تالاب عشق آباد ؛ نظاره پرواز پرندگان مهاجر بر فراز تالاب

تالاب عشق آباد
لطفا امتیاز دهید

حتما تا کنون سبکبالی پرندگان در حال پرواز را تماشا کرده اید. زیبایی این منظره وصف ناپذیر نگاه هر شخص را به این زیبایی ها گره می زند. با هم به تماشای پرواز پرندگان بر فراز تالاب عشق آباد می رویم. با پینتوریسم همراه شوید تا نظاره گر مطالب و تصاویری جذاب از این زیبایی ها باشید.

تالاب عشق آباد کجاست

تالاب عشق آباد در ۲۵ کیلومتری شهرستان ری و در روستای عشق آباد قرار گرفته است. می توان گفت این تالاب در بین ساکنین تهران ناشناخته است. اما پرندگان مهاجر این تالاب را سال هاست که می شناسند. این تالاب فرصتی را برای علاقه مندان به تماشای پرواز پرندگان فراهم آورده است.
سفر به تالاب عشق آباد را که شروع می کنی به نکته ای مهم بر می خوری. خشکی درختان چنار اطراف جاده که گواهی از بی مهری آسمان و شاید انسان باشد. کارگاههای پرورش شتر زیادی نیز بین مسیر به چشم دیده می شود که یکی از مشاغل ساکنین اطراف این روستا می باشد.
آدرس تالاب عشق آباد : استان تهران، شهرستان ری، روستای عشق آباد، تالاب عشق آباد
پرندگان مهاجر در تالاب عشق آباد

بی لطفی به تالاب عشق شهر ری

پس از عبور از مسیری خاکی به تالاب زیبای عشق آباد می رسیم. با هماهنگی دهیار به نزدیکی تالاب می رویم. اتاق هایی نیمه کاره را می بینیم که زمانی برای استراحت بازدیدکنندگان از تالاب عشق آباد در حال ساخت بود. با توقف در ساخت این اتاق ها می توان کم توجهی مسئولان به این نقطه زیبا از استان تهران را مشاهده کرد. شاید در صورت تقویت زیرساخت های گردشگری در این مکان گردشگری که از جاذبه های طبیعی تهران است بتوان کمک شایانی به درآمد زایی جوانان روستا کرد.
پرنده گنجشک سان در تالاب عشق آباد

گونه های مختلف پرندگان در تالاب

تاکنون ۱۵۱ گونه مختلف از پرندگان در تالاب عشق آباد شناسایی شده است. تعداد زیادی از این پرندگان شامل گنجشک سانان می شود. از دیگر گونه های آن می توان به پرندگان شکاری، مرغابی و آبچلیک ها اشاره کرد.

پرورش ماهی در تالاب

راه اندازی حوضچه های پرورش ماهی در تالاب عشق آباد در کنار درآمدزایی، میزبانی برای پرندگان بومی و مهاجر شده است. پرندگانی که در مسیر سفر خود در تالاب توقفی برای استراحت در میان نیزارها و خوردن غذا خواهند داشت.
حوضچه های پرورش ماهی در تالاب عشق آباد
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه