انتخاب مجدد رمز عبور

اجاره ویلا در آستارا

  شهر آستارا

  آستارا، شهری با بازارهای مرزی آستارا شهر مرزی استان گیلان با کشور جمهوری آذربایجان است. مرز این شهر با جمهوری آذربایجان توسط رودی به نام آستارا چای مشخص شده است. شهر آستارا از شرق به دریای خزر و از غرب به کوهستان های اردبیل منتهی می شود. بیشتر مردم این شهر به زبان ترکی و تعداد اندکی نیز به زبان گیلکی صحبت می کنند. به دلیل قرار گیری آستارا در نقطه مرزی، شغل بیشتر مردم صادرات و واردات کالا از کشورهای همسایه است. با وجود جاذبه های گردشگری و بازارچه های خرید، این شهر از رونق گردشگری و اقتصادی بالایی برخوردار می باشد.

  آثار تاریخی آستارا یکی از مهم ترین آثار باستانی آستارا، قلعه شیندان یا سندان در مرز ایران و کشور آذربایجان است. قدمت این قلعه به تاریخ قبل از اسلام باز می گردد. بنایی دیگر به نام بقعه پیر قطب الدین از دوران قاجار در روستای باغچه سرا برجای مانده است. از دیگر آثار تاریخی این شهر می توان به مدرسه حکیم نظامی، مدرسه داریوش و خانه چوبی بلژیکی ها اشاره کرد.

  جاذبه های طبیعی آستارا زیباترین جاذبه طبیعی این شهر به نام رود آستارا چای، مرز ایران با کشور جمهوری آذربایجان را تشکیل داده است. قدم گذاشتن در شن های ساحلی را می توانید در ساحل صدف آستارا تجربه کنید. در نزدیکی این ساحل و در روستای لوندویل، حیات وحشی، زیستگاه 125 گونه جانوری همچون آهو، گراز، سمور و درنا شده است. زیبایی های روستای لوندویل تمامی ندارد. می توانید به آبشار لاتون بروید و از طبیعت گردی در آن لذت ببرید. درختان شناور در آب را می توان در تالاب استیل عباس آباد تماشا کرد. هم چنین چشمه آب گرم علی داشی با خواص درمانی، پذیرای گردشگران داخلی و خارجی می باشد. طبیعت گردی در گردنه حیران در مسیر آستارا به اردبیل را نیز در برنامه سفر خود قرار دهید.

  مکان های تفریحی آستارا باغ پرندگان آستارا با پرندگان رنگارنگ، از شناخته شده ترین مکان های تفریحی آستارا است. برای تماشای طبیعت زیبای حیران می توانید سوار بر تله کابین حیران شوید و لذت سفر خود را دوچندان کنید. این تله کابین شما را به جنگل فندقلو هدایت می کند. انواع تفریحات مهیج مانند کارتینگ و اسب سواری را می توانید در انتهای مسیر تله کابین تجربه کنید.

  غذاهای سنتی آستارا غذاهایی همچون مسما، باستیرمای مرغابی، مرغ شکم پر، چغیرتما و کدو پلو از محبوب ترین غذاهای این شهر محسوب می شود. بی شک با امتحان طعم لذیذ این غذاها، شما نیز از طرفداران آن خواهید شد.

  سوغات و صنایع دستی آستارا بافت زیلو، نمد، سبدهای حصیری، جاجیم و لباسهای پشمی مهم ترین صنایع دستی این شهر را تشکیل می دهد. ساخت کوزه های سفالی نیز در این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تهیه سوغات سفر خود می توانید از انواع صنایع دستی این شهر خرید کنید.

  اجاره آپارتمان در آستارا و اجاره خانه در استارا در پینورست ...