آموزش بستن چادر مسافرتی ، جمع کردن چادر خیلی هم سخت نیست

12 ماه پیش
بستن چادر مسافرتی

چادر زدن در طبیعت کار لذت‌بخشی است. برای هر منظوری یک چادر مسافرتی خوب وجود دارد. می توانید با توجه به نیازی که دارید، یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنید. اما آیا نصب آن را بلدید؟ با روش بستن چادر مسافرتی آشنا هستید؟ اگر باز و بسته کردن چادر مسافرتی را یاد نگیرید، باید قید ماندن در طبیعت و لذت بردن از آن را بزنید.

اول بهتر است با انواع چادرها از نظر ساختار آشنا شوید. هر یک از آنها به روش خاصی نصب و جمع می‌شوند. باید اسکلت آنها را بشناسید، سپس باز و بسته کردن چادرهای مسافرتی آسان می‌گردد. چادر مسافرتی اتوماتیک، فنری، عصایی و میله‌ای، اصلی‌ترین نوع چادرها از نظر سازه هستند.

چادر عصایی چند میله به هم پیوسته دارد، درست شبیه به عصای نابینایان. تمام میله‌های چادرهای اتوماتیک از قبل به هم وصل شده‌اند. چادرهای فنری هم انعطاف‌پذیر و قابل تا شدن هستند.

روش بستن چادر مسافرتی فنری

بستن چادر مسافرتی فنری

باز کردن و بستن چادر مسافرتی فنری کار سختی نیست. کیسه را باز کنید و چادر را روی زمین بگذارید. چادر فنری را بالا کشیده و به جلو هل دهید. به همین راحتی ساختار چادر مشخص می‌شود.

 چادر را بلند کنید و پارچه‌اش را به سمت بیرون هل بدهید. گوشه‌هایش را مرتب کنید تا خوب روی زمین قرار بگیرد. تمام شد، چادر شما آماده است.

نحوه‌ی بستن چادر مسافرتی فنری آسان است. اما به کمی مهارت و خلاقیت نیاز دارد. ابتدا پارچه را به داخل هل داده و شکل چادر را به حالت اولیه برگردانید. اکنون چادر را روی زمین قرار دهید. قسمت نکته‌دار بستن چادر مسافرتی همینجاست.

چادر را از بالا گرفته و به سمت پایین خم کنید. حالا چادر را از دو طرف به سمت داخل جمع کنید. خیلی راحت ظاهر دایره‌ای چادر که قبل از باز کردن دیده بودید، دوباره شکل می‌گیرد. روش بستن چادر مسافرتی فنری به همین راحتی است.

بستن چادر مسافرتی عصایی و نصبش قلق دارد

بستن چادر مسافرتی عصایی

وقتی که جای مناسبی پیدا کردید، پارچه چادر را روی زمین پهن کنید. میله های چادر مسافرتی عصایی به هم متصل هستند و راحت در هم چفت می‌شوند. تمام میله‌ها را صاف کنید و روی زمین بگذارید.

در هر گوشه چادر، یک حفره برای وصل کردن میله‌ها وجود دارد. میله‌ها را به صورت قطری به سوراخ‌ها متصل کنید. به این ترتیب ساختار چادر شکل می‌گیرد.

روی پارچه چفت های زیادی قرار گرفته‌اند. چفت‌ها را به میله‌ها متصل کرده و پارچه چادر را بالا بیاورید. یک نخ وسط چادر را نیز به محل تلاقی میله‌ها گیر بدهید. پایه‌های چادر را محکم کنید.

حالا نوبت به انداختن سایه‌بان چادر است. سایه‌بان نیز مانند پارچه چادر، میله دارد. میله‌ها را مانند قبل به پارچه متصل کنید و در زمین بکوبید. تمام شد، عملیات نصب چادر عصایی به اتمام رسید. یک چیز را فراموش نکنید. چادر و سایه‌بان باید با طناب و میخ در زمین محکم شوند.

روش بستن چادر عصایی سخت نیست. اول میخ‌ها را از زمین در بیاورید تا طناب‌ها آزاد شوند. حالا نوبت به درآوردن میله‌های سایه‌بان و برداشتن آن است. طنابی که با آن دو میله را به هم وصل کردید را باز کنید. سپس چفت‌ها را آزاد نمایید. حالا می‌توانید میله‌ها را از حفره‌ها دربیاورید. میله‌ها را با احتیاط خم کنید. تا کردن چادر نیز قلق خاصی ندارد. با کمی تمرین می‌توانید آن را جمع و جور کنید.

چادر مسافرتی اتوماتیک را اینگونه باز و بسته کنید

بستن چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک، راحت‌تر از چیزی که فکر می‌کنید باز و بسته می شود. حتما دلیلی داشته که اسمش را اتوماتیک گذاشته‌اند.

میله‌های چادر اتوماتیک از قبل به هم متصل شده‌اند. چادر را از کیسه خارج کرده و روی زمین بگذارید. چهار گوشه چادر در مرکز آن قرار گرفته‌اند. چادر را از همه طرف باز کنید مرکز که میله‌ها به آن وصل شده‌اند را بگیرید و سریع بالا بکشید.

نوک چادر را به پایین هل دهید تا شکل گنبدی به خود بگیرد. یک زائده نیز وجود دارد که باید به پایین هل داده شود. پایه‌ها را در زمین محکم کنید. اکنون چادر اتوماتیک شما قابل استفاده است.

بستن چادر مسافرتی اتوماتیک هم مانند نصبش راحت است. نوک چادر را بگیرید و میله‌ها را به سمت داخل هل دهید. چهار گوشه چادر را به سمت داخل تا بزنید تا چادر شکل اولیه‌اش را پیدا کند. ستون وسط چادر را با دست نگه داشته و پارچه را به سمت داخل تا بزنید. به این ترتیب چادر اتوماتیک شما جمع می‌شود.

راه‌اندازی و بستن چادر مسافرتی میله‌ای

بستن چادر میله ای

همه چادرهای میله‌ای اجزای مشترکی دارند. برای نصب آنها به میله‌های کوتاه و بلند، دوراهی و چندراهی و پارچه نیاز دارید.

اول باید میله‌ها را به صورت مستطیلی روی زمین بچینید. فضای خالی مستطیل باید به وسیله میله‌های موازی پر شود. میله‌ها با دوراهی و چندراهی به هم وصل می‌شوند.

حالا باید میله‌های مناسب را به چادر وصل کنید. پارچه را همراه با میله‌ها همزمان بالا بکشید تا چادر شکل اولیه‌اش را بگیرد. سپس چادر را مرتب کرده و با میخ و طناب آن را به زمین محکم کنید.

اگر چادرتان سایه‌بان دارد، باید آن را هم به زمین گیر بدهید. بستن چادر مسافرتی میله‌ای کاری ندارد و باید دقیقا عکس مراحل نصب را انجام دهید. اول سایه‌بان را جمع کنید. سپس میخ‌های چادر را از زمین در بیاورید.

با کمک چند نفر، میله وسط را درآورده و چادر را پایین بکشید. میله‌های دیگر را یکی یکی باز کنید تا پارچه به راحتی دربیاید. میله‌های کف را نیز جمع کنید و پارچه را تا نمایید. با کمی تمرین، خیلی زود باز و بسته کردن چادر میله‌ای را یاد می‌گیرید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه