامه به شرح هر یک از آنها می پردازیم.

ناصر وزیری

 

مسیر دسترسی به غار موزه وزیری

غار موزه وزیری در یکی از زیباترین ییلاقات تهران دایر شده است. برای رفتن به این موزه می بایست مسیر خود را از انتهای اتوبان ارتش به سمت جاده لواسان ادامه دهید. به بلوار مرکزی لواسان بروید. نرسیده به انتهای بلوار، مسیری به سمت روستای کندعلیا و سفلی می رود. به سمت این روستا بروید. پس از طی مسافتی کوتاه، به دوراهی بوجان می رسید. مسیر سمت چپ در دو راهی را ادامه دهید. حال به غار موزه وزیری رسیده اید. ماشین را در جای مناسبی پارک و از باغ موزه وزیری دیدن کنید.
آدرس باغ موزه وزیری : تهران، لواسان، بلوار امام خمینی، جاده کندعلیا و سفلی، دوراهی بوجان، غار موزه وزیری

شماره تماس: ۲۶۵۵۶۶۰۴-۰۲۱
ساعت بازدید: روزهای عادی ۰۹:۰۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۹:۰۰، روزهای تعطیل و جمعه ها از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰

قیمت بلیط ورودی غار موزه وزیری : ۶٫۰۰۰ تومان

وزیری غار موزه

 

بخش های مختلف غار موزه وزیری

فضای باز موزه: در همان بدو ورود به غار موزه وزیری، با مجسمه هایی از چوب، سنگ، فلز و استخوان روبرو می شوید. تعداد زیادی مجسمه با استفاده از وسایل بازیافتی همچون قوطی های نوشابه در این محوطه دیده می شود.

غار موزه وزیری عکس

فضای داخلی غار: این غار در دو طبقه زیرزمین و همکف کنده کاری شده است. در طبقه همکف که از ۸ راهرو تو در تو تشکیل شده، تعداد زیادی مجسمه قرار گرفته است. در ساخت بیشتر مجسمه های غار موزه وزیری از داستان های شاهنامه و داستان های اصیل ایرانی الهام گرفته شده است.

غار موزه وزیری عکس

کارگاه مجسمه سازی: بخش زیر زمین غار موزه وزیری ، محل کار آقای وزیری است. در صورت هماهنگی می توانید از این بخش دیدن کنید و سوالات هنری خود را از ایشان بپرسید.

تصاویر غار موره وزیری

صنایع دستی: در بخشی از فضای داخلی غار موزه وزیری، آثار هنری آقای وزیری و دخترشان راما وزیری دیده می شود. این آثار شامل مجسمه، ظروف سفالی و لعابی است. در صورت تمایل می توانید از این صنایع دستی خرید کنید.

گالری هنری: یک گالری برای نمایش آثار هنری در غار موزه وزیری وجود دارد. هنرمندان مختلف می توانند با هماهنگی قبلی، نمایشگاه خود را در این مکان برگزار کنند.

آثار غار موزه وزیری

کلکسیون آفتابه و شطرنج: در قسمتی از فضای غار موزه وزیری ، کلکسیونی از آفتابه های قدیمی دیده می شود. با توجه به علاقه آقای وزیری به شطرنج، مجموعه ای از جعبه و مهره های شطرنج نیز در این کلکسیون قرار دارد.

کافی شاپ غار موزه وزیری: در فضای باز مجموعه، یک بوفه کوچک با انواع نوشیدنی، آماده پذیرایی از شماست. می توانید بر روی صندلی های باغ بنشینید و خود را به صرف نوشیدنی دعوت کنید.

سرای بسطامی: سرای بسطامی در موزه وزیری با ظرفیت ۹۰ نفر، محل برگزاری سمینار، همایش و گردهمایی هاست.

غار موزه وزیری

 

3
برچسب ها :

دیدگاه شما

3 دیدگاه

 • arash
  3 ماه پیش

  ادعامون میشه بچه تهرانیم ولی اسم اکثر جاهای دیدنی تهرانو حتی نشنیدیم. بخدا با اینکه ۲سال هر روز مسیرم بلوار ارتش بود اصلا اسم غار موزه وزیری به گوشم نخورده بود

 • ahmad
  3 ماه پیش

  این غار موزه وزیری بصورت شخصی توسط خود آقای وزیری اداره میشه؟

 • مونا رضایی
  3 ماه پیش

  دوست دارم بدونم این آقای وزیری با این سطح از توانمندیشون چقدر حمایت میشن که پیشنهادای خارجیشون رو رد کردند.