دریاچه ولشت ، نگینی فیروزه ای رنگ در طبیعت سبز کلاردشت

دریاچه ولشت
دریاچه ولشت ، نگینی فیروزه ای رنگ در طبیعت سبز کلاردشت
۴٫۶ (۹۲%) ۵ vote[s]

زمانی که دغدغه های طول هفته را به دوش کشیده اید، قدم گذاشتن در طبیعت می تواند تسکینی برای این خستگی ها باشد. پینورست در این بخش به معرفی دریاچه ولشت ، یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی مازندران ، می پردازد. مقصد ما دریاچه وَلَشت مرزن آباد است. اگر به دنبال مقصدی مناسب برای سفر به شمال کشور هستید، با ما همراه شوید.

 

دریاچه ولشت کجاست

دریاچه ولشت در مازندران و در شمال شرق کلاردشت قرار گرفته است. عمق دریاچه ولشت در بخش مرکزی آن به ۲۲ متر می رسد و در پهنه ای به وسعت ۱۵۰۰۰ متر قرار گرفته است. این دریاچه یکی از دریاچه های آب شیرین ایران است و از نزولات جوی و چشمه های جوشان سیراب می شود.

ولشت

 

مسیر دریاچه ولشت

برای رسیدن به دریاچه ولشت مازندران ، می بایست خود را از جاده چالوس به روستای مرزن آباد برسانید. این روستا در ۲۵ کیومتری جاده کرج-چالوس قرار دارد. پس از رسیدن به مرزن آباد، چند کیلومتری راه خود را ادامه دهید تا به تابلوی جاده ولشت برسید.

اجاره ویلا در شمال

این مسیر فرعی و آسفالته را به روستای کردی چال بروید. با عبور از جاده ای خاکی در امتداد این روستا به دریاچه ای میان تپه هایی سبز می رسید. از ماشین پیاده شوید و از تک تک لحظات در این طبیعت گردی لذت ببرید.

امکانات رفاهی

متاسفانه در کنار این دریاچه امکاناتی برای گردشگران در نظر گرفته نشده است. بنابراین قبل از راهی شدن به این دریاچه، کلیه امکانات مورد نیاز خود همچون آب و وعده غذایی کافی به همراه داشته باشید.

طبیعت دریاچه ولشت

تفریحات دریاچه

قایق سواری: برای رفتن به میان دریاچه ولشت می توانید سوار قایق های پدالی شوید. تماشای طبیعت زیبا از میان دریاچه فیروزه ای رنگ، آرامشی بی نظیر برایتان خواهد داشت.

قایق سواری در دریاچه ولشت

 

شنا: شنا کردن در دریاچه فقط به افرادی که به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال می کنند پیشنهاد می شود.

ماهیگیری: در صورتی که با تکنیک های ماهیگیری آشنا هستید، همراه داشتن قلاب ماهیگیری را فراموش نکنید. در کنار نسیم آرام دریاچه بنشینید و مشغول ماهیگیری شوید.

ماهیگیری در دریاچه ولشت

 

دریاچه ولشت ، نگینی فیروزه ای رنگ در طبیعت سبز کلاردشت
4.6 (92%) 5 vote[s]
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه