بازار تجریش ؛ با خرید از بازار تاریخی شمال تهران ، سبدتان را پر کنید

بازار تجریش تهران
بازار تجریش ؛ با خرید از بازار تاریخی شمال تهران ، سبدتان را پر کنید
۴٫۵ (۹۰%) ۴ vote[s]

همه ما با شنیدن نام بازار به یاد شلوغی‌های هیجان‌انگیز می‌افتیم. در ادامه سری به یکی از مراکز خرید تهران خواهیم زد. در مورد بازار تجریش و راسته‌ها و مغازه‌های قدیمی‌اش چه می‌دانید؟


بازار تجریش کجاست؟

بازار تجریش در محله تجریش تهران قرار دارد و تاکنون یک روز خلوت را به خود ندیده است. اگر لیست خریدتان آماده است، پس با سر زدن به این بازار و پاساژهای اطرافش دست خالی به خانه نخواهید رفت.

خرید در بازار تجریش

تاریخچه 

بر اساس گفته‌های ساکنین محله، این بازار قدمتی بین ۷۰ تا ۱۵۰ سال دارد. در اوایل تنها مردم محلی ساکن این منطقه بوده‌اند. با گذشت زمان کارگرانی که جهت انجام امور باغداری به این مکان می‌آمدند، به صورت دائمی ساکن این محله شدند. همزمان با گسترش جمعیت، برخی با راه‌اندازی غرفه‌هایی در محله و فروش میوه و مشاغلی همچون ساخت نعل و داس رونقی به بازار بخشیدند. در ادامه کسب و کارهایی مانند عطاری، فروش لبنیات و … هم اضافه شدند.

قدیمی‌های این محله می‌گویند غرفه‌ها درگذشته سرباز بوده‌اند. به همین دلیل زمستان‌ها بازار تعطیل می‌شد. اما با تلاش صاحبان غرفه‌ها ساخت سقف چوبی و بعد‌ها سقف فلزی برای آن آغاز شد و به مرور زمان بازار کنونی شکل گرفت.

خرید در بازار تجریش

ساعت و روزهای کاری بازار تجریش

بازار تجریش در ایام عید: همه روزه و شب های عید به غیر از ایام سوگواری این بازار پذیرای شما خواهد بود (بازار جمعه باز است).

ساعت کاری بازار در روز های عادی: این بازار در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ مشغول فعالیت است.
ساعت کاری در جمعه ها: ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر.

بازار تجریش در عید

آدرس و روش های دسترسی به بازار تجریش

آدرس: تهران، تجریش، بازار تجریش

دسترسی به بازار تجریش با مترو: با پیاده شدن در ایستگاه پایانی خط ۱ (کهریزک-تجریش) به سمت خروجی جنوبی این ایستگاه بروید. سپس با کمی پیاده‌روی به سمت غرب در خیابان شهرداری به ورودی بازار تجریش خواهید رسید.
دسترسی با اتوبوس تندرو: با استفاده از اتوبوس‌های خط ۷ (راه آهن-تجریش) ، در ایستگاه تجریش پیاده شده و خود را به بازار برسانید.
دسترسی با خودرو شخصی: به علت کمبود فضای پارک در اطراف بازار تجریش ، پیشنهاد می‌شود از وسایل نقلیه عمومی استفاده شود. در غیر این صورت از هریک از مسیرهای خیابان ولیعصر، زعفرانیه، نیاوران و شریعتی می‌توانید استفاده کنید.

خرید صیفی جات در بازار تجریش

بازار تجریش و امامزاده صالح

در ایام مختلف سال مردم زیادی پس از خرید در بازار تاریخی تجریش راهی امامزاده صالح می‌شوند. اگر غیر از خرید دلتان زیارت هم می‌خواهد، حتماً به امامزاده صالح سر بزنید.

بازار تجریش و امامزاده صالح

در بازار تجریش چه چیز می‌توان خرید؟

اگر قصد خرید نیازهای روزانه را دارید، با خیال راحت ساک خریدتان را بردارید و راهی این بازار شوید. راسته‌های مختلفی در این بازار به فروش صنایع دستی، میوه و تره‌بار، ادویه، ترشی، وسایل تزئینی و دست‌ساز می‌پردازند.

خرید از بازار تجریش لذت خاصی دارد. انگار با خرید محصولات و میوه‌های تازه‌، انرژی خاص محیط رنگارنگ بازار تجریش هم به شما هم منتقل می‌شود.

خرید کالای دست ساز از بازار تجریش

 

بازار تجریش ؛ با خرید از بازار تاریخی شمال تهران ، سبدتان را پر کنید
4.5 (90%) 4 vote[s]
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه