چند ایده برای سرگرمی در اتوبوس؛ تو راه بودیم خوش بودیم!

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
چند ایده برای سرگرمی در اتوبوس؛ تو راه بودیم خوش بودیم!

خیلی‌ها هستند که مسیر سفر از مقصد سفر برایشان مهم‌تر است. درحرکت بودن به ما فرصت استراحت فکری می‌دهد. سفر با اتوبوس زمان این استراحت را بیشتر می‌کند. راه‌های سرگرمی در اتوبوس هم کم نیستند. ما می‌توانیم با پیدا کردن آن‌ها و چندتا تکنیک کوچک از توی راه بودن لذت ببریم.

آن وقت است که همه ما ایرانی‌ها زمان رسیدن می‌گوییم:

“رسیدیم و رسیدیم کاشکی نمی‌رسیدیم، توراه بودیم خوش بودیم و این‌بار سوار اتوبوس بودیم!”

اصلا خیلی از سرگرمی‌ها جایش توی اتوبوس است؛ مثل موسیقی‌ای که آقای راننده برایمان پخش می‌کند یا چایی که در راه می‌خوریم، و شلوغ‌کاری‌هایمان.

حالا می‌خواهیم ببینیم اصلا چرا با اتوبوس سفر برویم و راه‌های سرگرمی در اتوبوس چه چیزهایی هستند.


چرا با اتوبوس؟

چه سفر تنهایی بروید و چه سفر دست‌جمعی، دلیل‌های زیادی برای انتخاب اتوبوس برای سفر هست. بعضی‌هاش ارادی و بعضی‌هاش غیرارادی‌اند. مثلا:

با اتوبوس می‌توان همراه مسیر شد!

برای این‌که بتوانیم طبیعت مسیر را هم ببینیم و لذت ببریم بهترین گزینه برایمان سفر با اتوبوس است. کافی است یک صندلی کنار پنجره بگیریم، حالا در دل طبیعت شناوریم.

سرگرمی در اتوبوس

اتوبوس ارزان‌تر است!

الان با امکاناتی مثل اینترنت رایگان اتوبوس، صندلی‌های تاشو و… که در خیلی از اتوبوس‌های مسافرتی فراهم‌اند، اگر بخواهیم سفر ارزان‌تری هم انتخاب کنیم، اتوبوس گزینه خوبی برایمان است.

سرگرمی در اتوبوس

البته یکی دیگر از راه‌های سفر ارزان یا حتی رایگان سفر هیچ‌هایکری است.

اتوبوس در دسترس‌تر است!

خیلی‌ وقت‌ها مجبورید به یک سفر کاری خیلی یهویی بروید، یا از قبل برنامه‌ریزی دارید اما بلیط‌های مناسب‌تری با اتوبوس پیدا می‌کنید. اینجاست که اتوبوس از بین انتخاب‌هایمان برنده می‌شود.

اگر تصمیم دارید که به زودی برای یک سفر جاده‌ای برنامه‌ریزی کنید می‌توانید همین حالا برای اجاره روزانه آپارتمان در شهر مورد نظرتان به پینورست سر بزنید.


سرگرمی‌ها در اتوبوس

حالا سوار می‌شویم و باهم دنبال سرگرمی در اتوبوس می‌گردیم. بعضی از آن‌ها برای ما نوستالژی هستند. همه ما یک خاطره مشترک از سفر با اتوبوس زمان مدرسه‌مان داریم. می‌دانیم که چقدر خوش میگذرد. با همین پیش‌زمینه ذهنی هم سفر با اتوبوس‌مان را شروع می‌کنیم.

امکانات اتوبوس؛ سرگرمی‌های در دسترس

از چیزهایی که خود اتوبوس برای سرگرمی‌مان فراهم کرده، استفاده کنیم. مثلا مانیتورش برای فیلم دیدن که همیشه فیلم‌های روز را دارد؛ یا اینترنت رایگانش و …

سرگرمی در اتوبوس

کتاب نازنین؛ سفر درون سفر

جایی وجود ندارد که یک کتابخوان بدون کتاب برود. اگر مشکل ماشین‌زده شدن ندارید و با مطالعه در حرکت دچار سرگیجه و سردرد نمی‌شوید، چی بهتر از کتاب خواندن در مسیر؟

سرگرمی در اتوبوس

پادکست و کتاب‌های صوتی؛ لذت شنیدن

تلفن‌های همراه آنقدر پیشرفت کرده‌اند که تقریبا هرچیزی را در دل خودشان جا می‌دهند. اگر مطالعه در حرکت برایتان اذیت‌کننده است، فایل‌های صوتی می‌توانند جایشان را پر کنند.

در مسیر بودن فرصت خوبی برای رشد فردی‌تان هم هست. می‌توانید پادکست‌های روانشناسی یا موضوعاتی که دوست دارین را گوش بدهید.

برنامه‌های مختلف پخش کتاب صوتی و پادکست را از قبل دانلود کنید و در مسیر ازشان لذت ببرید.

معجزه‌ی موسیقی: روحِ دل‌انگیز سفر

در حرکت موسیقی گوش دادن مثل ردشدن فیلم زندگی‌مان از جلوی چشممان است. با موسیقی گوش دادن می‌شود روی رویاها تمرکزکرد. یادتان باشد که از قبل موسیقی‌های موردعلاقه‌تان را جمع کنید تا در مسیر گوش دهید.

گوش دادن به پادکست در اتوبوس

بازی‌های موبایل؛ رکورد خودتان را بشکنید

شاید تمرکز کردن در اتوبوس کمی برایتان سخت باشد.

صدای ماشین‌های اطراف و از همه مهم‌تر لرزش‌های اتوبوس می‌توانند حواستان را پرت کنند. به‌خاطر همین یکی از بهترین سرگرمی‌های اتوبوسی بازی کردن با موبایل است. معمولاً در جاده اینترنت به خوبی وصل نمی‌شود. پس بهتر است قبل از حرکت بازی‌های موردعلاقه‌تان را نصب کنید تا در طول سفر مشکلی پیش نیاید. چه تفریحی جذاب‌تر از شکستن رکورد خودتان در عرض چند ساعت پیدا می‌شود؟

تمرکز روی مسیر؛ آموزش در سفر!

بعضی وقت‌ها می‌شود به همه چیز به شکل آموزش نگاه کرد. می‌شود با تمرکز روی مسیر و چیزهایی که از پنجره می‌بینید، آن مسیر را خوب یاد بگیرید. همیشه هم می‌توانید درموردش حرف بزنید. با این کار می‌شود اطلاعات عمومی را بالا برد.

سرگرمی در اتوبوس

تفریحی به نام خواب!

گاهی پیش می‌آید که در سفر با اتوبوس حوصله انجام هیچ کاری را ندارید. چنین حسی کاملاً عادی است و ممکن است برای هرکسی پیش بیاید. دلایل مختلفی هم برای آن وجود دارد. از عدم تمرکز گرفته تا ماشین‌زده شدن در جاده. بنابراین یکی از کارهایی که می‌توانید در اتوبوس انجام دهید خوابیدن است.

اگر می‌خواهید در اتوبوس بخوابید حواستان به چند نکته باشد؛

حتما لباس گرم و یک پتوی سفری همراهتان باشد. اما اگر دوست دارید در راحت‌ترین حالت ممکن توی اتوبوس بخوابید می‌توانید بالش گردنی هم بخرید. بالش را روی صندلی بگذارید و راحت بنشینید و یا پشت گردنتان تکیه دهید و در نهایت آرامش بخوابید تا به مقصد برسید. چشم‌بند هم برای کسانی که میگرن دارند یا به نور حساس‌اند کمک‌کننده است.

سرگرمی در اتوبوس

برنامه‌ریزی و نوشتن

بعضی‌ها عادت به نوشتن دارند. شعر، داستان یا حتی خاطرات روزمره. پس کاغذ و خودکار همراهتان باشد. مسیر سفر ایده‌های خوبی برای نوشتن به آدم می‌دهد.

زمانی که در اتوبوس هستید یک فرصت خوبی است که می‌شود برای برنامه‌ریزی و زمان‌بندی هدف‌های زندگیتان استفاده کنید. اگر سفر کاری رفتید با نوشتن قبل از رسیدن به جلسه‌تان تمرین کنید.

