بازار تجریش ؛ سبدی پر با خرید از بازاری تاریخی در شمال تهران

بازار تجریش تهران
لطفا امتیاز دهید

همه ما با شنیدن نام بازار به یاد شلوغی های هیجان انگیز و عبور از راستاهایی با مغازه های قدیمی می افتیم. در این گشت و گذار سری به یکی از مراکز خرید تهران خواهیم زد. با پینتوریسم در سفر به بازار تجریش همراه باشید.

بازار تجریش کجاست؟

بازار تجریش در محله تجریش تهران قرار دارد و تاکنون یک روز خلوت را به خود ندیده است. اگر لیستی از خرید را برای خود تهیه کرده اید، بی شک با سر زدن به بازار و پاساژهای اطراف آن دست خالی به خانه نخواهید رفت.

خرید در بازار تجریش

تاریخچه 

بر اساس گفته های ساکنین محله، این بازار قدمتی بین ۷۰ تا ۱۵۰ سال دارد. در اوایل تنها مردم محلی ساکن این منطقه بوده اند. با گذشت زمان کارگرانی که جهت انجام امور باغداری به این مکان می آمدند، به صورت دائمی ساکن این محله شدند. همزمان با گسترش جمعیت، برخی با راه اندازی غرفه هایی در محله و فروش میوه و مشاغلی همچون ساخت نعل و داس رونقی به بازار بخشیدند. در ادامه کسب و کارهایی مانند عطاری، فروش لبنیات و … به آن اضافه شد.

قدیمیان این محله از سرباز بودن غرفه ها در قدیم می گویند. به همین دلیل زمستان ها بازار تعطیل می شد. اما با تلاش صاحبان غرفه ها ساخت سقف چوبی و بعد ها سقف فلزی برای آن آغاز شد و به مرور زمان بازار کنونی شکل گرفت.

خرید در بازار تجریش

ساعت و روزهای کاری بازار تجریش

بازار تجریش در ایام عید: همه روزه و شب های عید به غیر از ایام سوگواری این بازار پذیرای شما خواهد بود (بازار جمعه باز است).

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

ساعت کاری بازار در روز های عادی: این بازار در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ مشغول فعالیت می باشد.
ساعت کاری در جمعه ها: ۱۰ صبح تا ۲ بعد اظهر.

بازار تجریش در عید

آدرس و روش های دسترسی به بازار تجریش

آدرس: تهران، تجریش، بازار تجریش

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

دسترسی به بازار تجریش با مترو: با پیاده شدن در ایستگاه پایانی خط ۱ (کهریزک-تجریش) به سمت خروجی جنوبی این ایستگاه بروید. سپس با کمی پیاده روی به سمت غرب در خیابان شهرداری به ورودی بازار تجریش خواهید رسید.
دسترسی با اتوبوس تندرو: با استفاده از اتوبوسهای خط ۷ (راه آهن-تجریش) ، در ایستگاه تجریش پیاده شده و خود را به بازار برسانید.
دسترسی با خودرو شخصی: به علت کمبود فضای پارک در اطراف بازار تجریش پیشنهاد می شود از وسائل نقلیه عمومی استفاده شود. در غیر این صورت از هریک از مسیرهای خیابات ولیعصر، زعفرانیه، نیاوران و شریعتی می توانید استفاده کنید.

خرید صیفی جات در بازار تجریش

 

بازار تجریش و امامزاده صالح

در ایام مختلف سال مردم زیادی پس از خرید در بازار تاریخی تجریش راهی امامزاده صالح می شوند و زیارتی در کنار خرید خود انجام می دهند.

بازار تجریش و امامزاده صالح

 

در بازار تجریش چه چیز می توان خرید؟

اگر قصد خرید موارد متعددی از نیازهای روزانه دارید، با خیال راحت ساک خود را بردارید و راهی این بازار شوید. راستاهای مختلفی در این بازار به خرید صنایع دستی، میوه و تره بار، ادویه، ترشی، وسایل تزئینی و دست ساز می پردازند. با خرید میوه های رنگارنگ در سرتاسر بازار حال و هوای زیبا را به خود هدیه خواهید داد.

خرید کالای دست ساز از بازار تجریش

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه