انتخاب مجدد رمز عبور

آبادان شهر نفت خیز ایران
شهر آبادان یکی از شهرستان های خوزستان در جنوب غربی ایران است. زمانی آبادان مدرن ترین شهر ایران و خاورمیانه بود. از این رو می توان در این شهر شاهد تاریخی کهن باشیم. در این بخش به معرفی آثار تاریخی، طبیعی، سوغات و غذاهای محلی آبادان می پردازیم.
آثار تاریخی آبادان
شاید با آمدن نام آبادان برخی افراد به یاد سینما رکس و نفت آبادان بیفتند. در گذشته این شهر پس از تهران بیشترین تعداد سینما را داشت. آثاری کشف شده از شهر شوش مربوط به دوران قاجار، صفوی و هنرهای سنتی در موزه آبادان به نمایش گذاشته شده است. مسجد رنگونی ها، کلیسای ارامنه گاراپت مقدس، دبیرستان رازی، پل کابلی از دیگر آثار تاریخی آبادان است. در بازار قدیمی کویتی ها نیز می توانید خریدی از انواع پوشاک، کفش و سایر ملزومات داشته باشید.
جاذبه های طبیعی آبادان
طبیعت آبادان با اروند رود گره خورده است. در کنار آن رودخانه بهمنشیر، نخلستان های آبادان و دریاچه بَریم مکان مناسبی برای طبیعت گردی در آبادان می باشد.
مکان های تفریحی آبادان
دریاچه بریم را می توان از زیباترین مکان‌های تفریحی آبادان دانست. در اطراف این دریاچه آلاچیق‌هایی وجود دارد که می‌توانید در آن استراحتی کوتاه داشته باشید. قایقرانی در این دریاچه از دیگر گزینه‌های تفریح در آبادان است.
غذاهای محلی آبادان
قلیه ماهی، قلیه میگو، ماهی صبورکبابی از غذاهای دریایی و رایج شهر آبادان است. از دیگر غذاهای این شهر می توان به پاکوره، دال عدس، فلافل و سمبوسه معروف آبادان اشاره کرد.
سوغات و صنایع دستی آبادان
خرما، ماهی، ادویه‌جات از سوغاتی‌های خوراکی آبادان به شمار می رود. شاید بهترین گزینه برای سوغاتی سفرتان، خرید از صنایع دستی مردمان زحمت کش آبادان باشد. در این صورت می‌توانید از محصولات ساخته شده با برگ درخت خرما همچون کلاه حصیری، سبد، بادبزن و زیرانداز خرید کنید.



bts dollsbt21 plushiesbts hoodiebts jacketbt21 hoodiebts shirtbt21 shirtphoto necklacemy name necklaceget name necklacename necklacepersonalized name necklacecustom name necklacecustom necklacepersonalized necklacesnecklace with namename plate necklacecustomized name necklacemothers day necklacemothers day jewelry