هم‌صحبتی و بازی‌های دسته جمعی

ممکن است آدم اجتماعی‌ای باشید. خب اتوبوس یک سفر دسته‌جمعی است. می‌توانید با افراد جدید آشنا شوید و بازی‌های دسته جمعی کنید. اگر هم با دوستان و خانواده‌تان این سفر را می‌گذرانید که چه بهتر!

سفر


بازی‌های دسته‌جمعی که می‌تواند کیف بدهد

بازی‌های کاغذی

جدول حل کردن دسته‌جمعی هم مزه خاصی دارد. اسم‌وفامیل، دوز و تمام بازی‌های کاغذی دوران نوجوانی هم خاطره‌انگیزند و هم همیشه لذت‌بخش.

بازی‌های کلامی

در اتوبوس هم می‌شود به ذهن استراحت داد، هم با بازی‌های هوشی و کلامی فعال‌ترش کرد.

هُب! اولین بازی کلامی که یادمان می‌آید یا هر بازی کلامی دیگری که ما ایرانی‌ها خوب بلد هستیم. این‌جور بازی‌ها هم سرمان را گرم میکند هم باعث معاشرت بیشتر با دیگران می‌شود.


قبل از اینکه سوار اتوبوس شویم چه کار کنیم؟

بهتر است قبل از سوار شدن به اتوبوس این 3 نکته قبل سفر هم در نظر بگیرید تا در سفر آرامش کامل داشته باشید.

دانلود کنید!

بعضی از سرگرمی‌ها در اتوبوس، توی گوشی ماست! ولی به اینترنت در جاده اعتمادی نیست. پس از قبل بازی‌ها و کتاب‌های صوتی و پادکست‌های مورد علاقه‌تان را دانلود کنید.

خوراکی‌ بردارید

یکی از کارهایی که حوصله‌تان را باز می‌کند و جزو سرگرمی در اتوبوس هم به حساب می‌آید خوردن خوراکی‌های ریزریز و سالم مثل آجیل‌ها، میوه‌های خشک و … است.

خوراکی های سفر

بیشتر بخوانید: خوراکی ها در سفر – در سفر چه خوراکی‌هایی همراه خود ببریم؟

وسایلتان را چک کنید

شارژر و پاوربانک تبلت و گوشی‌تان حتما همراهتان باشد. مخصوصا پاوربانک چون ممکن است بعضی اتوبوس‌ها پریز برق نداشته باشند.

برای استراحت هم بالش بادی و پتوی سفری و چشم‌بندتان را چک کنید که حتما برده باشید.

بیشتر بخوانید:با خودمان چه چیزهایی به سفر ببریم – یک راهنمای خلاصه برای لوازم سفر


در آخر هم هیچ‌چیز لذتبخش‌تر از یک معاشرت و همدلی مهربانانه نیست و شاید سفر با اتوبوس ارزشش خیلی بیشتر از این حرف‌ها باشد. چون اگر خوش‌رو باشید، حتما پایان سفر دوست‌های خوبی برایتان باقی می‌ماند.

مسافرت


آیا شما تجربه سفر کردن با انوبوس را دارید؟ دلیل شما برای انتخاب اتوبوس چیست؟ شما معمولا برای گذراندن وقت در اتوبوس چه کار می‌کنید؟ اهل فیلم دیدن هستید یا ترجیح می‌دهید که کتاب بخوانید؟ معمولا تنها با انوبوس سفر می‌کنید یا تجربه سفر دسته‌جمعی را هم دارید؟ آیا نکته‌ خاصی هست که بخواهید به کسانی که می‌خواهند برای اولین بار با اتوبوس سفر کنند بگویید؟ نظر و تجربه خودتان از سفر با اتوبوس را حتما برای ما بنویسید.

افراد زیادی به سفر رفتن و دیدن جاهای جدید علاقه دارند. محل اقامت همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی سفر برای هر کسی است. این بار که تصمیم گرفتید برای سفر برنامه‌ریزی کنید می‌توانید برای اجاره اقامتگاه به وب سایت پینورست سر بزنید.

در سایت پینورست انواع مختلف اقامتگاه از کلبه جنگلی و بومگردی تا سوئیت با کیفیت خوب و قیمت مناسب گلچین شده است.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها