انتخاب مجدد رمز عبور

اجاره ویلا در بندرانزلی

  شهر بندرانزلی

  بندر انزلی، پرباران ترین شهر ایران بندر انزلی یکی از شهرستان های استان گیلان و از مهم‌ترین بنادر شمال ایران محسوب می شود. این شهر به واسطه ارتباط تجاری با کشورهای اروپایی، به دروازه اروپا شهرت داشت. بیشتر مردم این شهر در گذشته به شغل ماهیگیری، برنج کاری و کشاورزی مشغول بودند. اکنون تعداد زیادی از مردم انزلی به مشاغل اداری گرایش پیدا کرده اند. وجود جنگل، دریا و بناهای باستانی در این شهر، آن را به یکی از پربازدیدترین شهرهای گردشگری ایران تبدیل کرده است. در ارتفاعات این شهر محو تماشای زمین های چای و برنج خواهید شد. در اردیبهشت ماه تمام فضای شهر آکنده از بوی بهار نارنج می شود. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با زیبایی های بی نظیر این شهر آشنا کنیم.

  آثار تاریخی بندر انزلی هنگام سفر به بندر انزلی خود را برای تماشای آثاری با شکوه آماده نمایید. بندر انزلی اولین شهر در ایران است که بلدیه در آن شکل گرفت. ساختمان نظامی این شهر به دستور رضاخان ساخته شد و اکنون به کاخ موزه نظامی تغییر کاربری داده است. یکی دیگر از این بناهای تاریخی، کلیسای مریم مقدس، ساختمانی بر جای مانده از دوران قاجار است. تماشای قصر شمس العماره را از دست ندهید. این بنا به دستور ناصرالدین شاه برای خاندان سلطنتی ساخته شد. در محوطه بازار سپه، شاهد برجی 28 متری به نام برج ساعت خواهید بود. این برج در حکومت قاجار به عنوان فانوس دریایی، جهت یافتن مسیر کشتی ها بنا گردید. هنگام حرکت از بندر انزلی به سمت میان پشته، پلی را خواهید دید که توسط مهندسان خارجی با معماری منحصر به فردی ساخته شده است. علاوه بر همه این ها، می توانید نظاره گر مساجدی تاریخی مانند مسجد استاد رضی، سرخی و خان باشید.

  جاذبه های طبیعی بندر انزلی آنچه تاکنون از ساحل دیده و شنیده بودید را فراموش کنید. سفری به بندر انزلی داشته باشید تا در یکی از زیباترین سواحل ایران قدم بگذارید. تماشای غروب و نشستن در ساحل انزلی چهره ای متفاوت به سفر شما می بخشد. در این شهر، جایی که نیاز به معرفی ندارد، تالاب یا مرداب بین المللی انزلی است. این مرداب از بزرگترین مرداب های جهان به شمار می رود. در تالاب انزلی می‌توانید سوار بر قایق شوید و از میان گل های نیلوفر آبی عبور کنید. انزلی از وجود غار نیز بهره برده است. غاری به نام آویشو که در دل جنگل قرار گرفته است و طبیعت گردی بی نظیری برایتان رقم می زند.

  مکان های تفریحی بندر انزلی یکی از مکان های تفریحی این بندر، بلوار ساحلی انزلی است. در این تفرجگاه پارکی وجود دارد که از یک سو مشرف به دریا و از سوی دیگر مشرف به جنگل است. این پارک با دارا بودن باغ هایی از گُل، خستگی راه را از تن هر مسافری بیرون می کند. مجتمع تفریحی دریا با دارا بودن منطقه ویژه شنا، به یکی از پرطرفدارترین مراکز تفریحی انزلی تبدیل شده است. موج شکن غازیان و غار آکواریوم می تواند گزینه‌ بعدی شما جهت تفریح در انزلی باشد. گردش خود را می توانید با سوار شدن در کشتی میرزا کوچک خان تکمیل نمایید. این کشتی همزمان 250 مسافر را جا به جا می کند. سوار شدن در این کشتی به هنگام شب، خاطره ای خوش در ذهنتان ثبت خواهد کرد.

  غذاهای سنتی بندر انزلی شاید شما هم با شنیدن نام بندر انزلی، به یاد غذاهای لذیذ این شهر بیفتید. باقالی قاتوق یکی از غذاهای محبوبی است که در این شهر طبخ می شود. از دیگر غذاهای این شهر میرزا قاسمی، ترشه تره، خورش آلو مسما و شش انداز است. با مراجعه به رستوران های سطح شهر، یکی از این این غذاها را سفارش دهید و از خوردن آن لذت ببرید.

  سوغات و صنایع دستی بندر انزلی برای خرید سوغات بندر انزلی می توانید به بازارهای ساحلی این شهر بروید و از صنایع دستی آن خرید داشته باشید. صنایعی همچون حصیر بافی، سبد بافی و قلاب بافی که حاصل تلاش مردمان انزلی است. زیتون، کلوچه، سیر، سبزی های محلی و انواع ماهی های خزری از دیگر سوغات این شهر محسوب می شود.

  رزرو سریع و آسان و اجاره آپارتمان مبله در انزلی و اجاره سوئیت در بندر انزلی را با پینورست تجربه کنید.