چهار فعالیت جنبی برای افزایش درآمد میزبان‌ها

اگر میزبان هستید و اقامتگاه دارید، این مقاله را از دست ندهید. چون در ادامه می‌خواهیم چند راه جدید برای رونق کسب و کارتان پیشنهاد ‌کنیم.

آیا فقط در و دیوار و وسایل اتاق و سوییت و ویلایتان را می‌خواهید اجاره بدهید یا نه دنبال یک چیز اضافه‌تر هستید. البته شاید اکثر مهمان‌هایتان هم به همین راضی باشند. هیچ عیبی هم ندارد. ولی اگر واقعاً میزبانی را دوست داشته باشید، روش‌هایی وجود دارد که با این که وقت زیادی از شما نمی‌گیرند. روش‌هایی که کسب‌وکارتان را کامل‌تر می‌کنند.

کسب درآمد از میزبانی واحد مبله

ثبت آپارتمان مبله در پینورست


۴- تور راه بندازید

میزبان می‌تواند تور راه بیندازد

بعضی وقت‌ها شما میزبان توریست‌هایی می‌شوید که در قالب گروه‌های مجردی سفر می‌کنند. این‌طور مهمان‌ها بدشان نمی‌آید که اقلاً به اندازه‌ی یک تور چند ساعته از راهنمای محلی استفاده کنند. خارجی‌ها، علاقه‌مندان به هنر و معماری، طرفداران ماهیگیری، علاقه‌مندان به حیات وحش و عشاق نجوم از تورهای خوبِ هدفمند استقبال می‌کنند.

اطراف اقامتگاه‌تان جای مهمی می‌شناسید که از نظر دسترسی یا پیدا کردن مسیر، نیاز به راهنما داشته باشد؟ جایی هست که ورود به آن‌جا خرید بلیط یا مجوز و هماهنگی لازم داشته باشد؟ جای بکری می‌شناسید که غیر از محلی‌ها کسی ازش خبر نداشته باشد؟ همه‌ی این‌ها ایده‌های خوبی برای برنامه‌ریزی تور برای مهمانانِ اقامتگاه شماست.


۳-موتورسیکلت و دوچرخه اجاره بدهید

میزبان می‌تواند به مهمان‌هایش موتورسیکلت و دوچرخه اجاره بدهد

اگر اقامتگاه‌تان در روستا و حاشیه‌ی شهر است، اجاره‌ی موتورسیلکلت، دوچرخه و دوچرخه‌ی برقی راه کم‌دردسری برای کسب درآمد بیشتر است. بعضی مهمان‌ها ممکن است از جهت تفریح هوس کنند که با موتور و دوچرخه دوری بزنند. بعضی‌ها هم شاید نخواهند همیشه با وسیله‌ی شخصی جابه‌جا شوند. اصلاً شاید مسیر زیبایی را به مهمان‌هایتان پیشنهاد کنید که راه ماشین‌رو نداشته باشد که برای این‌جور اقامتگاه‌ها پیشنهاد موتورسیکلت و دوچرخه دیگر نورعلی‌نور است.


۲-پذیرایی کنید (صبحانه و ناهار و شام)

میزبان می‌تواند از مهمان‌هایش پذیرایی کند (صبحانه و ناهار و شام)

کی از غذای محلی بدش می‌آید؟ توریست‌ها غذای محلی دوست دارند ولی فراموش نکنید که این علاقه فقط برای رفع گرسنگی نیست. غذای محلی بهانه‌ای‌ست برای صمیمی شدن و ارتباط گرفتن با محلی‌ها. اگر از پسش بر می‌آیید حتما به سرو صبحانه و نهار و شام محلی در اقامتگاه‌تان فکر کنید. با این کار خرید مواد غذایی تازه و آشپزی هم به لیست کارهایتان اضافه می‌شود. پس لطفاً موقع حساب کردن دخل و خرج، هزینه‌ي این وقت اضافه‌ را هم در نظر بگیرید.


۱-اقامتگاه‌‌تان را به سفارش مهمان‌ها دکور کنید

میزبان می‌تواند اقامتگاه‌ش را به سفارش مهمان‌ها دکور کند

گاهی اوقات مهمان‌ها به بهانه‌ی تولد، ماه عسل، سالگرد یا دورهمی‌ خانوادگی اقامتگاه شما را اجاره می‌کنند. بعضی از مهمان‌ها ممکن است در روزهای خاص سال مثل نوروز، کریسمس یا ولنتاین، بدشان نیاید که اقامتگاه دکورشده تحویل بگیرند. با این کار هم شما به ازای وقتی که صرف این کار می‌کنید، درآمد بیشتری درمی‌آورید و هم اقامتگاه‌تان تبدیل به مکانی ایده‌آل برای ثبت خاطره‌ها و تجربه‌ی روزهای به‌یادماندنی می‌شود.


به عنوان یک میزبان چطور خدمات اضافه را به مهمان‌مان معرفی کنیم

بهتر است در صفحه‌ی معرفی اقامتگاه‌تان در پینورست به این خدمات اضافه‌تر اشاره کنید. ممکن است بعضی‌ها اصلاً به خاطر وجود این انتخاب‌های اضافه راغب شوند که به سمت شما بیایند. می‌توانید در اولین هماهنگی تلفنی یا موقع تحویل واحد هم به مهمان‌تان بگویید که همچنین امکاناتی هم وجود دارد. منتهی یادتان باشد اول روی امکانات عادی اقامتگاه تمرکز کنید و سعی کنید معرفی امکانات اضافه لحن طماعانه‌ای نداشته باشد.

یادتان باشد که شما خدمات اضافه را به مهمان‌تان پیشنهاد می‌کنید، چون می‌خواهید نیازش را بر طرف کنید. در مورد قیمت و مسائل مالی هم  حرف بزنید ولی به مهمان‌تان ثابت کنید که چطور با این خدمات در هزینه و وقتش صرفه‌جویی می‌شود یا چطور کیف سفرش بیشتر می‌شود. مهمان‌هایی که شما را انتخاب کرده‌اند دلشان نخواسته سراغ مسافرخانه و هتل بروند پس در نهایت باید یادتان باشد هرچقدر که کسب‌وکارتان بزرگ‌تر شد همچنان سعی کنید خودتان بمانید. یک میزبان که دلش می‌خواهد وقت بیشتری برای مهمانانش بگذارد.

البته قبل از همه‌چیز یادتان باشد که بهترین روش برای یک میزبانی عالی، شاد و خرم بودن است. چون به قول آقای فردوسی:

 «اگر شاد و خرم بود میزبان/ بدان شهر خرم دو هفته بمان».


بیشتر بخوانید:

از دار دنیا یک خانه دارید؟ از همان پول در بیاورید!

چند ابزار ساده برای میزبان‌های حرفه‌ای

گرداندن اقامتگاه چه هزینه‌هایی دارد؟ (چطور باید این هزینه را کاهش داد)

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه