دره دارآباد ؛ کوهپیمایی و تنفسی دلپذیر در میان دره و کوه

دره دارآباد
دره دارآباد ؛ کوهپیمایی و تنفسی دلپذیر در میان دره و کوه
۴ (۸۰%) ۲ votes

یکی از بهترین تفریحات برای هرشخص می تواند طبیعت گردی باشد. با هم به یکی از جاذبه های طبیعی تهران می رویم. مقصد انتخابی ما دره دارآباد است. دره ای که در کنار کوه دارآباد تهران روزهای خود را با قدم کوهنوردان طبیعت دوست شروع کرده است.

 

دارآباد کجای تهران است؟

دره دارآباد در شمال شرقی تهران و در نزدیکی محله شمیران قرار گرفته است. جریان رودخانه داراباد تهران در دره دارآباد طبیعت زیبایی را به این منطقه هدیه داده است. در تابستان هوای کوه دارآباد بسیاری از مردم تهران را به تفریح در این نقطه از شهر می کشاند.
رودخانه دره دارآباد

چگونه به داراباد برویم

آدرس دارآباد : تهران، دارآباد، خیابان دارآباد ، خیابان محبی، کوه دره دارآباد
مسیر دره دارآباد با اتوبوس: با استفاده از خط راه آهن-تجریش اتوبوس های تندرو خود را به تجریش برسانید. پس از پیاده شدن در این ایستگاه سوار اتوبوس های تجریش-دارآباد شوید و در ایستگاه پله پیاده شوید.
مسیر رفتن به داراباد با مترو: در آخرین ایستگاه خط کهریزک-تجریش (ایستگاه تجریش) پیاده شوید. با استفاده از اتوبوس های تجریش-داراباد خود را به ایستگاه پله برسانید. با کمی پیاده روی به ابتدای مسیر دره دارآباد می رسید.
کوهپیمایی در دره دارآباد

 دیدنی های کوه و دره دارآباد

با ورود به مسیر اصلی دارآباد سه تابلو با سه انتخاب پیش روی شماست. اگر به کوهنوردی علاقه دارید، می توانید مسیر سمت راست را انتخاب کنید. در ابتدای این مسیر باید از شیب تندی بگذرید که گذر از آن شاید برای هر کسی آسان نباشد. پس از عبور از این شیب مسیر با شیب بسیار کمتری ادامه خواهد داشت.
در صورتی که مسیر سمت چپ را انتخاب کنید می توانید پیاده روی را در مسیر های پای کوب شروع کنید. در انتهای این مسیر دره دارآباد در انتظار شماست.
پیاده روی در دره دارآباد
تنها انتخابی که باقی می ماند مسیر مستقیم است. اگر با خانواده خود جهت گذراندن تفریح به این منطقه آمده اید، این مسیر می تواند بهترین انتخاب شما باشد. در این صورت با ادامه دادن مسیری کوتاه به دره دارآباد می رسید که بسیار تماشایی است. وجود چشمه ای در کنار دره  می تواند فرصت مناسبی برای آب تنی را برای شما فراهم کند.
آبشار دره دارآباد
پس از استراحتی در کنار چشمه دره دارآباد بهتر است مسیر دره دارآباد را ادامه دهید تا به آبشار دارآباد برسید. خاطرات زیبای سفر خود را با قاب عکسی در کنار آبشار ثبت کنید.

مسیر کوهنوردی کوه دارآباد

برای آشنایی با مسیر کوهنوردی کوه دارآباد می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید.

نقشه مسیر کوهنوردی دارآباد
دره دارآباد ؛ کوهپیمایی و تنفسی دلپذیر در میان دره و کوه
4 (80%) 2 votes
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه