انتخاب مجدد رمز عبور

اجاره ویلا در فریدونکنار

300,000 تومان


۳ نفر | ۱ اتاق خواب
۴۰۰,۰۰۰ تومان

۶۵,۰۰۰ تومان

اجاره ویلا در فریدونکنار تک خواب ساحلی

میزبان شما :امیرحسین خالدار

۴ نفر | ۱ اتاق خواب
۲۲۰,۰۰۰ تومان

۲۰۰,۰۰۰ تومان


۴ نفر | ۱ اتاق خواب
۲۰۰,۰۰۰ تومان

۲۲۰,۰۰۰ تومان


۴ نفر | ۱ اتاق خواب

فریدونکنار

فریدون کنار ، زیستگاه درنای سفید فریدونکنار اجاره ویلا در فریدونکنار یکی از شهرستان های ساحلی استان مازندران است. با وجود بارش های فراوان در این شهرستان و وجود زمین های حاصل خیز، می توان شاهد کاشت برنج در بیشتر مناطق آن بود. در کنار آن پرورش ماهی نیز یکی از شغل های اصلی مردم فریدونکنار را تشکیل می دهد. شهرستان فریدونکنار در زمستان ها زیستگاه پرندگان مهاجری همچون درنای سفید شده است. چرا که تالاب ها و آب و هوای معتدل خزری، این شهر را مامنی امن برای آنان کرده است. این شهرستان از گذشته تاکنون مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی بوده است. در ادامه با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا می شویم.

آثار تاریخی

قرارگیری بناهای باستانی فریدون کنار میان انبوهی از جنگل ها، چهره ای ویژه به آن بخشیده است. از آثار تاریخی این شهر می توان ساختمان شهرداری، مسجد جامع و پل میلاد را نام برد. این شهر به شهر تپه های باستانی نیز شناخته می شود. تپه های زاهدکلا و قلاع کتی در دسته این تپه ها قرار دارد. سقانقارها نیز از دیگر آثار باستانی فریدونکنار می باشد. سقاتالار ها اتاق های کوچکی در کنار حسینیه ها و مساجد بود که در آن مراسم عزاداری برگزار می شد. چندین امامزاده در روستاهای حیدرکلا، کارگرد محله و سوته نیز در گوشه هایی از این شهر دارای قدمتی تاریخی هستند.

فریدونکنار

جاذبه های طبیعی

تالاب فریدونکنار از زیباترین جاذبه های طبیعی این شهرستان به شمار می آید. این تالاب در پاییز و زمستان ها مامن پرندگانی چون درنای سفید، پلیکان و فلامینگو شده است. تماشای دریا خزر از ساحل ماسه ای فریدونکنار لذتی غیر قابل وصف به شما خواهد داد. طبیعت گردی در جنگل های فریدون کنار و تنفس اکسیژن در میان انبوهی از درختان، انرژی بخش شما برای ادامه سفرتان می شود.

مکان های تفریحی

برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار خانواده می توانید به پارک جزیره و پارک ساحلی لاله بروید. قدم زدن میان درختان در پارک جنگلی زاهد کلا و تماشای پرندگان از نزدیک در باغ پرندگان فریدونکنار برای شما فراهم شده است. اگر به گشت و گذار در بازار به دید تفریح نیز نگاه می کنید، بازارهای هفتگی فریدونکنار می تواند مقصد بعدی شما باشد.

غذاهای سنتی

به دلیل وفور ماهی های پرورشی در فریدونکنار، در تمامی رستوران های این شهر می توان ماهی را در سفارش خود قرار دارد. خوردن ماهی کبابی و خورش مرغ ترش را در سفرتان از دست ندهید. دیگر غذاهای سنتی مازندران مانند باقالی قاتوق و ترش تره نیز در رستوران های فریدونکنار طبخ می شود.

سوغات و صنایع دستی فریدونکنار برنج طارم فریدونکنار با عطری خوش، از مرغوبترین سوغاتی های فریدونکنار است. اگر از شهرهای نزدیک به این شهرستان سفر کرده اید، می توانید ماهی های معروف این شهر همچون ماهی کولی، اوزون برون، سفید و خاویار را برای عزیزانتان سوغات ببرید. در فصل پاییز تهیه سوغات از میوه های آبدار فریدونکنار مانند پرتقال، انار، نارنگی و سیب را فراموش نکنید. تهیه صنایع دستی این شهر مانند گلیم، ظروف حصیری و پارچه های سوزن دوزی می تواند سوغاتی ماندگار از سفرتان باشد.

نفشه شهر فریدون کنار

 

برای اجاره ویلا در فریدونکنار و سوئیت ساحلی فریدونکنار با پینورست همراه شوید.