بهترین باغ وحش های ایران – ۵ جا برای دیدن جگوار و شیر آفریقایی

6 ماه پیش
باغ وحش های ایران

باغ وحش جایی است که هم می‌شود در آن تفریح کرد، هم حیوانات را دید و از طبیعت لذت برد. در ایران حالا باغ وحش‌های زیادی تاسیس کرده‌اند. می‌خواهیم باغ وحش‌ های ایران را به شما معرفی کنیم.


باغ وحش صفادشت – تماشای حیوانات کمیاب

باغ وحش صفادشت

اگر می‌خواهید حیواناتی را ببینید که در باغ وحش‌های دیگر پیدا نمی‌شوند، به باغ وحش صفادشت در ملارد بروید. صفادشت از بهترین باغ وحش‌ های ایران است.

باغ وحش صفادشت رستوران و کافی شاپ هم دارد.

مسیر و آدرس باغ وحش صفادشت

فاصله تهران تا باغ وحش صفادشت ۶۰ کیلومتر است و حدودا یک ساعت در راه هستید. فاصله کرج تا باغ وحش صفادشت هم ۳۰ کیلومتر است که می‌شود در ۴۵ دقیقه آن را طی کرد.

از بزرگراه فتح وارد جاده شهریار بشوید. از آنجا در بلوار امام خمینی مسیرتان را ادامه بدهید تا به بزرگراه بویین زهرا شهریار برسید.

به میدان که رسیدید، دست چپ بپیچید  و وارد بلوار فولادسازان شوید. خیابان هشتم شرقی را که رد کردید، دوربرگردان را دور بزنید. بعد از آن باغ وحش صفادشت را پیدا می‌کنید و می‌توانید یکی از بهترین باغ وحش های ایران را ببینید.

حیوانات باغ وحش صفادشت

باغ وحش صفادشت کرج

اینجا از بهترین باغ وحش های ایران است. در صفادشت نهصد حیوان از صد گونه مختلف نگه می‌دارند. حیوانات از همه دسته‌ای هستند، از جمله گوشتخواران، گیاهخواران، پرندگان و آبزیان.

شاید فکر کنید می‌شود این حیوانات را در باغ وحش‌های دیگر هم دید. اما باغ وحش صفادشت گونه‌های کمیاب و منحصر به فردی دارد.

شیر آفریقایی، ببر بنگال، مار آناکوندا، مار پیتون و زرافه آفریقایی را نمی‌شود هر جایی پیدا کرد. این حیوانات هم خیلی زیبا هستند، هم از نزدیک دیدنشان هیجان‌انگیز است.

اینجا اول ۵ هکتار بوده و قرار است وسعتش به ۱۰ هکتار برسد. علیرضا شرفی مدیر باغ وحش صفادشت، علاقه زیادی به آوردن حیوانات خاص دارد و می‌خواهد اینجا را به یکی از بهترین باغ وحش های ایران تبدیل کند.

اوایل سال بود که اعلام شد قرار است یک جگوار آفریقایی برای باغ وحش صفادشت بیاورند. برای این کار ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حالا جگوار و زرافه‌های آفریقایی را می‌شود از نزدیک دید. مسئولان هم خیلی خوب به حیوانات می‌رسند. اینجا دریاچه برای ماهیگیری هم دارد.

اطلاعات بازدید از باغ وحش صفادشت

می‌شود هر روز و جمعه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا غروب آفتاب حیوانات را دید.

شماره تماس باغ وحش صفادشت۰۹۱۲۶۴۴۴۴۶۰

قیمت بلیط باغ وحش صفادشت۱۵ هزار تومان برای هر نفر.

باغ وحش ارم – بزرگترین باغ وحش ایران

باغ وحش ارم

ارم را خیلی‌ها از بهترین باغ وحش های ایران می‌دانند. البته اینجا بزرگترین باغ وحش ایران است، اما برای بهترین بودن باید بیشتر بررسی‌اش کنیم.

آدرس باغ وحش ارم

اینجا هم از بزرگراه حکیم راه دارد، هم می‌شود از بزرگراه شیخ فضل الله به باغ وحش رفت.

وارد بزرگراه حکیم غرب بشوید و آنقدر ادامه بدهید تا به خروجی بزرگراه شهید باکری – جنوب برسید. در ادامه خروجی پارک ارم و باغ وحش را می‌بینید.

مسیر باغ وحش ارم از بزرگراه شیخ فضل الله هم راحت است. خروجی بزرگراه شهید باکری را که دیدید، وارد شده و بعد تابلوی پارک ارم از بهترین باغ وحش های ایران را خواهید دید.

مسیر باغ وحش ارم با مترونزدیک‌ترین ایستگاه مترو به اینجا ارم سبز است. باید به خط ۵ مترو بروید و در این ایستگاه پیاده شوید. از اینجا هم ماشین‌ها شما را به باغ وحش می‌برند.

گونه‌های حیوانات باغ وحش ارم

باغ وحش ارم تهران

اینجا می‌شود ۸۰۰ حیوان زیبا از ۱۱۱ گونه جانوری را دید. بیشتر حیوانات باغ وحش ارم، بومی ‌ایران هستند و بقیه هم از آفریقا آورده شده‌اند. ارم از زیباترین باغ وحش های ایران است.

میمون‌های باغ وحش خیلی بازیگوش و سرحال هستند. پلنگ ایرانی و ببر سیبری هم زیبا هستند و خیلی ابهت دارند.

مرداد سال ۱۳۹۸ بود که هیرمان و ایلدا دو شیر ایرانی، برای اولین بار کنار هم قرار گرفتند.

این دو شیر زیبا اوایل امسال به ایران آورده شده و حالا دیگر با هم زندگی می‌کنند. البته فعلا قرار نیست آنها تکثیر شوند.

بازدید از باغ وحش ارم

هر روز از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۹ می‌شود حیوانات باغ وحش را دید. البته ساعت بازدید باغ وحش ارم در پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها به ۱۰ تا ۱۹ تغییر می‌کند.

حالا که نیمه دوم سال فرار رسیده، تا ساعت ۱۷ می‌توان به تماشای حیوانات اینجا رفت. ارم پارکینگ بزرگی هم برای ماشین‌های شخصی دارد.

در باغ وحش که قدم بزنید، بوفه و اغذیه فروشی زیاد می‌بینید. در کل برای اینجا امکانات لازم را فراهم کرده‌اند و برای همین در لیست بهترین باغ وحش های ایران قرارش داده‌ایم.

قیمت بلیط باغ وحش ارمنفری ۱۲ هزار تومان

شماره تلفن باغ وحش ارم۰۲۱۴۴۱۱۳۹۸۱

مقایسه باغ وحش ارم و صفادشت – کدامیک بهتر هستند؟

هر دو جا زیبایی‌های خودشان را دارند و از بهترین باغ وحش های ایران هستند. اما این طور که پیش می‌رود، باغ وحش صفادشت به زودی بزرگترین باغ وحش ایران می‌شود.

در صفادشت حیوانات کمیاب هم هستند و رسیدگی بهتر است. چون باغ وحش خصوصی است، در کل امکانات بهتری اینجا پیدا می‌کنید.

باغ وحش ارم هم زیبا و هیجان انگیز است. ارم جای قدیمی‌تری است و می‌شود در آن خاطرات روزهای گذشته را زنده کرد.

باغ وحش مشهد

باغ وحش مشهد

اینجا یکی از بزرگترین باغ وحش‌ های ایران است که در این سالها خیلی خبرساز و جنجالی بوده.

باغ وحش مشهد چهار هکتار وسعت دارد و انواع گونه‌های جانوری در آن نگهداری می‌شوند. در باغ وحش می‌توانید ۸۰۰ حیوان را از نزدیک ببینید.

البته حیوانات اینجا بیشتر از گربه‌سانان هستند و آبزیان در باغ وحش دیده نمی‌شوند.

باغ وحش مشهد خیلی خوب طراحی نشده و شرایط نگهداری از حیوانات در آن مناسب نیست. اینجا بوی نامطبوعی هم دارد و از این نظرها واقعا رسیدگی نمی‌شود.

ماجراهای جنجالی باغ وحش مشهد

اینجا اتفاق‌های تلخی افتاده. سال گذشته بود که خبر دادند هشت ببر بنگال اینجا گم شده است. بعد هم تعدادی پوست و جمجمه حیوانات در باغ وحش پیدا شد.

خرداد امسال هم خبر بد دیگری از باغ وحش شنیده شد. ۷ توله ببر در باغ وحش مشهد بر اثر بی توجهی و عفونت تنفسی جان باختند.

بعد از این ماجراها بود که اعلام کردند اینجا مجوز ندارد و باید پلمپ شود. حالا هنوز هم درگیری بر سر این داستان‌ها ادامه دارد.

می‌گویند باید یک دامپزشک معتمد پیدا شود تا بتوان باغ وحش را به خوبی اداره کرد. قرار است تکلیف اینجا را تا آخر پاییز ۱۳۹۸ مشخص کنند. اینجا زمانی از بهترین باغ وحش های ایران بوده و حالا حال و روز خوشی ندارد.

اطلاعات بازدید باغ وحش مشهد

ساعت کار: اینجا هر روز از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ باز است.

آدرس باغ وحش مشهد: بلوار وکیل آباد، ضلع جنوب غربی پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد مشهد.

شمار تماس باغ وحش۰۵۱۳۵۰۱۴۴۳۳

قیمت بلیطنفری ۱۰ هزار تومان.

باغ وحش قزوین – دهکده حیوانات

باغ وحش باراجین قزوین

اینجا مکانی است که می‌شود حیوانات را خوشحال و راحت دید. باغ وحش قزوین جزء منحصر به فردترین باغ وحش‌ های ایران است.

به قزوین که بروید، نام باراجین را حتما می‌شنوید. دشتی بکر و سرسبز که پر از آلاچیق است و می‌شود از سکوت و زیبایی آن آرامش گرفت.

در همان حوالی، دهکده طبیعت قزوین را می‌شود پیدا کرد. جایی که حیوانات اهلی و وحشی بدون مشکل کنار هم زندگی می‌کنند.

اینجا اول فقط جانورانی مثل گاو و میش و پرندگان زینتی و آبزیبان وجود داشتند. اما بعدها حیوانات وحشی مثل پلنگ و شیر و خرس هم به باغ وحش قزوین اضافه شدند.

باغ وحش باراجین قزوین، پر از زیستگاه‌های مناسب برای حیوانات است. در واقع حیوانات در طبیعت حفاظت شده زندگی می‌کنند. برای همین هم آن را در لیست بهترین باغ وحش های ایران آورده‌ایم.

امکانات باغ وحش باراجین قزوین

باغ وحش قزوین پر از امکانات است و می‌توان چند ساعتی را خیلی خوب در اینجا گذراند. اینجا از زیباترین باغ وحش های ایران است.

کلبه‌های روستایی برای عکاسی در نظر گرفته شده‌اند.

می‌توانید برای حیوانات خوراکی مخصوص بخرید و به آنها غذا بخرید.

یک آمفی‌تئاتر هم برای دهکده در نظر گرفته‌اند که طرحش شبیه به عصر حجر است.

پارک باراجین هم نزدیک باغ وحش است. در پارک جا برای نشستن و چادر زدن در نظر گرفته شده. کافه و رستوران هم در باراجین پیدا می‌کنید، آن هم با غذاها و نوشیدنی‌های باکیفیت.

اطلاعات بازدید از باغ وحش باراجین

ساعت کار باغ وحشهر روز از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۹ شب. البته در پاییز و زمستان شاید این ساعت تغییر کند. بهتر است قبل از رفتن با مجموعه تماس بگیرید.

شماره تماس۰۲۸۳۳۵۹۰۴۷۱

آدرس باغ وحش باراجین قزوینانتهای بلوار نخبگان، جاده باراجین، بعد از دانشگاه آزاد قزوین، منطقه باراجین.

قیمت بلیط باغ وحش قزوینهر نفر ۵ هزار تومان.

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران

اینا یک باغ وحش متفاوت است که فقط پرنده در آن پیدا می‌شود.

باغ پرندگان تهران پر از حیوانات جالب و بامزه و از زیباترین باغ وحش های ایران است. اینجا یک مسیر بازدید در نظر گرفته شده و راهنماها به شما آن را نشان می‌دهند.

باغ پرندگان تهران ۱۷ هکتار وسعت دارد و بزرگترین در دنیا است. اینجا صدها گونه پرنده نگه می‌دارند.

در باغ پرندگان تهران یک جای ویژه برای پرنده‌های گرمسیری در نظر گرفته‌اند. واردش که می‌شوید، چشم‌هایتان از زیبایی خیره می‌شود.

انواع پرنده‌های زیبا و مرغابی‌های رنگارنگ، در یک محیط بزرگ و مناسب نگهداری می‌شوند. چند وقت پیش بود که کمیاب‌ترین درنای دنیا اینجا تخم‌گذاری کرد. باغ پرندگان از بهترین باغ وحش های ایران است.

طاووس‌ها هم در یک محیط باز و سرسبز نگهداری می‌شوند. بقیه پرنده‌ها هم شرایط متوسطی دارند. البته قفس‌هایشان نیاز به رسیدگی بیشتر دارد.

امکانات باغ پرندگان تهران

اینجا کافی‌شاپ و رستوران دارد. سرویس بهداشتی هم به تعداد کافی در نظر گرفته‌اند. آلاچیق و نیمکت هم برای استراحت نصب شده.

باغ پرندگان تهران طوری ساخته شده که معلولان هم بتوانند از آن دیدن کنند. البته باید در این زمینه بهتر عمل می‌شد، چون بعضی از شیب‌ها استاندارد نیستند.

در آخر ون‌هایی برای جابه‌جایی مردم در نظر گرفته شده. کنار خروجی یک فروشگاه صنایع دستی هم هست که تخم شترمرغ رنگ شده می‌فروشد، البته با قیمتی گران.

بازدید از باغ پرندگان تهران

می‌توانید هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷:۳۰ پرندگان باغ را ببینید.

آدرس باغ پرندگان تهران: برای دیدن اینجا باید به خیابان کوهستان بروید. از چند راه می‌شود به باغ پرندگان رفت:

وارد اتوبان شهید زین الدین بشوید. مسیر را ادامه بدهید تا تابلوی باغ پرندگان را ببینید. در ادامه هم تابلوهای راهنما کمکتان می‌کنند.

– در اتوبان بابایی شرق بعد از رد کردن خروجی خیابان هنگام، وارد خروجی اتوبان باقری جنوب شوید و خیابان کوهستان را پیدا کنید. بعد یکی از بهترین باغ وحش های ایران را پیدا می‌کنید.

– اگر از بزرگراه رسالت می‌آیید، از خیابان هنگام به سمت چهارراه استقلال بروید. خیابان کوهستان در شرق چهارراه است.

شماره تلفن باغ پرندگان تهران۰۲۱۷۷۰۷۵۲۱۴

قیمت بلیط باغ پرندگانهر نفر ۸ هزار تومان.

3
برچسب ها :

دیدگاه شما

3 دیدگاه

 • مهلا
  4 ماه پیش

  باغ پرندگان عالیه و به شدت پیشنهاد میکنم.

 • الهه
  4 ماه پیش

  چخوب که تو باغ وحش صفادشت گونه های نادر حیوانات را میشه از نزدیک دید.

 • mohamad
  4 ماه پیش

  وا من نمیفهمم این ماجراهایی که تو باغ وحش مشهد رخ داده!!!!!!!!!!!!! یعنی باغ وحش به این بزرگی نباید یه دامپزشک درست حسابی و دلسوز داشته باشه؟ مرگ اینهمه حیوون عجیب نیست؟؟!