غار موزه وزیری ، تلفیقی از هنر و خلاقیت در مجسمه های بازیافتی

غار موزه وزیری در لواسان
لطفا امتیاز دهید

تماشای اشیایی که با تلفیقی از هنر و خلاقیت ساخته شده باشد، برایتان بسیار جالب خواهد بود. در این بخش به تماشای آثار هنری یک هنرمند ایران دوست می رویم.فردی که به خاطر علاقه اش به ایران، پیشنهاد سایر کشورها برای ارائه کارهای هنری خود را رد کرد. مقصد گردشگری ما غار موزه وزیری است.

 

درباره غار موزه وزیری

غار موزه وزیری یکی از منحصر به فرد ترین موزه های تهران، در مهر ماه سال ۱۳۸۴ و در زمینی به مساحت یک هکتار فعالیت خود را آغاز کرد. آنچه در این غار موزه دیده می شود، آثار دست هنرمند خوش ذوق و مجسمه ساز ایرانی، آقای ناصر هوشنگ وزیری است. بنای داخلی موزه در طی شش سال در دل کوه حفاری شده است. غار موزه وزیری شامل بخش های مختلفی می باشد که در ادامه به شرح هر یک از آنها می پردازیم.

مجسمه های غار موزه وزیری

 

مسیر دسترسی به غار موزه وزیری

غار موزه وزیری در یکی از زیباترین ییلاقات تهران دایر شده است. برای رفتن به این موزه می بایست مسیر خود را از انتهای اتوبان ارتش به سمت جاده لواسان ادامه دهید. به بلوار مرکزی لواسان بروید. نرسیده به انتهای بلوار، مسیری به سمت روستای کندعلیا و سفلی می رود. به سمت این روستا بروید. پس از طی مسافتی کوتاه، به دوراهی بوجان می رسید. مسیر سمت چپ در دو راهی را ادامه دهید. حال به غار موزه وزیری رسیده اید. ماشین را در جای مناسبی پارک و از باغ موزه وزیری دیدن کنید.
آدرس باغ موزه وزیری : تهران، لواسان، بلوار امام خمینی، جاده کندعلیا و سفلی، دوراهی بوجان، غار موزه وزیری

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

شماره تماس: ۲۶۵۵۶۶۰۴-۰۲۱
ساعت بازدید: روزهای عادی ۰۹:۰۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۹:۰۰، روزهای تعطیل و جمعه ها از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰

قیمت بلیط ورودی غار موزه وزیری : ۶٫۰۰۰ تومان

باغ موزه وزیری

 

بخش های مختلف غار موزه وزیری

فضای باز موزه: در همان بدو ورود به غار موزه وزیری، با مجسمه هایی از چوب، سنگ، فلز و استخوان روبرو می شوید. تعداد زیادی مجسمه با استفاده از وسایل بازیافتی همچون قوطی های نوشابه در این محوطه دیده می شود.

دیوار های غار موزه وزیری

فضای داخلی غار: این غار در دو طبقه زیرزمین و همکف کنده کاری شده است. در طبقه همکف که از ۸ راهرو تو در تو تشکیل شده، تعداد زیادی مجسمه قرار گرفته است. در ساخت بیشتر مجسمه های غار موزه وزیری از داستان های شاهنامه و داستان های اصیل ایرانی الهام گرفته شده است.

الهام از شاهنامه در باغ موزه وزیری

کارگاه مجسمه سازی: بخش زیر زمین غار موزه وزیری ، محل کار آقای وزیری است. در صورت هماهنگی می توانید از این بخش دیدن کنید و سوالات هنری خود را از ایشان بپرسید.

کارگاه آقای وزیری

صنایع دستی: در بخشی از فضای داخلی غار موزه وزیری، آثار هنری آقای وزیری و دخترشان راما وزیری دیده می شود. این آثار شامل مجسمه، ظروف سفالی و لعابی است. در صورت تمایل می توانید از این صنایع دستی خرید کنید.

گالری هنری: یک گالری برای نمایش آثار هنری در غار موزه وزیری وجود دارد. هنرمندان مختلف می توانند با هماهنگی قبلی، نمایشگاه خود را در این مکان برگزار کنند.

گالری باغ موزه وزیری

کلکسیون آفتابه و شطرنج: در قسمتی از فضای غار موزه وزیری ، کلکسیونی از آفتابه های قدیمی دیده می شود. با توجه به علاقه آقای وزیری به شطرنج، مجموعه ای از جعبه و مهره های شطرنج نیز در این کلکسیون قرار دارد.

کافی شاپ غار موزه وزیری: در فضای باز مجموعه، یک بوفه کوچک با انواع نوشیدنی، آماده پذیرایی از شماست. می توانید بر روی صندلی های باغ بنشینید و خود را به صرف نوشیدنی دعوت کنید.

سرای بسطامی: سرای بسطامی در موزه وزیری با ظرفیت ۹۰ نفر، محل برگزاری سمینار، همایش و گردهمایی هاست.

سرای بسطامی باغ موزه وزیری

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه